15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Acil Yardım (Yağ Lambası Yanıyor) (Mersin)

Ahmet Buğdaylı
    AhmetBugdayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Acil Yardım (Yağ Lambası Yanıyor) (Mersin)

İyi akşamlar arkadaşlar. Urfa'dan yola çıktım Bursa'ya doğru gidiyorum. Mersin'de mola verdim ancak bir sorunla karşılaştım.

Yağ lambası yanıp yanıp sönüyor, Yağ değişimi henüz 500-600 km önce yaptırdım. Ustamı aradım 20.000 olduğu için araç beyni kendi yandırmıştır önemli bir şey değil oto elektrikçide bilgisayara bağlayıp söndürebilirsin dedi ama ben güvenemedim. Şu an bilmediğim bir şehirde (Mersin) ne yapacağım bilmiyorum.

Acilen yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Anıl L
    Emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 17

Standart Cevap: Acil Yardım (Yağ Lambası Yanıyor) (Mersin)

Direk yağ doldurup sizi gönderdiyse çalıştırıp ekleme yapmadan yağı az koymuş olabilir çünkü motor çalışınca yağlama için çekiyor biraz ve eksilme oluyor usta genelde yağı koyar çalıştırır bir iki dakika sonra tekrar ekleme yapar eğer yağınızın fazlasını verdiyse yada koyduğu yağdan alabilirseniz ekleme yapabilirsiniz tabi bu eklemeyi yapmadan önce yağ çubuğu ile eksilme var mı diye kontrol edin bence başka problemi yoktur tabi yine sabah sanayide başka bi ustaya göstermekte fayda var

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet Buğdaylı
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Emc2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk yağ doldurup sizi gönderdiyse çalıştırıp ekleme yapmadan yağı az koymuş olabilir çünkü motor çalışınca yağlama için çekiyor biraz ve eksilme oluyor usta genelde yağı koyar çalıştırır bir iki dakika sonra tekrar ekleme yapar eğer yağınızın fazlasını verdiyse yada koyduğu yağdan alabilirseniz ekleme yapabilirsiniz tabi bu eklemeyi yapmadan önce yağ çubuğu ile eksilme var mı diye kontrol edin bence başka problemi yoktur tabi yine sabah sanayide başka bi ustaya göstermekte fayda var

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yağı alabilme ihtimalim yok çünkü ustam Urfa'da ben Mersin'deyim. yağ kontrolunu yaptım pek anlamam ama eksilme yok gibi zaten çalıştırıp tekrar ekleme yaptı diye hatırlıyorum. Sorun bilmediğim bir şehirdeyim ve güvenebileceğim bir usta var mı acaba Mersin'de diye sormak istedim.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı AhmetBugdayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağı alabilme ihtimalim yok çünkü ustam Urfa'da ben Mersin'deyim. yağ kontrolunu yaptım pek anlamam ama eksilme yok gibi zaten çalıştırıp tekrar ekleme yaptı diye hatırlıyorum. Sorun bilmediğim bir şehirdeyim ve güvenebileceğim bir usta var mı acaba Mersin'de diye sormak istedim.
    kardeşim haala mersindeysen mesaj at görüşelim. özelden numaranı verirsen ararım.

5. Bu mesajı için 2 kişi edll'ye teşekkür etti:

Ahmet Buğdaylı
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Evo Siyah

Arkadaşlar sorun çözüldü. @edll arkadasima çok teşekkür ederim kendisi Mersinden bir usta ile görüşmemi sağlayıp sorunu hallettik, sorunun çözümünü anlatıyorum;

Kontak kapalı iken fren ve gaza basılı tutuyoruz.
    Kontağı açıyoruz(aracı calistirmiyoruz) ve frene 5 defa basıp çekiyoruz ayağımızı.
    Ardından ayaklarımız fren ve gazda iken 30 sn sayiyoruz ve kontağı kapatıyoruz.
    Ayağımız halen gaz ve frene basılı halde tekrar 30 sn bekliyoruz.
    Ardından ayaklarimizi çekiyoruz, kontağı çalışıyoruz yağ ışığı yanıp sönüyor.
    Aracı calistiriyoruz ve ışık sönmüş oluyor.

Umarım kimsenin başına gelmez gelirse de yapılışı basit is arkadaşlar

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı AhmetBugdayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sorun çözüldü. @edll arkadasima çok teşekkür ederim kendisi Mersinden bir usta ile görüşmemi sağlayıp sorunu hallettik, sorunun çözümünü anlatıyorum;

Kontak kapalı iken fren ve gaza basılı tutuyoruz.
    Kontağı açıyoruz(aracı calistirmiyoruz) ve frene 5 defa basıp çekiyoruz ayağımızı.
    Ardından ayaklarımız fren ve gazda iken 30 sn sayiyoruz ve kontağı kapatıyoruz.
    Ayağımız halen gaz ve frene basılı halde tekrar 30 sn bekliyoruz.
    Ardından ayaklarimizi çekiyoruz, kontağı çalışıyoruz yağ ışığı yanıp sönüyor.
    Aracı calistiriyoruz ve ışık sönmüş oluyor.

Umarım kimsenin başına gelmez gelirse de yapılışı basit is arkadaşlar
    sorunun çözülmesine sevindim. geçmiş olsun, yolunuz açık olsun.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Bu konu eski bir zamanda konuşulmuş bende okumuştum. bende tariften sonra hatırladım. hatta bunu yanılmıyorsam Timbaz tarif etmiş o dönemde.
    güzel bir bilgi. servise gitsek sırf bunun için bi sürü para isterlerdi.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ceyhun Ş.
    Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT
    Edilen teşekkür: 74

Süleyman abi hızır gibisin mübarek

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süleyman abi hızır gibisin mübarek
    estağfurullah kardeşim. forumun amacıda bu yardımlaşmak. para harcamadan çözüm bulabilmek değilmi amaç. biz üzerimize düşen görevi yaptık. burası olmasa haybeden binlerce lira verip halledeceğimiz sorunları burdaki kardeşlerimiz sayesinde beş kuruş harcamadan çözdüysek bize düşende elimizden geleni esirgememektir.
    bu vesileyle tekrar etmem gerekirse karşılık beklentisi olmadan yardımda bulunan tüm kardeşlerimden Allah razı olun.

13. Bu mesajı için 6 kişi edll'ye teşekkür etti:

mutlu polat
    mtlplt04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 10

ABİ BENDE DE KONTAĞI İLK AÇTIĞIMDA BAKIM YA DA SERVİS SÜRESİ GEÇTİ GİBİ BİRŞEY SÖYLÜYOR EKRANDA IŞIK VS YANMIYOR AMA. BENİMDE BAKIM YAPILALI 1000 KM KADAR OLDU. YUKARIDA YAZAN ŞEKİLDE YAPSAK GEÇER Mİ YOKSA BİLGİSAYARA BAĞLAMAKMI GEREKİR.

Ceyhun Ş.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    estağfurullah kardeşim. forumun amacıda bu yardımlaşmak. para harcamadan çözüm bulabilmek değilmi amaç. biz üzerimize düşen görevi yaptık. burası olmasa haybeden binlerce lira verip halledeceğimiz sorunları burdaki kardeşlerimiz sayesinde beş kuruş harcamadan çözdüysek bize düşende elimizden geleni esirgememektir.
    bu vesileyle tekrar etmem gerekirse karşılık beklentisi olmadan yardımda bulunan tüm kardeşlerimden Allah razı olun.
    çok haklısın abi amaç kesinlikle yardımcı olabilmek Allah senden razı olsun bir çok arızayı senin diğer arkadaşların yazılarından çözmüşümdür. Hiç üşenmeden yardımcı olabileceğiniz bir şey varsa yardım ediyorsunuz çok sağ olun. Forumda az kişi kaldınız bilgi sahibi ve ilgilenen.

16. Bu mesajı için 2 kişi Ceyhun'ye teşekkür etti:

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

burda asıl emeği geçenler ne yazıkki foruma girmiyorlar, artık hangi sebepten bilemiyorum. ilk aklıma gelen bir ali nickli kardeşimiz mesela. forumda ilklere imza atan, olmaz denileni olduran, hiç kimse cruise, far karşılama, sensör nedir nasıl yapılır bile teleffuzu etmezken bunları yapıp, hiç bir karşılık beklemeden en ince ayrıntılarına kadar forumda bunu paylaşmış, o dönemde bu nasıl olur yada şurası nasıl olacak diye adama yalvar yakar olanlar bunu kar etmek olarak görüp ticaretine başladılar. buna tabiki kimsenin diyecek bir sözü olamaz ancak bunu aynı mantıkla görmeyen, burdan aldığımız bilgiyi insanlar yararlansın diyerek neredeyse maliyetine yaparak insanlara yardımcı olmaya çalışanlarada söylemediklerini bırakmadılar.
    bizler yardım için burdayız. çok şükür ekmeğimizi yiyecek kadar para kazanıyoruz, burayı kullanarak insanları sömürme yoluna gitmiyoruz. daha öncede söylediğim gibi mersinde yaşıyorum, mersinde olupta benim bilgim doğrultusunda aracıma ne yapmışsam aracında olmayıpta yaptırmak isteyen kim varsa burdan öğrendiğimi burda satmaksızın hiç bir ücret talep etmeden yapmaya hazırım. sadece iletişime geçmeleri yeterli.
    son birşey daha, benim düşünceme sahip sürekli forumda aktif olan bir çok arkadaşım var, burda tek tek yazmama gerek yok zaten bunu hem bir kaç yerde dile getiren arkadaşımız oldu hemde herkes onları biliyor ve tanıyor. hepsinden çok şey öğrendiğim o arkadaşlarıma kardeşlerimede tekrar teşekkür ediyorum.
    Konu edll tarafından (26/06/2018 Saat 15:11 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesajı için 7 kişi edll'ye teşekkür etti:

Ceyhun Ş.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT

sizden öğrenecek çok şeyimiz var abi insanları hiç görmeden tanımadan kar gütmeden yardımcı olmaya çalışmak çok naif bir şey haklarınız ödenmez saygılar.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert .
    reddi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

şu anda forumda belli başlı kişiler herkese yardımcı olmaya çalışıyor en başta da volkan bey,süleyman bey, feyzullah bey ve arenas nickli bey geliyor.

ben bagaj lambamdaki sorunu volkan beyin paylaşımı sayesinde çözmüştüm. o paylaşım olmasaydı yeni kilit mekanizması almam gerekecekti ve boşu boşuna masraf yapacaktım. ama sadece 1 swich ile sorunumu hallettim.

forumda bu şekilde yardımcı olan herkese minnetlerimi sunarım.

ben çok eski değilim forumda o yüzden o bahsedilen hareketli zamanları yaşamadım. zor olduğunu biliyorum ama umarım forum eski hareketli günlerine döner.
    Konu reddi tarafından (26/06/2018 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Hasan
    Seagate189 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Yağ lambasinin yanip sonerek bakim uyarisi vermesi cok saçma bence
    Aracimi ilk aldigimda bu olayi bilmedigimden dolayi bende sıkıntı cekmistim
    Gecmis olsun