Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 2 bin devir tekleme

Baris Eksi
    Nephilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 10

Standart Cevap: 2 bin devir tekleme

Hava akis metre (MAF) sifiri ile degisti hic fark yok ayni durum. dip gazda sorun yok ama ufak ufak hizlanmada yada sabit gazda 1. 2. 3. viteste tekliyor mesela 2.viteste 2100 sabit devirde salamaya basliyor motor. bazen bir one atliyor normal seyrine devam ediyor bazen 0.1 saniyeligine yigilip tekrar topluyor. bazende surekli yigil atikles yigil atikles selinde oluyor oda silkeleme iste.

Aslinda dip gaz yaptiginizda bildigim kadar ile EGR full kapali ve lambda sensorunden gelen data dikkate alinmiyor. EGR yi temizletcem kurcalanmayan tek sensor lambda kaldi.

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Servisin son karari motor üstkapağının açılıp, rektificiye gönderilip orda kurum yolu açılması yönünde oldu. Ben tam olarak problemin ne olduğunu anlayamadım için çözümü konusunda da bir fikrim yok. Bu euro 5 motorlarda görülen bir problem olduğu söyledi. Sizlerin bu çözüm yolu ile ilgili fikri var mı acaba? duyduğunuz yada ne demek istendiğini anlayan?

Çağrı BALABAN
    balabancagri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 13

Aynı sorun bende de var sanırım. 2012 model punto 1.3 multijet 75 bg 100000km'de. araç 2. ve 3. viteste 1800-2000 devir bandında gaz kesip tekrar veriyormuş gibi oluyor. enjektörlerden kaynaklandığına eminsek bende tamir ettireyim

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı balabancagri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var sanırım. 2012 model punto 1.3 multijet 75 bg 100000km'de. araç 2. ve 3. viteste 1800-2000 devir bandında gaz kesip tekrar veriyormuş gibi oluyor. enjektörlerden kaynaklandığına eminsek bende tamir ettireyim
    Benimki enjektorlerden degil 3 ayri pompaci bakti Uraz, Orhan, Imren 3 ude senin enjektorlerin saglam dedi. Tum fiat servisleride EGR yapmaz abi diyor. Ustalari araca bindirdim test surusune cikardim hic birine yapmadi. Ben wurth egr temizleyici ile bir temizleyecegim bakalim sonucu yazarim. Ustaya temizleticektim iki ayri serviste EGR yapmaz abi deyince okadar parada vermek istemedim zaten EGR lafini duyan usta arkasini donup kaciyor. Ucuza bir halledeyim oncesinde ne olcak bakalim. Yalniz bu hava filtresini sokemiyorum onun bir vidasi yok dimi?

süleyman Yaşacan
    Cellat45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35hb7335
    Edilen teşekkür: 11

Arkadaşım birde debriyaj pedalının altındaki sensörü kontrol et istersen yerinden çıkmış olabilir o yapar mı bilmiyorum. Genelde o sensör yerinden çıktığı zaman gazı kesince araç silkeliyor öne atıyor kendini. Senin sorunun gaz verirken ama kontrol etmekte fayda var.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağrı BALABAN
    balabancagri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı Cellat45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım birde debriyaj pedalının altındaki sensörü kontrol et istersen yerinden çıkmış olabilir o yapar mı bilmiyorum. Genelde o sensör yerinden çıktığı zaman gazı kesince araç silkeliyor öne atıyor kendini. Senin sorunun gaz verirken ama kontrol etmekte fayda var.
    O sensörü nasıl kontrol edebilirim? Benim genelde 2 ve 3. Viteste 1800 2000 devirde sabit tutarken gazı oluyor

Sent from my MI 6 using

Hakan Arı
    onegrande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı Cellat45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen sensör benzinli grande'de de varmıdır? Aynı durum benim benzinli aracımdada var...

süleyman Yaşacan
    Cellat45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35hb7335

Debriyaj sensörü debriyaj pedalındaki bir çıkıntıya bağlı debriyaj pedalı ile beraber hareket eden bir parça. Pedalların olduğu bölüme eğilip bakarsanız görürsünüz. Bazen debriyajdaki bu çıkıntıdan çıkıp geride takılı kalıyor arabada sürekli debriyaja basılı sanıyor.

Benzinliler de varmı bilmiyorum ama büyük ihtimal vardır.

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaslar bugun wurthun egr temizleme spreyini kullandim. Arabanin yuk altinda yokus yukari giderken teklemesi kalkti. Eskiden yokus yukari tekleyip gaz yemezdi yigilirdi. Aracin nefes aldigini hissettim 2 bin devirdeki teklemesi cok hafifledi tum kutunun %75 ini kullandim diye bilirim. Belki hepsini kullanmaliydim. Bu sprey yurt disindaki orneklerinden anladigim kadariyla turbo egr valfi gaz gelebigi ge manifoldda ki kurumlari temizliyor. Subab etrafigindakilere faydasi var mi bilmiyorum acikcasi zaten carbon clean yapilmisti. Maf ve turbo arasina uyguladim.

Berat Eke
    EKE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Beni heyecanlandırdınız hocam aynı spreyden aldım bekliyor daha kullanamadım. Kutuyu bitirmek gerekir mi acaba? Bende tekleme pek yok ama alt devir canlılığı artsın istiyorum, gaz yemesi iyileşiyor diyorlar genel olarak.

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı EKE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni heyecanlandırdınız hocam aynı spreyden aldım bekliyor daha kullanamadım. Kutuyu bitirmek gerekir mi acaba? Bende tekleme pek yok ama alt devir canlılığı artsın istiyorum, gaz yemesi iyileşiyor diyorlar genel olarak.
    Valla bende baska arkadaslarin yorumu uzerine alip kullandim ve acikcasi cok memnun kaldim sizede fayda saglayacagina eminim sizde sonuclari yazarsaniz cok sevinirim.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı Nephilim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende baska arkadaslarin yorumu uzerine alip kullandim ve acikcasi cok memnun kaldim sizede fayda saglayacagina eminim sizde sonuclari yazarsaniz cok sevinirim.
    bir kutuyu nasıl bitirebildin. kaç ml lik kutuki bitti anlayamadım. benden çnce forumda bunu yapana rastlamadığımdan kullanıp burdada paylaşmıştım. önerilen sıkma süresi ve bekleme süresine uyulduğu taktirde 400 ml lik kutunun çeyreği bile bitmiyor. burda bir yanlışlık var gibime geldi.

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kutuyu nasıl bitirebildin. kaç ml lik kutuki bitti anlayamadım. benden çnce forumda bunu yapana rastlamadığımdan kullanıp burdada paylaşmıştım. önerilen sıkma süresi ve bekleme süresine uyulduğu taktirde 400 ml lik kutunun çeyreği bile bitmiyor. burda bir yanlışlık var gibime geldi.
    Onerilen sikma suresini bilmiyorum kutunun ustunde tek yazan 3 saniye uygulayin 10 saniye bekleyin yani ne kadar zaman uygulanmasi gerektigi kutununun ustunde yazmiyor. Bir takim sitelerde egsozda duman gormeyene kadar yaziyor. benim uygulamam ise 3 saniye uygula 10 saniye bekle seklinde idi bu esnada devir 2bin civarlarinda idi. bunu kac kere yaptin diyecek olursan onu hatirlamiyorum ama 20 25 dakika uyguladim saniyorum. Senin uygulamadan sonra herhangi bir degisiklik hissettin mi bir getrisi oldu mu?

Berat Eke
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Kimileri 10 kez tekrarlamak gerektiğini söylemiş. Ama bence bu yeterli olmayabilir. Neticede orada sertleşmiş kurum var. Bunun tam manasıyla çözülmesini istiyorsak kutuyu bitirmek daha faydalı olur gibi düşünüyorum. Uygulama süresi olarak da 25 dakika çok uzun geldi ben 5-10 dk sürmez kutu biter diye düşünüyordum.
    Acaba kutuyu tamamiyle bitirmenin zararı olur mu?

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

2 kutuda bitirseniz sökülüp temizlenmesi gibi olmaz. ayrıca fiyatıda ucuz değil. EGR ve boğaz kelebeğini söküp temizlemek en mantıklısıdır.

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kutuda bitirseniz sökülüp temizlenmesi gibi olmaz. ayrıca fiyatıda ucuz değil. EGR ve boğaz kelebeğini söküp temizlemek en mantıklısıdır.
    tabi bana servisteki insanlar egr ile ilgili olmadigini soyledikleri icin sadece bir denemek istedim nitekim kismen bir basariya ulastim. Belkide haklilar sorun egr degil o sprey baska seylerde temizledigi icin soruna yol acan baska parcalar olabilir. En azindan gonul rahatligi ile temizlettirebilirim artik. DPF'e de bir baktiracagim.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı Nephilim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onerilen sikma suresini bilmiyorum kutunun ustunde tek yazan 3 saniye uygulayin 10 saniye bekleyin yani ne kadar zaman uygulanmasi gerektigi kutununun ustunde yazmiyor. Bir takim sitelerde egsozda duman gormeyene kadar yaziyor. benim uygulamam ise 3 saniye uygula 10 saniye bekle seklinde idi bu esnada devir 2bin civarlarinda idi. bunu kac kere yaptin diyecek olursan onu hatirlamiyorum ama 20 25 dakika uyguladim saniyorum. Senin uygulamadan sonra herhangi bir degisiklik hissettin mi bir getrisi oldu mu?

würth ün kendileri 10-15 kere tekrarlanabilir diyor. buda 15x3 saniye önerilen. ilk denedyip burda paylaşımımdada belirttiğim gibi, belki psikolojik olarak olumlu yönde hissim oluştu. tabiki volkan ında dediği gibi söküp temizlemk kadar bir temizlik olmayacağı konusunda hemfikirim, bizimkisi maliyeti düşürüp bir rahatlatma sağlamak.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Kendim bu uygulamayı denedim..Aracın motor sesi ve tepkisi biraz iyileşti gibi.. Belkide psikolojik bilmiyorum..Egzozdan herhangi bir duman kir gelmedi..30 dakikaklık devirli kullanımdada atmadı gibi geldi..Yani söküp temizlemek tabiki daha iyi sonuç verecektir ama
    sökmek oldukça külfetli bir iş diye bunu belki bir yararı olur diye denedim..Bazıları Direk Turboya neden uyguladın diye sormuş..Açıkçası araştırmalarımda direk turboya uygalayanda var hava giriş hortumundan uygulayanda..Bende direk Turboya bir zararı olacağını düşünmediğim için..Sonuçta Turbonun palleri dönüyor ve bu sıvıda o pallere zarar verecek ne kıvamda nede hızda..Araç 2012 model 1.3 Astra J
    Neyse Buyrun uygulama videom burda:
    Konu fotobelit tarafından (21/04/2018 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Berat Eke
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Ben de bugün uyguladım. 3 saniye püskürtüp 10 saniye bekleyerek ve devir 2000'de sabit olarak 15 dakika içinde kutu bitti. Egzozun olduğu yer 30-40 santim çapında bir halkayı andırır şekilde kirlenmişti. Eğilip pek kontrol etmedim ama siyah durduğu için sökülen kurumların kalıntısı olduğunu düşünüyorum. Aracın vites değiştirdikten sonra özellikle devir 2000'in altında kalıyorsa bir duraklaması vardı. Bu yok oldu diyebilirim. Takip etmeye devam edeceğim

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Baris Eksi
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Acaba bu sprey dpf in tikanmasina yol aciyor mudur?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon