Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Mehmet ustaya sor (Ankara) Araç arızaları teknik destek

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Standart Cevap: MEHMET USTAYA SOR (ANKARA) ARAÇ ARIZALARI TEKNİK DESTEK

Alıntı mhmtemnyrtr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka cam ısınma sorunu ıcın ne dıyorsunuz aceba cok ısınıyor elim ile değdiğimde nerdeyse elimi yakacak kadar.
    Euro 5 motor ise aracınız ve arada sırada bu ısınma oluyorsa,Partikül filtresi temizliği yapıyor olmasın..

Ahmet Karaoglan
    Athumbeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    1.3 grande punto
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı HaydarY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam,

Boğaz kelebeği ile emme manifoltunda arıza olabilir. Onlara baktır bir istersen.
    Peki ustam cok onemli bi ariza midir? Hemen yaptirmam gerekir mi?

Haydar Yiğit
    HaydarY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı Athumbeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ustam cok onemli bi ariza midir? Hemen yaptirmam gerekir mi?
    Yani hocam hemen yaptırırsan iyi olur. Bekletirsen arızalar artar masraf artar iyi olmaz.
    POYRAZ OTOMOTİV SERVİSİ TAMİR VE BAKIM

METİN SAMSUNLU
    met55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Merhaba. Bu sabah aracın klima yön düğmesi takıldı. Halat sıkışmış dediler. Acaba gösterebileceğimiz bir yer bilgisi verebilir misiniz?

Haydar Yiğit
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı met55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bu sabah aracın klima yön düğmesi takıldı. Halat sıkışmış dediler. Acaba gösterebileceğimiz bir yer bilgisi verebilir misiniz?
    Merhaba,

Burada esnaf arkadaşlarımız var 0553 897 21 03 arayabilirsen yardımcı olurum.

kubilay dundar
    kdundar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhaba aracım 2013 dizel 1.3 punto 98.000 km de.Debriyaja bastıgımda arabanın sesi değişmeye basladı.(sanki demir demire surtuyo gibi bir ses geliyor)
    Debriyajı bıraktıgımda ses de gidiyor.
    bir de 100 bin bakımında özel bir işlem var mı yag bakımından başka
    tesekkurler...

Haydar Yiğit
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

100 bin bakımında normalde triger kayışınada bakılıyor debriyaj olayında ise baskı balata değişmesi gerekiyor.

Fatih İşçi
    Fatih181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59dg181
    Edilen teşekkür: 12

2007 puntomun 10 bin km once on takimi komple yaptirdim hala tikirti var neden yapabilir bilgilendirirseniz sevinirim takozlar orjinal amortidorler monero

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ernc glg
    benerinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

merhabalar. yeni aldığım 2012 model 72bin km punto evo 1.3 5k multijet dynamic otomatik aracımda aklıma takılan bir kaç sorunum var. servise götürmeden önce fikir edinmek açısından yardımcı olursanız sevinirim.

1.araç rolantideyken rahatsız edici şekilde titreme ve ses yapıyor. start stopla alakalı olabilir mi?
    2.start stop aktif fakat hiç çalışmadı neyden kaynaklanıyor olabilir?
    3. direksiyonu sağa sola çevirirken ilk harekette metal sesine benzer bir çıtlama tıklama sesi oluyor. yavaş çevirdiğimde daha belirgin. sebebi ne olabilir?
    4.100 km hızı geçtikten sonra rüzgar sesi çok fazla artıyor. araç sunrooflu. bunu azaltmanın bir yolu var mıdır?
    5. klimayı ilk çalıştırdığımda ve kapatırken tok tok şeklinde konsoldan bir ses geliyor. sebebi ne olabilir?
    6. aracın klimasını/kaloriferini bacaklara gelecek şekilde ayarladığım zaman ava akışı her iki tarafta da aşağıya gelmiyor. yine ortadan geliyor. nasıl çözebiliriz?
    7. arka kapıları kapatırken zorlanıyorum. bunu daha yumuşak bir kapatmayla kapanacak şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
    8. sunroof için nasıl bir bakım yapmak gerekir? tahliye kanallarını göremedim. tıkanma yaparak tavandan sızdırıma yapar mı?

mehmet EMİN
    mhmtemnyrtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Işıltılı Siyah

hangi site nasıl satın alabılırım parcacılarda bulamadım

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı benerinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar. yeni aldığım 2012 model 72bin km punto evo 1.3 5k multijet dynamic otomatik aracımda aklıma takılan bir kaç sorunum var. servise götürmeden önce fikir edinmek açısından yardımcı olursanız sevinirim.

1.araç rolantideyken rahatsız edici şekilde titreme ve ses yapıyor. start stopla alakalı olabilir mi?
    2.start stop aktif fakat hiç çalışmadı neyden kaynaklanıyor olabilir?
    3. direksiyonu sağa sola çevirirken ilk harekette metal sesine benzer bir çıtlama tıklama sesi oluyor. yavaş çevirdiğimde daha belirgin. sebebi ne olabilir?
    4.100 km hızı geçtikten sonra rüzgar sesi çok fazla artıyor. araç sunrooflu. bunu azaltmanın bir yolu var mıdır?
    5. klimayı ilk çalıştırdığımda ve kapatırken tok tok şeklinde konsoldan bir ses geliyor. sebebi ne olabilir?
    6. aracın klimasını/kaloriferini bacaklara gelecek şekilde ayarladığım zaman ava akışı her iki tarafta da aşağıya gelmiyor. yine ortadan geliyor. nasıl çözebiliriz?
    7. arka kapıları kapatırken zorlanıyorum. bunu daha yumuşak bir kapatmayla kapanacak şekilde nasıl ayarlayabiliriz?
    8. sunroof için nasıl bir bakım yapmak gerekir? tahliye kanallarını göremedim. tıkanma yaparak tavandan sızdırıma yapar mı?
    Arac b sınıfı olduğu için yalıtımı çok iyi değil. Rüzgar sesinden kurtulmak istiyorsanız yalıtım vs. için masraf yapmak yerine satıp c sınıfı alman otomobillerine yönelebilirsiniz. Arka kapıların açılıp kapanmasıyla ilgili sorunlar puntolarda yaygın olarak görülmektedir ve bunun çözümü forumda pek çok defa anlatılmıştır. Yağladığınızda kapı gergilerindeki ses azalır açılıp kapanması daha da rahatlar. Klimayı açıp kapatırken gelen seslerle ilgili gergi bilyelerini kontrol ettirebilirsiniz. Havanın dağıtımını yapan motor arızalı olabilir ondan dolayı istediğiniz yöne hava akışı sağlanmayabilir. Direksiyonu çevirirken duyduğunuz sesler aks-amortisör ve amortisör takozu grubundan kaynaklanıyor olmalı. Sunroof için mekanizmanın temizlik ve yağlaması yapıldığında yeterli olur diye biliyorum.
    Konu feyzullah tarafından (05/03/2018 Saat 16:44 ) değiştirilmiştir.

volkan böcek
    volkan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Selamlar ustam, Aracım 2009 grande punto yarı otomatik, 70binde. Şöyle bir sorunum var, 5.viteste giderken herhangi bir sebepten (rampa, önde araba vs) devir düşünce araç düşük vitese geçmesi gerekirken birden n'ye yani boşa alıyor, herhangi bir hata da vermiyor, "ne motor, ne vitesi kontrol ettirin ne başka bir şey". yavaşlayıp durmak sonrasında vitesi boşa alıp tekrar vitese atmak zorunda kalıyorum. 2 kere kaza atlattım malesef birden durunca..Manuele alayım dedim aynı sorunu yaşadım. canı isteyince yapıyor, her zaman yapmıyor. başka viteslerde sorun yok, sadece 5. viteste yapıyor

baturay iskender
    bais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Plaka
    34gh6842
    Edilen teşekkür: 7

.

baturay iskender
    bais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Plaka
    34gh6842
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı volkan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar ustam, Aracım 2009 grande punto yarı otomatik, 70binde. Şöyle bir sorunum var, 5.viteste giderken herhangi bir sebepten (rampa, önde araba vs) devir düşünce araç düşük vitese geçmesi gerekirken birden n'ye yani boşa alıyor, herhangi bir hata da vermiyor, "ne motor, ne vitesi kontrol ettirin ne başka bir şey". yavaşlayıp durmak sonrasında vitesi boşa alıp tekrar vitese atmak zorunda kalıyorum. 2 kere kaza atlattım malesef birden durunca..Manuele alayım dedim aynı sorunu yaşadım. canı isteyince yapıyor, her zaman yapmıyor. başka viteslerde sorun yok, sadece 5. viteste yapıyor

merhabalar. sizin araçtaki arızanın aynısı bendede var. boyuna ivme sinyali ayarı yaptılar test etti ustam aynı hatayı yapmadı.ama şimdi yine yapmaya başladı. kalibrasyon ayarıyla alakalıydı ilk gittiğimde bana söylenen. siz ustaya gösterdiniz mi size ne dediler:?

Baris Eksi
    Nephilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 10

Hocam kolay gelsin tesekkurler boyle bir konu actiginiz icin. Benim aracim 2012 punto 1.3 multijet euro 5 75 bg. Aracta sabit gazda ya da cok hafif hizlanirken 2 bin 3 bin devir arasi 1. 2. ve 3. viteste arada bir kesme oluyor ya da silkelemeye basliyor dip gazda herhangi bir problem yok araba iyi ivmeleniyor. Bunlara ek olarak motor yukte iken orenk olarak 3. vites te yokus yukari 3 bin devirde birden 2500 e dusuyor o devirdede titremeye basliyor. Aracin sorunu nu nerde aramak gerekir? Bakimi yeni yapildi mazot filtresi degisti Maf ve yakit basinc sensoru degisti. Map temizlendi enjektorlere 3 ayri pompaci bakti sorun yok dedi. Bir tek turbo kaldi bakilmadik.

PUNTO MANİA
    flexflex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Merhaba ustam dun arabami city arizasindan dolayi serviste city arizasi icin gerekli parcalar yenisi ile degistirildi tam olarak ne degistirdiler bilmiyorum soylemediler.fiat ne degidiyorsa artik tam olarak.

Fakat degisimden sonra direksiyon um yine sert duzelme olmadi o konuda.
    Punto nun meshur direksiyon yumusakligi yok . City modu kapatinca tas gibi sert oluyor acinca az bir hafifleme oluyor .

Ayrica bu tarz bir sorun olustu degisimden sonra .

1 direksiyonu cevirince sanki surtme sesi geliyor hafif ortalara dogru ozellikle.

2 direksiyonu tam saga dogru cevirecekken click diye bir ses geliyor ama dreksiyonin icinden boyle tok click diye sanki boyle sillahta bos tetige basar gibi click diye sanki bir mekanizmayi yerine oturtur gibi

. Bu city arizasi giderildiginde direksiyonun pamuk gibi olmasi lazim di dimi dogru olanda bu dimi yani olmasi gereken ?

aaaa aaaa
    eraslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 1

Selamun aleyküm ustam yeni triger zincirini değiştirdim ama bu ses hala duruyor neyden olabilir 2008 190 binde 1.3 punto videoya çektim zincir sonrası ses bu yardımlarınızı bekliyorum https://youtu.be/oYwBZjcyIPg

halis teköz
    hat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

2007 grande punto 1.4 yarı otomatik aracım var. son günlerde vites arızası vermeye başladı.aracı çalıştırırken bir sorun yok fakat ışıklarda durduğumda arıza ışığı yanıyor ve vites 2 de sabit kalıyor ne boşa geçiyor ne vites küçülüyor.aracı bir 5 dakika kadar kapattıktan sonra düzeliyor.sorun neler olabilir

EMRE TÜRKOĞLU
    lounge13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

2013 model Punto aracıma sunroof taktirmak istiyorum orijinal sunroof u alıp bu araca monte etmenin maliyeti ne olur

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı lounge13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 model Punto aracıma sunroof taktirmak istiyorum orijinal sunroof u alıp bu araca monte etmenin maliyeti ne olur
    hiç o masrafa girme değmez. aracını sunroof lu ile değiştir en güzeli.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon