Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yağ basıncı düşük

omer ozenir
    omer ozenir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544
    Edilen teşekkür: 4

Standart Yağ basıncı düşük

arkadaslar yuksek devirde kullandiktan sonra kirmizi isikta durduktan sonra devir 800 1000arasina dusuyor ve motor yag basinci dusuk motoru durdurunuz uyarisi verip yag lambasi yaniyor gaz verince kesiliyor rolantide gene veriyor bi sure stop edip bekleyince bidaha cikmiyor motor yeni yapilmis 114000 kmde 1.3 mltjt 75 bg punto evo yag pompasi degismis ustada diyoki yag isininca pompanin basinci dusuyor degismesi lazim hic boyle bi olayla karsilasan oldumh sorunu nasil cozdunuz yardim lutfen yoksa pompayi degiscez 600 tl masraf bide pompadan degilse bosuna degistirmeyelim 3000 devir uzeri kullanimda yapio bitek rolantiye dusunce sakin kullanimda bisi yok

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Standart Cevap: yag basinci dusuk

114.000 de arabaya motor mu yapıldı komple anlayamadım o kısmı?

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Ömer bey, sorun hakkında bilgim yok, ancak motor yeni yapılmış ise yapan usta mı bunu diyor? Birde bu km aracın motoru neden yapıldı. Sorununuz için öncelikle bir servise arıza tespit yaptırın. Tamirini ise maliyet durumuna göre isterseniz sanayide, isterseniz servise yaptırırsınız.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı omer ozenir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yuksek devirde kullandiktan sonra kirmizi isikta durduktan sonra devir 800 1000arasina dusuyor ve motor yag basinci dusuk motoru durdurunuz uyarisi verip yag lambasi yaniyor gaz verince kesiliyor rolantide gene veriyor bi sure stop edip bekleyince bidaha cikmiyor motor yeni yapilmis 114000 kmde 1.3 mltjt 75 bg punto evo yag pompasi degismis ustada diyoki yag isininca pompanin basinci dusuyor degismesi lazim hic boyle bi olayla karsilasan oldumh sorunu nasil cozdunuz yardim lutfen yoksa pompayi degiscez 600 tl masraf bide pompadan degilse bosuna degistirmeyelim 3000 devir uzeri kullanimda yapio bitek rolantiye dusunce sakin kullanimda bisi yok
    3000 devir üzeri uzun süre seyahat etmek demek tahmini 140 km. hız ve üzeri bir sürüş yapmak demek. Yani bu denli hızla gidiyorsanız 75 HP olan motor gücü yeteri kadar zorlanıyor. Üstelik 114.000 km.'de bu aracın motoru yapılmış. Yani çok çok erken bir km. Ve demekki bu araç geçmişinde de zorlandığı için şimdi bu şekilde bir hata vermesi bence doğal. Bir başka servise daha gösterin isterseniz fakat bahsettiğiniz durum yani değişim söz konusu gibi görünüyor.

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

107000 de onceki sahibi tarafindan karter delinmis motor yemis yaptirmis yapan usta enjektor vs degisim bakim yapmamis sadece icini rektefe yapip yollamis tekrar gitmis motor yeniden yapilmis turbo enjektor egr partikul filan degismis pompa onceki usta tafarindan degismis yapan usta oyle diyor 5000 km once yapilirken degistigi icin ben degistirmedim ama isindigi zaman basinci dusuruyor olabilir o yuzden musur ve pompayi degistirelim dedi kisa bi mesafe uzun degil 2 dakika filan yuksek devirli kullanayim yag ikazi veriyor oda yag isininca pompadan yapar dedi aracin servis bakimi yok 2011model motor yemesi kullanici hatasi karteli delmek 12000 kmde agir hasara cikartmislar zaten kisacasi pert kaydi var

ömer türkşanlı
    krk17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Yağ basıncı ölçülüyor,ölçtürün düşükse yağ pompası değişecek. Bazen yağ müşürü de arızalanır ve yapar...
    Geçmiş olsun

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

olcme isini bi arastirayim ben

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

dun usta denilen kisininn lafiyla yag yag filtresi yag musiru yag pompasi degistirdik 700 tl bayildik bugun ayni sekilde ciktim yola gene motor yag basinci dusuk motoru durdur uyarisi veriyor rolantiye dusunce simdide diyor olcu aleti bulayim bende yag basincini olcelim oda normalse beyni formatlatmak gerekiyor diyor sizce bi fikri olan varmi fan actiktan sonra yapiyor bunu motor isininca 2500 3500 devir kullanip rolantiye dusunce arar arada 300 400 km de bir eksozdan mavimsi duman veriyor eksozcu partikur temizligi yapiyor kendisi diyor motorcu pompa degisti begin formatlanmasi gerek diyor sastim ya arabaya binmekten sogudum bu yuzden

ömer türkşanlı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

dun usta denilen kisininn lafiyla yag yag filtresi yag musiru yag pompasi degistirdik 700 tl bayildik bugun ayni sekilde ciktim yola gene motor yag basinci dusuk motoru durdur uyarisi veriyor rolantiye dusunce simdide diyor olcu aleti bulayim bende yag basincini olcelim oda normalse beyni formatlatmak gerekiyor diyor sizce bi fikri olan varmi fan actiktan sonra yapiyor bunu motor isininca 2500 3500 devir kullanip rolantiye dusunce arar arada 300 400 km de bir eksozdan mavimsi duman veriyor eksozcu partikur temizligi yapiyor kendisi diyor motorcu pompa degisti begin formatlanmasi gerek diyor sastim ya arabaya binmekten sogudum bu yuzden
    Duman dediğin renkse işler kötü olabilir lâkin boşa yapılan masraf gibi ama inş değildir.

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

ya adam motoru sifirdan yapmis enjektoru turbosu eger hepsi degismis herzamanda duman filan atmio dedigim gibi 300 350 km de bi filan yapio bi 10 dk filan sonra kesiyor motorda sorun olsa hep yapar

ömer türkşanlı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ya adam motoru sifirdan yapmis enjektoru turbosu eger hepsi degismis herzamanda duman filan atmio dedigim gibi 300 350 km de bi filan yapio bi 10 dk filan sonra kesiyor motorda sorun olsa hep yapar
    Turbo mili, enjektör vs diye uzar o liste...

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

yapilmis iste yapan ustayla gorustum almadan once motorda problen yok gereken hersey degisti yapildi dedi gene aynisini diyo son care beyni formatlamak gerek diyo

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Aracı bilgisayara bağlatıp hata kodu veriyor mu kontrol ettirin, hata yoksa yapılacakların çoğunu yapmışsınız zaten, muhtemelen alttan aldığı darbeden dolayı yapılan rektefede eksik bir şeyler oldu. Birde karterin şeklini kontrol edin içe doğru bombe falan olmasın.

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

valla kardes karterde bi sorun goremedim hatta kendim aldim elime inceledim temizledim olmazsa son care servise kadar gideyim ankara yada caycuma yakit indirimi yapiyorlarmis 700 tl harcadim kendini usta sanan durzu yuzunden servise gitseydim keske 1000 verseydim de en azindan arza ortadan kalkardi bana kalirsa motorluk bi arza degil elktronik bi sorun var sanirimki hayirlisi bakalim

omer ozenir
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Yok
    Plaka
    78sc544

slm arkadaslar yag pompasini ve musurunu degistirdim yagida degistim bosh marka filtre castrol start stop yag koydum gene ayni arza saat baglayip basinci olctuler basinc normal dediler elektriksil bi problem var yada tesisatta sorun var diyorlar elektrikci ise ben anlamam ondan sikintili is o diyor karabukteyim bi usta yoj fan acintiktan sonra yapiyor bi 5 10 sureyle rolantide calisirken az bi gaz verince kesiyor mesela 800dvirde calisiyor 900 devir olunca yag basinc uyarisi ve yag lambasi sonuyor giderkende yok aradan bi 5 10 dk gecince normle donuyor bida fan acana kadar sanirim fan musuru yada isi hararet musurru uyari gonderdiginde yag musurunede bi uyari veriyor oyle tahmin ediyorum ama yapacak bakacak usta yok

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

slm arkadaslar yag pompasini ve musurunu degistirdim yagida degistim bosh marka filtre castrol start stop yag koydum gene ayni arza saat baglayip basinci olctuler basinc normal dediler elektriksil bi problem var yada tesisatta sorun var diyorlar elektrikci ise ben anlamam ondan sikintili is o diyor karabukteyim bi usta yoj fan acintiktan sonra yapiyor bi 5 10 sureyle rolantide calisirken az bi gaz verince kesiyor mesela 800dvirde calisiyor 900 devir olunca yag basinc uyarisi ve yag lambasi sonuyor giderkende yok aradan bi 5 10 dk gecince normle donuyor bida fan acana kadar sanirim fan musuru yada isi hararet musurru uyari gonderdiginde yag musurunede bi uyari veriyor oyle tahmin ediyorum ama yapacak bakacak usta yok
    hocam karabükte bu aracı kim yapmış. Elektirikçi olarak kime götürdünüz gittiğiniz ustaları tek tek yazarmısınız. Size yardımcı olmaya çalışayım özellikle motoru kim toplamış bu çok önemli.

Serhat DAĞISTANLI
    Serhatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 HA 8755
    Edilen teşekkür: 2

Son bir kaç gündür bende motor yap basıncı düşük uyarısını alıyorum. Yanlız ilk kontakta yapıyor tavsiyesi olan?

Var Yok
    merturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

aynı sorun bende de var. 120 bin bakımını yaptırdım, 128.600'de motor yağ basıncı düşük uyarısı alıyorum.
    Araç soğuduktan sonra sürüşte uyarı vermedi. Sanırım yağ ısınınca bu uyarıyı veriyor. Ama sürekli ikaz lambası yanmıyor. Bir sefer veriyor uyarıyı.
    Yarın Speedy'e götüreyim diyorum.
    Konu merturk tarafından (09/06/2016 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı merturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ kontrol yaptım. İlk defa yaptığım iş değil ama gerçekten anlamadım. Çizgi net belli olmuyor, Yağ bitmeye yakın olsa araç sürekli uyarı verir. Bir kere uyarı veriyor, "Motor yağ basıncı az, motoru durdurun" diyor, sürekli ikaz lambası yanmıyor.
    Burada yağ çubuğu kontrolünde" Çizgi net belli olmuyor, " derken çubukta hiç yağ lekesi görünmüyor mu? Bunun kontrolü çok önemlidir. Bir de daha önceleri aracınız yağ eksiltme yapıyormuydu? Aracınızda en son hangi marka yağ kullandınız. Eğer bir yağ eksiltme durumu var ise aracınızda kullanılan yağın viskozitesini değiştirmelisiniz. Kesin eksiltme yapıyor ise aracınızda şu yağı kullanmanızı tavsiye ederim(kendi ustamın farklı bir araç için kullandığını tesadüfen öğrenmiştim) ;

Bu yağın hem özeliklerini hem kullanıcı yorumlarını dikkatlice okuyunuz.
    Mobil 1 10W-60 4lt Benzinli Dizel LPG Motor Yağı Fiyatı

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Dun 700.000km de bir ticari taksiyebindim . Ne motor indirmis ne turbodegistirmis . Yagi mobil 5-30esp kullaniyorum . Filtre ve parcalari orjinal kullaniyorum dedi . Arac cok diriydi motor sesi saat gibiydi

Sayfa 1/2 12 SonSon