Merhaba arkadaşlar 2011 model punto my life dualogic 1.4 benzinli (77 hp) aracım var. Araç sabah akşam farketmeksizin soğukken çalıştırmada marş bastığım andan itibaren rolantide 10-15 saniye tak tak tak ses yapıyor. Ama vuruntu şeklinde değilde sanki motorun çalışma şekli öyleymiş gibi çok yüksek sesli olmayan bir ses.10-15 saniye sonra bu tak tak sesi kayboluyor ve dizel sesi çıkarmaya başlıyor. Bir 20-30 saniye de bu sesi çıkardıktan sonra normale dönüyor. Çekişte falan hiçbir sorun yok. Sadece ilk çalıştırma da bu sesi yapıyor. Acaba sıkıntı nedir? Daha önce başına gelen tecrübeli arkadaşlarımız var mıdır? Araç 49.800 kmde gazlı.

Dualogic'e gelince yaklaşık 1 ay önce vitese geçirmede sorun yaşamıştım. Bir türlü vitese geçmiyordu araç ve titriyordu beşik gibi. Sonra kontağı kapatıp motoru tekrar çalıştırınca vitesin 2. viteste olduğunu gösterdi sonra boşa alıp marşa bastımçalıştı ve sorunsuz bu güne kadar kullandım. Ustama götürüp şanzıman ve robotta yağ kaçağı olup olmadığına baktırdım. Herhangi bir sorun yoktu. Yağ eksilmeside yoktu. Bu vitese geçmediği zaman arıza lambası da yakmadı. Servise götürüp detaylı bir şekilde kontrol ettirmeli miyim? Yoksa o anlık yazılımsal bir sorun mudur? Birde araç 2 den 1 e geçerken çok hantal geçiyor. Bu araçlar için normal midir?