Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Egr Manilfolt temizliği !!!

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Standart Cevap: Egr Manilfolt temizligi !!!

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EGR temızlığı için 150 TL ve diğer değişimler için işçilik ücreti bence çok. Bu işlemlerin toplamına 150 TL alınır. Ben babamın aracının 4 amortisör-Sağ sol salıncak rot başı- takozlar-frena balata değişimi-radyatör su değişimi- yapğ değişimi EGR temizliği ve EGR soğutucusu bakım kontrolei arka kampanaların sökülüp temızlenmesi ayar yapılmasına 200 TL verdim. Sizin usta haım şahım bişi yapmadan 1 saatlık iş için 300 TL istiyor sanki insanlar parayı soakata buldu. Bu fiyata servise gidilir.
    Volkan Bey değerlendirilmeniz için teşekkür ederim. Recai Usta'nın demesine göre EGR temizliği 4 saat sürüyormuş. EGR+Emme Manifoldu temizliği işlemine 250 TL. Toplam fiyat verdi. Sadece EGR temizliği 150 TL. dedi. O tamam haydi de dediğim gibi yukarıdaki işçilik ücreti geri kalan toplam 150 TL. Beni şaşırttı. Yani klasik yağ bakımına 20 TL. işçilik alan bir yere yaptırmıştım ben önceki 10.000 km. Periyodik bakımda. Kampanaların temizliği +El freni ayarı ile 50 TL. ödemiştim. Oraya. 150 TL. tuhaf bir fiyat.

SM-A500F cihazımdan gönderildi

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Standart Egr Manilfolt temizligi !!!

Bence çok. Ama Pendik sanayide sırf yağ değişimine 50 TL isteyeni bilirim.

Sent from my iPhone using

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

O zaman şu işlemler için alternatif bir yer önerisinde bulunabilecek olan bir arkadaşımız var mı?

erdem alkan
    erdem7506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 BD 7506
    Edilen teşekkür: 20

biraz el beceriniz var ise filtreleri kendiniz bile değiştirebilirsiniz o derece kolay bir şey bunlar ben şahsen aracımın filtlerini kendim değiştiriyorum sadece yağını usta değiştiriyor.

EGR temizliği için zaten 150 tl alıyor fazla fazla

filtreler ve yağ değişimi için 150 tl daha alması biraz abes kaçıyor bunun yanı sıra birde parça alacaksınız 400 tlyi buluyor Volkan Beye katılıyorum tüm bunlar için servisten fiyat isteseniz ortalama aynı fiyatları verecektir bence siz bu işlemler için başka bir usta arayışınıza girmelisiniz dediğim gibi yağ değişimi filtre değişimi o kadar abartı bir işçilik gerektiren bir şey değil.

kısacası :
    EGR temizliği ortama 50-70 tl
    hava+polen+yağ+yakıt filtreleri + aracınıza koyacağınız yağ tutarı :150 tl
    vereceğiniz işçilik bunlar için taş çatlasın 80 tl olmalı

erdem alkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 BD 7506

göztepe oto sanayinin girişinde soldaki ilk sokağın içerisinde 'AY OTO' var Ahmet usta kendisini yıllardır tanırım işinin ehlidir ve şu zamana kadar tüm araçlarımı ona götürdüm kendisi özel bir audı volkswagen servisi kendisine gidip beyaz puntonun sahibi mühendis erdemin tanıdığıyım derseniz size yardımcı olacaktır bende telefonla ararım zaten

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

İnsanlar sabah 8 akşam 8 günlük 100 Tl yevmiyeye çalışıyorlar. EGR komple sokulup takılması 4 saat değil. Şu şekilde 4 saat sürer söker mazotun içinde bekletir sonra gaz yağı su falan filan bunların içine beklerken zaman gecer. tabı bu zaman içinde sadece senın aracnın başında beklemeycek o arada belkı 5-6 arac ile daha ilgilenecek. 4 saat içinde senden 300 diğerlerinde 500 kazansa akşama kadar kazanc olur 1500 TL. Aya vurusanız artık gerisni siz düşünün. Esnaflar gercekten artık kendilerinden insanları soğutuyor.

7. Bu mesajı için 3 kişi volkan1065'ye teşekkür etti:

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı erdem7506 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    göztepe oto sanayinin girişinde soldaki ilk sokağın içerisinde 'AY OTO' var Ahmet usta kendisini yıllardır tanırım işinin ehlidir ve şu zamana kadar tüm araçlarımı ona götürdüm kendisi özel bir audı volkswagen servisi kendisine gidip beyaz puntonun sahibi mühendis erdemin tanıdığıyım derseniz size yardımcı olacaktır bende telefonla ararım zaten
    Erdem Bey bahsettiğiniz yerin irtibat bilgisini mesaj atabilir misiniz? Göztepe bana biraz uzak kaldığı için önce yukarıdaki işlemler için bir fiyat alalım isterim.

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

EGR + Emme monifoldu temizliği bende yaptırmayı düşünüyorum. Araç 2006 model 1.3 active 150.000'de. Bunun yanı sıra tavsiye ettiğiniz temizlik işlemi var mıdır ? Carbon clean daha önce yapıldı mı bilmiyorum zaten km de yüksek olduğu için yaptırmayacağım. Gitmişken hava filtresi polen yağ mazot filtresi motor yağı bunları da komple değiştireceğim.

Aracın diskleri yamuk benim sanırım hızlanırken titreme yok ip gibi gidiyor araç ama yüksek hızdayken frene basınca baya titreme yapıyor. Gitmişken o işlemi de yaptırayım diyorum. Bunların hepsi bana kaça patlar acaba ?

Erdem Bey Göztepe Oto Sanayi'de tavsiye ettiğiniz usta tüm bu işlemleri yapıyor mu ?

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

"Bosch dizel arabayi otomatik gorunce aa bu otomatikmiymis diyip biran kalakaldi adam."

Ahsen bey, o bosch servisinin size anlattığı saçma sapan işlemlerden sonra, sadece ben söylemiştim diyorum.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdem alkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 BD 7506

emre bey evet yapıyor ama tavsiyem diskler için önce kontrol ettirmeniz boş yere paranızı harcamayın söylediğim adreste ahmet usta aracınızı bir kontrol etsin daha sonrasında ona güvenebilirsiniz ben kefilim

ustamın tel numarasını özelden gönderiyorum hatta geldiğinizde benimlede irtibata geçerseniz işyerim çok yakın bir mesafede bende gelir fiyatta daha çok yardımcı olmasını sağlarım

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Daha önce tüm parçaları yağ dahil kendim götürüp 50₺ vermiştim yağ bakımı işçiliği olarak

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

İscilik fiyatlari yuksek parca fiyati olarak mazot filtresi zaten 70 tl hava,polen 15 tl yag filtresi 12,5 tl benim aldigim parca fiyatlari hepsi opar. Sanziman fren ve hidrolik degisiminin ucreti olmaz zaten bakimin icinde. Benim usta 120 bin bakimi icin iscilige 120 tl Egr manilfolt ve sensorlerin temizligine 100 tl dedi. İslemlerin 5 saat tutabilecegini soyledi. ben gidince butun yaglari degistirditcem ayni sekilde sogutma suyunuda. 4 lastik sokuluyor zaten. Yani periyodik bakim tablosundakileri istiyorum hepsini. Azrail gibide basina dikiliyorum. Asla ayrilmam. 1 kere bir yerde yag ve yag filtresi degistirdittim. 20 tl istemisti. Ondan sonra ara bakimlari kendim yapar oldum. Her 20 binde de ustaya goturuyorum. Bu sefer hava filtresinin oldugu plastigin icine su doldurup temizleyim diyorum daha once yapan var mi acaba

erdem alkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 BD 7506

Halil bey sabunlu suyla temizlemisligim var ama tabiki yerinden sokup yikadim ve iyice kurudugundan emin olduktan sonra geriye taktim

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İscilik fiyatlari yuksek parca fiyati olarak mazot filtresi zaten 70 tl hava,polen 15 tl yag filtresi 12,5 tl benim aldigim parca fiyatlari hepsi opar. Sanziman fren ve hidrolik degisiminin ucreti olmaz zaten bakimin icinde. Benim usta 120 bin bakimi icin iscilige 120 tl Egr manilfolt ve sensorlerin temizligine 100 tl dedi. İslemlerin 5 saat tutabilecegini soyledi. ben gidince butun yaglari degistirditcem ayni sekilde sogutma suyunuda. 4 lastik sokuluyor zaten. Yani periyodik bakim tablosundakileri istiyorum hepsini. Azrail gibide basina dikiliyorum. Asla ayrilmam. 1 kere bir yerde yag ve yag filtresi degistirdittim. 20 tl istemisti. Ondan sonra ara bakimlari kendim yapar oldum. Her 20 binde de ustaya goturuyorum. Bu sefer hava filtresinin oldugu plastigin icine su doldurup temizleyim diyorum daha once yapan var mi acaba
    Şu "sizin usta" yakın olsa ben de gitmek isterdim açıkçası Halil Bey Bu arada oldukça titizsiniz anlaşılan bakımları yaptırırken. Aldığınız fiyatlar bu arada bizim buralara göre gerçekten çok iyi.

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Halil bey sabunlu suyla temizlemisligim var ama tabiki yerinden sokup yikadim ve iyice kurudugundan emin olduktan sonra geriye taktim
    ERdem Bey Allah razı olsun önümüzdeki ay yaptırmayı düşünüyorum hele 150.000'i bi devirelim de Rahatsız ederim sizi çok teşekkür ederim bilgilendirme için

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

O bölümü sabunlu suyla temizlemenin yararını merak ettim doğrusu 😕

erdem alkan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 BD 7506

hava filtresinin içi tıkanıyo pislikten eskisini atıp yenisini takıyoruz ama taktığımız yerde sonuçta çok temiz değil içerisi tozlu olabiliyor pırıl pırıl filtreyi pis bir ortama koymak içime sinmiyo

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

5 dk yol gidin orası yıne aynı oluyor Yalnız filtre kutusunu çok sök tak yapmayın ön tarafındaki geçmelerin ayakları kırılabiliyor sonra tornalık iş cıkıyor. Dikkat edin buna.

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

Ben iki servise gittigimi soylemistim enjektor temizligi icin. Enjektore bostancidaki bosch dizel 300 tl dedi. Umraniyedeki usta 140 tl dedi. Her iki fiyatta nasil sizce?

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı Ahsen34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iki servise gittigimi soylemistim enjektor temizligi icin. Enjektore bostancidaki bosch dizel 300 tl dedi. Umraniyedeki usta 140 tl dedi. Her iki fiyatta nasil sizce?
    Kartal sanayide de biryer 130 TL fiyat vermişti.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon