Sa. Aracım 2011 Grande punto. 85 binde. Lpg'li. Aracımda yaklaşık 1 yıldır rölantide iken sarsıntılı çalışma sorunu vardı. Sübap ayarı istediğini biliyordum ama aracı sıkıştırmadığım için önemsemiyordum. Lakin 1 ay önce yaklaşık 40 derece sıcakta 2 viteste normalde çıkabileceği bir rampada araba silkemeye başladı ve motor lambası yanıp sönüyordu. Kenara çektim 15 dakika bekleyip benzinde çalıştırdım, sıkıntı yoktu. 15 gün önce de yolda iken motor lambası yandı. Önce gazdandır diye düşündüm ama gaz alalı 100 km'yi geçmişti. Benzine aldım, sönmedi. O şekilde 200-250 km daha kullanmak durumunda kaldım. Geçen haftasonu sanayiye götürüp cihaza bağlattım. 3 hata vardı. LPG'ci 2'sinin gaz ile ilgili olduğunu ve hallettiğini söyledi. Ancak 3. arızanın 4. silindir misfire hatası olduğunu ve ateşleme sistemine baktır dedi. Bujiler ve buji kablosunu değiştirdim. Araba atikleşti, güzel oldu. Ertesi 30 km yaptım, yine motor lambası yandı. Daha baktıramadım arızaya ama aklımdaki soru bu sübap ayarı olayı bu hataya sebep olabilir mi? Araçta tekleme felan yok, gidişi de gayet iyi, ama sübaplarda geri dönülmeyecek durumda bir hasar oluşmuş olabilir mi veya bu durumu nasıl anlarım? 1 ay sonra mutlaka Ankara Kavaklıdere'ye gidicem, daha önce aradığımda sübap ayarı için 200 lira demişlerdi ama gidinceye kadar uykusuz kalıcam sanırım, 200 liraya kurtarabilecek miyim diye.