Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Uygun Fiyatlı Motor Yağı Seçimi

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Uygun Fiyatlı Motor Yağı Seçimi

" Turbosuz motorlara cicek yagi koysan bile calisir" Halil üstad denenmiş gibi söylediniz. Çiçek yağından sonra motor çiçek gibi açılmasın!

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Halil Bey, haklısınız biraz fazla detaya inmiş olabiliriz. Benim hafif optimizasyon takıntımdan kaynaklanıyor bu Doğru parametrelere sahip çiçek yağını seçip 100km'de 0.1litre kar etsem servis ömrü boyunca (yılda 10.000km), filtreler dahil kendi maliyetini çıkartacak şekilde 90TL'lik tasarruf sağlamaya çalışıyorum. (Eski araçlarımda yağ seçimiyle 0.2L/100km tasarruf yapıyordum). Neden bu kadar taktığımı da paylaşmak isterim; aracı aldığımda ortalaması 9'du (Allahım sen koru ). Doğru yaz lastiği ve kendi güzergahımdaki kullanımla 7.5 oldu (güvenlik amacıyla tüketimi arttıracak olacağını bilmeme rağmen 185 tabana çıktım). Motor içi ve enjektör temizlik katkıları, filtrelerin değişimi ve son olarak doğru çiçek yağı ile şu anda 6.5 ortalamayı yakaladım. Haftasonu da Atiker, Ünüvar buji kablosu ve NGK iridyum ile optimizasyonu taçlandırdım

20-25 bandındaki bir araba için bu kadar kasmaya değmeyebilir diyebilirsiniz fakat yılda rahat 10.000km kullanacağım için bu uygulamalar hedeflediğim kullanım ömründe aracın ekstra masraflarını rahatlıkla karşılayacak ve daha önemlisi kısmetse benden sonraki sahibi arkamdan saydırmaz ve belki dua bile eder çamurlaşması olmayan, sessiz rölantili, düşük tüketimli saat gibi bir motor kullanırken. Özetle motor yağları güzeldir, onları sevin ve mümkünse yerli üretim temin edin

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Motor yağı olarak Mobil 1 5w-30 ESP Formula alıyorum. Bir önceki bakımda 120 TL. olarak 4 lt. verdim. Ancak HB gibi internet sitelerinden bu yağı alanlar var mı? Yorumları okuduğum kadarı ile "tarihi silinmiş. İnşallah eski tarihli değildir" diyen var "kargo ücretsiz diyorlar ama kargo parası alıyorlar" diyen var, "e-fatura göndereceğiz deyip de göndermiyorlar" diyen var. Yani ne derece güvenli sizce? Bu yağ bayide 120 TL. İnternette 95 TL. ile 110 TL. bandında değişiyor fiyatı.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Son üç bakımdır yağımı HB'den alıyorum yağın son kullanma tarihinde kesinlikle sıkıntı yok , şuan icin hb de kargo ücretsiz, faturasını ürünle birlikte yolluyorlar. Gözünüz kapalı sipariş verebilirsiniz.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son üç bakımdır yağımı HB'den alıyorum yağın son kullanma tarihinde kesinlikle sıkıntı yok , şuan icin hb de kargo ücretsiz, faturasını ürünle birlikte yolluyorlar. Gözünüz kapalı sipariş verebilirsiniz.
    Öneriniz için teşekkür ederim, Zafer Bey. HB'yi de inceleyeceğim. Denemekte yarar var.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

HB den hem elektronik (cep tel) hem aracım hem evin tüm ihtiyaçlarını kampanya takip ederek alırım yani bildiginiz tükkan.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

HB'yi bende bugüne kadar pek çok defa kullandım. Cep telefonu, pratik aletler ve motor yağı şanzıman yağı da dahil pekçok kez alışveriş yaptım mutsuz olduğumu hatırlamıyorum.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HB'yi bende bugüne kadar pek çok defa kullandım. Cep telefonu, pratik aletler ve motor yağı şanzıman yağı da dahil pekçok kez alışveriş yaptım mutsuz olduğumu hatırlamıyorum.
    HB'den Nanobor yağ katkısı aldım, Üründe akıtma vardı, üriticisini aramak istedim bilgileri olsun diye (Kırklareli merkezli bir nanoteknoloji şirketi). Aradığımda internetten satışları olmadığını HB'ye birisinin sahte ürün sattığını, bu sebepten HB ve üreten firma ile davalık olduklarını söylemişlerdi. NNT Nanoteknoloji | Bor & Nanoteknoloji Olay 1 yıl önce gerçekleşti. HB ürünleri o kadar da dtaylı kontrol etmiyor olabilir. İşin kötüsü şimdi başka firmaların da kendi sitesinden satışına izin veriyor ve n11 gibi ürün üzerine eğildiklerini zannetmiyorum.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Halil Bey, haklısınız biraz fazla detaya inmiş olabiliriz. Benim hafif optimizasyon takıntımdan kaynaklanıyor bu Doğru parametrelere sahip çiçek yağını seçip 100km'de 0.1litre kar etsem servis ömrü boyunca (yılda 10.000km), filtreler dahil kendi maliyetini çıkartacak şekilde 90TL'lik tasarruf sağlamaya çalışıyorum. (Eski araçlarımda yağ seçimiyle 0.2L/100km tasarruf yapıyordum). Neden bu kadar taktığımı da paylaşmak isterim; aracı aldığımda ortalaması 9'du (Allahım sen koru ). Doğru yaz lastiği ve kendi güzergahımdaki kullanımla 7.5 oldu (güvenlik amacıyla tüketimi arttıracak olacağını bilmeme rağmen 185 tabana çıktım). Motor içi ve enjektör temizlik katkıları, filtrelerin değişimi ve son olarak doğru çiçek yağı ile şu anda 6.5 ortalamayı yakaladım. Haftasonu da Atiker, Ünüvar buji kablosu ve NGK iridyum ile optimizasyonu taçlandırdım

20-25 bandındaki bir araba için bu kadar kasmaya değmeyebilir diyebilirsiniz fakat yılda rahat 10.000km kullanacağım için bu uygulamalar hedeflediğim kullanım ömründe aracın ekstra masraflarını rahatlıkla karşılayacak ve daha önemlisi kısmetse benden sonraki sahibi arkamdan saydırmaz ve belki dua bile eder çamurlaşması olmayan, sessiz rölantili, düşük tüketimli saat gibi bir motor kullanırken. Özetle motor yağları güzeldir, onları sevin ve mümkünse yerli üretim temin edin
    Merhaba Murat Bey cicek yagi isin esprisi de turbosuz motora tam sentetik olduktan sonra butun yaglar korur. En pahalisina gerek yok. Ben hep mobil 1 esp 5*30 alirim. Suan ortalama 4,5 yilda 20 bin kadar yapiyorum.
    Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor yağı olarak Mobil 1 5w-30 ESP Formula alıyorum. Bir önceki bakımda 120 TL. olarak 4 lt. verdim. Ancak HB gibi internet sitelerinden bu yağı alanlar var mı? Yorumları okuduğum kadarı ile "tarihi silinmiş. İnşallah eski tarihli değildir" diyen var "kargo ücretsiz diyorlar ama kargo parası alıyorlar" diyen var, "e-fatura göndereceğiz deyip de göndermiyorlar" diyen var. Yani ne derece güvenli sizce? Bu yağ bayide 120 TL. İnternette 95 TL. ile 110 TL. bandında değişiyor fiyatı.
    Yasin Bey butun yaglarimi hb den alirim. Daha iki hafta once aldim haftasonu kampanyasindan 89 tl ye. Uretim tarihide 05/05/2016 daha ne olsun. Simdiye kadarda Uretim tarihi silinmis gibi olaylara denk gelmedim.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

En pahalısına gerek yok yaklaşımınıza katılıyorum lakin piyasanın en iyi yağlarından birisini alıyorsunuz ve o yağı iyi yapan ACEA C sınıfına ihtiyacım olmuyor. Yaklaşık yarı fiyatına yağ alıyorum ben. DPF varsa aracınızda total quartz 5w30 (ACEA C2 ile DPF temizliği yapıyor) öneririm. Ülkemizde üretilmesi de ayrı bir güzellik.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HB'den Nanobor yağ katkısı aldım, Üründe akıtma vardı, üriticisini aramak istedim bilgileri olsun diye (Kırklareli merkezli bir nanoteknoloji şirketi). Aradığımda internetten satışları olmadığını HB'ye birisinin sahte ürün sattığını, bu sebepten HB ve üreten firma ile davalık olduklarını söylemişlerdi. NNT Nanoteknoloji | Bor & Nanoteknoloji Olay 1 yıl önce gerçekleşti. HB ürünleri o kadar da dtaylı kontrol etmiyor olabilir. İşin kötüsü şimdi başka firmaların da kendi sitesinden satışına izin veriyor ve n11 gibi ürün üzerine eğildiklerini zannetmiyorum.
    Bence o firma resmen sizi başlarından savmak için öyle bir cevap vermiş. Hemde o firmanın tüm ürünleri alenen satışta ve adamların haberi yokmuş da başka birileri sahte mal satıyormuş bence kulliyen yalan.
    Peki halen neden ürünlerinin satışına izin veriyorlarmış? asıl sorun bu.
    Buyrun satışı yapan firmada HB'nin kendisi

NNT Bor Power NANO 250 ml Motor Yağ Katkısı 092090 Fiyatı

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ben ürünü HB'ye iade ettim ve onlara da yalnızca bilgilendirme amacıyla aradığımı da söylemiştim. Tabi sizin bakış açınız da doğru olabilir. Lakin adamların bundan haberi vardı. HB'ye durumu ilettiğimde geri dönüş alamamıştım, ki bu durum benim ikna olmama yetti. Gebze'de çalıştığımı söyleyince o bölgede satışlarını yapan bayinin iletişim bilgisini vermişlerdi. Konu biraz canımı sıkınca kullanmaktan vazgeçmiştim. Bu arada bu deneyimimi paylaşma sebebim HB7yi kötülemek değil yalnızca al-sat zincirinde bir basamak olan firmalara tam anlamıyla güvenmek yerine bir parça şüpheye davet etmekti. HB'nin yağ ve lastiklerine bakarsanız 2016 yazıyor ama 2015 geldi yorumlarını da görürsünüz. Aslında bunu pek çok sitede görebilirsiniz. İşin doğası gereği böyle. Siteler satış hacmine, satıcılar stok eritmeye odaklıyken kontol mekanizmasında boşluk ya da suiistimaller olabilir, her halükarda denetimi elden bırakmamak lazım kanımca.
    Konu MKavruk tarafından (15/06/2016 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Alıntı AGAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizeller için total ıneo ecs 5w30 acea c2 4lt 58tl benzinliler için 5w40 isteniyorsa elf moligraf f1 5w40 4lt 52tl daha ucuz olsun isteniyorsa elf sporti txı 10w40 4lt 39 tl elf ve total yağları oldukça kaliteli ve tam fiyat performans ürünleri
    Elf sporti txi 10w40, mineral yag ve hicbir onayi yoktur... bunu elf soyluyor...
    ELF SPORTI TXI range is composed of lubricants international specifications(no manufacturer approvals).

Moligraf ta ilginc bir konu.... sadece turkiyede olmasi.. elfin hic bahsetmemesi vs....
    Konu timbaz tarafından (28/07/2016 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.

gökhan gökhan
    gspunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Selenia GOLD 10w40 önerdi malzemeci bunu aldım
    4 lt 65 tl ye
    kötü mü?

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Günaydın Gökhan Bey. sentetik bile olmayan bir yağa çok yüksek fiyat vermişler. 5w 40 ve devamı yağ serisi tem sentetik. Ödediğiniz rakamın altında fiyatlara tam sentetik alınabiliyor. Yağı kullanmadıysanız geri verin size daha uygun fiyatlı ve kaliteli yağ bulalım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12