18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Gp Motor Sesi İçerde

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Standart Gp Motor Sesi İçerde

arkadaşlar araç 2010 gp 1.3 mjet..Sürmüş olduğum fıat ın lınea,doblo araçlarında 2500-3000 devirde hiç bir rahatsız edici ses yok,ancak benim araçta 2000 devirden sonra motor sesi olduğu gibi içerde,aracın hızlanmasında gidişinde bi sıkıntım yok ancak çok dikkat ettim sürdüm araç 2000 devirden sonra bağırıyor..Sizlerin aracı nasıl?Sizlerden gelen yorumlara göre bi çözüm arayacağım normal ise de böyle bineceğim

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Standart Cevap: Gp Motor Sesi İçerde

Valla bu gp lerde hata var bu konuda.. dediginiz gibi 2000 devirden itibaren aracin icinde durulmuyo heleki gece uzun yolda! Arac 110 km hiza 2400 devirde ulastigi icin cok yorucu.. pedallarin altina baktigimda yalitim gayet iyi. Sorun ön göğüs arkasi ve camurluklarin ici gibi geliyo bana.. cok ilginc ki ayni model klasik lineada bu ses yok. Evolarda ve yeni puntolarda da yok.. gecenlerde symbol kullandim 90 lik.. 140 km ile ruzgar sesiyle gidiyosunuz. Hani kasanin yalitimi iyi yapilmis olsa nerdeyse mercedes konforuyla gidecek araba yolda. 3. Vites 4000 devirde 140 yapiyo arac.. aracin 3. Vites ile 140 km hizla giderken ki motor sesi benim puntonun 5. Viteste 3000 devirde 130 km hizla giderken cikan sesten daha az. Renault a saygi duydum sahsen.. 90 hp 5 ileri bir aracin motor sanziman uyumu ancak bu kadar olabilir.. kalkislar cok rahat gazi kacirsaniz patinaja dusuyo arac.. silkeleme sifir.. vites oranlari 90 hp ile nasil bu kadar uzun tutulabilmis bu hp ve oranla bu arac nasil bu kadar seri olup az yakabiliyo bilmiyorum ama.. onlarca arac kullandim premium modeller haric orta , orta ust segmentte hatta bazi premium segment araclarda bile yok bu rahatlik... mercedes bosuna koymamis arabasina dci energy dizeli.. benim punto da olsa omru billah satmam.. gel gor ki punto tasarim donanim ve konfor olarak daha basarili.. ancak o motor yok mu.. beni aracimdan soguttu desem yeridir! Dci dan cok yakacaksin! Daha kotu hizlanacaksin! Kalkislar eziyet olacak! Kazan gibi guruldeyecek!! Fiat bu multijet dayanikli motor amenna! Ama bu motor olmadi! tamamen muhendislik hatasi.. 120 hp side ayni , 75 hp side 90 i da! Degistir artik multijetin motor sanziman oranlarini , uyumunu , karakteristigini!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

kıyasladığım araçlarda fiat yine.etrafımda başka bir punto olmadığı için bir şeyde yapamıyorum,ustaya gitsem ne diyeceğim vereceği cevap sat mercedes al

Aykut Çelebi
    AykutCelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 37

Bende aynı konuda müzdaribim
    Acaba profesyonel bir firma var mı bu konuda ? Ön konsolu söküp düzgünce yalıtım yapacak..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Sorunun çözümü için ilk olarak ön çamurluk davlumbazlarına ses yalıtımı ardından da torpito altı ses yalıtımı gerekiyor. Torpidonun altındaki yalıtım yetersiz diğer bir konuda araca gaz verildiğinde multijet motor gerçketen sesli çalışıyor ve bağırıyor. Motordan gelen ses kadar bir okadarda asflat sesi alıyor. Aracın tabanını tamamen yaltım yaparak gayet başarılı sonuç alanlar var.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

ciddi rakamlar ödeyerek birazda motor sesi yüzünden ses sistemi edindim açıyorum gümbür gümbür geziyorum sıfır ses
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

10. Bu mesajı için 2 kişi SinanTR'ye teşekkür etti:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi rakamlar ödeyerek birazda motor sesi yüzünden ses sistemi edindim açıyorum gümbür gümbür geziyorum sıfır ses
    çareyi bulmuşsun demekki teybin sesini biraz fazla açmak bu sorunu çözüyor

12. Bu mesajı için 2 kişi edll'ye teşekkür etti:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çareyi bulmuşsun demekki teybin sesini biraz fazla açmak bu sorunu çözüyor
    bugün uzun bi zamandan sonra 1,2 motor benzinli hyundai i20 kullandım ışıkta dururken yahu çalışıyomu bunun motor stopmu ettirdim diye devir saatine baktım bikaç kez harbi bizim dizeller ben burdayım diye kükrüyo ama olsun ya bozulmasında valla ben halimden memnunum

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün uzun bi zamandan sonra 1,2 motor benzinli hyundai i20 kullandım ışıkta dururken yahu çalışıyomu bunun motor stopmu ettirdim diye devir saatine baktım bikaç kez harbi bizim dizeller ben burdayım diye kükrüyo ama olsun ya bozulmasında valla ben halimden memnunum
    Sinan, multijet'in tadını alabildim mi?

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan, multijet'in tadını alabildim mi?
    50 km yol yaptım

hani i20 nin 1,4 benzinli yada 1,4 dizelini bilmem ama 1,2 motor(84 hp) benzinlisine kesinlikle binilmez yahu bizim multijete eşek arabası diyen o arabaya ne der acaba orta style paketti bide ama beğenmedim vallahi bi tek kliması çok randımanlı çalışıyor gerisi traş yazık ona verilen paraya eve dönerken kendi arabamı kullandım 75 hp ama turboda koltuğa yapıştırıyor enazından

i20 orta paket style donanım ama çok aşırı cezbeden bi özelliği yoktu aynı model puntoların orta paketleri çok çok daha dolu

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Tespitlerinin her kelimesine katılıyorum. Sırf benim izlenimlerimle seninkileri karşılaştırmak için sormuştum. Bende arkadaşımın Auris 2017. 1.3 kullandım. Yüksek Devri görmezse hiç tat vermiyor ve multijet'in torkunuda zaten bulmak imkansız.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Bu motor sesinden rahatsiz olmayan bi ben varim heralde ilk dizel aracim bide beni rahatsiz etmiyor hic zaten 120 nin ustunude cikmiyorum sonucta 1243cc bagirmayipda napcak

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu motor sesinden rahatsiz olmayan bi ben varim heralde ilk dizel aracim bide beni rahatsiz etmiyor hic zaten 120 nin ustunude cikmiyorum sonucta 1243cc bagirmayipda napcak
    120 de akıp gidiyor zaten usta mevzu 130 dan sonra başlıyor

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 de akıp gidiyor zaten usta mevzu 130 dan sonra başlıyor
    Cozum basit 130 nun ustune cikmican

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bu arada ilk mesajda 2000 devir sonrasi gurultu idi.. sonra mevzu 130km/h den sonra oldu

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ilk mesajda 2000 devir sonrasi gurultu idi.. sonra mevzu 130km/h den sonra oldu
    anlatmak istediğimi ya anlamadınız yada farklı anlamak istiyorsunuz..işin özü devir muhabeti değil,120 km hız ile devir saati takribi 2300 falan oluyor..çok abartı olmasada motor sesi diğer bahsetmiş olduğum araçlara nazaran daha belirgin ve daha gürültülü..hele 3000 devirde inanılmaz ses oluyor takribi hızda 140-150 oluyor..

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

75 likte 120 de devir 2700 de oluyor. Bu ses durumu icin fiat bir ozellik koymus araca hizlandikca teybin sesi otomatik artiyor ve muzik sesinden duyulmuyor. Muhendisler biliyor isi yalitim yapsa maliyet artacak tabi
    İsin sakasi bir yana bizdede ayni ama oraya yalitim yapmak kolay degil komple sokup herseyi yalitim gecmek gerek oyle parca parca yapilanlardan verim alinmaz. Hava filtrenizde gevseklik yok dimi elinizle bastirinca ses kesiliyor mu? O gevsediginde cok ses yapiyor cunku

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75 likte 120 de devir 2700 de oluyor. Bu ses durumu icin fiat bir ozellik koymus araca hizlandikca teybin sesi otomatik artiyor ve muzik sesinden duyulmuyor. Muhendisler biliyor isi yalitim yapsa maliyet artacak tabi
    İsin sakasi bir yana bizdede ayni ama oraya yalitim yapmak kolay degil komple sokup herseyi yalitim gecmek gerek oyle parca parca yapilanlardan verim alinmaz. Hava filtrenizde gevseklik yok dimi elinizle bastirinca ses kesiliyor mu? O gevsediginde cok ses yapiyor cunku
    marka fiat olunca vallahi ben inanırım sırf yalıtımdan kaçmak için teybe o özelliği koyduklarını