16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: 2007 GP KAFAYI YEDİRTİYOR

halit avcı
    avcihalit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06YLA86
    Edilen teşekkür: 0

Standart 2007 GP KAFAYI YEDİRTİYOR

ARKADAŞLAR HERKESE İYİ AKŞAMLAR NU İŞTEN ANLAYANLAR VEYA BAŞINA GELENLERİN YARDIMINI BEKLİYORUM.ARACIM 2007 GP.13 ARACIMDAKI SORUN SU
    ARACI SÜRERKEN 2800 DEVİRLERE ANİDEN YUKLENİNCE ARIZA LAMBASI YAKIYOR VE BİR DAHA GAZ YEMIYOR.KONTAGI AÇ KAPAT SONRA HİÇ BİR ŞEY YOKMUŞ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR.ENJEKTÖR DEDİLER KOMPLE DEGİŞTİ ,RAİL UZERİNDEKİ BASIC MÜŞÜRÜ DEĞİŞTİ VE ENSON HAVA AKIŞ METRESİ DEDİLER ODA DEĞİŞTİ AMA BENİM PROBLEM DEVAM EDİYOR..LÜTFEN YARDIM BEKLİYORUM

Fatih İşçi
    Fatih181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59dg181
    Edilen teşekkür: 12

Standart Cevap: 2007 GP KAFAYI YEDİRTİYOR

Ariza kodunu paylasirsan arkadaslar daha dogru ve hizli cevap verebilirler

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERKAN ÇOBAN
    besyo3454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59NC788
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı avcihalit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR HERKESE İYİ AKŞAMLAR NU İŞTEN ANLAYANLAR VEYA BAŞINA GELENLERİN YARDIMINI BEKLİYORUM.ARACIM 2007 GP.13 ARACIMDAKI SORUN SU
    ARACI SÜRERKEN 2800 DEVİRLERE ANİDEN YUKLENİNCE ARIZA LAMBASI YAKIYOR VE BİR DAHA GAZ YEMIYOR.KONTAGI AÇ KAPAT SONRA HİÇ BİR ŞEY YOKMUŞ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR.ENJEKTÖR DEDİLER KOMPLE DEGİŞTİ ,RAİL UZERİNDEKİ BASIC MÜŞÜRÜ DEĞİŞTİ VE ENSON HAVA AKIŞ METRESİ DEDİLER ODA DEĞİŞTİ AMA BENİM PROBLEM DEVAM EDİYOR..LÜTFEN YARDIM BEKLİYORUM
    Egr olabilir mi acaba

SM-G610F cihazımdan gönderildi

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Turbonun durumu nedir?

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Aynı durum arkadaşımın da başına gelmişti, turbo basınc (selenoid) valfine giden hortum çürümüş ve kopmuş o yüzden yapıyormuş. Hortum değişti sorun çözülmüştü.
    Konu ORS15 tarafından (26/01/2018 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Halit Bey, dün itibariyle ford focus 2 1.6tdci aracımda benzer bir sorunu çözmüş bulunmaktayım. İşinize yarar düşüncesiyle paylaşmak isterim. Aynı durumu yaşadığımda ilk yaptığım aşağıdaki cihazla arıza kodlarına bakmak oldu, aracınıza uygun olanı bularak bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yazık dünyanın parasını harcamışsınız. Bu cihaz olmasa sanayide değiştirmemi önerdiklerinden bazılarını yazayım: turbo, volant, baskı-balata, enjektör, egr...

https://urun.n11.com/diger/elm327-on...-v21-P81348624

arıza ışığı yakıp güçten düşüren P0380 yani kızdırma bujileri arızasıydı, değiştirdim ve güçten düşme ve motor arıza uyarısı ortadan kalktı. Lakin 4 ve 5. viteslerde 3000deviri geçmekte aşırı zorlanma devam ediyordu (arıza ışığı yakmadan!!). P0234 (turbo yüksek basınç) ve P0299 (turbo düşük basınç) kodları vardı araçta. Kodları bir kere sildikten sonra tekrar gelenin P0234 olduğunu farkettim. (Ayrıca P0704 debriyaj müşürü arızası da vardı, hiç düşünmeden 30TL'ye değiştirdim.) P0234'ü araştırdığınızda göreceksiniz, ya selenoid valf ya da turbo wastegate arızasıdır. Sorun şu, turbo basıncını geri bırakamıyor, araç yeniden basınç vermek istediğinde turboda aşırı basınç olunca araç kendini koruma moduna alıyor. Focusun turbosu sabit açılı kanatçıklara sahip olduğu için (90hp) wastegate mekanizması basit, balata spreyi ile temizlettim. değişken kanatçıklı turbolarda wastegate sökümü, temizliği / değişimi gerekibiliyormuş. Sonrasında P0234 için yapılması gerekenleri aşağıdaki adresten ve forda özgü forscan yazılımından alıp turbocuya gittim.

https://www.obd-codes.com/p0234

aracın gaz yemesiyle wastegate hareketini inceledik ve selenoid valf bağlantı hortumlarındaki vakum durumuna baktık. Wastegate'in sağlam, selenoidin bozuk olduğunu tespit ettik. (focus için 170TL bir ücreti var) Selenoidi değiştirdikten sonra hata devam edince hortumları tekrar kontrol ettik. Valfe bağlanan üç hortumdan ikisi yanlış bağlanmış (bağlanma sıralamasını bilmek lazım), hava filtresinden sonra selenoide giden hortumun bağlantı yerinin kırık olduğunu bulduk. Hortumları düzeltip bağlantıyı yapıştırınca sorun çözüldü. Kısaca yazdım ama bunları yapmam 3 gün sürdü, dünyanın masrafından kurtulmamı arıza kodunun açıklaması sağladı ve aracın teknik çizimleriyle bütün turbo sisteminin nasıl çalıştığını anladıktan sonra bir akşam fren ustama (meraklıdır ve on numara insandır) dükkanı kapattırmayıp aracın altına şahsen girip müdahale etmemi gerektirdi

Umarım bu deneyimim yardımcı olur. Arıza kodunu öğrenin ve buna göre işlemleri belirleyin derim, geçmiş olsun.

11. Bu mesajı için 2 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

halit avcı
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06YLA86

arkadaşlar arızayı hala cozemedik arıza lambası yaıyor ve cihaza bagladıgımızda arıza kodu bulunamadı yazıyorarıza kodu yok yani ama bende ki durum devam

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Araca bilgisayar bağlı şekilde 3000 devire çıkmak istediğinizde yanan arıza lambası nin hata kodu illaki bilgisayardaki yada arıza tespit cihazına düşmesi lazim. Ama kullanı lan cihaz nedir. Multiecuscan gibi detaylı menüleri varmı. Bunun dışında aracın turbo hortumlari valf ve sensör ler kontrol edildimi. Egr durumu vs hepsine bakmak lazım. İlk olarak arıza tespit cihazı takılı halde aracı kullanarak arızanın oluşmasını sağlayarak sorunu görmek gerekir.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Hızarcı
    Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 123

benim aracım 2006 1.4 lpg li bende buna benzer bir sorun vardı lpg de iken mesela 2 viteste seyir halinde gaza yüklenip devir 3000 lere geldiği sırada araba hızlanmayı ve gaz yemeyi kesiyor biraz daha gaza basarsamda arıza lambası yakıyor ve motor boğulur gibi oluyordu sanki motor kendini korumaya alıyor gibiydi.arızalı parça lpg regülatörü imiş değiştirdim bu sorunumda bitti şimdi diyeceksiniz benim aracım dizel,biliyorum ama belki bi yol göstericiliği olur açısından yazma ihtiyacı hissettim.dizel motoru hiç bilmiyorum aracınızda buna benzer yakıt akışını sağlayan yada ayarlayan bir parça varsa ve kontrol etmediyseniz bi kontrol edin derim.gaz pedalına ani basıldığında bu tepkimeye hızlı cevap veremiyor ve yakıt gitmediği için sorun oluşuyor olabilir sensörlerle alakalı bi durumda olabilir.sadece aklıma gelenleri yazıyorum umarım sorununuz çözülür.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sercan Kayık
    Cast37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34gy9612
    Edilen teşekkür: 3

Aynı sorun bende de var aracım 1.3 gp, gaza yüklenince yada rampa tırmanırken bir anda gaz kesiyor ve motor arıza lambası yanıyor. Sanayide usta cihaza bağlayıp turbo basınç sensörüdür dedi, arkadaşın sensörü ile değiştirdim denedim yine aynı.

Gezmedik forum bırakmadım ama kimse net birşey söylemiyor.

Bu işin bir çözümü olmamı

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halit avcı
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06YLA86

egr,map,turbo basınç akla gelen tüm sensörler rest edildi anormallik yok ,turbo borularına kadar her yer kontrol edildi ama benim GP aynı bu gidişle GP bırakıcam resmen maymun etti beni bir cozumu yok mu

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Turbo basınç sensörü var ise puntoda ki vardir oda olabilir

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Buna benzer bi sorun arkadaşın evosunda vardı.Egr arızası,gaza yüklenince arıza ışığı yanıp araç güçten düşüyodu.Egr değişti,farketmedi daha sonra turbo sökülüp temizlendi,araç normale döndü.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sercan Kayık
    Cast37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34gy9612
    Edilen teşekkür: 3

Kimisi de Map sensörünü değiştirdim düzeldi diyor, bir başkası enjektör tapa contalarını değiştirdim düzeldi diyor.

Bu sorun deneme yanılma yöntemi ile çözülebilecek galiba.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halit avcı
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06YLA86

p0234 arıza kodumuz arkadşlar doldurma basıncı sensorü sinyal karşolaştırması hatalı diye bir hata kodu verdi bugun
    yapmam gereken yol sizce nedir

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

p0234 arıza kodumuz arkadşlar doldurma basıncı sensorü sinyal karşolaştırması hatalı diye bir hata kodu verdi bugun
    yapmam gereken yol sizce nedir
    1. P0234
    Turbo Basıncı Limit Degerin Üzerinde Turbo Borularını Temizleyin - Turbo Modülatörü Valf Arızası - Turbo wastegate kontrolu