Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Würth EGR Valf Temizleme Spreyi Hakkında !

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Standart Cevap: Würth EGR Valf Temizleme Spreyi Hakkında !

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wurthbun kendi siteai.. turkce ve ingilizce aciklamalari farkli olan bir kac urune denk geldim

Turkceyi oluyunca evet bu diyorsunuz.. ingilizceyi okuyunca kullanmayi getektiren durum yok veya soruna yonelik degil..
    Temiz tutar ile temizler farkli seyler..
    Wynns urununde consumer serisi ve professional serisi arasinda bu tur detaylar vardi...

Sebebini söyliyim hocam. Ülkemizde aracına kıymet veren insanların cebindeki paraya musallat olabilmek için tek işlevi enjektör temizliği olan ürünleri her derde deva kemiklere iyi gelen yüzyılın buluşu diye tanıttıklar için bu üründen pahalı olan diğer tüm ürünler müşteri gözünde daha ucuzu var durumuna düştüğü için bu ürünleri farklı tanıtmak zorunda kalıyorlar. lpg katkısı için bu konuyu olabildiğince detaylı yazmıştım hatırlarsanız. vw'nin attığı kazığı hatırlayıp alman ürünlerine kanarken iki kere düşünmek lazım. hiçbir testi, kanıtlanabilir sonucu ya da çalışma prensibi olmayan bir ürünü 25-250bin aralığında para ile alınan aracıma katmazdım şahsen. malzeme güvenlik formları bile yok (kullanırken nelere dikkat edeceğim sağlık ve çevre konusunda), müşteri değil enayi yerine koyuyorlar. afiyet olsun.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Malzeme guvnlik formu var da istemek gerekiyor.. kanunen de vermek zorunda ama o formlarda malesef olumsuz taraflari arac icin yok.. ilaclarda olasi tum yan etkenleri yazdigi gibi bu tur urunlerde de yazilmali.. yanicidir atesten gunesten koruyunuz la olmuyor..

bmw x6 veya x5 hatirlamiyorum.. cok cekmis aractan.. nerden alacagini sasirmis artik .. adam en sonunda numune alip teste gondermis.. 4 marka..hepsi standartlara uygun ama.. saticinin beyan ettiginin haricinde farkli maddeler cikmis. Ve her firmada ayri maddeler.. bunlar ustelik katkili yakit dedigimiz modelleri ..
    Ayni rafineriden ciksa da basina yolda ya da istasyonda is geliyor anlasilan

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Atıf Özdemir
    atifcanozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41
    Edilen teşekkür: 46

katalogda gösterilen ürünle kullandığım ürün aynı değil sanırım sadece resimleri aynı. şişe hacimleri dahi farklı 400ml kullandığım şişe hacmi katalog verisi 300 ml birde kullanma talimatında yalnızca egr temizliği için uygundur falan yazıyor. Dediğiniz gibi ticari de olabilir fakat EGR zaten emme ve egzoz sistemleri arasında her ikisinin de kullandığı bir sistem elemanı sirkülasyon egzozdan emmeye doğru olsa da temizleme ihtimalinin olduğunu da göz ününde bulundurabiliriz.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

farkettiyseniz gönderdiğim bağlantı firmanın kendi sitesi, bir nevi firmanın yalancısıyım. Ya bir ürünün etiketi yalan, ya diğerinin beyanı yalan ya da aynı işi yapan iki ürünü farklıymış diye satan firmanın niyeti yalan.

Atıf Özdemir
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41

Sanırım firmanın türkiye sitesi güncel değil. Avustralya sitesine bakıyorum ürün aynı şekilde yer alıyor Turkiye ve Amerika sitelerinde yer almıyor. Ürün etiketi yalan olsa Avustralya için sunulan web sitesinde yer almazdı güncel değil sanırım. Emin olamadım. Zaten burda ne ben firma temsilcisiyim ne de kullananların kullanmak isteyenlerin bana bir faydası var ben diğer forum üyeleri gibi yalnızca bilgilerimi ve tecrübelerimi paylaştım bu konuda herkesin özgür iradesi ister kullanır ister kullanmaz. Bundan önce 1.5 DCI clio kullanıyordum faydasını gördüm enjektör temizleyicilerinden memnun kaldım bu aracımda da kullanıyorum kısacası ben memnunum Würth firmasının ürünlerinden.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı atifcanozdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım firmanın türkiye sitesi güncel değil. Avustralya sitesine bakıyorum ürün aynı şekilde yer alıyor Turkiye ve Amerika sitelerinde yer almıyor. Ürün etiketi yalan olsa Avustralya için sunulan web sitesinde yer almazdı güncel değil sanırım. Emin olamadım. Zaten burda ne ben firma temsilcisiyim ne de kullananların kullanmak isteyenlerin bana bir faydası var ben diğer forum üyeleri gibi yalnızca bilgilerimi ve tecrübelerimi paylaştım bu konuda herkesin özgür iradesi ister kullanır ister kullanmaz. Bundan önce 1.5 DCI clio kullanıyordum faydasını gördüm enjektör temizleyicilerinden memnun kaldım bu aracımda da kullanıyorum kısacası ben memnunum Würth firmasının ürünlerinden.
    Hocam siz öncesi ve sonrası olarak detaylı olarak tecrübenizi paylaşınız. Dediğiniz gibi kullanıp kullanmamak kişilerin tercihi. Benim merak ettiğinm uygulam esnasında Egsozdan cıkan duman yoğunluğu ve rengi duman attıysa ne kadar sure attı. çekiş oranı eskiye göre nasıl . aracın çalışmasındaki gürültü oranındaki değişilikler vesayre. Bu konuda bilgi verebilirseniz memnun olurum.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebebini söyliyim hocam. Ülkemizde aracına kıymet veren insanların cebindeki paraya musallat olabilmek için tek işlevi enjektör temizliği olan ürünleri her derde deva kemiklere iyi gelen yüzyılın buluşu diye tanıttıklar için bu üründen pahalı olan diğer tüm ürünler müşteri gözünde daha ucuzu var durumuna düştüğü için bu ürünleri farklı tanıtmak zorunda kalıyorlar. lpg katkısı için bu konuyu olabildiğince detaylı yazmıştım hatırlarsanız. vw'nin attığı kazığı hatırlayıp alman ürünlerine kanarken iki kere düşünmek lazım. hiçbir testi, kanıtlanabilir sonucu ya da çalışma prensibi olmayan bir ürünü 25-250bin aralığında para ile alınan aracıma katmazdım şahsen. malzeme güvenlik formları bile yok (kullanırken nelere dikkat edeceğim sağlık ve çevre konusunda), müşteri değil enayi yerine koyuyorlar. afiyet olsun.
    murat bey sonuç olarak arkadaş kendi kullanmış ve olumlu sonuç almış bence işin bu yönü daha ön plana çıkmalı aracın motor arıza ışığını bu ürünle söndürüp çalışmasında ve kullanımıda farkıda görmüş bence en önemli olan şeyde tam bunlar ben şahsen alıp deneyeceğim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bu tarz bir test yapma imkanı olan olursa ve paylaşabilirse harika olur

https://www.youtube.com/watch?v=gOGjAQHVeCc

bir de olayın garip yapılış şekli https://www.youtube.com/watch?v=GfJJMAumzAM

bell-add firmasının benzer bir ürünü ülkemizde Tofaş Ar-Ge tarafından test edilmiştir, würth için bir test bulup paylaşırsanız memnuniyet duyarım.
    Konu MKavruk tarafından (04/03/2017 Saat 18:54 ) değiştirilmiştir.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

murat hocam ilk linkteki teste göre würth te bu derece temizleyebiliyorsa (ki arkadaş başarılı olduğu söyledi) bence alınabilir bi ürün ben inanıyorum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Atıf Özdemir
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat hocam ilk linkteki teste göre würth te bu derece temizleyebiliyorsa (ki arkadaş başarılı olduğu söyledi) bence alınabilir bi ürün ben inanıyorum
    Sinan Bey ben ECU bağlantısını yapıp, camın önüne koyup anlık olarak bu temizleyiciyi kullandığım esnada verileri kontrol ettim, EGR çalışma yüzdesi sabit devirde %42 lerde iken temizlik bitip ertesi gün baktığımda %65-%70 lerde idi. Ayrıca videoda devir saatimi gaz verdiğimde bilerek görmenizi istedim, çünkü ani gaz vermemde yada çek-bas yaptığımda arabam bir yığılıp sonra toparlıyordu devir saatinden anlayacağınız üzere gaza çek bas yaptığımda devir ibresi kesintisiz hareket etmekte. Ben 8.1lt yakıt tüketimini gördükten sonra bugün basa basa kullandım acaba yanılıyor muyum diye 6.7 lt lerde üstelik kayseriye kar yağıyordu hava soğuktu videoda camdaki karları görebilirsiniz. Zaten EGR si temiz çalışan 6.0-6.5 lt yakan araçta kullanırsanız malumunuz işe yaramaz yani 3 lt yaktıracak hali yok. Ayrıca videoyu sizin için kapımın önüne inip çektim ilk çalıştırmamdı kütürtü vuruntu ses aracın içine gelmeyecek kadar az idi tek marşta almıyordu ve sabah ilk çalıştırmada silkeleyip duruyordu benim bütün bu sorunlarıma çözüm oldu. Ben bana çözüm olmuş birşeye kötü diyemem. Herkesin kendi tercihi ben EGR si tıkalı olanlara benimle aynı sorunları yaşayanlara ustalara 200-300 TL bayılmadan önce denemelerini tavsiye ettim. İşe yaramazsa zararları 40 TL olur yararsa karları 150-200 TL olur sonuçta Würthün sahibi değilim ki benim işimi gördü ikinci kutuyuda alacağım. Zannımca %25 lik kısmı temizliyor. Amacım %70 lerden % 85-90 civarına çıkartmak EGRmi. İki kutu 80 TL eder. ustam 300 TL dedi karım 220 TL olur inşallah. Aracımın sağını solunu söktürmüş de olmam en azından.

12. Bu mesajı için 4 kişi atifcanozdemir'ye teşekkür etti:

Oğuzhan Bayrak
    Obayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar selam

Bende 2004 punto multijet kullanıcısıyım.
    Bende sizinle bir konu paylaşmak isterim.dün kendi aracımda. Buna benzer bir uygulama yaptım .
    Ben de aracımdaki azda olsa çekiş düşüklüğü şikayetiyle Egr valfini temiz ettirmeye düşünüyordum .
    Bundan önce aracın hava akış metre sistemini temizlemeyi denedim .
    Çok basit bir uygulama hava filtresini bulunmuş olduğu kutuyu motora giden hortumdan ayırıyoruz daha sonra hava akış metre sistemini çıkarıyoruz. Ben temizlik işlemini balata temizleyici ile yaptım yaklaşık 20 santim civarında mesafeden parçanın içerisini aralıklarla temizleyecek şekilde sıkıyoruz Daha sonra ben benim elimde mevcut olduğu için hava tabancası ile yaklaşık 40 santim de hava tutarak unuttum bu havayı çok yakın tutmayın sensörü bozabilir buradaki önemli konu budur daha sonra montajı gerçekleştirdim bugün de test etme fırsatı buldum .
    Aracımı yeni almıştım yaklaşık 15 gün oldu Şehirdışına çıktım yakıtı oldukça düştüğünü gördüm.
    İstanbul'da yaşıyorum Levent'ten yola çıkarak Tekirdağ t tarafına gittim .saatte 80 100 km aralığında yaklaşık 100 km yol yaptım.aracın ekranında ortalama yakıt tüketimi 3.5 e Kadar indi .
    Dönüş yolunda hızımı biraz daha artırdım. 120 140 aralığında maksimum yakıt 4.5 ya da 4.6 aralığında oldu .
    Bu yakıt değerleri bu araç için normal midir bilmiyorum ama bana oldukça az geldi . Belki yakıttan şikayet olan arkadaşlar varsa bu şekilde uygulama yapabilir. Benim aracımda performans ve yakıt olarak işe yaradığını söyleyebilirim .
    belki bir arkadaşımızın işine yarar. Teşekkürler.
    Hayat yaşadığın kadardır.

14. Bu mesajı için 2 kişi Obayrak'ye teşekkür etti:

İsmail Fidan
    redness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

merhaba,

Ben de dün oto sanayiden 40TL'ye tedarik ettiğim Wurth Türkiyenin "DİZEL EGR VALF TEMİZLEYİCİ" dediği, wurth'ün orjinal sitesinde "DIESEL AIR INTAKE CLEANER" olarak geçen "5861013300" kodlu ürünü kullandım.

Ürün Katalogları:

https://www.wurth.com.tr/images/kata...61-013-300.pdf

https://eshop.wuerth.de/Ansaugreinig...aignName=SR001

Ürün TDS'i:

https://eshop.wuerth.de/is-bin/INTER...lication%2Fpdf

Uygulama Videoları:
    Benzer bir ürünün verimliliğini test eden birinin videosu;
    https://www.youtube.com/watch?v=gOGjAQHVeCc
    https://www.youtube.com/watch?v=l2WTwSUuTIs&app=desktop

Uygulama:
    Yukarıdaki video denildiği gibi, akışmetreden sonra olacak şekilde(akışmetre fişini çekmek gerekiyor), motor 2000 devirde, 3sn püskürterek, her püskürtme arasında min. 10 sn, 3 püskürtme arasındada 1 dk farklı devirlerde motoru çalıştırarak ürünü yaklaşık 30 dk'da bitirdim. Video da olduğu gibi püskürtmelerle motor devir değiştirmedi, stabil çalışmaya devam etti. Sadece yaktığı bu egr temizleyicinin kokusu baya kötü, açık alanda yapmak gerekiyor.

Sonuç:
    Aracım 2006 model 136000km'de 1.3Mjet/90HP/6 ileri. 1.vitesten 2. vitese geçişte rampa yada 2. vitesi 2000 devirin altında kaldığımda araçta çekiş problemi oluyordu. Bunun bariz bir şekilde iyileştiğini gördüm. diğer viteslerdede alt devirlerde çekiş net bir şekilde iyileşti. İlk sahibini tanıdığım için böyle bir temizliğin daha önce hiç yapılmadığını biliyorum. Bu yüzden sizde daha önceden böyle bir temizlik yapılmış ise belki aynı verimi alamayabilirsiniz.

Üst devirlerde bir fark göremedim, hız ve yakıtında da keza aynı şekilde bir fark yok gibi. Ama yakıt ölçümü alıyorum, yine buraya da yazarım 2-3 depo bitirdikten sonra.

Benim beklentimi fazlasıyla karşıladı, fakat yabancıların bu konuda daha çok tercih ediyor gibi gözüktüğü bir ürün; deneyip test etmek lazım..
    https://www.liquimolyturkey.com/dize...ci-400-ml-4066

İyi günler..
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_4549.jpg   -img_4551.jpg   -img_4548.jpg  

16. Bu mesajı için 3 kişi redness'ye teşekkür etti:

Fatih İşçi
    Fatih181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59dg181
    Edilen teşekkür: 12

Debimetreyi soktukten sonra sikiyoruz bunu anladigim kadarayiyla peki debimetre sokulunce ariza isigi yanmiyormu?

İsmail Fidan
    redness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı Fatih181 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debimetreyi soktukten sonra sikiyoruz bunu anladigim kadarayiyla peki debimetre sokulunce ariza isigi yanmiyormu?
    Doğrudur, herhangi bir arıza ışığı yakmadı..

Yasin Ardic
    Connect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba bende 110 luk internette bakinirken wurth egr temizliyiciyi gordum aldim kullandim 3 gun oldu yakit aksine daha fazlalasti kullanmadan once 7.5 ti simdi 10 lt gosteriyor kullandigima pisman oldum sizin araclarda yakitta dusus oldumu acaba

Berat Eke
    EKE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 11

O araçta yakıtı düşüremezsiniz imkansız. İsterseniz egr'yi çamaşur suyuna yatırın fark olmaz. O arabaya yapacağınız en büyük iyilik egr'yi iptal etmek. Kör conta koyarak araya rahatlıkla iptal ediliyor. Gaz tepkileri artıyor.
    Bizzat 110 ps te denemiş olarak konuşuyorum.

cenk orhan
    bycek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

konu güncel yapayım bende arkadaslar aranıza ilk defa katıldım öncelikle herkese merhaba..aracım 2 haftadır aralıklarla arıza ısıgı yaktı sondurdu bugün tamirciye gittiğimde egr nin temizlenmesi gerektiği içinde porselenlerinin olduğu ve temizlenmesinin 800 850 cıvarı oldugu yada katalizorden kaynaklanabileceğini belirtti..bu arada sunu belirteyim bilgisayara bağladıktan sonra egr arızası uyarısı nı gördukten sonra oldu bu konusmalarımız..sizce katalizorle alakası varmıdır bu konunun yoksa ben temizlettirmeden önce bu ürünü alıp denemelimiyim.aracım 2008 1.3 75 lik 202 binde yardımcı olursanız cok sevinirim çünkü tamirci bayağı uzdu..

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı bycek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu güncel yapayım bende arkadaslar aranıza ilk defa katıldım öncelikle herkese merhaba..aracım 2 haftadır aralıklarla arıza ısıgı yaktı sondurdu bugün tamirciye gittiğimde egr nin temizlenmesi gerektiği içinde porselenlerinin olduğu ve temizlenmesinin 800 850 cıvarı oldugu yada katalizorden kaynaklanabileceğini belirtti..bu arada sunu belirteyim bilgisayara bağladıktan sonra egr arızası uyarısı nı gördukten sonra oldu bu konusmalarımız..sizce katalizorle alakası varmıdır bu konunun yoksa ben temizlettirmeden önce bu ürünü alıp denemelimiyim.aracım 2008 1.3 75 lik 202 binde yardımcı olursanız cok sevinirim çünkü tamirci bayağı uzdu..
    Tamirci size galiba katalizörün temizliğini söylemiş çünkü egr temizliği için o fiyat çok fazla.Zaten iki tane plastik hortum kelepçesi üstte manifold borusu ve yan tarafta iki tane alyan civatası var sökmek için.Ben geçen gün sökecektim ama alyan vida sıyırdığı için öyle kaldı.Yoksa kendim söküp temizleyecektim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cenk orhan
    bycek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

katalizorü temizleyemeyiz içindeki partiküller bitmiş oyusden en fazla yenisini alabiiriz katalizor temizlenmez dedi.egr nin için porsenelen benzeri birşeyler varmıs onlar zamanla aşınıyormuş dağılıyormuş oyusden temizleselerde olmazda dedi..ne kadar dogru siz karar verin

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı bycek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katalizorü temizleyemeyiz içindeki partiküller bitmiş oyusden en fazla yenisini alabiiriz katalizor temizlenmez dedi.egr nin için porsenelen benzeri birşeyler varmıs onlar zamanla aşınıyormuş dağılıyormuş oyusden temizleselerde olmazda dedi..ne kadar dogru siz karar verin
    Egr de porselen olduğunu ilk defa duyuyorum.İnternette temzilik videoları var isterseniz onları bir izleyin.Yapılan işlem egr söküldükten sonra iki bölümden oluştuğu için orta kısımdaki iki alyan vida sökülüyor.Egr nin soket takılı olduğu mekanizma sıcak su devirdaimi yapan hazneden ayrılarak tiner ve fırça ile kurum bağlamış alanlar temizlenip araca takılıyor.İşlem bu kadar.Geçen gün benim turbo hortumunun manifolda bağlandığı kısmı bir söktüm her tarafı katran bağlamış.Zamanım olmadığı için geri taktım ama yarın temizlemeyi düşünüyorum.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon