Dostlar Herkese merhabalar ,

Bu aralar Hem okul hem iş derken aracıma fazla bakım yapamadım en son 4.000km önce 10.000KM bakımı yapıldı ama bu arada kışında etkisiyle sorunlar aldı başını gitti birkaç sorum olacak ;

Öncelikle aracımın son 2 haftadır motor ışığı yanıyor ve sönüyor , motor ışığı yandığında performansın düştüğünü hissediyorum.Yazında konu açmıştım aracımın performansı sürekli bir düşüyor bir normal haline geliyordu. ( Bu arada aracım yazılımlı 2 sene oldu )

İlk sorun için birkaç arkadaşa sordum bu hava sensörü gibi birşey dedi tam adını hatırlayamadım 150Tl civarı birşeydi , benimde aklıma enjektörler geldi çünkü motor sesi acayip arttı gaza bastığımda motor resmen bağırıyor.Enjektör temizliği mi yapsam yoksa uzun yola denk getirip katkı maddesi mi atsam bilemedim.

Bir diğer sorunum yokuş aşağı giderken yada çukurlara geldiğimde pedalların oradan lakırtı bilye sesi geliyor daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?

Son olarakta çukurlarda veya en ufak kasiste aracım çok sarsılıyor aklıma amotirösler ve takozlar aklıma geldi çünkü hava çok soğuk olduğunda direksiyonu çevirdiğimde luk luk ses geliyor.

Başına gelenler çözümleri söylerse çok sevinirim , Teşekkürler.