Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 41 ile 56 arası

Konu: Egr Manilfolt temizliği !!!

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Standart Cevap: Egr Manilfolt temizligi !!!

Şu EGR ve emme manifoldu temizliği konusunda alternatif yer önerisinde bulunabilecek olan bir arkadaşımız var mı?

Erdem Bey'in önerisi ile Göztepe Oto Sanayi'deki Ahmet Usta ve Atilla Usta ile görüştüm. Onlar sadece EGR temizliği için 100 TL. istiyorlar. Emme manifoldu temizliği hiç yapmamışlar. Yani bilmiyorlar.

Bostancı Oto Sanayi'deki Rese Otomotiv de sadece EGR temizliği için 150 TL. istiyor. Emme manifoldu temizliği için de 100 TL. istiyor.

Yarın bakıma gideceğim. Kararsız kaldım açıkçası.

SM-A500F cihazımdan gönderildi

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Konu güncel arkadaşlar. EGR ve emme manifoldu temizliği konusunda alternatif yer önerisinde bulunabilecek olan var mı?

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Manifold haric egr ve sensörleri temizlettim. Performansi iyiydi aracimin o konuda ayni sayilir. 1. Ve 2. Viteste 2 bin degerde ileri geri silkeleme yapardi o gecti. 1. Viteste arac daha performansli oldu.(en cok fark ettiren olay oncesine gore 2 kat performansi artti) Gaz hassasiyeti artti ara hizlanmalarda ve sollamalarda arac birden firliyor. Emme manifoltunun temizlemek yerine wurth kullanmami soyledi cikarip temizlesek bile 1 haftada ayni olur diyor. Ayrica kurum o kadar yerlesmistirki cikartamayiz fln dedi. Cok ugrastirici bir ismis. Bunu yetkili servise sorcam bakalim. Benden onceki sahibi ne yapti bilmiyorum ama 2 yildir arac bende ilk kez temizlettim. Cokta kurum yoktu. Usta sokmeye degmezmis aracin temiz dedi. Yakit olarak total kullaniyorum. Genelde 2 bin devirde surerim. Sadece otobana cikinca hakkini veriyorum.

4. Bu mesajı için 3 kişi halilimo'ye teşekkür etti:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Halil bey, paylaşımınız için teşekkürler.
    "Viteste 2 bin degerde ileri geri silkeleme yapardi o gecti. 1. Viteste arac daha performansli oldu.(en cok fark ettiren olay oncesine gore 2 kat performansi artti) Gaz hassasiyeti artti ara hizlanmalarda ve sollamalarda arac birden firliyor."
    Daha ne olsun, yapılan işlemlerin faydasını kanıtlamış.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manifold haric egr ve sensörleri temizlettim. Performansi iyiydi aracimin o konuda ayni sayilir. 1. Ve 2. Viteste 2 bin degerde ileri geri silkeleme yapardi o gecti. 1. Viteste arac daha performansli oldu.(en cok fark ettiren olay oncesine gore 2 kat performansi artti) Gaz hassasiyeti artti ara hizlanmalarda ve sollamalarda arac birden firliyor. Emme manifoltunun temizlemek yerine wurth kullanmami soyledi cikarip temizlesek bile 1 haftada ayni olur diyor. Ayrica kurum o kadar yerlesmistirki cikartamayiz fln dedi. Cok ugrastirici bir ismis. Bunu yetkili servise sorcam bakalim. Benden onceki sahibi ne yapti bilmiyorum ama 2 yildir arac bende ilk kez temizlettim. Cokta kurum yoktu. Usta sokmeye degmezmis aracin temiz dedi. Yakit olarak total kullaniyorum. Genelde 2 bin devirde surerim. Sadece otobana cikinca hakkini veriyorum.
    Halil Bey ben halen alternatif bir yer bulamadım. Çözemediğim konu İzmit'teki bir yetkili servis de EGR+Emme Manifoldu temizliği için 250 TL. istiyor. Fiat-Rese Otomotiv de 250 TL. istiyor. Her ikisi de EGR'Yİ 150 TL.'ye temizliyor.

Bir başka yer EGR'Yİ 100 TL.'ye temizleriz ama emme manifoldu temizliği hiç yapmadık. Nasıl yapılıyor onu da bilmiyoruz diyor. Bunu diyen yere EGR'Yİ emanet etmeye çekindim açıkçası. Ne yapılabilir bu fiyatlar karşısında?

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil Bey ben halen alternatif bir yer bulamadım. Çözemediğim konu İzmit'teki bir yetkili servis de EGR+Emme Manifoldu temizliği için 250 TL. istiyor. Fiat-Rese Otomotiv de 250 TL. istiyor. Her ikisi de EGR'Yİ 150 TL.'ye temizliyor.

Bir başka yer EGR'Yİ 100 TL.'ye temizleriz ama emme manifoldu temizliği hiç yapmadık. Nasıl yapılıyor onu da bilmiyoruz diyor. Bunu diyen yere EGR'Yİ emanet etmeye çekindim açıkçası. Ne yapılabilir bu fiyatlar karşısında?

Manifolt temizligini nasil yapacagini sorun makinaya baglanarakta yapilirmus benim usta cok etkili olmadigini soyledi sokup temizlemekte baya ugrastirici bir is 1 hafta sonra nerdeyse ayni hale gelcegini soyledi. O kdr masraf ve ugrasa degmez diyor. Egr temizligi cok basit 10 dakika surmuyor(75 liklerin). Ona 150 istiyorsa manifoltta iki kat istemesi gerek. Bir sorun size yapilan aciklamaya yazin buraya degerlendirelim. Bilmedigini soyleyen yer durustmus gelin hallederizde diyebilirdi. Ben manifolt haric buraya yaptirdim. Ben egr, debimetre, manifolt basinc sensoru temizligine 100 verdim. Bakin manifolt temizligini manifoltun basinc sensoru temizligi olarak algilayabilirlerde. Bunlarin temizligi cok basit bidakine kendim yapcam extra birsey mi yapiyorlar diye ustaya yaptirdim ama 2 vita sokup balata spreyi ile temizledi. Ben kendim selulozik alkolle temizlerdim.
    Konu halilimo tarafından (18/07/2016 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Konu güncel arkadaşlar.

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

Ben araci biraktim dun ustaya muhtemel yarin alacagim. Enjektor ve egr temizligi yapacak bildigim kadariyla. Durumu ve fiyatlari soyleyecek bana. Bende yazarim buraya

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Ahsen34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben araci biraktim dun ustaya muhtemel yarin alacagim. Enjektor ve egr temizligi yapacak bildigim kadariyla. Durumu ve fiyatlari soyleyecek bana. Bende yazarim buraya
    EGR ve emme manifoldu temizliği konusunda fiyat bekliyorum o takdirde sizden. Teşekkürler.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Standart Cevap: Egr Manilfolt temizliği !!!

Arkadaşlar yarın bu işlemi yaptıracağım. Hala bir yer önerisi olan yok mu? Yani illa gidip yüksek tutarlar ödeyip üstüne adam gibi iş yaptıramayalım mı?

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar yarın bu işlemi yaptıracağım. Hala bir yer önerisi olan yok mu? Yani illa gidip yüksek tutarlar ödeyip üstüne adam gibi iş yaptıramayalım mı?

Guvendiginiz usta yoksa yetkili servise gidin yada bir usta tavsiyesi gelene kadar bekleyin sonucta bu islem hayati onem tasimiyor.

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guvendiginiz usta yoksa yetkili servise gidin yada bir usta tavsiyesi gelene kadar bekleyin sonucta bu islem hayati onem tasimiyor.
    Halil Bey, bu durum dediğiniz gibi belki aciliyeti olmayan bir konu. Ancak 2. Viteste özellikle turbo kendini hissettirdiği anda yokuş çıkarken en çok aynadan arkadaki aracın far ışığına bakıp da siyah duman görmeye başladım. Bu can sıkıcı. Yani ortalığı dumana boğmuyor ve 3. Vitese geçince kesiyor tamam ancak bu durumun nedenleri arasında birçok etken olduğu gibi EGR ilk akla gelen. Zaten yarın rutin 10.000 km. Bakım yaptıracağım. Yaptırmışken bu da aradan çıksın istiyorum.

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

Egr manifolt map sensoru temizligi, tum filtrelerin kontrolu, enjektor temizligi, hepsine 300 tl verdim arkadaslar.

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Halil Bey, bu durum dediğiniz gibi belki aciliyeti olmayan bir konu. Ancak 2. Viteste özellikle turbo kendini hissettirdiği anda yokuş çıkarken en çok aynadan arkadaki aracın far ışığına bakıp da siyah duman görmeye başladım. Bu can sıkıcı. Yani ortalığı dumana boğmuyor ve 3. Vitese geçince kesiyor tamam ancak bu durumun nedenleri arasında birçok etken olduğu gibi EGR ilk akla gelen. Zaten yarın rutin 10.000 km. Bakım yaptıracağım. Yaptırmışken bu da aradan çıksın istiyorum.
    Yasin bey duman icin enjektor temizleyici kullanin aninda kesilcektir. Aynisi bendede mevcuttu gecen sene bir depoya bir kutu berner in urununu koydum otobana cikip 3 bin devir ustu 20 dakika kadar gittim yavaslayip araci biraz dinlendirdikten sonra tekrar ayni bir daha duman gormedim. Katkili yakit bitene kadar devirli kullaninin. 20 binde bir bernerin urununu kullaniyorum. Egr temizlenmesi ara hizlanmalarda ve 1. Viteste daha performansli oluyor. Benim fark ettiklerim.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı Ahsen34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egr manifolt map sensoru temizligi, tum filtrelerin kontrolu, enjektor temizligi, hepsine 300 tl verdim arkadaslar.
    Ahsen bey, aracınız önceki haline göre şimdiki durumu nasıl oldu? Mavi duman olayını çözebildiniz mi?

Yalcin Mutlu
    Linea aktiva plas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar motor arıza isiginiz yabiyorsa korkmayın hemen aklınıza egr yi temizletmek gelmesin map sen sorunun 2adet vidasi var çıkarıp sarı sen soru görene kadar temizleyin sipreyle 1km sonra sönecektir geçmiş olsun

Sayfa 3/3 İlkİlk 123