11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: EGR Arızası Nasıl Çözebiliriz.

Gökhan Çap
    Camera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 3

Karizmatik EGR Arızası Nasıl Çözebiliriz.

Herkese merhaba, 2006 Model Dynamic Paket S1(mavi logolu) opsiyon olarak hız sabitleyicili 90'lık punto ile aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Direk konuya geçiş yapıyorum;
    Eski sahibi EGR temizliği yaptırdığını söylemişti, ondan dolayı motor arıza ışığı yakıyor demişti. Bilgisayara bağlattık dediği de çıktı EGR den dolayı arıza veriyor araç. Arızayı sildik yine yaktı. Mekaniğine güvendiğim ustam vardır, araca deposuna temizlik malzemeleri attık devirli süreceksin dedi motor ısınınca 3500-3700 aralığında vites yükseltiyorum. Ama onla geçebileceğini zannetmiyorum. Ustam teknolojiden fazla anlamaz, anlatsam da anlamıyor, aile dostu diye getiririm aracı ona. Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum. Anlık yakıt tüketimini takip ediyorum yokuş aşağı inerken gaza basmadığım takdirde bile araç anlık olarak 2 lt yakıt tüketiyor. Deneme yanılma için elm327 cihaz siparişi verdim o gelsin arızayı silip aynı güzergahta deneme yapacağım en sonunda arızayı yakacak olsa da. İnternetten araştırmaya başladım yazılımcılar bu işi yapıyormuş, aradım konuştum derdimi anlattım, dedim bunların egr sensörü değişmemiş olabilir mi? -Yok abi bunlarda egr sensörü yok, biz aracın beyninden komple EGR sistemini siliyoruz ömür boyu o arıza karşına çıkmıyor, dendi. Fiyat olarak da 3-4 kişi ile konuştum 250 - 350 tl bandında değişiklik gösteriyor. Aklıma takılmadı da değil iptal ettik diyelim ama manifold ne alemde, egr doğru düzgün temizlenmiş mi? hep bir soru işareti var aklımda. Öylece site site gezerken karşıma 2cr çıktı onları da aradım konuştum manifold, egr sökülüp temizlenip takıyoruz sonra da yazılım ile iptal ediyoruz dediler yanlış hatırlamıyorsam 650 tl demişlerdi. Bir tanıdık arkadaş dedi arabanın akışmetreyi sök arabayı çalıştır bak arıza silinmiş mi silinmemiş ise akışmetreye balata spreyi sık sonra da akışmetrenin yerine balata spreyi sık beklet tak dedi onu da yapmaya zaman bulamadım kara kara düşünüyorum her şeyi. Derdim budur yardımlarınız bekliyorum.
    İstanbul Avrupa yakası Ayazağa da ikamet etmekteyim usta tavsiyeniz var ise onları da belirtirseniz çok mutlu olurum
    Tecrübelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Standart Cevap: EGR Arızası Nasıl Çözebiliriz.

adam iptale 650 tl istemiş bu egr nin sıfırı ne kadar ya akışmetre ile ilgisi yok senin mevzunun.
    Forumda Araştır bu mevzu ile ilgili bir sürü çözümler,öneriler yer alıyor işine yarayacak.

Gökhan Çap
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

göremedim

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

EGR yazılımla bugün kapttıtırırsın sonrada EGR de mekanik olarak körlettirirsin. Ancak araç dip gazlarda duman atmaya başlar. İlerliyen zamanlarda egsoz ölçüm istasyonlarında daha katı bir denetim olursa emisyondanda geçemezsin. Araca yapılması gereken arıza tespit cihazı ile hata kodlarını ve loglarını inceleyerek teşhisi koymak. Map sensöründede sorun oalbilir.
    "Bir MACAR Atasözü derki; Sarhoş er geç ayılır ama cahil Aslaa"

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan Çap
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EGR yazılımla bugün kapttıtırırsın sonrada EGR de mekanik olarak körlettirirsin. Ancak araç dip gazlarda duman atmaya başlar. İlerliyen zamanlarda egsoz ölçüm istasyonlarında daha katı bir denetim olursa emisyondanda geçemezsin. Araca yapılması gereken arıza tespit cihazı ile hata kodlarını ve loglarını inceleyerek teşhisi koymak. Map sensöründede sorun oalbilir.
    Sipariş ettiğim cihaz elime geçti. Arabanın yanına geçeyim ilk işim cihazı bağlayıp hata kodlarına bakmak olacak. Çıkan hata kodlarını açıklamaları ile birlikte tekrar cevaplarım.

Gökhan Çap
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Arıza kodu budur p0401
    -screenshot_20191206-193359.jpg

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Pm de attım burdanda yazayım. Elm için en güzeli torque produr. Onu kurmaya bak onun için googldan destek alırsın. Egr command yazıyor o sensöre bakacaksın
    muhtemelen eski sahibi düzelir diye temizletti düzelmedi. belkide hiç temizletmedi. sen elm cihazı bağla bak egr komutu değişiyor mu yok sa değer hep sabit mi ondan sonra bana yaz yardımcı olmaya çalışayım. yeni egr ye gerek yok yazılım yaptırırsın egr yide kapattırırsın olur biter . sadece egr iptaline para vermemiş olursun yazılım da 900 1000 tl 600 tll ye de var

Ali Keskin
    Alikeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 de3154
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı Camera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, 2006 Model Dynamic Paket S1(mavi logolu) opsiyon olarak hız sabitleyicili 90'lık punto ile aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Direk konuya geçiş yapıyorum;
    Eski sahibi EGR temizliği yaptırdığını söylemişti, ondan dolayı motor arıza ışığı yakıyor demişti. Bilgisayara bağlattık dediği de çıktı EGR den dolayı arıza veriyor araç. Arızayı sildik yine yaktı. Mekaniğine güvendiğim ustam vardır, araca deposuna temizlik malzemeleri attık devirli süreceksin dedi motor ısınınca 3500-3700 aralığında vites yükseltiyorum. Ama onla geçebileceğini zannetmiyorum. Ustam teknolojiden fazla anlamaz, anlatsam da anlamıyor, aile dostu diye getiririm aracı ona. Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum. Anlık yakıt tüketimini takip ediyorum yokuş aşağı inerken gaza basmadığım takdirde bile araç anlık olarak 2 lt yakıt tüketiyor. Deneme yanılma için elm327 cihaz siparişi verdim o gelsin arızayı silip aynı güzergahta deneme yapacağım en sonunda arızayı yakacak olsa da. İnternetten araştırmaya başladım yazılımcılar bu işi yapıyormuş, aradım konuştum derdimi anlattım, dedim bunların egr sensörü değişmemiş olabilir mi? -Yok abi bunlarda egr sensörü yok, biz aracın beyninden komple EGR sistemini siliyoruz ömür boyu o arıza karşına çıkmıyor, dendi. Fiyat olarak da 3-4 kişi ile konuştum 250 - 350 tl bandında değişiklik gösteriyor. Aklıma takılmadı da değil iptal ettik diyelim ama manifold ne alemde, egr doğru düzgün temizlenmiş mi? hep bir soru işareti var aklımda. Öylece site site gezerken karşıma 2cr çıktı onları da aradım konuştum manifold, egr sökülüp temizlenip takıyoruz sonra da yazılım ile iptal ediyoruz dediler yanlış hatırlamıyorsam 650 tl demişlerdi. Bir tanıdık arkadaş dedi arabanın akışmetreyi sök arabayı çalıştır bak arıza silinmiş mi silinmemiş ise akışmetreye balata spreyi sık sonra da akışmetrenin yerine balata spreyi sık beklet tak dedi onu da yapmaya zaman bulamadım kara kara düşünüyorum her şeyi. Derdim budur yardımlarınız bekliyorum.
    İstanbul Avrupa yakası Ayazağa da ikamet etmekteyim usta tavsiyeniz var ise onları da belirtirseniz çok mutlu olurum
    Tecrübelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.
    Bana ulas sorunu cözelim egr bakim nik bizim isimiz

Gökhan Çap
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Arkadaşlar merhaba buraya yazmayı unutmuşum, cihazı arabaya bağlayıp anlık değerlerine baktım egr çalışıyor bir sıkıntı yok ama yine aynı hata koduyla geçici arızaya düşüyor bunu araba göstermiyor cihaz dan gözüküyor üstteki cevabımda fotoğrafı vardır aynı hata kodundan 2 tane düşüyordu 2 akşam öncesi geçici arızaya

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Egr gaza basınca değeri değişiyor mu yani. Değişiyor ise bilemedim sorunu

Gökhan Çap
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egr gaza basınca değeri değişiyor mu yani. Değişiyor ise bilemedim sorunu
    Aracı bol bol zorladım egr değerleri sürekli değişiyor.