Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Yolda kaldım !

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Cevap: Yolda kaldım !

Kardeşim 2015'de 68.000 TL. verdi skoda rapid aldı 1.4 tdı dsg dizel otomatik bu araba vw grubunun motor şanzıman vw de kullanılıyor biliyorsunuz sıfırı bugün 91.000 TL. küsür aynısı. Bu araba geçen 3 kere hararet yükseltip su eksiltti arızada verdi işine bizim punto yetiştirdi. Verdik servsise önce su tatmamladılar sonra su devirdaim pompası hattıyla değişti garanti olmasa 1500 TL. tutarmış. Umarım tekrarlamaz yoksa daha büyük bir sorunun habercisi yoksa 2 yaşında 30 bin km. arabanın üst kapak açılıp taşlanıp conta yenilenecek yarı motor yapılacak.İş arkadaşım geçen ay opel astra sedan benzinn lpg aldı araba rampada resmen gitmiyor öle böyle değil 30 km. gaza sonuna kadar bas gitmiyor kısaca her markada yaşanıyor.
    Ancak gel gelelim Fiat'a son servis politikası önümüzdeki 5 yılın bireysel satışlarına darbe vurucaktır anca filolara felan satarlar fiat ne yazık ki önyargılarını bir türlü yıkmak için çaba sarf etmiyor.

atakan yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. dz9727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...
    Edilen teşekkür: 29

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada vw de 7 dsg halen devam ediyor belirli 2.0 tdi modellerinde 6dsg var. vw sitesinden bakabilirsin. kısacası geliştirdik dedikleri dsg ile ilgili sorunlar vw forumlarında halen cirit atıyor

zf şanzımanın kralı bmw mercedes eski vw ler vs ama bmw halen devam ediyor sanırım. merso da yok ama mersoda şanzımandan sorun yaşayanda pek yok forumlarda.
    İptal edilen 7 ilerinin parça kodu farklı iptal edilen proje sadece 250 nm torka dayanabiliyordu bu yüzden 2.0 tdı larda kullanılamıyordu geliştirilen şanzıman ise 600 nm torka dayanabilen bir 7 ileri şanzıman . 6 ileri takılan araçlar ise en çok geri dönüş yapılan motor ve modeller grubu oluyor .

Forumlarda bozuldu denilen araçlar eski nesil henüz patlamamış dsg ler sadece b6 ve b7 kasada kullanılan modeller yavaş yavaş bozulmaya başladılar

7G_tronic tank gibi şanzıman bozulmaması normal zf hiç kullanmadım bilemiyorum fakat hakkında şikayet okumadım.

atakan yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. dz9727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 2015'de 68.000 TL. verdi skoda rapid aldı 1.4 tdı dsg dizel otomatik bu araba vw grubunun motor şanzıman vw de kullanılıyor biliyorsunuz sıfırı bugün 91.000 TL. küsür aynısı. Bu araba geçen 3 kere hararet yükseltip su eksiltti arızada verdi işine bizim punto yetiştirdi. Verdik servsise önce su tatmamladılar sonra su devirdaim pompası hattıyla değişti garanti olmasa 1500 TL. tutarmış. Umarım tekrarlamaz yoksa daha büyük bir sorunun habercisi yoksa 2 yaşında 30 bin km. arabanın üst kapak açılıp taşlanıp conta yenilenecek yarı motor yapılacak.İş arkadaşım geçen ay opel astra sedan benzinn lpg aldı araba rampada resmen gitmiyor öle böyle değil 30 km. gaza sonuna kadar bas gitmiyor kısaca her markada yaşanıyor.
    Ancak gel gelelim Fiat'a son servis politikası önümüzdeki 5 yılın bireysel satışlarına darbe vurucaktır anca filolara felan satarlar fiat ne yazık ki önyargılarını bir türlü yıkmak için çaba sarf etmiyor.
    Fiat motor konusunda canavar gibi şanzıman ve torpidoyu iyi ayarlarsa sorunu kalmaz bu arada 1.6 multijet ile 1.6 e torq motorun şanzımanı aynı mı bilgisi olan var mı ?

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Alıntı dz9727 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İptal edilen 7 ilerinin parça kodu farklı iptal edilen proje sadece 250 nm torka dayanabiliyordu bu yüzden 2.0 tdı larda kullanılamıyordu geliştirilen şanzıman ise 600 nm torka dayanabilen bir 7 ileri şanzıman . 6 ileri takılan araçlar ise en çok geri dönüş yapılan motor ve modeller grubu oluyor .

Forumlarda bozuldu denilen araçlar eski nesil henüz patlamamış dsg ler sadece b6 ve b7 kasada kullanılan modeller yavaş yavaş bozulmaya başladılar

7G_tronic tank gibi şanzıman bozulmaması normal zf hiç kullanmadım bilemiyorum fakat hakkında şikayet okumadım.
    passat forumunda b8 passat için bile çatır çatır kavrama değiştiriyorlar çünkü titreme şikayetleri başlamış. 2 sene önce 2010 dsg passatım vardı 100 binde ben alana kadar 3 kere kavrama değişmişti. ben aldım bi kavrama mekatronikte ben değiştirdim yolda bıraktı. ama vw nin çok sevgili iyi niyet garantisinden 700 tl civarına mal olmuştu. tork dayanımı konusunu araştırmışsınız ama yeterince araştırmadınız sanırım o yeni dökülen dedikleriniz yeni kasa olan passat. b6 b7 ler çoktan döküldü defalarca kavrama değiştirdi 7 ileri olanlar tabi. 6 larda sorun yok. kuru tipler sorunlu.kısaca dsg saatli bomba garantisi yoksa binilmez. garantisi olacak diyede okadar para vermem. manuel kullanırım. yada başka otomatik araç alırım.

Burak B.
    Burakbyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 15

Alıntı dz9727 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar iş ile alakalı ufaklı birkaç sorun yaşadım o sinir de geldi sizi buldu eğer sizi kırdıysam özür dilerim

Evet vw bir salaklık yaptı hileye başvurdu fakat şu da bir gerçek ki bu ülkeye vw kadar teknoloji & tasarruf & sağlamlık üçlüsü getirecek marka yok yıllardır çalışan mb dsg kadar seri vites geçişi sağlayan şanzıman yapamadı . Bmw , mercedes ve toyota ise hayati kronik sorunları yüzünden çıkıp bir özür dileyebilirdi fakat bu arızaların üstünü kapatmak için uğraştılar maalesef.
    Yok hocam estağfurullah. Burda sizlerle bu tartışmaları yapmak, yapabilmek ufuk açıcı. Eğer bende size karşı bir kırgınlığa sebep olsuysam af dilerim.
    Bu platformda fiatıi markasını yerden yere vurduk, hala da vuruyoruz ancak fiat neredeyse bir asırdır bu topraklarda araç üretmekte. Bu ülkeyede ar-ge yapıp, bu ülkenin insanına ekmek vermekte. Vw markasına kızgınlığım biraz da bundan. Bu ülkenin en çok araba satan markası olup bu ülkeye yatırım yapmamak bize hakarettir.

atakan yılmaz
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    passat forumunda b8 passat için bile çatır çatır kavrama değiştiriyorlar çünkü titreme şikayetleri başlamış. 2 sene önce 2010 dsg passatım vardı 100 binde ben alana kadar 3 kere kavrama değişmişti. ben aldım bi kavrama mekatronikte ben değiştirdim yolda bıraktı. ama vw nin çok sevgili iyi niyet garantisinden 700 tl civarına mal olmuştu. tork dayanımı konusunu araştırmışsınız ama yeterince araştırmadınız sanırım o yeni dökülen dedikleriniz yeni kasa olan passat. b6 b7 ler çoktan döküldü defalarca kavrama değiştirdi 7 ileri olanlar tabi. 6 larda sorun yok. kuru tipler sorunlu.kısaca dsg saatli bomba garantisi yoksa binilmez. garantisi olacak diyede okadar para vermem. manuel kullanırım. yada başka otomatik araç alırım.
    Amaaan ben satacam nasılsa hanım torpidom çatladı 2.5 ay sıra verdiler diyip duruyor ikimizin de aracını satıp eşit model almayı düşünüyorum gerisini kuru kavrama vw ciler düşünsün
    Konu dz9727 tarafından (24/08/2017 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir.

Kemal Yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Puntocu kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 SA ....
    Edilen teşekkür: 8

Selam forumdaşlar

Aracımı dün saat 17 de teslim aldım yazılım güncellemesi + shift lock pimi + kol mekanizması değiştirme işlemleri yapıldı hiçbir sorunumuz kalmadı egeam ile mutlu mutlu anlaşıyoruz şimdilik

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Kemal bey sizin adınıza sevindim inşallah son arızanız olur. Ara ara egea ile ilgili bilgi aktarırsanız sevinirim. Diğer arkadaşlarada hayırlı günler dilerim. Saygılarımla

Kemal Yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Puntocu kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 SA ....
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı stonebridge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemal bey sizin adınıza sevindim inşallah son arızanız olur. Ara ara egea ile ilgili bilgi aktarırsanız sevinirim. Diğer arkadaşlarada hayırlı günler dilerim. Saygılarımla
    Çok sağolun. İnşallah bir daha böyle yolda bırakmaz 1 gecede ömrümden ömür götürdü resmen

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin yaşadığınız şanssızlıkla umarım tekrar karşılaşmazsınız

yorumları biraz okudum eşimin patronundada sıfır alınmış jetta var dsg benzinli motor oda 50 binde 3 kere yolda kaldı 2 kez şanzıman 1 kez fren arızası yaşadı tam bi sinir harbi sağlık olsun oda vw aldığına bin pişman dünya para verip yolda kalmak sinir bozucu sizi anlayabiliyorum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Sayfa 3/3 İlkİlk 123