9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Robot sorunu hk.yardımlarınızı bekliyorum

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

Standart Robot sorunu hk.yardımlarınızı bekliyorum

merhaba
    2005 model fiat punto 1,2 dualogic sahibiyim.aracımı sıfır aldım ve orijinal 75,000 km dedir.yaklaşık 1 yıldır özellikle soğuk havalarda şanzuman arızası vermeye başladı.araç ısınınca düzeliyordu.
    arada bir vitesten atmalar oldu.en son vites N de kaldı ve bir daha vitese geçmedi.
    robotlarla ilgilenen otomatik şansumancıya götürdüğümde bana robot arızası dedi.aracın beyninin robotu görmediğini belirtti.başka bir aracın beyni takıldı yine görmedi.robot dışarı alındı.robota revisyon yapıldı.yine çalışmadı.yaklaşık 1.5 ay uğraştı ve sonuç elde edemedi.en sonunda ise yetkili servise gitmem gerektiğini belirtti.çıkma bir robotun bu işi çözemeyeceğini de belirtti.
    bu noktada ne yapabilirim.formdaki bütün yazılanları okudum.sensör arızası olabilir onlara baktı mı? bilmiyorum...yada bursada bu işten anlayan tanıdık usta biliyormusunuz?yoksa hiç uğraşmamalımıyım.kafam çok karışık.formda yapılan öneriler doğrultusunda hareket edeceğim.
    birde servisi aradım net rakam veremediler.enson bu işlemi yapan varmı?robot ne kadardır?
    usta 10.000 tl civarındadır dedi.şimdi 20-25,000 tlik arabaya 10,000 vermekte mantıklı gelmedi.
    teşekkürler...

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: robot sorunu hk.yardımlarınızı bekliyorum

Bursada CAN oto RECEP BABACAN bir götür baktır. Servislik bir durum varsa Banoto servisinde arkadaşı var. Her türlü yönlendirmeyi yapacaktır.

-35757790_10156452946272612_5576285847193387008_n.jpg

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

merhaba
    konuyu biraz daha açmak istedim...ustam robotu dışarı aldı ve tüm yağ kaçaklarını,revizyonunu yaptı.robot dışarıda çalışıyor.bir sıkıntı yok.fakat beyin robotu tanımıyor yani beyinden gelen sinyali robot algılamıyor...başka bir arabadan beyin söküldü ve benim arabama takıldı onuda tanımadı.benim beyin başka arabada çalıştı ama...

ayrıca araç bilgisayara bağlandığında arıza vermiyor.arıza kaydı yok.hiçbir arıza araçta gözükmüyor
    sistem herhangi bir uyarıda bulunmuyor.
    arada bir yerde kopukluk olabilir yada başka birsey.

çıkma robot alayım dedim.onu algılayıp algılamayacağı da belirsiz.
    sonuç olarak beyin çalışıyor-robot çalışıyor ama ikisi yanyana geldiğinde araba çalışmıyor ve neden çalışmadığını bilende yok??

öyle kalakaldım...

haydar karadas
    hydr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

öncelikle geçmiş olsun bendede 2008 model 1.4 bezinli grande punto var bahsettiğiniz soğuk havada vites geçmeme probleminin aynısını bende yaşadım araba kışın soğuklarda sabah özellikle geri vitese geçmiyor yolda sert frende boşa atıyordu ısınınca problem kalmıyordu baskı balata bitmişti değiştirirken usta robotta bozuk değiştirmemiz lazım dedi 1500 tl ye tamir edilmiş robot taktık problem yine devam etti ve 3 kez robot değiştirdik şu an üzerindeki robot aynı problemi arada bir yine yapıyor bende artık bu problemin robottan kaynaklanmadığını düşünüyorum yada taktığı 3 robotta bozuktu. galiba elektirik tesissatından yada başka bişeyden kaynaklı bir problem var tekrar kontrol ettireceğim bir sonuca ulaşırsam sizinle paylaşırım sizde paylaşırsanız sevinirim

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı hydr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun bendede 2008 model 1.4 bezinli grande punto var bahsettiğiniz soğuk havada vites geçmeme probleminin aynısını bende yaşadım araba kışın soğuklarda sabah özellikle geri vitese geçmiyor yolda sert frende boşa atıyordu ısınınca problem kalmıyordu baskı balata bitmişti değiştirirken usta robotta bozuk değiştirmemiz lazım dedi 1500 tl ye tamir edilmiş robot taktık problem yine devam etti ve 3 kez robot değiştirdik şu an üzerindeki robot aynı problemi arada bir yine yapıyor bende artık bu problemin robottan kaynaklanmadığını düşünüyorum yada taktığı 3 robotta bozuktu. galiba elektirik tesissatından yada başka bişeyden kaynaklı bir problem var tekrar kontrol ettireceğim bir sonuca ulaşırsam sizinle paylaşırım sizde paylaşırsanız sevinirim
    kou hakkında bilgim yok ancak fiattan ayrılma ustsamın bahsettiği olayı aktarmak isterim.
    otomatiklerle alakalı eğitim için gidenlerden biride bendim diyor. ordaki bu işin uzmanı kişilerinde bu robot olayından dert yandığını, fiat ın bunu üretmeye devam etmekle hata yaptığını, diğer otomatikler gibi olmayıp bu işi robotların yapmasını ve bunlarında düzenini tutturamadıklarından dolayı butür şikayetleri çok duyduklaruını vede duymaya devam edeceklerinden bahsetmiş. otomatiklerdeki en berbat sistemin fiatlarda olduğunuda eklemiş. artık gerisini siz düşünün.

haydar karadas
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ama şöyle bişey var işin garibi bu problem sadece 1.4 benzinli modellerde var kendi aracım linea 1.3 dizel otomatik 120.000 km ye yaklaştı en ufak bir problem yaşamadım ve aracımdan çok memnunum linea foruma da üyeyim aynı aracı kullanan arkadaşlardan da çok nadir şikayetler oluyor bildiğim kadarıyla puntoların dizellerinde de çok problem yaşanmıyor

haydar karadas
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ayrıca markayı karalama taraftarıda değilim evet bazı problemler yaşanıyor ama bu şanzımanı bildiğim kadarıyla opelde kullanıyor wv gibi bir firma bile dsg kronik sorun olmasına rağmen ki bu arızayı sıfır araçları bile yapabiliyor hala üretip satıyor

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Herkese merhabalar, dualogic ile ilgili olarak önceki yazılarda önermiş olduğum İstanbul Şişli'deki Gürsoy Fiat Servisi kapanmış. Serviste bulunan ve Tofaş'ın ödül verdiği Türkiye'nin ilk dualogic ustası Bünyamin Usta yeni bir yere geçmiş, işimize yarar diye bilgilerini paylaşıyorum:

Bünyamin Paksoy / 0533 257 06 45 / Genç Otomotiv, Teşvikiye İstanbul

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ozkan ozkan
    ozkan1900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Selamlar,

2017'den bu yana siteyi takip ediyorum ama çok mesaj atamıyordum.
    Bende bir usta tavsiyesinde bulunayım. Benim de vites arıza lambam yanıyordu. İstanbul Yenibosna da Bayrak Elektronik'e gittim. Kendisi çok yardımcı oldu ve uygun bir fiyat verdi. Her aradığımda da sağolsun bıkmadan sorularıma cevap verdi. Farklı markaların vites, beyin vb. problemlerine de bakıyor. Ustanın ismi İsmail, telefon numarası da 0 (536) 427 49 64. Her şeyden önce esnaflığı on numara. Mutlaka danışın derim.