Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
71 sonuçtan 61 ile 71 arası

Konu: Punto Airbag sargısı arızası ve servis durumu

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Standart Cevap: Punto Airbag sargısı arızası ve servis durumu

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede artık tamamen işveren durumundaki büyük firmalar haklı konumda. Şimdi serviste sinyal kol ünitesi için 2000 Tl fiyat veriyorlar. Sen allem edip kallem edip fiatı sıkıştırdığını zannediyorsun sana diyorlarki yüzde 50 sini biz karşılayalım sende diyorsunki yok ben tamamının karşılanmasını istiyorum tüketici heyetine gidiyorsun onlarda senin lehine karar veriyor. Yada vermiyor. Sonra mahkemede karşı karşıya cıkıyorsunuz Fiatgarantili olmayan araçta biz müşteri iyi niyeti kapsamında sorumluluk bilincinde yüzde 50 sini karşılmaya razıyız ve araçta kullanılan bu parçanın müşteri kullanım tarzı ile arızalanabileceğine dair bilir kişi raporları örenkleri sunabiliyor. Hakimde fiatı haklı bularak iyi niyet gösterdiğini belirterek senin davanın rettine karar veriyor.

Şimdi gelelim işin detayına yıl 2016

City :2500
    Torpido: 3000
    Sinyal kolu 350-450

2017

City 5000 yüzde 50 : 2500
    Torpido 6000 yüzde 50 : 3000
    Sinyalkolu 2000 yüzde 50 :1000

Yani Fiat sizden bu parçanın tamamen parasını alıyor. Son mahkeme başvurularının çoğu olumsuz sonuçlandığı için şu an herkez bir arayış peşinde. Arayışlar çoğalınca tamir işini yapanlarda fiyalatı artırdılar.

City tamiri 600 TL iken şu an 900-1300 TL arası
    Torpido tamirinde şu an bir iki firma var onlarda 300-600 TL arasında işlem yapıyorlar
    Sinyal kolu içinde stoklardaki ürünlere fırsatçılar yüzde yüzlere varan zam yaptılar.
    Aynen dediğin doğru sonuna kadar haklısın. İnsanların maduriyerinden faydalanmak için hemen kollar sıvanıyor.

2. Bu mesajı için 2 kişi edll'ye teşekkür etti:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin doğru sonuna kadar haklısın. İnsanların maduriyerinden faydalanmak için hemen kollar sıvanıyor.
    Abi doların zirve yaptığı günlerde aksesuarcıdan bez bant alıcam daha önce aldığım zaman 7 tl fiyat verdiği bantı 2 ay sonra almak istediğimde fiyatını sorduğumda direk cvp vermedi bilgisayar başına geçti bişilere baktı anladığım dolar kuruna bakıp hesap yaptı. 14 TL fiyat verdi. Dedim kalsın almıyorum. Sen bu ürünü 3 TL den alıyordun 7 satıyordun eyvallah giderin vesayre kar edeceksin hepsi helal olsun. Ama ne demek öyle dolar kuruna bakıp sabah 13 akşam 14 sen bu ürünü zaten 3 tl den aldın dolar yükseldi değip 14 tl ye satmak. Şunu anlarım dolar yüksek iken toptancıdan almışsındır 8 satarsın 14 buna eyvallah ama diyelimki deponda 100 ürün var bu ürünleri 3 alıp bekletip yada piyasanın dalgalanması ile bunu kendine yontmak.

Piyasada bu araç parçası ile ilgili bir kaç firma var bu şekilde stok yapıp fiyatlarla çok oynuyorlar. 80 lerde yağ tüp olaylarında yapılanlar şimdilerde farklı metodlarla yapılıyor ve kimse dur demiyor. Allah sonumuzu hayırlı etsin.

Yunus İnci
    Yunus78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07Vr882
    Edilen teşekkür: 2

Her kalemde aynı laflar ; bu zamsız hali daha biz zam yapmadık , dolar çok yükseldi , sattıgımız fiyattan alamıyoruz , bunlar son kalanlar yeni gelenleri bu fiyattan alamazsın , birde ayın 1 inde yada pazartesi hep zam geliyo ne kısmetse keşke herkez helali ile tüccarlık yapsa ahiliğe sadık kalsa

SM-N950F cihazımdan gönderildi

Tercan İs
    Tercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Yazdıklarında sonuna kadar haklisin volkan. Yanlız şunu belirtmek isterim biz toplum olarak öyle bir hale gelmişiz ki onumuzden ekmegimzi alsalar sesimiz çıkmıyor. Adamın başına bu arıza gelmiş diyorum ki ustam sonuna kadar ugras gerekirse bizde elimizden geleni yapalım ya ben öyle şeylerle uğraşamam 500-600 alırım parçayı 100-150 bin beni götürür diyor. Sen ugrasmassan ben ugrasmassan işte o zaman işler böyle oluyor. Birde türk milleti olarak birlik beraberlik yok birimizin başına böyle bir arıza geldiğinde toplanacak 30-40-50 puntocu sesimizi medyadan sıradan buradan bak bakalım bidaha yapabiliyolar mi? Bu sadece bizim aracınıza özgü olarak söylemiyorum diğer araclardada var böyle kronik problemler onlar içinde emsal teşkil etmiş olunur. Yani herkes sorumluluğunu bilir istediği gibi at oynatamaz

Yunus İnci
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07Vr882

Alıntı Tercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarında sonuna kadar haklisin volkan. Yanlız şunu belirtmek isterim biz toplum olarak öyle bir hale gelmişiz ki onumuzden ekmegimzi alsalar sesimiz çıkmıyor. Adamın başına bu arıza gelmiş diyorum ki ustam sonuna kadar ugras gerekirse bizde elimizden geleni yapalım ya ben öyle şeylerle uğraşamam 500-600 alırım parçayı 100-150 bin beni götürür diyor. Sen ugrasmassan ben ugrasmassan işte o zaman işler böyle oluyor. Birde türk milleti olarak birlik beraberlik yok birimizin başına böyle bir arıza geldiğinde toplanacak 30-40-50 puntocu sesimizi medyadan sıradan buradan bak bakalım bidaha yapabiliyolar mi? Bu sadece bizim aracınıza özgü olarak söylemiyorum diğer araclardada var böyle kronik problemler onlar içinde emsal teşkil etmiş olunur. Yani herkes sorumluluğunu bilir istediği gibi at oynatamaz
    Tercan bey her insanın pozisyonu durumu başka olduğu için uğraşmaya vakti olmayabilir yada başka bilmediğiniz sebepler olabilir bunları da düşünüp beni itham etmez iseniz sevirim.

Tercan İs
    Tercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Yok abi ya seni itham ettigim felan yok genel olarak boyleyiz onu demeye calistim ben (aklima senle konustugumuz geldi seni itham etmek isteseydim buraya su kisi derdim zaten, ama alindiysan ozur dilerim). Malesef hepimiz gunu kurtarmaya kendimizi kurtarma calisiyoruz. Birlik beraberlik olmadigi icin, hakaizliklar karsisinda, adaletsizlik karsinda sustugumuz icin bunlar basimiza geliyor malesef. Dusunsene bu olay bir avrupa ulkesinde olsaydi sonucu boyle mi olurdu?

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Punto Airbag sargısı arızası ve servis durumu

En temel hakkı olan maaşını alamadığı için eylem yapan işçilerin gözaltına alındığı (3.havaalanı) ülkede yaşıyoruz.
    Koç Holding gibi bir kuruluşu, bir reklamvereni,medya karşısına alamaz.
    Dolayısıyla herkes kendi bütçesine,tanıdık durumuna,yaptırım gücüne göre bireysel hareket etmek zorunda.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yunus İnci
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07Vr882

Alıntı Tercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok abi ya seni itham ettigim felan yok genel olarak boyleyiz onu demeye calistim ben (aklima senle konustugumuz geldi seni itham etmek isteseydim buraya su kisi derdim zaten, ama alindiysan ozur dilerim). Malesef hepimiz gunu kurtarmaya kendimizi kurtarma calisiyoruz. Birlik beraberlik olmadigi icin, hakaizliklar karsisinda, adaletsizlik karsinda sustugumuz icin bunlar basimiza geliyor malesef. Dusunsene bu olay bir avrupa ulkesinde olsaydi sonucu boyle mi olurdu?
    Estağrufullah , dediğinde haklısın ülke olarak böyleyiz bir ülkede bişeye zam gelmişti de millet sokaklara dökülmüştü hükümet zammı geri almıştı şimdi aklıma gelmedi , bu radar tabelalarının koyulma zorunluluğu da emsal bir davanın sonucu olarak olmuştu yanlış hatırlamıyorsam, kurumsal olsun olmasın firmalar keşke müşterileri zora sokmadan bu tür problemleri çözüme kavuştursa ama bunun için bayağı bir beklememiz lazım sanırım...

Yunus İnci
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07Vr882

Ürünü anca bugün taktırabildim sanayide ustaya , direksiyon önündeki körüğü iç tarafa tutturan 2 klipsi iç etti usta sağolsun haricinde üründe sorun sıkıntı yok umarım uzun kilometreler kullanırım , ekrem beye teşekkürlerimi iletiyorum

Ekrem Esiroğlu
    ekremesiroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    EGEA - 26 AAP 336
    Edilen teşekkür: 77

Geçmiş olsun birdaha sorun çıkarmayacak size

Yunus İnci
    Nereden