17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Bosch Filtre Seti Hakkında.

Aykut Çelebi
    AykutCelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 37

Standart Bosch Filtre Seti Hakkında.

Merhabalar,
    Aracımı yeni aldığımdan dolayı filtrelerini yenilemek istiyorum. N11 de bir satıcı irtibata geçtim 2008 Grande Punto (75 beygir) uygun olduğunu söyledi.
    Her ne hikmetse ben iletişime geçmeden önce yakıt filtresi dahil 180 TL yazıyordu ilanda. Ben soru sorduktan sonra 220 TL yükseltti. Herneyse benim sormak istediğim aşağıda linkini bırakacağım ürünleri almam sizce mantıklı mı ? Yani bu filtreler değiştiğinde (özellikle yakıt filtresi) bana problem çıkarır mı ?

Bosch Filtre Seti Grande Punto 1.3 Mjtd 2005-2012 394 - n11.com

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Herkese iyi yolculuklar.

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

Standart Cevap: Bosch Filtre Seti Hakkında.

Güncelleme : Satıcı ile görüşüp, kendisi indirimli fiyata geri çekti.

ERKAN ÇOBAN
    besyo3454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59NC788
    Edilen teşekkür: 23

bence bulaşma servisten al derim ben. haftaya bende aracımı bakıma sokucam yenı aldım aracı servısten şaşma derım.

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

Cevabınız için teşekkür ederim. Haklısınız servise gitmek daha mantıklı fakat forumda okuduğum genel yorumlara bakılırsa, servislerin çektiği fahiş fiyatlar yüzünden ben şahsen servislere sıcak bakamıyorum.

Akin Akalan
    GrandePunto suhaakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

servise gitmiyorsan bile sanayiye git oradaki parçacılardan orjinal olarak al bence daha mantıklı.

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

Fiyat olarak pahalı mı geldi size 180 TL ? Ürünlerin orjinal bosch olduğunu düşünüyorum. Satıcının %99 pozitif geri dönüşü var müşterilerinden.

Emre Sipahi
    sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Bana kalırsa Opar ile Bosch'tan ucuza gelir ama illa Bosch diyorsanız 180'e o filtre üçlüsü 3 kere alınır. Zaten linkte şu an 60TL sadece.

Sent from my iPhone using

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

bence hava ve polen filtresi bosch veya x bi marka olması çok önemli değil ama hepsinden ötesi piyasada bosch un mazot filtresi çok pahalı yanılmıyosam 300 liraya yakındı burda nası hepsini o paraya veriyolar bunu anlamadım ben şahsen almam piyasada hertürlü dümenler var servis parça satıyor bence servisten alınabilir parçacılardada bosch diye satılan çok çakma ürün var eski aracıma parçacıdan 4 tane bosch buji alıp 3 ünün çalışmamıştı parçacı çakma bosch olduğunu söylemişti almanyadan gelen arkadaşıma 4 tane vakumlu ambalajda buji getirtmiştim pakedinden bile nası bi ürün aldığımı anlamıştım
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

İşte hepsi beraber 187 TL tutuyor. Çakma bir ürün olsa bu satıcı 38 sayfa ürün geçmişi var ve çoğu ürünü bosch marka satıyor, dediğim gibi yan sanayi bir ürün olsaydı sanırım birileri çıkar şikayet ederdi diye düşünüyorum.
    Bakalım hayırlısı. Ustaya götürünce göstericem büyük ihtmal anlar çakma mı orjinal mi diye. Diğer türlü iadesini kolaylıkla yaparım n11 üzerinden.

ERKAN ÇOBAN
    besyo3454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Plaka
    59NC788
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı AykutCelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Haklısınız servise gitmek daha mantıklı fakat forumda okuduğum genel yorumlara bakılırsa, servislerin çektiği fahiş fiyatlar yüzünden ben şahsen servislere sıcak bakamıyorum.
    hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi, yağ değişimi,yakıt filtresi, carbon clean hepsine serviste 700 tl cektıler

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

Alıntı besyo3454 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi, yağ değişimi,yakıt filtresi, carbon clean hepsine serviste 700 tl cektıler
    Aynen baya fazlaymış bence.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

kızmayın bana ama ustanında pek bilinçli bilgili olanına ben denk gelmedim siz bilirsiniz yinede hayırlısı olsun
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

İnternete ben de pek güvenemiyorum konularda. Sanayide ustamla birlikte gider kendim alırım görerek.

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kızmayın bana ama ustanında pek bilinçli bilgili olanına ben denk gelmedim siz bilirsiniz yinede hayırlısı olsun
    Yok hocam neden kızayım, sizde haklısınız. Bakalım ürünler gelince fotoğrafını çekip konuya yükleyeceğim.

timuçin soytürk
    timozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Bende zamanında çok filtre konusunda araştırma yapmıştım multijet için. Açıkçası ben Oparada pek güvenmiyorum. İçinden iki tip filtre çıkabiliyormuş. Biri Fil filtre diğeride uzakdoğıymuş. Fil filtre türkiye için iyi bir marka sayılır. Diğerini hiç bilmiyorum. Ama Opar yerine Fil filtre alabilirsiniz. Fakat üst düzey filtrasyon için Mann mahle mahle knecht Fleet guard bosch gibi marklar var. Bunarında bakım kitleri yaklaşık olarak 400tl civarı tutuyor. Mann için yakıt filtresi 280tl yağ filtresi 30 polen 30 hava filtresi 45tl idi. Ben ne yalovada ne bursada bulamadım.(ki baktığım yerler bunların yetkili satıcıları) Bu tip ürünlerin çok fazla taklidi oluyor ve bizler bunu dış görünüşünden pekte anlamamız mümkün değil. Bir dönem Mahle piston fabrikasında çalışmıştım. O dönemde aftermarket satış sonrası ekibi etiketine kadar orjinal bir şekilde yapılmış neredeyse fabrikanın elinde olan stok kadar kaçak filtre grubu yakalamıştı. tabi bir okadar da motor grubu. Parça alırken çok dikkat etmeliyiz. Şunu da belirtiyim en çok kaçak yapılan grupta filtrasyon grubudur. Çünkü bu filtreleri 2-3 dolara mal edip reçinesini az koyup kanatçık sayısını ve kağıdın kalitesiyle oynayarak maliyetleri düşürebiliyorlar. Bunlarıda profosyonel olmayan birinin anlaması çok zor. Kapalı kaplı filtrelerde ise imkansız. Bence filtreyide yağdan ayrı görmemeliyiz. Sonuçta motoru koruyan en ucuz parça. İnsallah ürünleriniz orjinal çıkması temennisiyle.

Aykut Çelebi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil

Alıntı timozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında çok filtre konusunda araştırma yapmıştım multijet için. Açıkçası ben Oparada pek güvenmiyorum. İçinden iki tip filtre çıkabiliyormuş. Biri Fil filtre diğeride uzakdoğıymuş. Fil filtre türkiye için iyi bir marka sayılır. Diğerini hiç bilmiyorum. Ama Opar yerine Fil filtre alabilirsiniz. Fakat üst düzey filtrasyon için Mann mahle mahle knecht Fleet guard bosch gibi marklar var. Bunarında bakım kitleri yaklaşık olarak 400tl civarı tutuyor. Mann için yakıt filtresi 280tl yağ filtresi 30 polen 30 hava filtresi 45tl idi. Ben ne yalovada ne bursada bulamadım.(ki baktığım yerler bunların yetkili satıcıları) Bu tip ürünlerin çok fazla taklidi oluyor ve bizler bunu dış görünüşünden pekte anlamamız mümkün değil. Bir dönem Mahle piston fabrikasında çalışmıştım. O dönemde aftermarket satış sonrası ekibi etiketine kadar orjinal bir şekilde yapılmış neredeyse fabrikanın elinde olan stok kadar kaçak filtre grubu yakalamıştı. tabi bir okadar da motor grubu. Parça alırken çok dikkat etmeliyiz. Şunu da belirtiyim en çok kaçak yapılan grupta filtrasyon grubudur. Çünkü bu filtreleri 2-3 dolara mal edip reçinesini az koyup kanatçık sayısını ve kağıdın kalitesiyle oynayarak maliyetleri düşürebiliyorlar. Bunlarıda profosyonel olmayan birinin anlaması çok zor. Kapalı kaplı filtrelerde ise imkansız. Bence filtreyide yağdan ayrı görmemeliyiz. Sonuçta motoru koruyan en ucuz parça. İnsallah ürünleriniz orjinal çıkması temennisiyle.
    Zaman ayırıp uzun bir açıklama yaptığınız için teşekkür ederim. Tecrübelerinizi iyice okudum. Orjinal olmama ihtimaline gelirsek haklı olabilirsiniz. Ama düz bir mantık kuruyorum, 797 e yakın satış yapmış bir satıcı ve %99 oranında olumlu geri dönüş almış. Bu 797 kişi çıkıp da dememiş kardeşim sahte bosch ürünleri satıyorsun diye. Yada dediğiniz gibi çok profesyonel bir şekilde orjinale benziyen çakmasını satıyor da olabilirler.
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, hayırlı yolculuklar.
    Konu AykutCelebi tarafından (03/11/2015 Saat 09:16 ) değiştirilmiştir.