16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Stepne bölgesinde su birikmesi hakkında

ersin uysal
    ersnuys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Stepne bölgesinde su birikmesi hakkında

Herkese merhaba 2012 model doaulogic punto aracımın stepne bölgesinde su birikmiş altında etrafında delik yok
    fitilleri kontrol ettim sağlam acaba arka lambalarda sızdırıyor olabilir mi?

Bagaj örtüsü de ıslak, nereden kaçırıyor olabilir?

Atakan Y.
    pozitifdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 ED 0488
    Edilen teşekkür: 37

Standart Cevap: bi baak

merhaba ;

konu başlığı farklı olmuş biraz

sorununuza gelirsek bagaj içindeki kaplamaların en çok ıslak olan yerlerini takip ederek sızdıran noktayı bulabilirsiniz kaldı ki hb araçlarda sızdırma noktaları genelde stop grubu yada kapak fitillerinden kaynaklanır... punto da bununla ilgili sabit bir kronik yok diye biliyorum fakat varsa bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    Vw passat b6 1.6 fsı comfortline gece mavisi.

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart Cevap: Stepne bölgesinde su birikmesi hakkında

Alıntı ersnuys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba 2012 model doaulogic punto aracımın stepne bölgesinde su birikmiş altında etrafında delik yok
    fitilleri kontrol ettim sağlam acaba arka lambalarda sızdırıyor olabilir mi?

Bagaj örtüsü de ıslak, nereden kaçırıyor olabilir?
    Ben de aynı konudan muzdaribim.

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Bendede vardı düzeldi sanırım stoplardan dı.soktum lastiklerime baktım kapattim.bide bagaj fitiline bakiniz

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bende de aynı sıkıntı var.Sağ taraftan geliyor ıslaklık.Bagaj içindeki plastik kaplamayı söktüm ıslaklık yok.Sağ amortisör üstündeki keçeyi söktüm orda da ıslaklık yoktu.Yani far içinden de gelmiyor.Bir arkadaş silecek mekanizmasının cana takılan yerinden geldiğini söylemişti.Zaman bulsam halledeceğim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

volkan bozkuş
    xzvolkanzx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34hg0769
    Edilen teşekkür: 11

tüp takılı arabalarda gaz boruları için kenara köşeye delik açılıyor bende tüp takılı boruları aşşağı iniyor. ayrıyetten 2 tane delik daha var bagajdan belli daha önce ordan boru geçmiş tüp değişince yeride değişmiş herhalde veya yanlış delmişler olmaz ama istetmede delik olabilirmi adamlar çok umursamıyor küçük bir ihtimalde olsa

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı sıkıntı var.Sağ taraftan geliyor ıslaklık.Bagaj içindeki plastik kaplamayı söktüm ıslaklık yok.Sağ amortisör üstündeki keçeyi söktüm orda da ıslaklık yoktu.Yani far içinden de gelmiyor.Bir arkadaş silecek mekanizmasının cana takılan yerinden geldiğini söylemişti.Zaman bulsam halledeceğim.
    Benim de aynı noktada ıslaklık var. Bakakım netden çıkacak konuyu araştırmaktayım.

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Bende de var. Anlamadım.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

arkadaşlar, anten girişi, 3.stop, stop lambaları, bagaj fitillerinde sorun yoksa bagaj tabanından biryerden giriyordur. başkada bakılabilecek yer kalmıyor zaten. bu su alma işi için çok geç kalmışsınız, yazın sıcak zamanda bol su ile her tarafını test edip bakmanız lazımdı ancak dediğim gibi geç kalınmış. bu soğuklar geçtikten sonra kontrollerinizi yapın derim.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı xzvolkanzx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüp takılı arabalarda gaz boruları için kenara köşeye delik açılıyor bende tüp takılı boruları aşşağı iniyor. ayrıyetten 2 tane delik daha var bagajdan belli daha önce ordan boru geçmiş tüp değişince yeride değişmiş herhalde veya yanlış delmişler olmaz ama istetmede delik olabilirmi adamlar çok umursamıyor küçük bir ihtimalde olsa
    Benim stepnenin oturduğu oyuk tabanında ses izolasyonunu sağlayan katransı malzeme kare şeklinde yerinden çıkmış ve yuvarlak delikli kısım ortaya çıkarak aracın altı gözüküyordu.Siyah silikonla tekrar yapıştırıp o bölgeyi kapattım ama yine olduğuna göre oradan da kaynaklanmıyor.

ersin uysal
    ersnuys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Tekrar merhaba,
    aracımı sorunun nedeni ve giderilmesi için önce oto elektrik’çi ye götürdüm
    suyun geldiği yer olan sol arka stop lambasını söktü baktı bunda bi şey yok
    dedi ve taktı,park sensörlerini takarken yanlış takılmış olabilir bi de kaportacıya
    tamponu söktür dedi,gittik onuda söktürdük oradada sıkıntı yok
    kaportacı usta bni bi bagaja kapatın ve su dökün bide öyle bakalım dedi
    suyu döktük abi su park lambandan geliyor dedi,söktü dikkatli bakınca
    park lambasının kalın kablosu şase ile arasında kalacak şekilde
    sıkıldığı için orada su geçecek bir yol oluşturmuş (zaten arabayı aldığımdan beri
    parkları açtığımda ara ara lambalarıkontrol edin uyarısı veriyordu)sorun giderildi
    herkeze selam kazasızve sağlıklı günler.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı ersnuys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba,
    aracımı sorunun nedeni ve giderilmesi için önce oto elektrik’çi ye götürdüm
    suyun geldiği yer olan sol arka stop lambasını söktü baktı bunda bi şey yok
    dedi ve taktı,park sensörlerini takarken yanlış takılmış olabilir bi de kaportacıya
    tamponu söktür dedi,gittik onuda söktürdük oradada sıkıntı yok
    kaportacı usta bni bi bagaja kapatın ve su dökün bide öyle bakalım dedi
    suyu döktük abi su park lambandan geliyor dedi,söktü dikkatli bakınca
    park lambasının kalın kablosu şase ile arasında kalacak şekilde
    sıkıldığı için orada su geçecek bir yol oluşturmuş (zaten arabayı aldığımdan beri
    parkları açtığımda ara ara lambalarıkontrol edin uyarısı veriyordu)sorun giderildi
    herkeze selam kazasızve sağlıklı günler.
    geçmiş olsun. tampondaki park sensörlerinin bagaj iç kısmıyla ne alakası var, bagaj içine kadar delme işlemimi yapılarak takılıyor. benim bildiğim sadece tampona sabitleniyor ki onun arakası dış boşluğa geliyor olmasılazım. boşuna tampon sök tak masraf çıkmış. önemli olan sorunun çözülmesi tekrar geçmiş olsun.

Ahmet Ertaş
    ahmetertas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Benim araçta da oldu hatta arka koltuklar da ıslandı arka far aralarından su almış onların etrafına az silikon çekip güzelce oturttu usta sorun çözüldü

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar ben stepne bölgesine dolan suyun kaynağını buldum ve sorunu çözdüm.Fotoğrafta görüldüğü gibi stepne yuvasının alt tarafında tane üstü izolasyon zifti ile kapatılmış delik var.Bu delikleri kapatan malzeme zamanla çürüdüğünden olsa gerek zamnla alttan su sızdırarak stepne bölgesinin içine su dolmasına neden oluyor.Dün yine stepneyi kaldırınca içinde biraz su birikintisi ile karşılaştım.Musluğa taktığım hortumu tazyiklendirerek alttan stepne yuvasına tuttuğumda kırmızı ileişaretlenen bölgelerden belirgin bir şekilde aracın içine su girdiğini gördüm.Daha önce birini üstten silikonlamıştım ama tam olmamış ki oradan yine su aldığını gördüm.Bugün üçünü de alttan iyice silikonladım.Bir de stepne yuvasının düz kenarlı kısmı tampon vurmalarından dolayı alttan açılmıştı.Orayı da demirle vurarak iki kaporta arasındaki açıklığı kapatıp silikonladım.Şimdi yağmurlu günü bekliyorum denemek için.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben stepne bölgesine dolan suyun kaynağını buldum ve sorunu çözdüm.Fotoğrafta görüldüğü gibi stepne yuvasının alt tarafında tane üstü izolasyon zifti ile kapatılmış delik var.Bu delikleri kapatan malzeme zamanla çürüdüğünden olsa gerek zamnla alttan su sızdırarak stepne bölgesinin içine su dolmasına neden oluyor.Dün yine stepneyi kaldırınca içinde biraz su birikintisi ile karşılaştım.Musluğa taktığım hortumu tazyiklendirerek alttan stepne yuvasına tuttuğumda kırmızı ileişaretlenen bölgelerden belirgin bir şekilde aracın içine su girdiğini gördüm.Daha önce birini üstten silikonlamıştım ama tam olmamış ki oradan yine su aldığını gördüm.Bugün üçünü de alttan iyice silikonladım.Bir de stepne yuvasının düz kenarlı kısmı tampon vurmalarından dolayı alttan açılmıştı.Orayı da demirle vurarak iki kaporta arasındaki açıklığı kapatıp silikonladım.Şimdi yağmurlu günü bekliyorum denemek için.

eline sağlık. forumdaki en sağlam araba seninki olacak kesin. ince ince tekrar dokudun arabayı

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Eyvallah süleyman kardeşim.Aslında böyle uğraşılacak araba almam bir anlamda iyi olduEksiklerini yavaş yavaş tamamlamak çok güzel oluyor.İki gün önce kayseri erciyese gittim.Karlı buzlu yollarda bmw ler kayarken yaz lastikleriyle canavar gibi gidiyordu.Kayseriden gelince tel ile bağladığım vites halatlındaki tel biraz gevşemişti.Onu da iyice salamlaştırdım.İki sene gider artık.200 liraya halat almayayım şimdi dedim.Lamba arıza ışığı yanıyordu.Bilgisayara bağladığımda sol arka stop çıktı.Onu söküp kararan bağlantıları temizleyince düzeldi.İnan ki bravo da olunca bunu esirgemeden tepe tepe kullanıyorum.Puntolarda spor süspansiyona yakın rijit bir kasayla zevkli bir sürüş var gerçekten.