18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Punto city direksiyon arızası tamiri yardım ** Acil **

erdi agc
    erdipuntoevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34hb1785
    Edilen teşekkür: 0

Bilgilendirme Konusu Punto city direksiyon arızası tamiri yardım ** Acil **

Arkadaşlar merhaba,
    2010 model puntomda ilk çalıştırdığımda direksiyonu kontrol ettirin uyarısı aldım 1 aydır. sağa sola çevirince uyarı gidiyor. city de kullanmıyorum şuan için herhangi bir sorun yok ışık sönüyor. akü değişti. şarj ölçüldü hiç sorun yok. yetkili servise başvurdum olumsuz bimere şikayet ettim olumsuz. kendi imkanlarımla yaptırmaya karar verdim.

İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA BU TAMİRİ YAPABİLECEĞİM BİLDİĞİNİZ YADA TANIDIĞINIZ BİR YER VARMI ?

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Standart Cevap: punto city direksiyon arızası TAMİRİ YARDIM ** ACİL **

Alıntı erdipuntoevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    2010 model puntomda ilk çalıştırdığımda direksiyonu kontrol ettirin uyarısı aldım 1 aydır. sağa sola çevirince uyarı gidiyor. city de kullanmıyorum şuan için herhangi bir sorun yok ışık sönüyor. akü değişti. şarj ölçüldü hiç sorun yok. yetkili servise başvurdum olumsuz bimere şikayet ettim olumsuz. kendi imkanlarımla yaptırmaya karar verdim.

İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA BU TAMİRİ YAPABİLECEĞİM BİLDİĞİNİZ YADA TANIDIĞINIZ BİR YER VARMI ?
    city açık yada kapalı olması bir şey farkettirmez. servisin olumsuz cevap vermesi hiç bir şey ifade etmez. dışarda bu sorunun olduğunu ve bundan dolayı tamir yada değişimle alakalı evraklarla kaymakamlığa şikayette bulunup değişim yada tamir ücretini sonuna kadar alırsınız. iyi bir usta bulmanız şart bunun için. arkadaşlar mutlaka usta konusunda yardımcı olacaklardır. geçmiş olsun.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdi agc
    erdipuntoevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34hb1785

aynen öyle yapmayı planlıyorum. ilk önce can güvenliğimizi sağlayalım ondan sonra başvuru yapacağım faturalarını alıp. gruptaki konulara baktım net bilgiye ulaşamadım.
    birileri illaki yaptırdı Acil destek rica ediyorum

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı erdipuntoevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle yapmayı planlıyorum. ilk önce can güvenliğimizi sağlayalım ondan sonra başvuru yapacağım faturalarını alıp. gruptaki konulara baktım net bilgiye ulaşamadım.
    birileri illaki yaptırdı Acil destek rica ediyorum
    bununla alakalı net yargıtay kararı var. siz bir an önce usta bulup olayı çözün. sonra bir avukat aracılığı ilede başvurunuzu yapıp hakkınızı alabilirsiniz.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

hak kan
    kulbaezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bununla alakalı net yargıtay kararı var. siz bir an önce usta bulup olayı çözün. sonra bir avukat aracılığı ilede başvurunuzu yapıp hakkınızı alabilirsiniz.
    hocam selamlar.
    bende 2011 grande punto var.ik başlarda servise gidiyordum son 3-4 yıldır servise gitmedim.iyi niyet garantisine başvurdum bana yüzde 60 çıkarttılar ve itiraz ettim.ama kabul görmüyor.yüzde 60 ı benim ödememi istiyorlar.bende yaptırmadım.
    şimdi nasıl bir yol izlemem lazım ?
    aracım daha 80 bin km de kaza bela hiç bir şey yok.bu güne kadar başka bir sorunum olmamıştı.
    bana izleyecegim yolu tarif ederseniz sevinirim.
    bu arada ankara dayım.tan oto ile konuşmuştum.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı kulbaezel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar.
    bende 2011 grande punto var.ik başlarda servise gidiyordum son 3-4 yıldır servise gitmedim.iyi niyet garantisine başvurdum bana yüzde 60 çıkarttılar ve itiraz ettim.ama kabul görmüyor.yüzde 60 ı benim ödememi istiyorlar.bende yaptırmadım.
    şimdi nasıl bir yol izlemem lazım ?
    aracım daha 80 bin km de kaza bela hiç bir şey yok.bu güne kadar başka bir sorunum olmamıştı.
    bana izleyecegim yolu tarif ederseniz sevinirim.
    bu arada ankara dayım.tan oto ile konuşmuştum.
    isterse servis bakımlı olsun son bir yıla yakındır sonuç değişmiyor.
    direksiyonun arızalı olduğunu ve bunun hayati önem taşıdığını ve bu arızanın kronik olduğunu belirten bir yazıyla tüketici heyetine başvuru yapacaksınız. bu işinin uzmanı bir ustadanda kaşeli bir yazıyı ekleyerek şu plakalı araç arızalıdır, şu şu malzemelerin değişmesi gerekir ve toplam şu kadar masrafı vardır yazsınıda dosyanıza ekleyin. hatta yakın tanıdığınız bir avukat varsa daha iyi olur. yoksada sorun değil. ayrıca forumda olması lazımdı bununla alakalı mahkeme kararı, bulursanız onuda ekleyin.
    bunu ister bu şekilde yapın, isterseniz ve verebiliyorsanız size ait kısmı ödeyip faturasınıda alarak onuda ekleyin. sonrasında bekleyeceksiniz. bu iş kısa sürede sonuçlanmıyor bilginiz olsun.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Standart Cevap: Punto city direksiyon arızası TAMİRİ YARDIM ** ACİL **

mahkeme evrakı diye bir üst yazımda var. evrak o evraktır. yazıcıdan çıktı alıp dosyaya koyun.

hak kan
    kulbaezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

şimdi ben aracı herhangi bir yere yaptıracammı yoksa direksiyon tamiri üzerine bir yere gidip direksiyonu arızalıdır işlem yapılması gerekmektedir diye bir yazı alıp başvuru damı bulunacam? mahkeme kararına göre mi yaptıracam yoksa tüketici heyetine başvurdu yaptıktan sonra gidip herhangi bir özel veya yetkili serviste yaptırabilecekmiyim ? dedigim gibi fiyat yüzde 40 katılım dedigi halde 3 binlira üstü bir fiyat çıkıyor.

utku bostan
    utkubostan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Aynı sorun aracımda da ortaya çıktı. Fiat müşteri merkezini aradığımda onarım ve masrafların bana 60% oranında fabrika tarafından karşılandığını ve bu oranın model ve km bilgisine göre değiştiğini belirttiler.Cumartesi günü servise götüreceğim aracı. Bakalım ne olacak?

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı utkubostan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun aracımda da ortaya çıktı. Fiat müşteri merkezini aradığımda onarım ve masrafların bana 60% oranında fabrika tarafından karşılandığını ve bu oranın model ve km bilgisine göre değiştiğini belirttiler.Cumartesi günü servise götüreceğim aracı. Bakalım ne olacak?
    İstanbuldaymışsınız. 2500 idi şimdi daha fazla para isteyeceklerdir. Yerinizde olsam dışarda tamirine bakarım. 1000 lira civarıydı.

Tercan İs
    Tercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Herkese hayırlı forumlar. Yaklaşık 2 aydan beri foruma üyeyim takip ettiğim kadarıyla aşağı yukarı her konuda süleyman hocam ve volkan hocam bizlere yardımcı oluyorlar yol gösteriyorlar öncelikle onlara teşekkür etmek istiyorum.
    city sorununa gelince sülayman beyin dediği gibi en azından kaymakamlıktaki tüketici hakları birimine baş vurulması gerektiğini düşünüyorum.
    baş vuru yaparken daha önceden kazanılmış dava belgelerinin
    bu forumda vede daha başka bir çok forumda bulunan city sorunu başına gelmiş ve paylaşan arkadaşların açtıkları konu linklerinin
    yine daha önce milliyette buldum ben şu linkteki haberin https://www.milliyet.com.tr/dunyaca-...haber-2264613/
    şikayet vardaki city sorunu hakkındaki şikayetlerinde bir dilekçe ile kuruma ibraz edilmesi halinde işler daha kolay olur düşüncesindeyim. hatta city sorununun gizli ayıp olduğunu seyir halinde iken bozulması halinde hayati tehlike arz ettiğini, bu sorunun yıllardan beri var olduğunu ve fiatın bu konu hakkında hiçbir önlem almadığını, araçları geri çağırmadığını, sözde %40 %60 gibi indirimler uygulayarak zaten parçanın fiyatını temin ettiğini iyi bir avukat vasıtasıyla dava açılması durumunda tazminat kazanılabilir düşüncesindeyim.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Mehkemeye veren arkadaş bursadaydı ve aracını sonrasında sattı. Mahkeme sonucuda ne oldu bilmiyorum ama başka mahkeme sonuçlarında mahkeme fiatı haklı bulmuş.

Mahkeme süreci artık sağlıklı sonuç vermiyor ve bu araçları kullanan kişiler maddi yönden pek elverişli değil. Mahkeme davası açmak kolay ama sonuç red olduğunda tuttuğunuz avukat dosya masrafları hepsi size kalacak süreç uzamaya başlayınca genel kanı bu aracı satayımda kurtulayım mantığında.

Zaten artık forumda 2 yıldan beri burdan bir çok kişi evrek istedi ama biride çıkıp ben mahkeme davası açtım kazandım demedi. Facebook gruplarında ben 2 kişiye rastladım mahkeme sonucunda fiat haklı bulunarak dava reddine karar verilmiş. Fiatın iyi niyetli olduğu garantisi biten bir araçada yine iyi inyet indirimi yaptığı belirtmiş. Fiatın bu kararına karşın müşterinin yanaşmaması nedeni ile davanın reddine karar verilmiş.

Kısaca yüzde70 üzerinde bir indirim alabiliyorsanız city serviste değiştirin. Yok maddi imkan yetersiz ise elektronik direksiyon tamiri yapan yerlere başvurmanız lazım.

City bozulmaması içinde kapalı acık farketmez ani dönüşlerde patinaj çamura kara battınızda sağa sola direksiyonu fazla zorlamayın. Aracın olduğu yerde direksiyonu cevirirken çok hızlı manevralardan kaçının.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

volkan ın söyledikleri yüzde yüz doğru. geçende bir kardeşimiz özelden ulaştı ve telefonlada yarım saate yakın konuştuk. bakanlıkta çalışan bu kardeşimede aynen volkanın yazdığı gibi anlattım. avukat arkadaşının olduğunu ve durumu konuşup, kazanılabileceğine inanıyorsa dava açıp lehde karar çıkarsada (davayı kazanıp kazanamayacağını az çok bilirler) karşı taraftan tüm masrafları alabileceğini söyledim. avukat ta yakın dost olunca arkadaşımıza herhangi bir yük getirmeyeceğinden bahsettik. olurda dava açılır ve kazanılırsa herkes bu yükten kurtulmuş olacaktır. şimdilik bizde beklemedeyiz, birisi çıksın ve ben gözümü kararttım uğraşacam desin.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

utku bostan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Hocam 2800 lira değişim ve parça fiyatı çıkardılar. Kabul ettim. En azından tüketici hakemnheyetine fatura ve bana verilen belgelerle başvurmayı düşünüyorum. Kaldı ki değişimden sonra arızanın tekrar etmeyeceği garantisi yok. Bana sorarsanız bu direksiyon olayı tamamen fabrikanın hatası. Bakalım ne olacak?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart Cevap: Punto city direksiyon arızası tamiri yardım ** Acil **

Aracı ilk aldğımda benimde başıma gelmişti. Ama dava açmadık. Uğraşmak istemedim. Fiat 2 defa garantiden değiştirdi ama benim garantim devam ediyordu.

utku bostan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Sanırım bu konuda en son güncel bilgilere sahibim. Bu araçlarda (benim aracım 2012 model) city arızası olarak bilinen elektro servo motordan kaynaklı arıza tüm şiddetiyle devam ettiğini bildirmek isterim öncelikle ve çözümü de bana göre bulunmamakta. Aracı, yetkili serviste toplam tutarın %40-ı olan 2800 TL-yi ödeyerek bu parçanın değişimi gerçekleşti. Tüketici hakem heyetine vermiş olduğum dilekçem ayıplı mal tanımına uymadığı gerekçesiyle olumsuz kararla neticelendirildi. Olayı Tüketici Mahkemesine taşıdım ve bu kez servisi değil direkt olarak Tofaş'tan şikayetçi olup aracımı hepinizin malumu olduğu durumdan dolayı iade etmek istediğimi yazdım. Aracı elden çıkarabilirim ancak bu halini bile bile de satmak istemiyorum. 6 ay sonra ne olacak bakalım?

murat balamut
    Balamut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 DF 6060
    Edilen teşekkür: 6

Hocam merhaba öncelikle geçmiş olsun davamız neticelendi mi acaba