11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Grande punto 1.3 mj Mazot pompası hakkında yardım...!

hakan okuducu
    hakan3457 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart Grande punto 1.3 mj Mazot pompası hakkında yardım...!

-123.jpg-123.jpg Resimde gözüktüğü gibi parçadan mazot kaçırııyor kılcal kılcal mazot pompasının altında mazot kurum olmuş suya bakıyım derken mazot kokusunu takip ettim ve bunu gördüm bahçelievlerde oturuyorum bunun contaları değişimi gerekiyormuş 200-400 tl arası fiyat aldım pompacı tercihi bu arıza başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: Grande punto 1.3 mj Mazot pompası hakkında yardım...!

içindeki orniler değişecek. Fİyatıda 200-300 arası euro 4 ler için. Test tezgahı olan bir yerde yapıtırın.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Grande punto 1.3 mj Mazot pompası hakkında yardım...!

Volkan Bey in üstüne söz söyleyecek kapasitede değilim ama kendi başımdan birebir geçti diye yazıyorum,belki de kazık yedimbilemiycem orasını.
    80bin km civarı çok hafif, arkadaşımızın dediği gibi,kaçırma vardı,sadece ornikler değişti,çok pahalı bişey değildi,yani 50₺ dan aşağıydı sanırım.Zaten multijetlerde bu kmlerde sıkıntı başlıyormuş,kronik yani..
    Neyse ,100-105bin civarı bu sefer daha fazla kaçırmalar başgösterdi.Bostancı sanayideki test tezgahı olan Bosch pompa servisine gittim.300₺ revizyona istediler,dedim "revizyondan sonra test tezgahına sokuyormusunuz pompayı?",o zaman "500₺alırız" dediler.Saçma geldi bana.Sanki adam onu yaptıkları işe bi güvensizlik bir hakaret olarak algıladı.
    Kendi ustama gittim durumu anlattım,bişey olmaz garanti veriyolar zaten dedi..Pompayı kendi ustama söktürüp taktırdım.Araya ustayı da sokmak istedim,başım ağrırsa ilerde diye.Tabii bu da ekstra sök-tak işçiliğine maloldu bana.
    Pompacı,geri getirdiğinde pompayla araç plakasının fotosunu çekti,garanti gibi bir kağıt verdi.Henüz 10bin km oldu,sorun yok.İlerde ne olur bilmem.
    Belki de 80binde ornikleri değişeceğime komple revizyon yaptıraydım tasarruflu olacaktı. Hem revizyon daha ucuzdu hem de bi pompa için 2 kere gitmezdim.Şimdi fiyatlar kimbilir ne olmuştur.Bu arada euro4 motor benim punto.

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Konu arenas tarafından (19/11/2018 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Bu arada o pompa üstünde 10 cm lik hortum var onuda değiştirin 5 tlcik.benim geçen o hortum sizdirmis mazot akitiyordu.daha önce pompa revizyom olmuştu sökülüp takilinca eskimiş hortum kaçırdı tabi

hakan okuducu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içindeki orniler değişecek. Fİyatıda 200-300 arası euro 4 ler için. Test tezgahı olan bir yerde yapıtırın.
    merhaba volkan bey bügün bosh servisinden 300 tl anlaştıl yalnız adam dediki elimde revizyon olan var sök tak yapalım 1 sene garantisi var olmadı senin mazot pompasını alıp revizyon yaparım 2-3 saat sürer geene 1 sene garanti veririm vaktim kısıtlı serviscinin elindede 4-5 yedek varmış acaba ne yapsam diye karar veremedim hangisi sizce mantıklıdır?

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Kendi pompanı yaptır hocam. O elindeki pompa kac defa revizyondan geçti bilemezsin kaç defa kapakları söküldü. Bir sonraki rezizyonda civata yatakları diş sıyırabilir riske girmeye gerek yok. Aracınızında başın durun yada bir yakınız dursun kendi pompanız revize edilsin. Yok duramama dersen pompanın bir yerine tornavida bir işaret atın .

hakan okuducu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Kendi pompanı yaptır hocam. O elindeki pompa kac defa revizyondan geçti bilemezsin kaç defa kapakları söküldü. Bir sonraki rezizyonda civata yatakları diş sıyırabilir riske girmeye gerek yok. Aracınızında başın durun yada bir yakınız dursun kendi pompanız revize edilsin. Yok duramama dersen pompanın bir yerine tornavida bir işaret atın .
    Merhaba volkan bey kolay gelsin bugün tamirciye gittim 200 tl dedi tamam dedim aldı mazot pompası bosh marka oringleri contaları değiştirdi + kontrol etti büyük bi cihazda sorun yok dendi sıkıntı yok 2 saat ortalama sürdüm bakıyım dedim mazot pompasının altındaki vida gene kurum olmuş videoda mevcut genemi kaçırıyor bu nalet şey anlamadımda normalde değişen şey orası kurum olmaması lazım mantığa göre video yüklüyorum şimdi yardımcı olursanız sevinirim şimdi ustayada söylücem yarın olsun...

https://dosya.co/z1m6uv7wdmlq/123ds.mp4.html

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

kaçırıp kaçırmadığı hemen belli olmaz. Stop ettikten sonra 3-4 saat sonra alt kapağı elinizle yokladığınızda eliniz ıslanırsa olmamış demektir. O kurum dediğiniz mazot pompasını oraya yerleştirirken contaya gres süsürler oda ısıyla aşağı inmiş olabilir. Dediğimi gibi sabah falan elle kontrol edin.

hakan okuducu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

kaçırıp kaçırmadığı hemen belli olmaz. Stop ettikten sonra 3-4 saat sonra alt kapağı elinizle yokladığınızda eliniz ıslanırsa olmamış demektir. O kurum dediğiniz mazot pompasını oraya yerleştirirken contaya gres süsürler oda ısıyla aşağı inmiş olabilir. Dediğimi gibi sabah falan elle kontrol edin.
    valla hocam bügün gittim diyorki işte o altta kalan alyan tarafındaki siyahlığa conta gres gibisinden konuştu ama sanki alyanların hertarfında minik kılcal sızıntılar var elimi atınca gelmiyor ama peceteyle baktığım zaman böyle ufak tefek peçeteye gelen sıvılar var şimdi bu parça olsaydı mantıken hiç bi sızıntı olmaması lazım ama var yani eskiki kadar değil eskiden termostad ordaki hortuma damlıyor vs şuan böyle ufak ufak sızıntı oda alyanlarn etrafında vs. kafama yatmadı ama adam baktı sıkıntı yok diyor

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı hakan3457 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hocam bügün gittim diyorki işte o altta kalan alyan tarafındaki siyahlığa conta gres gibisinden konuştu ama sanki alyanların hertarfında minik kılcal sızıntılar var elimi atınca gelmiyor ama peceteyle baktığım zaman böyle ufak tefek peçeteye gelen sıvılar var şimdi bu parça olsaydı mantıken hiç bi sızıntı olmaması lazım ama var yani eskiki kadar değil eskiden termostad ordaki hortuma damlıyor vs şuan böyle ufak ufak sızıntı oda alyanlarn etrafında vs. kafama yatmadı ama adam baktı sıkıntı yok diyor

Elin ıslak ıslak olmuyorsa problem yok. Pompa içindeki mazot o ksımda biriktiği için sabahları soğuk havada az bir terleme yapar. Onun dışında sabah elini oraya sürdüğünde yada 3-4 saat araç durduğunda parmakların ıslanırsa sorun var. Maalesef pompa ilk sıfır hali gibi olmuyor . Ama dediğim şekilde sızıntı yoksa 50000km den fazla rahat gitmesi lazım. Zaten orjinalinde minumum 80000km de falan arıza veriyor bazıları 120000-130000km giden var. Artık biraz şans. Zaten öyle kaçırma falan varsa 15 gun sonra parmağını rahatça ıslatır o zamanda gider bunu yap dersin.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Pompa sokulurken fren vakumuda sokuluyor yuvarlak aparat onun altinda ince sactan conta var onun degistirilmesi gerek yoksa oradan motor yagi kaciriyor. O conta ektra ucretli oldugu icin onu kimse soylemiyor. Bosch car servisle kavga dovus onu degistirtdim. Tabi iki kere pompam sokuldu. Benim ilk pompa 110 bin km gitti. Suan 50 bin oldugu pompa kupkuru en kucuk terleme yok tabi bunun icin savas verdim dikkatsizce ve hizlica is yaptiklarindan sagindan solundan kilcak kacak oluyor.