16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Punto Evo orjinal amortisörü ve pandizot tıkırtısı

BRS JR
    RONALDO7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Evo orjinal amortisörü ve pandizot tıkırtısı

MERHABA ARKADAŞLAR 51796542 AMORTİSÖR KODU AMA. FABRİKA ÇIKISI AMORTİSÖRLERİN MARKASI NEDİR BULAMIYORUM. MONREO BULDUM ORJİNAL İŞ YAPARMI.
    BİRDE BADAGDAKİ PANDİZOTUN TIKIRTISINI KESEMİYORUM. BOZUK YOLDA TIKIR TIKIR GİDİYOR BU SESİ NASIL GİDERİRİM..

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: PUNTO EVO ORJİNAL AMORTİSÖRÜ VE PANDİZOT TIKIRTISI

Amortisör için Birmot yedek parça bölümünden fiyat alabilirsiniz.
    Pandizot ses çözümü ;
    https://forum.grandepuntotr.com/yede...ara-cozum.html

LG-D855 cihazımdan gönderildi
    Konu Ezeldenberi tarafından (08/07/2017 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

merhabalar hocam, amortisör olarak grande punto, focus II ve arkadaşımızın peugeot tepee aracında Maysan Mando kullandık, memnun kaldık. Ülkemizde kore ortaklığı ile üretilen ve hyundai ve kia araçlarının oem parça üreticisi konusundadır. metal profil içerisinde kauçuk sızdırmazlıklı hidrolikten oluşan bir parça için ithalat yapmanıza gerek yok, daha ucuza ilgili kriterleri karşılayan yerli üretim bir ihracat ürünü alabilirsiniz. Ülkemizde (ki sınırlı sayıda üreticide vardır) yol ortamı simülatörleri vardır ve amortisör işini ciddiye alan bir firmadır. Tavsiye ederim, pişman olmazsınız.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Aracın orjinal amortisörleri pahalıdır. En son evo için parçacıdan fıiat aldığımda ön lerin tanesine 280 Tl demişlerdi. Opar kutulu tam hatırlamıyorım ama 170 Tl civarıydı. Monreo orjinali hariç takılabilecek en iyi amortisördür. maysan mandoda iyidir. Bursadaki Fabrikalarını gezmiştim.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart PUNTO EVO ORJİNAL AMORTİSÖRÜ VE PANDİZOT TIKIRTISI

Benim orjinalde yağ kaçağı olunca,Monroe taktık ustanın tavsiyesiyle.Fark hissedemedim,eşşek yine bildiğin eşek

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim orjinalde yağ kaçağı olunca,Monroe taktık ustanın tavsiyesiyle.Fark hissedemedim,eşşek yine bildiğin eşek

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ziya abi bizim eşşekler ayakkabı noktasında çok seçiciler
    Ben o takır tukur gürültülerden iki sene önce, tesadüf michelin crossclimate taktırınca kurtuldum
    Şuan olsa taktıramam, lastik değil mübarek İMKB gibi uçmuş🚀

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Kumru
    Tracworld59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029
    Edilen teşekkür: 13

Maysan takan biri olarak konuşuyorum iki ay sonra amortisör patladı kasise vurma falanda yok sonra orjinalini taktım farkı gördüm orjinalinden kesinlikle şaşmayın önler için arkalarada monreo taktırdım süper oldu orjinalini takamıyosanız en iyi muadil monreo

10. Bu mesajı için 2 kişi Tracworld59'ye teşekkür etti:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziya abi bizim eşşekler ayakkabı noktasında çok seçiciler
    Ben o takır tukur gürültülerden iki sene önce, tesadüf michelin crossclimate taktırınca kurtuldum
    Şuan olsa taktıramam, lastik değil mübarek İMKB gibi uçmuş🚀
    Zafer hocam, 1.1.2018 itibariyle binek araçlarda da kış lastiği zorunluluğu geliyor, tanıdığım tüm lastikçiler kışlık lastik stokluyor, dört mevsimler de buna dahil. LASİD (lastik sanayicileri ve ithalatçıları derneği - neden ithalat, dernek üyelerinin çıkar önceliğini siz anlayın!!) üyeleri üzerinden bayilere bildiri gönderdi. Asya pasifik ülkelerinden gelen ve ab etiketindeki yetersiz özellikleri karşılayan ucuz lastiklerin (kauçuk üretimine sahip oldukları için) önüne geçmek için araçlara yeni yatırım gerektiren garip ebatlar koydular. Lakin aynı sebepten ülkemizde bu derneğin üyelerinin lastikleri de ciddi pahalı durumda. Geçen sene ithalat konusunda düzenlemeye gidilerek bilinmeyen markaların ülkemize girişinde üreticiler lehine bir düzenleme yapılmıştı ("nokianı ucuza aldım şimdi çok pahalanmış" cümlesi bir ara forumda çok döndü hatırlarsanız, ithalat düzenlemesinin bir sonucu diyebiliriz) ve arz talep dengesi üreten/satan lehine biraz dönmüştü. 1.1.2018 başlangıçlı kış lastiği uygulaması ise olaya başka bir boyut getiriyor, kışın spekülasyona açık bir lastik sektörü yaşayabiliriz. Bütün büyük ve premium diyebileceğimiz markaların üye olduğu bu derneğin ilgili kararın çıkmasında etkisinin olmayacağını zannetmiyorum. Fakat, piyasa yeni doygunluğuna gelinceye kadar ikinci el dahil kışlık/dört mevsim lastiklerde artış olacak. ilgili kararda diş derinliği kriteri var ama lastik yaş kriteri olmadığı için 2012 yılı öncesi ikinci ellerden tutun da daha ucuz bulunduğu için farklı ebatlı lastiklere kadar tabiri caizse "bit pazarına nur yağacak" Kışlık gereklilikleri ve süreleri valiliklere bırakıldı, 5 ay sonra ne olup biteceğini göreceğiz lakin şimdiden lastik piyasasında etkisini gösterdi, bizlerin gündemine henüz gelmediği için farkına varmamış olabiliriz.

Vesileyle bu videoyu tavsiye ederim, Türkçe'sini maalesef bulamadım: https://www.youtube.com/watch?v=xenn20Ql7zg

12. Bu mesajı için 2 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhabalar Mehmet Bey, kıymetli bilgi teşekkür ederim. Araçlarımdaki maysan mando'ları kontrol ettireyim. puntoyu satarken kapsamlı incelemeye girmişti amortisörler çok iyi çıkmıştı ama diğer araçları hala kullanıyoruz ailece. Firmaya ürünleri göre gönderdiniz mi ya da şikayette bulundunuz mu acaba? Amortisör değişimlerinde ticarilerde dahi tercih edilen bir marka, şahsen ilk defa sıkıntı yaşayan okudum, ulaşırsanız ilgileneceklerdir. İki ay sonra patlaması parça hatasıdır ve değiştirmeleri gerekir. Müsaadenizle bir de "bence": bir tane ürününde sorun çıktı diye kötülemeyin, elbette düzenli alınan bir parça değil sorunu can sıkıyordur lakin arabaların kendisi dahil sorunlu olduğu için çağırılan onca ürün var dünyada. Samsunglar kelimenin ilk anlamıyla "patladı" ama bu tüm samsung ürünlerini kötü yapmaz kanaatindeyim. 3 araçla deneme imkanım oldu sorun yaşamadığım bir marka. Umarım sorunu firmaya iletmişsinizdir. Böylece kendi hatalarını öğrenip düzeltme fırsatları olur. İhracat yapan bir firma olarak bu konuda bayrağımızı dalgalandırıyorlar, hata paylarını ne kadar azaltırlarsa o kadar iyidir.

Mehmet Kumru
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029

Merhaba murat bey öncelikle benim kullandığım maysan mando değil sadece maysan iki çeşitler sanırım araştırmadım ben amortisörü acil değiştirmek zorunda olduğum için orjinalini teğmin edene kadar geçici olarak takmıştım çıkarttığımda patlak olması ilgimi çekmişti.Firma ile iletişime geçmedim araçaraç markalarına göre amortisör uyumluluğu değişebilir hyundai maysan kullanıyor ve sıkıntı yaşamıyolar mandosu nasıldır bilmiyorum ama benim taktığım sadece maysandı ve bizim arabaya(punto 1.4 benzinli)uygun olmadığını gördüm yerli üreticinin başımızın üstünde yeri var fakat benim arabama uygun değilse takamam sağlım daha önemli

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Kumru
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029

Bir ek msj la aklıma gelmişken söylemeden geçemiycem arkadaşımda line 1.3 önlerin ikisinide maysanla 4 ay sonra ikiside patlaktı bir yıl garantili olduğu için firma ile görüşülüp yenisini gönderdiler üç ay sonrada onlar patladı ve orjinalini alıl taktıktan sonra sıkıntı kalmadı diğer bir arkadaşı hyundai ile önden kaza taptı iki amortisör maysan ile değiştirdi iki senedir kullanıyo amacım marka kötülemek değil sadece uygun değil mayasan olarak ha naysan mando nasıldır bilemiyorum

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Tracworld59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba murat bey öncelikle benim kullandığım maysan mando değil sadece maysan iki çeşitler sanırım araştırmadım ben amortisörü acil değiştirmek zorunda olduğum için orjinalini teğmin edene kadar geçici olarak takmıştım çıkarttığımda patlak olması ilgimi çekmişti.Firma ile iletişime geçmedim araçaraç markalarına göre amortisör uyumluluğu değişebilir hyundai maysan kullanıyor ve sıkıntı yaşamıyolar mandosu nasıldır bilmiyorum ama benim taktığım sadece maysandı ve bizim arabaya(punto 1.4 benzinli)uygun olmadığını gördüm yerli üreticinin başımızın üstünde yeri var fakat benim arabama uygun değilse takamam sağlım daha önemli
    puntolar için yalnızca maysanı ilk defa duydum. genelde Tofaş grubu araçlar için görmüştüm. Ürün faturalı ise ilgili işlemler Sanayi Bakanlığı tarafından size tanınmış bir imkan, kullansaydınız keşke. Kim bilir belki de sahte bir ürün bile olabilir. NGK bujinin, ya da hava filtresinin sahtesi var, bunun neden olmasın. Keşke aldığınız yerin ya da firmanın peşine düşseydiniz. punto 1.4 benzinli Maysan Mando var, sitesinden doğrudan çıkıyor bilginiz olsun, aynısından kendi aracıma almıştım. Sizin üründe bir tuhaflık var gibi. Lakin hepsinden önemlisi geçmiş olsun.

Mehmet Kumru
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029

Eklenti 34934
    Sağolun murat bey fakat kutusunda linea ve punto yazıyodu dediğiniz gibide olabilir ben umursamadım fazla nitekim iki ay içinde orjinali ile değiştirdim Sanayi bakanlığının kapısını city için çalmıştım bu arada yinede bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Orjinal amortisorler genelde aracin motor tipine donanimina gore farkli tiplerdedir..
    1.2 punto ile 1.3 1.9 punto puntonun amortisorleri orjinalinde farkli ilen muadil markalarda genelde tek tip muadil oluyor..
    Hepsinin ortalamasi gibi.. hal boyle olunca
    Ayni amortisor 1.2, 1.3 1.4 8v de tjette farkli Performanslar sergiliyor.. kimisi memnun kimisi sikayet ermesi bazen normal gibi
    Bu monroe, bilstein,.kyb,.marelli vs icin de de gecreli .. bir urun 5-10 adet farkli ozellikte orjiane birebir muadil olamaz..
    Bir de soyle bir durum da oluyor...
    Urunu ureten araca uygun belirtmemis olsa da satıcı uygun belirtiyor, uygun olmamasina ragmen alinip kullanilan durumlar, magduriyetler de oluyor..
    Linea punto da farkli... Ama orada yazilmis mesela .. alsak bir turlu, almasak baska..

Orjinali icin de gecerli bu
    Eger araca uygun degil ise orjinal olmasi tek basina da pek anlam tasimiyor
    Konu timbaz tarafından (10/07/2017 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Kumru
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029

Standart Cevap: Punto Evo orjinal amortisörü ve pandizot tıkırtısı

Murat bey biraz araştırdım ve dediğiniz gibi arabaya uygun olmayan yanlış bir ürün sanırım bana takılan haklısınız yedek parçacı sıkıntısı diyebilirim

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Punto Evo orjinal amortisörü ve pandizot tıkırtısı

Alıntı Tracworld59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat bey biraz araştırdım ve dediğiniz gibi arabaya uygun olmayan yanlış bir ürün sanırım bana takılan haklısınız yedek parçacı sıkıntısı diyebilirim
    Az önce okudum yazdığınızı, bilin ekranın karşısında saydırdım!! Ayıp ya, arkadaş koltuk kılıfı mı bu kafana satıyorsun müşteriye, ya kırılsa tamamen!! Allahsızlık başka bir şey değil bu.. Çok geçmiş olsun hocam, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler: