Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: "Dualogic Vites Boşa Atıyor" Çözülmezi

Hayal Besler Özgör
    Hylbslrzgr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: "Dualogic Vites Boşa Atıyor" Çözülmezi

Garanti süresi 2 yıl diye kapsamadığını söylemişti. O zaman 3,000 tl dedikleri robot şimdi 8.000 tl nasıl oluyor o da ayrı konu tabii de.. Fiat müşteri hizmetleriyle de görüştük sikayetvar.com a da yazdım ama onlar da aynı şeyi söyledi. Her koldan yazıp şikayet ettik ailecek ama nafile... Benzer durumda olan var sikayetvar.com da ama ulaşamıyoruz ki...

baturay iskender
    bais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Plaka
    34gh6842
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Baturay Bey,

Devir sensörünü daha önce duymadım lakin (benim aracımda da değiştirmiştim) fren müşürünü değiştirin, 30-40TL bir ücreti vardı. Araç beyin soketinin oksitlenmesini bilmiyordum açıkçası, iyi bir ek bilgi oldu benim için. Ayrıca sigorta kutusu için de benzer bir inceleme yapabilirsniz, bu şekilde sorununu düzelten birisi olmuştu. Akabinde aracı lifte alıp şanzıman robotunun muhafazasını söktürün ve yağ akma ve yağ seviye durumunu kontrol ettirin. baskı balata değişiminden sonra cihazla dualogic sisteme bir kalibrasyon yapılıyor, yapılmadıysa yaptırın ve aracı 1-2 gün kullanın, sorun gene olursa sizi Şişli Gürsoy Oto Fiat Servisi'ne yoracağım, Ahmet Bey ya da Bünyamin Usta ile görüşebilirsiniz. TSE'den Murat Kavruk'un saygı ve selamlarını iletin lütfen. Geçmiş olsun şimdiden
    Murat bey ... sağ olun. benim baskı balatada pek bir sorun çıkmadı aslında debriyaj bilyasını bozmuş. işin can alıcı noktası bu güne kadar aldığım tüm aracları aldıktan sonra kapsamlı bir şekilde temizletmişimdir ve bu aracıda temizledim kapsamllı bir şekilde ve o motoru temizletmez olaydım. bu araca ne olduysa motor oto kuaförde yıkandıktan sonra oldu. iyi bir elektrikçi bulup temizleteçeğim soketleri. ayrıca fren müşürünü de kaydettim sağ olun. bu

Melih Taşdemir
    punto84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhaba;

Arabayı çalıştırdığımda vites kutusu arızası verdi daha sonra motor arızasına geçti. Tamircimi aradım, arabandan in kapıları da kilitle 5 dk bekle ve tekrar çalıştır dedi. Daha sonra tekrar çalıştırdım. Hiç bir sorun vermedi yoluma devam ettim. Akşam da binip evime geri döndüm sournsuz bir şekilde. Acaba sorunu tam olarak nedir? Soğuk olmasından olabilir mi acaba? Yağ eksikliğidir inşallah.
    Aracım fiat g.punto 2009. lpg+yarı otomatik. 84.750km de.

4. 12/09/2018, 20:42

Ozge Cyr
    evomagduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhaba, bende 2010 evo kullaniyorum vitesi cok sık sekilde N (bosa) dusmeye basladi.
    Yorumunuzda istanbulda dualogic uzmani 2 usta var demissiniz ustalara ait iletisim bilgilerini cogu konulariniza baktim ama goremedim. Lutfen yardimci olabilir misiniz?

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı evomagduru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende 2010 evo kullaniyorum vitesi cok sık sekilde N (bosa) dusmeye basladi.
    Yorumunuzda istanbulda dualogic uzmani 2 usta var demissiniz ustalara ait iletisim bilgilerini cogu konulariniza baktim ama goremedim. Lutfen yardimci olabilir misiniz?
    Bünyamin Usta servisten ayrılmış,arkadaşımızın verdiği bilginin fotosunu paylaşıyorum.Eğer Anadolu yakasındaysanız Bostancı sanayide Rese Oto,recai usta var,eski fiat servis ustasıdır,duologic şanzımana da bakar,ondan da fikir alabilirsiniz.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozge Cyr
    evomagduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Oncelikle yardim icin tesekkurler, Bunyamin usta ya ulastim bana uzak oldugu icin yakinlarda bir ustaya yonlendirdi Fiat servisinde bir ustaya. Sanzuman robotunda vs problem olmadigini baska balata degerlerininde normal oldugunu soyledi Bunyamin usta. Sanzumana format falan atip tekrar tanitim yaptilar. Ama suan da vites kuculurken devir yukselir gibi oluyor toparliyor sonra. Anlam veremiyorum. Dualogic vitesten tam anlamiyla tiksindim akli olan yaklasmasin 😣😣

Şaban Ünal
    Ab154036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı BMlauvei Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Herşey 2004 model 1.2 Dualogic otomobili almamla başladı. Baskı balatasını da aldığım kişi yeni değiştirdiğini söylemişti. Önceleri ara ara boşa (N'e) atma sorunu vardı. Fiat servisi robotu komple değiştiriyor ve 8000-9000 TL arasında bir masraf tutuyor. Bursa'da ikamet ettiğim için sora sora Bursa'da bakan sadece bir usta (evet sadece bir) olduğunu öğrendim, Ustaya gittiğimde sistemde yağ kaçağı olduğunu ve basınç düşmesi nedeni ile vitesin boşa attığını söyledi. Elinde uygun keçe olmadığını ve keçe bulursa onaracağını ifade etti.

Vites sıkça boşa atmaya başladığı için keçeleri araştırarak bir firmaya yaptırdım ve arabayı da ustaya teslim ettim. Keçelerden bir tanesinin yanak açısında ufak bir sıkıntı vardı, fakat deneyelim dedik, usta keçeleri değiştirdi ve sonrasında yağ kaçağım kalmadı fakat vitesi boşa atmalar devam etti. Sonrasında usta uygun keçeleri temin ettiğini ve arabayı tekrar götürmemi istedi. Aracı geçtiğimiz ramazan ayı içinde ustaya götürdüm, keçeleri değiştirdi, fakat sorunun devam etmesi nedeni ile arabanın kalmasını söyledi, sonrasında şanzıman beyninde arıza olabileceğini söyledi başka bir araçtan şanzıman beyni benim araca takıldı. Boşa atma durumu çok seyrek ve rastlantısal olarak (bazen 2 haftada bir, bazen günde 2-3 kere ve belirli bir şarta bağlı olmadan) devam ettiği için, şanzıman beyninde de sıkıntı olmadığını fakat canbus hattında sıkıntı olabileceğini ECU ya bağlanırken bazı öğeleri göremediğini ifade etti. Bu arada robot üzerindeki sensörler birkaç defa değişti, basınç ile şişen bir hazne değişti (içinde membran gibi bir malzeme varmış).

Denemeler vs. ramazan bayramında arabayı aldım fakat sürekli vitesin boşa atmasından arabayı doğru düzgün kullanamadım, bir de vites boşa atmasının yanında araç daha geç marş almaya başladı. Bayram sonu hemen ustaya arabayı götürdüm. Uzun süren denemelerden (şanzıman beyni, kablo tesisatı vs.vs.) sonra araba hiç marş basmamaya başladı ve usta bana sorunun kaynağını bulduklarını tüm sıkıntının motor beyninden kaynaklandığını ve beyni beyinciye gönderdiğini tamiri olmazsa da sıfırının 4000-4500 TL civarı olduğunu söyledi, birkaç gün sonra da beyinciye giderek tamir işleminin ne durumda olduğunu sordum, bana açıkça beynin soketlerini söktüklerini ve başka bir tamirciye gönderdiklerini onun da havya ile chipseti ısıtıp soğutacağını ve beynin geri geleceğini söyledi. Yapılamazsa sıfır veya ikinci el bir tane aramaya başlayacağımızı ifade etti.işlemin 1-2 gün içinde netleşeceğini söyledi. bunun üzerine ben de hergün bilgi almak için beyinciyi aradım o da bana hergün "bugün halledeceğiz, yarın araban hazır" diyerek yaklaşık 15 gün beni oyaladı. Her aradığımda da "neden hergün arıyorsun" diyordu, ben de "abi dün bana bugün hazır olacağını söylemiştin" diyordum; nitekim kurban bayramından 1 gün önce motor beyninin tamir olduğunu, arabayı alabileceğimi söylediler. Arabayı almaya gittiğimde sanayi içinde yolda kaldım.(sorun vites boşa atma) Usta ellerinde robot olmadığını son seçeneğimizin bir robot denemek olduğunu bunu da kurban bayramından sonraki hafta yapabileceğini söyledi. Sıkıntı robot ise robot alalım dedim. Bayramdan sonraki haftaya kadar bekle ben ayarlayacağım dedi.

Bayramdan sonraki hafta ve sonrasındaki 2 hafta ustaya telefonla ulaşamadım.Dükkana da gittim kapalıydı. Benim araba içeride kilitli duruyordu. Usta tatile çıkmıştı. Tatil dönüşü tekrar görüştük. Başkasının arabasından çalışan bir robot sökülerek benim araca takıldı bir haftalık bir denemenin ardından onda da vites boşa atma sıkıntısı devam etti. Sonrasında ECU hatalarının bir kısmının robot ana soketindeki temassızlıktan kaynaklandığını ve soketi komple değiştirdiklerini söyledi. Aralarda bolca soket kontrolleri, sensör değişimlerinden sonra tekrar şanzıman beyni kontrol edildi,basınç pompası kömürleri vs. temizlendi, sonrasında da şanzıman açılarak vites çatalları/baskı-balatalar kontrol edildi onlardan da birşey elde edilemedi. Üstüne üstük araba hiç vitese geçmiyordu ve ustada kaldığı 5 aylık süre içinde de arabanın fenni muayenesi geçti, sigortası bitti. İstanbul da bulduğum bir usta ile görüştüm bana direk " Bursa'da oyalanma arabayı bana gönder 3 ay garantili yapayım" dedi. Arabayı bugün çekici ile (06.11.2017) İstanbul a gönderdim. Aralarda mutlaka unuttuğum birşeyler vardır ancak genel olarak bu şekilde gerçekleşti, özellikle Bursadaki şanzımancıların hepsi ile görüştüğümü düşünüyorum, fiatta çalışanlarla, fiat servisinde çalışanlarla görüştüm, araya arkadaşları koyarak birçok servisle görüştük, ancak kimse dualogic e bakmak istemiyor. Gelişmeleri buraya yazacağım arkadaşlar.
    Bursa'daki usta kimdir bilgi verebilir misiniz. Bende bugün robot arızası için küçük sanayide Kenan isimli ustaya götüreceğim. Aynı kişi ise hiç ugrasmayayim.

aykut ergen
    BMlauvei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı Ab154036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa'daki usta kimdir bilgi verebilir misiniz. Bende bugün robot arızası için küçük sanayide Kenan isimli ustaya götüreceğim. Aynı kişi ise hiç ugrasmayayim.
    Merhaba, benim araba Kenan ustada aylarca yattı bilginiz olsun. Kişilik olarak iyidir.

Bendeki problemin elektronik olması en büyük dezavantajı oldu Kenan ustanın.

Bir de robot kablo tesisatının komple değişmesini ilk aracı götürdüğümden itibaren en az 4-5 kere konuştuk. Her seferinde bana 150-200 tutar ne gerek var dedi. Ben de "abi bu tesisat hırpalanmış hiç iyi durmuyor değiştir neyse parası vereyim" diye her seferinde söylememe rağmen "peki değiştiririz" deyip hiç değiştirmedi. Motor beyni yandıktan sonra "robot tesisatı soketlerinden dolayı motor beyninin yandığını" söylemesi özellikle benim canımı sıkan nokta oldu. Defalarca aynı şeyi söyleyip vereyim parasını deyip sonra işi yapmaması ve yapılmayan işten dolayı fiyatı (o zamanlar) arabanın 1/4 üne gelen bir parçanın (motor beyni) yanması, şükür tamir oldu ancak bu tarz malzemelerde tek tamir hakkınız vardır. Biz onu kullandık.

Teşekkürler.

Gokhan A
    gokhan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Benim aracımda genelde Kışın ara sıra )N) ye alıyor kendisini bende üşüdüğü için yapıyo sanıyodum ) yaz ayındayız ve şimdide 1-2 defa yapınca baktım olmayacak
    Şenol ustayla görüştüm yarın uğrayacam bakalım sıkıntısı ne bizimkinin gelişmelerden haberdar ederim

Gokhan A
    gokhan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Az önce yanından ayrıldım Şenol ustanın foruma selamı var bu arada Bursalı arkadaş kulaklarını çınlattık biraz.
    benim aracımı 20-30 dk kullandı cihaz bagladı hiç bir sorun göremedi şanzuman ömrü varmış 5000bini geçmiş birdaha sorun yaşarsam onu değiştirecegini söyledi Sağolsun ilgilendi muhabbeti güzel bir abimiz.

Şaban Ünal
    Rengi
    Yok

Merhaba, benim araba Kenan ustada aylarca yattı bilginiz olsun. Kişilik olarak iyidir.

Bendeki problemin elektronik olması en büyük dezavantajı oldu Kenan ustanın.

Bir de robot kablo tesisatının komple değişmesini ilk aracı götürdüğümden itibaren en az 4-5 kere konuştuk. Her seferinde bana 150-200 tutar ne gerek var dedi. Ben de "abi bu tesisat hırpalanmış hiç iyi durmuyor değiştir neyse parası vereyim" diye her seferinde söylememe rağmen "peki değiştiririz" deyip hiç değiştirmedi. Motor beyni yandıktan sonra "robot tesisatı soketlerinden dolayı motor beyninin yandığını" söylemesi özellikle benim canımı sıkan nokta oldu. Defalarca aynı şeyi söyleyip vereyim parasını deyip sonra işi yapmaması ve yapılmayan işten dolayı fiyatı (o zamanlar) arabanın 1/4 üne gelen bir parçanın (motor beyni) yanması, şükür tamir oldu ancak bu tarz malzemelerde tek tamir hakkınız vardır. Biz onu kullandık.

Teşekkürler.
    Nerdeyse seninle aynı yoldan ilerliyoruz. Aracım ikiden bire düşerken ikide takılı kalıyordu. Kenan ustaya götürdüm. Bilgisayara bağladı ve mikro islemci ünitesi hatasını verdi. Bunun üzerine robot bakımı yapıp potansiyemetreler ile basınç tüpünü değiştirdi. Totalde 2800 TL para verdim. Aracı aldığım gün aynı sorun olduğunu gördüm ve tekrar gittim. Bu kez de mikro islemci ünitesi arızası verdi. Usta beyinde sıkıntı var dedi ve Çarşamba günü beyin takip deneyecek. Konu germeye basladi beni gerçekten. Şenol ustanın iletişim bilgilerini almam gerekiyor sanırım artık. Bilen yazarsa sevinirim

aykut ergen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

İstanbul (Kartal)
    Şenol Usta
    0 543 439 50 16

Şaban Ünal
    Rengi
    Yok

İstanbul (Kartal)
    Şenol Usta
    0 543 439 50 16
    Araç mikro işlemci hatası veriyor. Vitesten dusemiyor araç. Takılı kalıyor. Robot beynini başka araçtan takip denemek istedik ama maalesef punto Evo 1.4 8 valf bulamadık. Cikmacilarda falan da yok. Oturduk bekliyoruz küçük sanayide.

Şaban Ünal
    Rengi
    Yok

Şenol ustayı arayıp bilgi verdim. Sorunları anlattım. Hiç uğraşma araçta baskı balata bitik dedi. İmkanın varsa buraya gel ben hallederim dedi ama çekici kim bilir ne ister.

aykut ergen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Merhaba, benim sıkıntımda da Şenol Usta çekiciye yönlendirmişti beni ve Bursa dan o zamanlar 300-350 TL arası gibi bir rakam vermiştim gibi hatırlıyorum ve bu rakam çok ucuz gelmişti. Balıkesirde merkeze 7-8 km uzakta yolda kalmıştım, Balıkesir sanayii ne aracı çektirmek için 150 TL vermiştim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12