Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Emisyon arızası uyarı lambası???

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Standart Emisyon arızası uyarı lambası???

Arkadaşlar bugün işten eve gelirken aşağıdaki resimde görülen uarı ışığı yandı. hemen sağa çektim ve kitapçığa baktım,aynen şöyle diyor;

"EKSOZDA YÜKSEK EMİSYONLARA YOL AÇAN BESLEME/ATEŞLEME SİSTEMİ ARIZASI, OLASI PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ, DÜŞÜK SÜRÜŞ KALİTESİ VE YÜKSEK TÜKETİM SEVİYELERİ ANLAMINA GELİR."

Şimdi durup dururken neden yandı bu ışık, gayet güzel ve normal devirli bir şekilde kullanırken küçük kurbağam neden bana düşük sürüş kalitesi ve yüksek tüketim seviyeleri uyarısı verdi ki

şaka bi yana arkadaşlar bu ışık durup duruken neden yanar? babamda bmw var,yıllardır onu kullanıyorum herhangi bir sorun olmuyorda gp ye gelince mi düşük sürüş kalitesi fln diyor yada neden besleme/ateşleme sistemi arızası diyor? yoksa gerçekten düşük sürüş kalitesinde kullanıyorum da bunu bmw değl de gp mi anlıyor gerçekten bu sorun beni çok fazla düşündürdü. resim aşağıda,birde sizin yorumlarınızı almak istiyorum...

Özer Yiğit
    gp_swift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

geçmiş olsun,umarım ciddi birşey değildir...ben kontağı test bitmeden(tüm ışıklar sönmeden) çevirip,arabayı çalıştırmıştım.aynı uyarı ışığı devamlı yanıp sönüyordu ve araba benzin biter gibi sallanarak rolantide çalışıyordu,deviri 5-10 sn yüksek tutmuştum.herşey normale döndü...soruna cvp olmadı ama paylaşmak istedim.
    1.4 95hp-starjet-emotion
    konfor paketleri+spor paketi+stil paketi+skydome

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

benzin aldığın yeri değiştirmelisin.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Benzinden oluyor arkadaşım o.

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

benceee benzin aldığın yeri değiştir

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Bende de bir kere box'tan dolayı yanmıştı. Kutup başını söküp 5-10 dak bekledim ama sönmedi, ertesi gün sabah çalıştırdım yanmıyordu. Serviste cihaza bağlattım her hangi bir arıza kaydı çıkmadı. Umarım seninde böyle geçici bir durumdur.
    GP in mirror is faster than they appear !

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Benzinle alakalı bir durum bu.Bu ışık yandığı zaman araban motor gücünü düşürdümü.Bende box u fazla açtığım için motor fazla mazot almak istemiş ama veremeyincede motor kedini kitledi araba turboya geçmedi gücü düştü box un kademesini üşürüncede geçti bu alay.

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ince5757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinle alakalı bir durum bu.Bu ışık yandığı zaman araban motor gücünü düşürdümü.Bende box u fazla açtığım için motor fazla mazot almak istemiş ama veremeyincede motor kedini kitledi araba turboya geçmedi gücü düştü box un kademesini üşürüncede geçti bu alay.
    Eğer bana sorduysan araba çok zor çalıştı ve çalıştığında da sübap vuruntusu gibi ses yaptı ve yapar yapmaz hemen stop ettim. Kutup başlarını söküp 5-10 dak bekledim ve yeniden çalıştırdım. Araba normal olarak çalıştı ve bu halde 350 km uzun yol yaptım ama arıza lambası sürekli yandı. Ertesi sabah çalıştırdığımda ise sönmüştü Box ayarı 5'de
    Konu Genius tarafından (01/02/2008 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ara sıra olur öyle şeyler. Takip et bakalım yanmaya devam edecek mi

A. Can Şahin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234

bu sabah servise gitmek için arabaya bindiğimde marşa bi bastım anam, ışık yanmıyo
    neyse çıktım yola kartaş a gittim, öğleden sonraya sarkar işi,arabayı burda bırak dediler dediler. o zaman arabayı alıyım ben başka zaman gelirim dediğimde hemen bişeyler oldu araba gidi servise bilgisayara fln bağladılar, waawww dedim içimden daha sonra ne olduğunu anlamadılar tabi,işi uzun sen git biz seni ararız dediler. olmaz araba lazım,bi süre böyle binerim diyerek kaçarcasına ordan ayrıldım ve doğruca müslüm abinin yanına gittim

ilk önce tanıştık,biraz muhabbet ettik,ben sorunumu söyledim,hemen bi ustaya durumu izah etti ve yaklaşık 30 dk içerisinde arabanın sorunu giderildi. kartaş da denildiğine göre sorunun çözümü çok uzun sürer diyerek kendimi en az 2-3 saat orda beklemeye hazırladım ama çok yanılmışım. sadece 1 bardak çay ve 1 eti cin yeme süresi kadar kısa bir sürede sorunum halloldu

İlgin,alakan ve kaliten için çok teşekkür ederim Müslüm abi.Gerçekten en az buralarda yazılanlar kadar mükemmel bir hizmetin var. %100 müşteri memnuniyeti, %100 sorun çözümü ve %1.000.000 mutluluk

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

o ışığı bende yakmıştım. bende sensör arızası çıkmıştı.

geçen yıl ekim ayında başıma gelen olayın konusu :

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...m-bozuldu.html
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

A. Can Şahin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234

bide şunu söylemeliyim arkadaşlar yukarıda yazmayı unuttum. bu ışık yandığında arabada alışılmışın dışında herhangi bir problem olmadı (devir düşmesi,tekleme,stop etme vs.) giderken sadece ışık yandı ve bir daha sönmedi. ayrıca ışık yanarken hararet göstergesi orta seviyede iken birden en düşük seviyeye indi ve birkaç saniye sonra tekrar normale döndü. ama bunun o yanan ışıkla hiçbir alakası yokmuş. sadece su sıcaklık sensörlerinin biyerleri gevşemiş,onlar sıkılınca bir daha olmadı ancak ışık yanarken hararet ibresinin düşmesi beni düşündürmüyor değil...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

bizim araclar malum bir dolu sensörle dolu. sensör kaynaklı arızaları o ışığa bağlamışlar , hangisinden olduğu ancak servis bilgisayarı ile ortaya çıkıyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Adı üstünde su sıcaklık sensörü. Belki gösterge beslemesi de bu sıcaklık sensörüne bağlıdır ve arıza meydana gelince sıcaklık bilgisi ulaşmadığı için ibre inmiştir aşağı. Sorun çözüldü ise kafaya takmaya gerek yok. Geçmiş olsun.

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim araclar malum bir dolu sensörle dolu. sensör kaynaklı arızaları o ışığa bağlamışlar , hangisinden olduğu ancak servis bilgisayarı ile ortaya çıkıyor.
    Hüseyin bilirsin palio'larda her türlü sensör sorunu için enjeksiyon lambası yanardı, sanırım grande'de bu işlem için başka bir servis ışığına atamışlar

Sana büyük bir problem çıkarmamasına sevindim, tekrar geçmiş olsun.

A. Can Şahin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234

teşekkürler arkadaşlar, ışık yansın önemli değil, önemli olan arıza çıkmasın. ilgi ve alakanız için teşekkür ederim...

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Engin benim arabamda box un ayarını düşürünce sorun hemen düzeldi ve ışıkta kısa bir süre sonra yandı.Benim box un ayarı %60 açık halde benimkinde 1-7 diye ayar yok.Yaklaşık olarak 4000 km dir böyle kullanıyorum ve her hangi bir sorun çıkmadı.

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ince5757 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin benim arabamda box un ayarını düşürünce sorun hemen düzeldi ve ışıkta kısa bir süre sonra yandı.Benim box un ayarı %60 açık halde benimkinde 1-7 diye ayar yok.Yaklaşık olarak 4000 km dir böyle kullanıyorum ve her hangi bir sorun çıkmadı.
    Bende ayarı çok yükseltmiyorum zaten, yükseltince siyah duman atıyor.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Kızgın

bende 2 gun once yanmıstı gittim lpg cide sondurttum zor bişey deil zaten o alet bende de olsa bende sondururm clear) yes clear done..
    oaly bitmiştir

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sonunda ben de yaktım aynı lambayı. Arabada hiçbir problem yok. Fakat yoğun uğraşlarımla söndüremedim. Bugün biraz daha uğraşcam. Box u daha soft bir ayara alacağım. Olmadı gitcez pzt birmota. Umarım benimki de sadece sensör çıkar. Aklıma bir dolu şey geliyor da

Malum ama hata tam bana göre

"EKSOZDA YÜKSEK EMİSYONLARA YOL AÇAN BESLEME/ATEŞLEME SİSTEMİ ARIZASI, OLASI PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ, DÜŞÜK SÜRÜŞ KALİTESİ VE YÜKSEK TÜKETİM SEVİYELERİ ANLAMINA GELİR."

İlk bölüm bende mevcut. Egzozda yüksek emisyon var. Mazot miktarı ve basıncı chip le artırıldı. Mazot basıncını ayrıca box artırıyor ve de katalizör yok. Egzozdaki emisyonu ve motordaki beslemeyi siz düşünün artık.

Sayfa 1/3 123 SonSon