16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Lastik balonlaması

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Standart Lastik balonlaması

arkadaşlar günaydın. Bir iki konu açacağım , konular karışmasın diye, şimdiden teşekkür ederim.
    2 aylık mıchelin energy sever plus lastik yanaktan balonladı, michelin bayisine gittim balonlama garantiye girmez dedi. doğru mudur? Benim başıma ilk defa geldi.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Standart Cevap: lastik balonlaması

Gecmis olsun, sebebine yorum yapti mi?
    Dusuk basinc,,darbe veya uretim hatasindan kaynakli... urerim hatasi da oyle hemen gozle tespit edilecek bir sey degildir....

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, sebebine yorum yapti mi?
    Dusuk basinc,,darbe veya uretim hatasindan kaynakli... urerim hatasi da oyle hemen gozle tespit edilecek bir sey degildir....
    Gökten bey teşekkür ederim, İstanbul dışındaydım, yol yardımı aradım, dediler biz en fazla bir michelin bayisine kadar sizi çekici ile götürürüz , bende yok ben giderim dedim. Sonra yolumun üzerinde bir michelin bayisine girdim. lastiği gösterdim adam direk balonlama darbe kaynaklıdır, bir çukura girmişinizdir bu yüzden olmuştur, bu durumda garantiden değişmez yenisini alacaksınız dedi , geçmiş olsun dedi gitti.
    Bende yenisini aldım.. o zaman bu durumda yanaktan balonlamanın garantisi yok. Peki bu lastiğin garantisi ne işe yarıyor.
    Konu ORS15 tarafından (08/08/2016 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Eğer aranız iyi olduğu bir mıchlen bayisi varsa yada aldığınız yere gdin sorunu iletin. onlarda aynı şeyi söylerse MICHLEN TÜRKİYE ile yurtdışına mail atın. Bunlarda sonuç çıkmazsa elinizden fazla bişi gelmez. Mıchlen lerin kronik balon sorunu türkiye yollarına uyum sağlamıyor maalesef. Sizin başınıza gelen ilk değil sonda olmayacak.

Bir dahaki lastik seçiminizde Continental yada NOKIAN lastiklerine bakmanızı tavsiye ederim.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

volkan bey teşekkür ederim, lastik aldığım lastikçide kaldı, Isparta michelin bayisinde, acaba michelin Türkiye'ye yazsam yine de yardımcı olurlar mı?

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Bence de lastigi birakin, incelesinler... raporu kagida dokmek iyidir... merkezin ekspeei oluyor.. bayi bayi geziyor bazen... vakit alabiliyor...
    Kardesim 4 lastigi de garantiden degistirdi, direk balon degildi ama yanakti konu..

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volkan bey teşekkür ederim, lastik aldığım lastikçide kaldı, Isparta michelin bayisinde, acaba michelin Türkiye'ye yazsam yine de yardımcı olurlar mı?
    Eğer geri dönüş olursa o Lastiği sizden isteyeceklerdir. Keşke lastiği bırakmasaydınız. Lastik te inceleme sonucu fabrikasyon hata cıkarsa ücret iadesi olabilirdi. Ama bence artık yeni lastiği almış ve eskisini bırakmışsınız. Buda nazar boncuğu olsun. Bazen oluyor nböyle şeyler.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

volkan bey teşekkür ederim. Nazarım olsun artık. biraz deneyimsizliğime geldi, bagajım doluydu , birde İstanbul dışında olunca zor oldu. İstanbul'da olsa , daha farklı olurdu diye düşünüyorum. En azından lastiği bırakmazdım,..
    Konu ORS15 tarafından (08/08/2016 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

yumuşak yanaklı pek çok michelin için darbelerde (girilen çukurlar dahil) balonlama çok sık görülür. Lassa ve Petlas'ın ülkemiz şartlarına uygun sert yanaklı lastik yapmasının sebebi budur. Geçmiş olsun, çok ihtimal vermesem de umarım garanti kapsamında çözülür.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Anladığım kadarıyla michelin hassas bir lastik. Yılardır michelin kullandım ilk defa başıma geldi, ama bundan sonra lastik seçiminde ülke şartlarına göre değerlendirmem gerek .
    Konu ORS15 tarafından (08/08/2016 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla michelin hassas bir lastik. Yılardır michelin kullandım ilk defa başıma geldi, ama bundan sonra lastik seçiminde ülke şartlarına göre değerlendirmem gerek .
    Hassas lastik ama yol tutuş olarak verdiği güven ve sağlamlık tartışılmazdır. Bu balon işi başka bir markada da olabilir. Sizinki talihsiz bir olay. 2 sene önce şirketimize gelen 6 adet aracın üzerinde mıchlen lastikler vardı. Taşlı koy yolları her türlü zorlukta bayır camur taşlı yol çukurlar her türlüsünde kullanıldı. Ama bir tanesinde bile balon sorunu olmadı..

Benim size tavisyem Mıchlenle yine devam edebilirsiniz. Yok farklı bir lastik derseniz ilk seöçiminiz Continental-Nokıan-Kumho-Hankook yada goodyear gibi lastikleri tercih edin. Lassa -Bridgestone-Petlas- Pirelli gibi markaların lastikleri sizi hasta eder. İçeriye aldıkları gürültü yol tutuşları vasat lastikler. Ben hergun şirket araçlarını kullanıyorum altımızdaki araçlardan her türlü lastikler geçti. Em menun kaldığımız lastikler Yazlıklarda Mıchlen ve Continental olmuştur. Kışlıklardada LASSA snoyweys serisi. Bridgestonenin hem yazlık hemde kışlığı berabet bir lastik. Aşırı sert yol tutuşu zayıf. Lassasnın yazlık lastikleri yağmurlu havalarda vasat yol tutuşu var. Petlasa değinmiyorum bile . Pirellinin üst sınıf lastikleri çok iyidir ama onada bütce lazım.

Bir sonraki seçiminizde Continental düşünmenizi tavisye ederim. Yada mıchjlenden şaşmayın.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Volkan bey , uzun zamandır michelin kullanıyorum gerçekten yol tutuşu, konforu ve güvenliği tartışılmaz. Daha önce goodyear kullanmıştım ve memnundum , daha sonra michelin geçtim 15 yıldır micheline kaldım. Birdaki lastik zamanı gelince artık, ya her güzelin bir kusuru olur diyeceğiz yada ülke şartlarına göre secim yapıcaz artık.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Ali bey geçmiş olsun,XL güçlendirilmiş yanaklarıyla Crossclimateleri keşke değiştirmeseydiniz. Maşallah çukur mukur dinlemiyorlar. Balon yapan lastiği hiç çukura düşürdünüz mü? Veya hiç bir şekilde sert darbe aldı mı? Hatırlıyor musunuz?

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey geçmiş olsun,XL güçlendirilmiş yanaklarıyla Crossclimateleri keşke değiştirmeseydiniz. Maşallah çukur mukur dinlemiyorlar. Balon yapan lastiği hiç çukura düşürdünüz mü? Veya hiç bir şekilde sert darbe aldı mı? Hatırlıyor musunuz?
    Hatırlamıyorum zafer bey çukura girdim mi, bende çekme problemi yapınca cross climate , aynısını almadım ama bunlardan da çok memnum konfor, yol tutuşu çok güzel.

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Lastik balonlaması

Ali bey balon dis tarafta mi?
    Ben bu tur yollarda gidiyorum surekli... o yuzden basinca dikkat ediyorum... arac ici kamera titresimden acil kayidi yapip duruyor surekli ...
    sac jant var, yaz kiz degisiminde ufak duzeltmeler oluyor.. bazen ic tarafta , bazen dis tarafta ama simdiye kadar lastikte sorun olmadi... yol kenarinda birden fazla lastigi gitmis araclar gorunce.. bazen bozuk yolda, gece ileride dortluleri yakmis bir arac gorursem, hizi daha da dusuruyorum... ansizin yol daha da kotulesebiliyor... en son yolculukta, bagaj ve portbagaj dolu idi.. lastik patlarsa istepneye ulasmak icin bagaji bosaltmak ayri bir dert, hele gece ve yagmurlu ise... istepneyi tavana portbagaja koymayi bile dusunmustum )))) 2si de giderse ayri dert tabi...
    Balon konusunda esas dikkatimi ceken, bozuk yollarda genelde lastigin dis tarafi mi etkilenir, balona sebep ise genelde neden dis taraf denk gelir? Icte balon orani disa gore nedir bilmiyorum ama.. gorunen dis taraf daha fazla...
    Bence sadece belirli bir cukura girmek degil... cukur bir surecin sonucu bence... ic tarafta da ayni potansiyel olusuyor bence...
    Kaldirima cikarken bordure denk geldiginde de lasrikmyanagi yipraniyor aslinda, hele basinc dusuk ve sert vurdugunda... balon yapmasa bile zarar goruyor.... direk balon da olusabilir mesela...
    Dis lastigin genelde balon yapmasini ben biraz da bu kaldirim, bordure bagliyorum... bazen sert bir sekilde bordure jantin vurdugu olmustur... kaldirima cikmak icin cevirdigimde once disi denk geliyor.. ikinci lastigin de ici denk geliyor ama genelde ilk lastige gelen darbe daha sert oluyor gibi... ikinci lastikte o vuruntuyu hissetmiyorum bile,,.
    ozelligini kaybetmis bir yanak bu noktada balon yapabilir bence.. ama balonun hikayesi gecmise bakiyor gibi..dusuk basinc, bozuk yol veya kaldirim bordurune cikma vs...den dolayi zayiflama...
    Baska faktorler de var tabi ama... genelde dis tarafin balonu hep dikkatimi cekmistir..

19. Bu mesajı için 2 kişi timbaz'ye teşekkür etti:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Standart Cevap: Lastik balonlaması

Gökten bey , dış taraftaydı balon.