Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Üst Motor kulakları değişimi ve Aks değişimi yada tamiri YARDIM.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Standart Üst Motor kulakları değişimi ve Aks değişimi yada tamiri YARDIM.

arkadaşlar merhabalar

bugün yaklaşık 1 yıldır gelen lokurtuların artması üzerine tamircimde aldım soluğu geçen yıl ki bakımda alt motor kulağını değiştirmişti üsttekilere hiç bakmamıştı bu senede yahu bu motor sallantılı stop ediyor ve yolda giderken lok lok ses yapıyor diye diye üst iki motor kulağından birinin koptuğunu birinin iyice yırtılıp kopma derecesine geldiğini gördük ve değiştirdik orjinal yoktu yerli malı yan sanayi takıldı titreme ve sesten eser yok ama motor sesi çok garipleşti malum dizel motor diyorum ama çok gar gar gar diye çalışmaya başladı salı günü tekrar götüreceğim bakalım usta ne diyecek bununla ilgili tecrübesi olan arkadalardan bilgi alabilirsem memnun olurum

ikinci konu geçen yıldan beridir akslarda boşluk vardı ama bu sefer iyice artmış ikisininde değişmesini önerdi ustam yan sanayi aks önermedi orjinali sorduk 2000 lira dediler ve sipariş üzerine geliyormuş alternatif olarak maslakta tamir yapan yere gönderip 1 yıl garantili tamir yapılıyormuş ama ben bu arabayı uzun süre kullanmayı düşünüyorum tabiki bütçeyide düşünüp tamir mantıklı geliyor pek agresif kullanmam genelde yılda 12-15 bin km arası yapıyorum ve sizce tamir işimi görürmü ne dersiniz tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum teşekkürler...
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Standart Cevap: Üst Motor kulakları değişimi ve Aks değişimi yada tamiri YARDIM.

kulakcigin vidasini fazla sıkmaktan olabilir... konuyu su an bulamadim ama degisim sonrasi benzer sorunu gevseterek cozmuslerdi...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Üst Motor kulakları değişimi ve Aks değişimi yada tamiri YARDIM.

Sinan 2000 tl vermek yerine , tamiri formda önceden önerilmiş;

''
    Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aks kafaları zamanla sert kalkışlardan aşınır ve boşluk yapar
    boşluk arttıkça aks vurma yapar ve sonunda aks kesmeye kadar gider
    servislerde genelde bunun için aks değiştirilir
    ama sanayide yaptırmayı düşünürseniz aks başları sökülüp dolgu yapılır ve sorun giderilir tanesi 50 tl civarıdır dolgunun
    bu şekildede kullanmaya devam edersiniz ama sizi ne zaman bırakacağı hakkında garanti veremeyiz dolgu yaptırman yada değiştirmen en mantıklıca yol olur
    ''

Yine formda yan sanayi kullanıp memnun olanda var. Seçim sana kalıyor.

Motor sesinde ki değişikliğe usta bir açıklama yapmadı mı? Sonuçta ses tamirden sonra ortaya çıkmış. Takoz değişimlerinin maliyeti ne kadar tuttu?

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kulakcigin vidasini fazla sıkmaktan olabilir... konuyu su an bulamadim ama degisim sonrasi benzer sorunu gevseterek cozmuslerdi...
    bi ustaya gideyim bu aklımda dursun teşekkürler.

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan 2000 tl vermek yerine , tamiri formda önceden önerilmiş;

'' ''

Yine formda yan sanayi kullanıp memnun olanda var. Seçim sana kalıyor.

Motor sesinde ki değişikliğe usta bir açıklama yapmadı mı? Sonuçta ses tamirden sonra ortaya çıkmış. Takoz değişimlerinin maliyeti ne kadar tuttu?
    ustada çok gerek olmadığını söyledi aslında ama uzun süre kullanmayı düşünüyorum aracı aksta uzun ömürlü olsun istiyorum ama aks tamirli şekilde uzun vadeli olursa sıfır almak mantıksız yan sanayi malzemeyi satan adam bile çekinerek fiyat verdi usta ısrarla önermedi bende daha önce okuduğum çoğu konuda pek önermediler yinede

açıkcası sesi ustadan çıkınca fark ettim ama çok acelem vardı bi an önce çıkmam gerekliydi geri dönemedim aradım getir bakalım dedi.salı müsaitim arabada akan kokan yok ses haricinde stop ederken ve çalıştırırken ki titreşimler bariz azaldı fakat rölantide ve 2000 devir civarında yürürken çok gürültülü çalışıyor işin garibi ses pek içeri gelmiyor

takozlar yerli malı yan sanayi ikiside değişti ek olarak arka silecek değişti + işçilkleri hepsi için 350 lira ödedim.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

konu hala güncel arkadaşlar her fikre açığım

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Sinan orjinal parça fiyatlarına yakın fiyat çeken hiç sevmediğimiz çıkmacılara sordun mu?

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan orjinal parça fiyatlarına yakın fiyat çeken hiç sevmediğimiz çıkmacılara sordun mu?
    zafer abi bugün ayrı ayrı iki çıkmacıyla görüştüm ellerinde var her iki aks takımıda kazalı araçlardan sökülmüş ikisindede boşluk olmadığı söylendi ama ne hikmetse diyorum ki önden parçayı para vermeden alırım araca takılır boşluk çıkarsa aksı geri getiririm yok çıkmazsa paranı getiririm dediğimde hemen ses tonları değişiyor onun garantisini veremeyiz diyorlar hatta ikinci aradığım sen eski bozuk aksını bana bozuk bu diye geri getirirsen nolucak bile dedi istediği fiyatlarda baya bi tuzlu şöyle ki yan sanayi sıfırından bile daha pahalı fiyat çektiler o yüzden çıkmaya pek yanaşmıyorum bu tarz parçalar maalesef far stop tampon çamurluk gibi değil takılıp denenmeden anlaşılmıyor

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Sinan bey, yan sanayi aks tavsiye etmem, Ben kendim olsam ya sıfır orijinal aks alırım yada iyi bir ustada tamir yaptırırdım.
    Şöyle anlatmaya çalışayım,
    Bence orijinal aks sıfır %100 verimli diyelim
    iyi bir ustada tamir görmüş eski aks %80
    yan sanayi aks, bence %60
    dayanıklı olur.
    Konu ORS15 tarafından (25/10/2016 Saat 08:30 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan bey, yan sanayi aks tavsiye etmem, Ben kendim olsam ya sıfır orijinal aks alırım yada iyi bir ustada tamir yaptırırdım.
    Şöyle anlatmaya çalışayım,
    Bence orijinal aks sıfır %100 verimli diyelim
    iyi bir ustada tamir görmüş eski aks %80
    yan sanayi aks, bence %60
    dayanıklı olur.
    ali abi inanın bana yan sanayi aksı satan adam bile fiyat verirken ağzı burnu ayrı oynadı ustada dedi zaten almayın diye bende son çare tamir ettireceğim ama bana bununla ilgili tamir ettirip kullanan veya tamirli aksla ne kadar sorunsuz şekilde bu aracı kullanabileceğim hakkında bi bilgi verilse ona göre durumları zorlayıp sıfırıda düşünmeye başlayacağım yaz başına kadar idare edeceğim muhtemelen çünkü...

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

İstanbuldasin cikma niye bakmiyorsunuz?

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zafer abi bugün ayrı ayrı iki çıkmacıyla görüştüm ellerinde var her iki aks takımıda kazalı araçlardan sökülmüş ikisindede boşluk olmadığı söylendi ama ne hikmetse diyorum ki önden parçayı para vermeden alırım araca takılır boşluk çıkarsa aksı geri getiririm yok çıkmazsa paranı getiririm dediğimde hemen ses tonları değişiyor onun garantisini veremeyiz diyorlar hatta ikinci aradığım sen eski bozuk aksını bana bozuk bu diye geri getirirsen nolucak bile dedi istediği fiyatlarda baya bi tuzlu şöyle ki yan sanayi sıfırından bile daha pahalı fiyat çektiler o yüzden çıkmaya pek yanaşmıyorum bu tarz parçalar maalesef far stop tampon çamurluk gibi değil takılıp denenmeden anlaşılmıyor
    konuyu okumadınız sanırım

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Bu mesaji gormedim kusura bakmayin. Lakin teklifiniz imkansiz ya araclarin km sini ogrenip onagore parcalari alirsiniz yada ustanizla gider kontrol ettirirsiniz. En kotu ihtimalde parayi verirsiniz bosluk varsa iade ederim dersiniz. Ustaniz is cikisi 1 saatini ayirabilir bence. Tamirdense cikma daha iyidir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesaji gormedim kusura bakmayin. Lakin teklifiniz imkansiz ya araclarin km sini ogrenip onagore parcalari alirsiniz yada ustanizla gider kontrol ettirirsiniz. En kotu ihtimalde parayi verirsiniz bosluk varsa iade ederim dersiniz. Ustaniz is cikisi 1 saatini ayirabilir bence. Tamirdense cikma daha iyidir.
    estafurullah hocam ne kusuru

ya imkansızı şu adam sizin dediğiniz gibi de demiyor bildiğiniz çakallığa yatıyor parçayı bana satacak ben dükkandan parça ile çıktığım anda o parça benim evladım olacak iadeyi koşulsuz kabul etmiyorlar böyle bi ticaret ahlakı olmaz bide sıfırı çifti 2000 lira olan orjinal aks takımının çıkmasına 1000 liranın üzerinde para istiyorlar ki yan sanayi aksın sıfırında da çok daha pahalıya geliyor

bide kendi aracımın kilometresi 90 binde ve iki aksta boşluk var alacağım aksın çıktığı aracın daha düşük kilometrede olacağını düşünmüyorum kaldı ki hasarlı araçtan çıkanında orjinal olmama ihtimali küçükte bi olasılık olsada var çıkmacılar bildiğiniz çakal olmuş

bugün izin günümdü bostancı ve ümraniyede çıkmacıları gezdim milletin karnımı tok ben anlamadım doğru düzgün adam yerine koyup cevap bile vermekten aciz insanlar sorsanız dükkan kiramızı ödeyemiyoruz derler ve istedikleri fiyata biraz daha ekler hemde taksitle sıfırını alırsınız o derece

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Hocam aks gibi malzemeleri çıkmacida tanıdığıniz yoksa uygun fiyata almanıZ imkansız. Ayak üstü hemen öperler seni. Adamlar nete girip fiat italya fiyatları na bakıp üstünde yüzde otuzunu düşüyorlar. Çıkma ancak motor yada elektronik aksam zorda kalınırsa alınır. Yoksa adamlar bildiğin mafya uğraşılmaz. Tabi aralarında iyi çok nadir olsada çıkıyor.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aks gibi malzemeleri çıkmacida tanıdığıniz yoksa uygun fiyata almanıZ imkansız. Ayak üstü hemen öperler seni. Adamlar nete girip fiat italya fiyatları na bakıp üstünde yüzde otuzunu düşüyorlar. Çıkma ancak motor yada elektronik aksam zorda kalınırsa alınır. Yoksa adamlar bildiğin mafya uğraşılmaz. Tabi aralarında iyi çok nadir olsada çıkıyor.
    kesinlikle haklısınız bikaç gündür yaşadım bunu

peki sizin konu ile ilgili fikriniz nedir aksı düzgün tamir eden bi yere tamir ettirip verim alınabilirmi yoksa sıfır orjinali 2000 lira para verip alınması daha mı mantıklı?

ve aks grubuyla birlikte değişimi yada elden geçmesi mantıklı olan bi parça varmıdır?

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

kesinlikle haklısınız bikaç gündür yaşadım bunu

peki sizin konu ile ilgili fikriniz nedir aksı düzgün tamir eden bi yere tamir ettirip verim alınabilirmi yoksa sıfır orjinali 2000 lira para verip alınması daha mı mantıklı?

ve aks grubuyla birlikte değişimi yada elden geçmesi mantıklı olan bi parça varmıdır?
    Tamirini yaptırın hocam. Yan sanayi aks lardan randıman alanda var alamayanda. Tamir yada yansanayi aks taktıktan sonra biraz daha dikkatli kulalnırsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Pahalı parçalar konusunda eğer kendinden başka bir parçaya sorun yaratmıyorsa tamir edilip kullanılması maddi yönden her zamantercih edilebilir.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

volkan hocam teşekkür ederim o zaman tamir seçeneğine yöneleceğim

bu arada demin tamircideydim motor kulakları sökülmeden civataları gevşetilerek tekrar sıkıldı ve ses falan kalmadı sayılır keşke sabredip orjinal motor kulağı kullansaydım açıkcası pişman oldum

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

volkan hocam teşekkür ederim o zaman tamir seçeneğine yöneleceğim

bu arada demin tamircideydim motor kulakları sökülmeden civataları gevşetilerek tekrar sıkıldı ve ses falan kalmadı sayılır keşke sabredip orjinal motor kulağı kullansaydım açıkcası pişman oldum
    Hocam gectğimiz cumartesi günü ankarada yetkili servisteydim. Bakıma soktuğumuz aracın 4 ay önce amortisörlerini dışarıda opar olarak değiştirmiştik. Servisteki sorumlu ustalardan bir tanesi aracı lifte sokarken frene basarken amortisörlerin esnediğini fark etti. Aracın amortisörlerinin çok esnediğini söyledi. Bizde 4 ay önce değiştiğini belirttik dışarıda opar olarak. Bize dediği bu opar yerli üretimdir dedi. Biz bişi diyemedım tabi ama gerçek şu opar olarak iki çeşit varmış ucuz olanı alınmış.. Yani diyeceğim gerçekten orjinal yada bu işte kendini ispatlamış markaların parçalarını kullanmak gerekiyor. Rapro-Üçel-trw-kale gibi markalar yerlü üretim ama iyi kalite değiller.

Bizde moto kulağı değiştirdik lancı olarak takıldı. Herhangi bir ses olayıda yapmadı. maalesef ülkemizde yeteri kadar kalite yok.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

aynen söylediklerinize katılıyorum yerli üretim çin malı değil diye aldırdı usta birazda almak zorunda bıraktı aslında ümraniye sanayiye yada yetkli servise sorulsa belki bulunabilirdi şuan için bi sorun yok seste kesildi rahatsız etmiyor ama işte her deneyim insana ders oluyor

Sayfa 1/2 12 SonSon