Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yan Ayna Titremesi

Hakan Karadeniz
    hakankarad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Yan Ayna Titremesi

Merhaba arkadaşlar

2010 Punto Evo arabamda sağ aynada titreme oluyor çözüm için değerli yardımlarınızı bekler iyi günler dilerim. Saygılar,

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Standart Cevap: Yan Ayna Titremesi

Aynı sorun bendede var.Rolantide frene basınca titreme kesiliyor.Benim fikrim aynayı katlaya katlaya içindeki ayna da boşluk falan oluşuyor.

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede var.Rolantide frene basınca titreme kesiliyor.Benim fikrim aynayı katlaya katlaya içindeki ayna da boşluk falan oluşuyor.
    Cozulmuyor. 100.000km'de iken Serviste benim ayna degisti, motor takozu degisti garantiden ama yinede de duzelmedi. On sag silecekte titriyor rolantide. Hafif gaz verildigi anda iesildigi icin ya da motor tam isindiginda oldukca azaldigindan artik gormuyorum.

Sayhilarimla.

SM-T810 cihazımdan gönderildi

Kaya ÇORAK
    Arkheon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 33

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı evren iskent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cozulmuyor. 100.000km'de iken Serviste benim ayna degisti, motor takozu degisti garantiden ama yinede de duzelmedi. On sag silecekte titriyor rolantide. Hafif gaz verildigi anda iesildigi icin ya da motor tam isindiginda oldukca azaldigindan artik gormuyorum.

Sayhilarimla.

SM-T810 cihazımdan gönderildi
    Aynen ustam silecekte de titreme var.Araç ısındığında geçiyor.Siz çözüm bulabildinizmi?

Hakan Karadeniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Yusuf Ahi
    Muhasebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Grande Punto da da var aynı sorun. Rölanti de silecek ve aynalar titriyor. Motor ısınınca ya da hafif gaza yüklenince geçiyor. Tahminimce rölantiyi biraz yükseltince (0,90) düzelir.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı Muhasebeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande Punto da da var aynı sorun. Rölanti de silecek ve aynalar titriyor. Motor ısınınca ya da hafif gaza yüklenince geçiyor. Tahminimce rölantiyi biraz yükseltince (0,90) düzelir.
    TOFAŞ gibi olsa tornavida ile rölanti ayarı yapılsa kesin hemen düzelir, evet Şaka bir yana gerçekten bunlar üzerinde çok da durulmaması gereken konular diye düşünüyorum.

Hakan Karadeniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Saygılar,

murat cafer
    agpagp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34kb824

çözüm bulundumu konu ile ilgili?

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Arkadaşlar benim dış ısı sensörü bazen doğru ölçüm yapmıyordu.bu yüzden serviste garantiden dış ısı sensörünü değiştirdiler, bu sefer ayna motoru düzgün alışmamaya başladı, bu yüzden aynayı değiştirdiler, ama yeni takılan ayna rölantide titriyor, gazı verince kesiliyor. bunun yanında ayna kapıya monte edilen yerde kapı sacı ile arasında 2 milim bir acıklık kalıyor , diğer taraf olan sol taraf, aynanın takıldığı yerden kaportaya sıfır oturuyor kaportaya bu ayna linea aynası olalabilir mi ayna üzerinde parca kodu nerede yazıyor acaba kontrol etmek için
    şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bence montaj hatası var

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim dış ısı sensörü bazen doğru ölçüm yapmıyordu.bu yüzden serviste garantiden dış ısı sensörünü değiştirdiler, bu sefer ayna motoru düzgün alışmamaya başladı, bu yüzden aynayı değiştirdiler, ama yeni takılan ayna rölantide titriyor, gazı verince kesiliyor. bunun yanında ayna kapıya monte edilen yerde kapı sacı ile arasında 2 milim bir acıklık kalıyor , diğer taraf olan sol taraf, aynanın takıldığı yerden kaportaya sıfır oturuyor kaportaya bu ayna linea aynası olalabilir mi ayna üzerinde parca kodu nerede yazıyor acaba kontrol etmek için
    şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
    Dış ısı sensörünün duzgun göstermemesının sebebi sensör değil ayna altında bulunan soketteki temazssızlık. Yağmur suyu basınclı su derken konnöktörler tam küf olmasada kireç gibi bir küf kaplıyor sensörde yanlış okumalar oluşuyor.

Ayna üretim hatalı olabilir. Kalıp hatası plastik döküm hatası bence değişimini talep edip özellikle kaportadaki acıklığı istemediğinizi belirtin. titreme olayıda zaten ondan kaynaklanır. Titreme montaj hatası.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sinan Şanveren
    sinangentr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz

kronik hocam sağ ayna ve silecek titrer bunlara çok fazla takma sonuçta A segment bir araba. benimde 2012 aynı titremeler var 2011 benzinli arkadaşımda vardı senin benzinli titremez herhalde dedim ama onunda aynı şekilde titriyordu. azer bülbül gibi (allah rahmet eylesin)

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Aynayı kendim söküp taktım, montaj ile alakalı degil ama aynanın kapıya takılan kısmında sünger gibi bir şey var o yeni olduğu için olur mu bilmiyorum, diger tarafta boşluk 1 milim yeni aynada 2 milim boşluk var acaba yerine oturdukca aradaki boşluk azalcak mı bilmiyorum, bunun yanında aynanın ayna kısmını söküp taktım titreme baya azaldı ama ben artık titreme olduğunu bildiğim için hala birazdaha tireme var fark ediyorum.
    Servisi arayıp söyledim bu kadar incelemeyin olur okadar titreme ve acıklık dediler. Bu ayna orjinal mi dedim bizde yan sanayi parca olmaz dediler.bu aynada parca kodu nerede yazıyor, kontrol etmek istiyorum konudunu.şuan kafam karıştı.dış ısı sensörünün söketini temizletip, kendi aynamı gerimi taktırsam . Bu dış ısı sensörü acaba tırnaklımı yoksa sadece cıkıntılı kısmı yuvaya oturtulup Bırakılıyor mu yada gecmeli mi ısı sensörü.yani eski ısı sensörümü tekrar taktırsam ısı sensörün montajında sorun olur mu?
    Konu ORS15 tarafından (31/05/2017 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

İsi sensoru L gibi bir parça ayna içinde geçmeli. 10 k ntc termistordur. Aklınızda olsun kafanıza yapmazsa n11 de falan metal termistor var 10tl.

Bence yeni aynayı kullanın. Aynayı sokup altındaki plastik kaucugu et döver gibi büyük bir malzeme ile zarar vermeden biraz ezin sonra yerine takın yüksek ihtimal olacaktır. Yalnız sert plastik tam kaportaya direk değmesin yoksa titreşim artar. Birde zamanla azalır. Takıntı haline getirmeme ye çalışın.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynayı kendim söküp taktım, montaj ile alakalı degil ama aynanın kapıya takılan kısmında sünger gibi bir şey var o yeni olduğu için olur mu bilmiyorum, diger tarafta boşluk 1 milim yeni aynada 2 milim boşluk var acaba yerine oturdukca aradaki boşluk azalcak mı bilmiyorum, bunun yanında aynanın ayna kısmını söküp taktım titreme baya azaldı ama ben artık titreme olduğunu bildiğim için hala birazdaha tireme var fark ediyorum.
    Servisi arayıp söyledim bu kadar incelemeyin olur okadar titreme ve acıklık dediler. Bu ayna orjinal mi dedim bizde yan sanayi parca olmaz dediler.bu aynada parca kodu nerede yazıyor, kontrol etmek istiyorum konudunu.şuan kafam karıştı.dış ısı sensörünün söketini temizletip, kendi aynamı gerimi taktırsam . Bu dış ısı sensörü acaba tırnaklımı yoksa sadece cıkıntılı kısmı yuvaya oturtulup Bırakılıyor mu yada gecmeli mi ısı sensörü.yani eski ısı sensörümü tekrar taktırsam ısı sensörün montajında sorun olur mu?
    Ali bey, yeni ayna montajını yaparken sabitleme vidasını tam sıkılmamış olabilir misiniz, biraz daha sıkmaya çalışın. Sünger zaten aynanın titreşimi absorbe etmesi için. Vidanin kasa altında kalan birleşim yerine yumuşak plastik conta deneme yapılabilir. ( titreşimi alması için)

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Zafer bey, bügün kontrol ettim sabitleme cıvatasını iyi sıkmıştım önce ama biraz gevşemiş sıktım tekrar, sol aynayla kontrol ettim cok dikatlı bakarsan çok az bir miktarda onda oluyor gaz verip bırakınca titreme oluyor, önce sağ aynada fazlaydı titreme şimdi komsuyuda baktırdım yeni takılan sağ aynnadaki titremeyi fark edemedi , ama cok az var yine sağ aynada, yada benmi fark ediyorum artık cözemedim.tam oturmamasının nedeni galiba aradaki sügerimsi contadan kaynaklanıyor takılan ayna diger ayna ile aynı marka.

Akin Mertoglu
    Akinmertoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34rtv01
    Edilen teşekkür: 0

Benim silecek ve aynalar titriyor sadece rolentide ama. Ustalar motor takozu dediler ne yapmaliyim acil yardim..

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar, punto için orjinal ayna markası ne veya linea orjinal ayna markası ne , sizin araclarda 2 milim kadar ayna ve kaporta aradında boşluk var mı arkadaşlar işin içinden cıkamadım.

Sayfa 1/2 12 SonSon