11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Carbon Clean Hk.

onur onsekiz
    onronskz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    14 AAF 288
    Edilen teşekkür: 9

Standart Carbon Clean Hk.

Merhaba arkadaşlar 2011 punto evo 1.3 multijet 75 hp aracım var km 178.000 civarında
    180.000 de zaten yağ filtre vs bakımı var bunun öncesinde carbon clean yaptırmayı düşündüm.
    duyduğum kadarıyla yuksek km lerde sorun yapabiliyormuş.
    araca daha önceden bu işlem yapıldı mı bilmyorum
    şirkette kullandığım 1.3 75 lik fiorino ile kendi aracımı kıyasladığımda fio daha atik ve sessiz
    kendi aracım biraz hantal ve soğuk motorda çok pis kokan beyaz duman atıyor ve 1 2 dk sürüyor neredeyse bu süre içerisinde devir göstergesi düzensiz ve araç sarsıntılı çalışıyor.
    araçta yanan herhangi bir arıza ışığı da yok ustama söylediğimde egr temizliği falan yaparız dedi 100 lira sıkışmış dedi anladığım kadarıyla bu carbon clean motoru komple temizliyor egr de bunun içindemidir yani egr de temizlenmiş olmaz mı
    fiat gümüş otomotive sordum herhangi bir sorun olmaz kontrol ederiz herşeyi carbon clean de yaparız 120 150 falan tutar dedi sadece egr temziliği için 100 lira vermek yerine 150 vereyim komple temizlensin diye düşündüm
    sizce ne yapmalıyım ?
    teşekkürler.
    Konu onronskz tarafından (02/10/2018 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Standart Cevap: Carbon Clean Hk.

Daha önce Carbon Clean yapılmadıysa zararlı olduğu söyleniyor ve bu işlemi yetkili servislerde onaylamıyor. Bunun yerine manifolt temizliği yaptırırsanız bariz farkı hissedeceksiniz. Carbon Clean ile aynı performansı alabileceğinizi şahsen düşünmüyorum.

Kaan TAŞ
    KaanTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 32

Alıntı teo53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce Carbon Clean yapılmadıysa zararlı olduğu söyleniyor ve bu işlemi yetkili servislerde onaylamıyor. Bunun yerine manifolt temizliği yaptırırsanız bariz farkı hissedeceksiniz. Carbon Clean ile aynı performansı alabileceğinizi şahsen düşünmüyorum.
    benim aracım 69.000 km de eski sahibi 40.000 km Carbon clean yaptırmış yetkili serviste bir sıkıntısı da olmamış .

onur onsekiz
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    14 AAF 288

servis herhangi bir sorun olmaz bilakis daha iyi olur aracın performansı gözle görülür şekilde artar dedi şimdi bu carbon clear olayında egr manifold vs temizlenmiyor mu carbon clear da yapılsa tekrar egr boğaz kelebeği vs söküp temizlemek mi gerekir

Serhan ÖZUĞURLU
    serhax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

benimde 2013 1.3mjet 120bin de aracım ışıklarda kendi kendine boştayken gaz vermeye başladı rolantide, 1000 devire çıkıp indi ve egzozdan acayip bir duman attı arkadaki adam selektör yaptı o derece
    kırmak otoya götürdüm 2 gün önce baya bir kontrol ettiler bir sorun bulamadılar normaldir dbf mi bilmemne temizliği yaparmış araba belli zamanlarda normal dediler bilmiyorum. bu carbon clean yaptırmak istiyorum bende konu takibimde

Ahmet Arif Öz
    ahmetarifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    2011 Punto Evo 1.3 MJ 01ATB95
    Edilen teşekkür: 0

Merhabalar ben 135 bin km punto evoma 1.3Mj 3 hafta önce Fiat Os-Ka yetkili servisinde bakım ile beraber Carbon Clear yaptırdım. Aracı 127 bin km de almıştım benden önce ki sahibi yaptırdı mı yaptırmadı mı bilmiyordum fakat aracı aldığımda bakımsızdı biraz bu yüzden yaptırmadığı düşüncesiyle riskleri göze aldım. Size şunu söyleyebilirim bir sorun yaşamadım ve hatta aracımda ki titreşimler büyük ölçüde azaldı sessiz çalışma da cabası. Eğer riskleri göze alıp yaptırırım diyorsanız sonucu güzel oluyor.

Egr temizliğini yetkili serviste yapmıyorlar. Tavsiye etmiyorlar ben onların yalancısıyım.

Bu arada ilk çalıştırmada gelen beyaz duman ve kötü koku bende de vardı bu durum değişmedi fakat devirde dalgalanma düzeldi araç kendini silkelemiyor artık o dumanın sebebi muhtemel enjektörler olabilir bende enjektör düzensizliği çıktı o yüzden yaptığı kanısındalar.

Ahmet Arif Öz
    ahmetarifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    2011 Punto Evo 1.3 MJ 01ATB95
    Edilen teşekkür: 0

Serhan bey merhabalar,

Euro 5 motorlardan Dpf temizliğini araç kendi yapabiliyor bu olayı yaşamışsınızdır. Dizel Partikül Filtresi(Dpf) Euro 4 motorlarda bildiğim kadarıyla bulunmuyor ve Onur beyin aracı da muhtemelen Euro 4 motor bu yüzden onun problemi Dpf ile alakalı olmayabilir.

Dpf temizliğini yaptığı sırada aracı biraz yüksek 2500-3000 devir arası sabit hızla kullanabilecek imkanınız olursa daha hızlı ve etkili bir şekilde temizlik son bulur.

onur onsekiz
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    14 AAF 288

aracım euro4 motor geçen hafta servise gittim yoğunluktan dolayı erteledim bu arada boş durmayalım dedim gittim ustama egr temziliği yaptı fakat bu bastırınca içine çöken parçayı temizledi videolarda gördüğüm yarım ay şeklindeki parçayı değil ve çok kötü değil aslında dedi güzelce balata spreyi ile temizleyip yaylı kısma wd 40 sıktı bilgisayara bağladığımızda debriyaj bilmem ne düzensizliği mi nedir o arıza vardı sildi. başka bişi yoktu araba biraz rahatladı gibi geldi fakat eskiden araç kafasına göre turboya girip çıkıyor gibiydi yani bazen 2000 de koltuğa yapıştırıyordu bazen hiç yapıştırmadan yavaş yavaş devir artıyordu bazen 2500 civarı yapıyordu şu anda 2500 3000 arası yapıştırıyor koltuğa eskiye oranla bi tık iyi gibi ama hala şirket aracım gibi değil malesef o kadarcık kurum biraz düzelmesine etki ettiyse komple temizlik şart gibi en kısa sürede gidip cc yaptırcam ama usta yok gerek yok falan dedi biraz aklımda soru işareti oldu tabi
    usta bu arada duman olayına enjektör olabilir dedi eli fazla boş olmadığı için bakamadı eğer cc den memnun kalmazsam müsait zamanda onada bırakcam arabayı bütün gün herşeyine bakacak egr temzileme ve pc ye bağlama ücreti 20 tl verdm ustam eniştem olduğu işçilik vs hesaplı olabiliyor

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Carbon clean in pek bi numarası yok.40 ve 80 bin bakımlarında yaptırdım.Pek bi fark hissetmedim.Sanayide iyi bir ustanız varsa komple manifold temizliği yaptırmak daha faydalı olabilir.
    Ayrıca 80bin bakımında araç kameram açıktı.Çalışanlar daha carbon clean cihazının hortumlarını nereye sokacaklarını bilmiyorlar,kalifiye adam kalmamış.Bildik bir servise gitmek lazım.Seçenek olarak bosch car servisleri de carbon clean yapıyo.

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Carbon cleanır 40000-80000-120000 km olarak servisler 3 defa yapılmasını önreiyor. Düzenli yapılmamış bir araçta 100000km sonra yapılması her türlü çıkacabilecek arızaya davetiye olabilir.

Carbon clenanıryerine manifolt ve egr komple söktürüp temizlemek daha mantıklı. Diğer sernsörleride temizledinmi carbon cleanır gerek kalmaz. Enjektörleride söktürüp kalibrasyon yaptırabilirsin. MAP sensörünüde değiştirmk faydalı olabilir. Ayrıca aracında enjektör değerlerinide bakmak lazım. Farklı bir marka ve istasyondan 2-3 depo yakıt alıp denemeler yapabilrisin. Ayrıca aracınıza kesinlikle kaliteli yağ kullanıp fazlada yağ koydurmayın.

Cumhur Kaya KURTOĞLU
    cmhrky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

Benim kendi düşüncem parçalar sökülerek temizlik yapılması daha güvenilir. Temizlikten sonra periyodik olarak cataclean kullanılırsa sistem temiz kalmış olur. Kullanılan yakıta da dikkat etmek gerekli.