Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kapı kilidi

zeynep koç
    zeynep42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Standart Kapı kilidi

arkadaşlar arabanın içerden kilitlenmediğinin farkına vardım. arabanın içindeyken kumanda dan veya ön paneldeki butondan arabayı kilitliyorum kilit sesi duyuluyor fakat kapıyı açabiliyorum. güvenlik için bu sakıncalı değilmi.yani çocuk falan binince kapı kilitli olsabile kolayca açabilir.acaba bu durum normalmi yani arabanın içindeyken kilitli olmasına rağmen direk açılması yoksa araba da bi sorunmu var?cevaplarınızı bekliyorum.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Kaza anında kapıların açılma ihtimalini arttırmak için böyle olmalı bence.Ancak kapıların (Arka kapılar) kilit mekanizmasının olduğu bölgede çocuk kilidi var.Buradan kilitleyerek çocukların kapıları açması önlenebilir...
    Konu ABNEW tarafından (24/12/2007 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Hayır arabada sorun yok. Tüm araçlarda böyle. Çocuk kilidi arka kapılarında kilit damaklarının olduğu bölgede anahtar veya tornavida ile devreye alınabilen ayrı bir mekanizmadır. Bu işlemden sonra arka kapılar sadece dışarıdan açılır. Eğer arabada arka koltuklara çocuk bindiriyorsanız bunları aktif hale getirerek arka kapıların içeriden açılması riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

abdullah kambur
    fox41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41NS***
    Edilen teşekkür: 36

Arkadaşlar dogru der kumandadan veya on konsaldan kapıları kıtledıgınızde içerden acılır ama dişardan acılmaz cocuk kilitide arka kapılarda cocuk taşiniyorsa aktıf hale getırebilirsiniz

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Bazi araclardaki kilit sistemleri, uzaktan kumandadan tusa ikinci defa veya daha uzun basildiginda kapilari iceriden de acilmayacak sekilde kilitler. Daha ziyade hirsizlara karsi dusunulmus bir onlemdir. Aracin icine girince, disina tekrar cikamayip guya yakalansin diye.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Ali SAKAOĞLU
    as-5-as - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 4

arkadaşım aracının kilitleri gayet sağlam merak etme duyduğun ses kapıları kilitler içerden güvenlik gerekçeleri ile açabilirsin ama dışardan gelecek müdahalelere karşı açılmaz oyüzden içini ferah tut. çocuk kilidini diğer arkadaşlar anlatmış zaten

Aslı KILINÇ
    quixotic2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37
    Edilen teşekkür: 100

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazi araclardaki kilit sistemleri, uzaktan kumandadan tusa ikinci defa veya daha uzun basildiginda kapilari iceriden de acilmayacak sekilde kilitler. Daha ziyade hirsizlara karsi dusunulmus bir onlemdir. Aracin icine girince, disina tekrar cikamayip guya yakalansin diye.
    bu söylediğin özellik gp lerde varmı?
    Daihatsu Copen

Baran
    Ziyaretçi Baran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hangi çağda yaşıyoruz, benim bundan önceki 96 model tipo sx te içeriden kilitlediğimde kapılar dışarıdan açılmıyor arka kapılar ise cocuklar için içeriden ve dışarıdan açılmıyordu, .
    2008 model araba aldım şimdi aracıma cocuk binince tornavida bulacam kilidi devreye sokacam dimi
    çok komik yaa inanın bu aracı aldığıma çok pişmanım, tipomda bundan fazla özellik vardı
    Konu Baran tarafından (08/01/2008 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Arkadaşlar o içeriden açılmama fonksiyonuna Fiat da dahil olmak üzere genel olarak çoğu firma Deadlock diyor. Bu kullanım kitapçığında uzaktan kumanda ile iki kere seri olarak kitleme tuşuna basınca devreye alınabileceği söylense bile, böyle bir fonksiyon benim arabamda yok. Bunu servise sorduğumda bunun TR deki Grande lerde olmadığını söylediler. Bunun amacı hırsızların camı kırıp da içeriden kapıyı açabilmesini önlemek.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Baran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi çağda yaşıyoruz, benim bundan önceki 96 model tipo sx te içeriden kilitlediğimde kapılar dışarıdan açılmıyor arka kapılar ise cocuklar için içeriden ve dışarıdan açılmıyordu, .
    2008 model araba aldım şimdi aracıma cocuk binince tornavida bulacam kilidi devreye sokacam dimi
    çok komik yaa inanın bu aracı aldığıma çok pişmanım, tipomda bundan fazla özellik vardı
    öncelikle herbaşlıkta gp ile yaşadığınız sorunları vurgulayıp yerden yere vuruyorsunuz amaç nedir?

gelelim konuya gördüğüm kadarıyla konuyu yanlış anladınız...
    birçok araçta(bravo-marea-cmax-a6-focus-corsa aklıma gelenler bunlar) kapılar içerden kilitlendiğinde sadece ÖN kapılar içerden açılabilir dışardan açılamaz bu herhangibir acil durumda kaçışı kolaylaştırmak içindir...
    ayrıca deadlock olarak geçen özellik (kapıların içerden açılamaması) bir çok araçta motor çalışırken devreye girmez

Tornavida arama olayına girdiğiniz kilit çoçuk kilidi olarak geçer ve arka kapılarda(birbirinden) bağımsız olarak devreye alınabilir. bu kapılar açıkta olsa kilitlide olsa kısaca her koşulda o kapının içerden açılmasını önler kısaca iç kapı kolu devre dışı kalır. ve yine ayrıca bu özelliği kullanmak için tornavidaya gerek yok. anahtarla bile yapabilirsiniz...
    ve son kez ayrıca bagajda tornavida var!!!
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

12. Bu mesajı için 4 kişi OzzY'ye teşekkür etti:

Baran

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herbaşlıkta gp ile yaşadığınız sorunları vurgulayıp yerden yere vuruyorsunuz amaç nedir?

gelelim konuya gördüğüm kadarıyla konuyu yanlış anladınız...
    birçok araçta(bravo-marea-cmax-a6-focus-corsa aklıma gelenler bunlar) kapılar içerden kilitlendiğinde sadece ÖN kapılar içerden açılabilir dışardan açılamaz bu herhangibir acil durumda kaçışı kolaylaştırmak içindir...
    ayrıca deadlock olarak geçen özellik (kapıların içerden açılamaması) bir çok araçta motor çalışırken devreye girmez

Tornavida arama olayına girdiğiniz kilit çoçuk kilidi olarak geçer ve arka kapılarda(birbirinden) bağımsız olarak devreye alınabilir. bu kapılar açıkta olsa kilitlide olsa kısaca her koşulda o kapının içerden açılmasını önler kısaca iç kapı kolu devre dışı kalır. ve yine ayrıca bu özelliği kullanmak için tornavidaya gerek yok. anahtarla bile yapabilirsiniz...
    ve son kez ayrıca bagajda tornavida var!!!
    Ben olayı yanlış anlamadım, ben dedimki sadece iceriden kilitledigimde yada kumandadan kilitledigimde arka kapıların içeriden acılmaması lazım. buda olması gereken birsey, bir cok otoda bu boyledir, olması gerekende budur on kaplaır yetiskinler için oldugundana acılabilir, kötüleyeme gelince bende punto kullanıcısıyım cok severek ve isteyerek aldım aracımı kıyıpta binemiyorum bile aracım daha 1020 km de, ama punto kulanıcısı olmamız, gerceklere gozumuzu kapatmamızı gerektirmez...

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Ben olayı yanlış anlamadım, ben dedimki sadece iceriden kilitledigimde yada kumandadan kilitledigimde arka kapıların içeriden acılmaması lazım. buda olması gereken birsey, bir cok otoda bu boyledir, olması gerekende budur on kaplaır yetiskinler için oldugundana acılabilir, kötüleyeme gelince bende punto kullanıcısıyım cok severek ve isteyerek aldım aracımı kıyıpta binemiyorum bile aracım daha 1020 km de, ama punto kulanıcısı olmamız, gerceklere gozumuzu kapatmamızı gerektirmez...
    Bu bana göre tercih meselesi, sanırım çocuğun var. Bence bu şekilde olması daha iyi. Şahit olduğum bir kazada önkapılar akordiyon olması sebebi ile açılamıyordu, ya arka kapılar da kilitli olduğu için açılamasaydı.
    Dead lock olayına gelince active ve dinamiklerde yok, emotion da var bildiğim kadarıyla...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

bizdede yok sanırım ben 2 defa kilit düğmesine basınca içerden açılmadığını farketmedim hiç...bi deneyeyim
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Serhan D. KIYMAZ
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 140

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizdede yok sanırım ben 2 defa kilit düğmesine basınca içerden açılmadığını farketmedim hiç...bi deneyeyim
    Türkiye'deki araçların hiçbirisinde yok malesef...

Aslı KILINÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37

benimde bir oğlum var ve bende açıkçası bu çocuk kilidine takmış durumdayım. önceki aracımda rahattım. içerden kilitlediğim anda bütün kapılar kilitlenip açılmıyordu. artık çocuk kilidini aktif yapıcaz başka çare kalmadı.
    Daihatsu Copen

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Tamam işte zaten açılmıyoki arka kapılar...
    Ayrıca forumun amaçlarından biride sorunlarmızı paylaşıp bilgi vermek bilgi almak.
    ama bunu her başlıkta belirtmek biraz anlamsız...
    Bir düşünün herkez her başlığa yaşadığı sorunları yazarsa ne olur?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Aslı KILINÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 NLP 37

Alıntı serotizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki araçların hiçbirisinde yok malesef...

neden yok peki bir bilginiz varmı? olmaması bana çok komik geldi çünkü. anlattığınız kadarıyla güzel bir uygulama.
    Daihatsu Copen

Baran

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam işte zaten açılmıyoki arka kapılar...
    Benimkiler açılıyor, o zaman benim aracımda sorun var, eğer herkesin açılmıyor ise ben bi servise giddeyim walla. ben herkesinki acılmıyor sandım

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

o zaman tek diyebileceğim ilginç...
    enazından benimki açılmıyor...
    ancak izmire gittiğimde emin olmak için tekrar denicem...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

kardeş kusura bakma ama senin tiponun bu özelliği bu araçda olsaydı. N-CAP dan 5 yıldız alamazdı haberin olsun. bu işi profesyonelce yapan lar evet senin kadar bu işi bilimiyorlar. haklısın. )) ve ayrıca arka işletmenin hemen üstünde göbeğinde güzel bir tornavida var.. ( a pardon ordan birde kirko vardı dimi.) )
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Sayfa 1/2 12 SonSon