Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Blue&Me Update 9.0

Serdar Ak
    frowot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Standart Blue&Me Update 9.0

Merhabalar,

2 gün önce Blue and Me 9.0 update i çıktı az önce her zamanki gibi aracımı güncellemeye çalıştım bmconf dosyasını blueandme.net sitesine upload ettiğimde "The Blue&Me analysis carried out on your car shows that no software up are required" uyarısı aldım ve software update olarak 5.6 yı getirdi karşıma, en son blueandme 8.0 update i yapmıştım acaba servis software downgrade mi yaptıda 5.6 update i çıkardı karşıma 9.0 update i deniyip başarılı olan oldumu?

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı frowot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

2 gün önce Blue and Me 9.0 update i çıktı az önce her zamanki gibi aracımı güncellemeye çalıştım bmconf dosyasını blueandme.net sitesine upload ettiğimde "The Blue&Me analysis carried out on your car shows that no software up are required" uyarısı aldım ve software update olarak 5.6 yı getirdi karşıma, en son blueandme 8.0 update i yapmıştım acaba servis software downgrade mi yaptıda 5.6 update i çıkardı karşıma 9.0 update i deniyip başarılı olan oldumu?
    bildiğim kadarıyla kademeli upgrade diye birşey yok.en son hangi sürümse onu doğrudan yükleyebiliyorsunuz.atıyorum 2 sürümünden 5 sürümüne geçmek için önce 4ü yüklemenize gerek yok.Sizin işte bi anormallik var gibi, servis dökümünüzde B&M ile ilgili birşey var mı? Eğer yolunuzun üstündeyse servis bilgisayara bağlayıp kontrol ettirirseniz yazılım sürümünüzü güncel olarak görüntüleyebilirsiniz...

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla kademeli upgrade diye birşey yok.en son hangi sürümse onu doğrudan yükleyebiliyorsunuz.atıyorum 2 sürümünden 5 sürümüne geçmek için önce 4ü yüklemenize gerek yok.Sizin işte bi anormallik var gibi, servis dökümünüzde B&M ile ilgili birşey var mı? Eğer yolunuzun üstündeyse servis bilgisayara bağlayıp kontrol ettirirseniz yazılım sürümünüzü güncel olarak görüntüleyebilirsiniz...

Bende kademeli upgrade olmayacağını düşünüyorum lakin bu bana özel bir durummudur yoksa diğer arkadaşlarda da oldumu merak ettim deneyen olursa yazabilirmi

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Kademeli update değil hocam. Blue Me'nin bug'ı bu. Bir çok kişi yaşıyor. 8.0 kurduktan sonra bana da oldu maalesef. Araç XML dosyasına Configuration'u yazamıyor. Haliyle web sitesi de aracınızın üzerinde hangi sürümün yüklü olduğunu ve aracın ne olduğunu bile anlayamadığı için 5.6 yı getiriyor. Çözüm, 9.0 update'ini görebilen birisinin (aracın modelinin aynı olması koşuluyla) verdiği xml dosyası ile yükleme yapmak.

Bug'lı dosya örneği

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Standart Ce: Blue&Me Update 9.0

Alıntı TMRT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kademeli update değil hocam. Blue Me'nin bug'ı bu. Bir çok kişi yaşıyor. 8.0 kurduktan sonra bana da oldu maalesef. Araç XML dosyasına Configuration'u yazamıyor. Haliyle web sitesi de aracınızın üzerinde hangi sürümün yüklü olduğunu ve aracın ne olduğunu bile anlayamadığı için 5.6 yı getiriyor. Çözüm, 9.0 update'ini görebilen birisinin (aracın modelinin aynı olması koşuluyla) verdiği xml dosyası ile yükleme yapmak.

Bug'lı dosya örneği

Aynen dediğin gibi conf dosyasında araç modelini okumadığından yapıyordu sanırım arkadaşımda alfa vardı eski sürüm blueandme kullanıyordu onun conf dosyası ile indirdim blueandme 9.0 sürümünü aracıma güncelleme yaptım bir problem olmadı BlueandMe 9.0 ı yüklemek isteyen arkadaşlar aşağıdan indirebilir.
    http://www.blueandme.net/resources/d..._15_1_TR_B.zip

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BURAK AKYÜZ
    elcordobes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba 2011 Evo var siteden sadece 5.6 yı yükleyebildim zamanında 8.0 ı bile yüklemedi. Siz 8.0 ı nasıl yükleyebildiniz site otomatik mi getirdi ?

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

@elcordobes 2013 yılında punto lounge aldım aracı aldıktan bir kaç ay sonra blueandme 7 çıkmıştı blueandme.net sitesine giripdosyayı indirdim indirdikten sonra araca taktım arabaya taktığınız usb ye bir conf dosyası geliyor onu blueandme sitesine upload edince size ilgili yazılımı veriyor bu şekilde 7, 8 ve 9 yukledim sorun olmadı hiç sadece 8.0 update inden sonra conf dosyası bozuk geliyordu site 5.6 surum veridi bende başka araçtaki conf u yukleyip 9 surumu alıp aracıma yukledim sorun olmadı

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Aynen dediğin gibi conf dosyasında araç modelini okumadığından yapıyordu sanırım arkadaşımda alfa vardı eski sürüm blueandme kullanıyordu onun conf dosyası ile indirdim blueandme 9.0 sürümünü aracıma güncelleme yaptım bir problem olmadı BlueandMe 9.0 ı yüklemek isteyen arkadaşlar aşağıdan indirebilir.
    Hocam Alfa XML'i ile yükleme yaparak olaya yeni bir boyut kazandırmışsınız Çalışmasına sevindim. Sizle aynı model ve donanıma sahip olan bir Puntocudan yardım alabilirdiniz. Risk almışsınız.

Serdar Ak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı TMRT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Alfa XML'i ile yükleme yaparak olaya yeni bir boyut kazandırmışsınız Çalışmasına sevindim. Sizle aynı model ve donanıma sahip olan bir Puntocudan yardım alabilirdiniz. Risk almışsınız.
    5.6 ile 9 un linklerine baktım aynı yol farklı version gosteriyordu sanırım arac ayrımı yok bluandme de ikinci jenerasyon olan tüm araçların blueandme uygulaması aynı.
    aracının birinci jenerasyonmu ikinci jenerasyonmu olduğunu bilmeyenler şu şekilde bakabilirler.
    Takibeden sayfalarda gösterilen prosedür ikinci jenerasyon Blue&Me ünitesi software'inin güncelleştirmesinden bahsedilmektedir. Eğer gösterge tablosunda "AYARLAR" -> “SEÇENEKLER"(“SEÇENEK.”) maddesi altında “IMAGE ID” maddesi mevcut ise ünite ikinci jenerasyondur.
    Aksi takdirde sitede başka güncelleştirme software'lerinin mevcut olup olmadığını kontrol ediniz.
    Eğer aracınız yeni üretim ise güncelleştirilmiş olabilir , her halükarda güncelleştirmeyi denediğinizde bu uygulanmış olacaktır .

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Selam blue me versiyonunu arabada basıl görüyoruz. 9.0 a güncelledim ama emin olamıyorum. Teşekkürler...
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

CEM ŞAHİN
    sahincem2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 9

Daha önce aracımdaki blue and me sistemine hiç güncelleme yapmamıştım ( 2012 model fabrika çıkışı versiyon vardı ) ses kesilmelerinden dolayı güncelleme yapma ihtiyacı duydum blue and me sitesine girdim tarif edildiği gibi yaptım versiyon 9 u ve güncelleme başarılı bir şekilde oldu. Ses kesilme olayıda bitti. Yani kademeli uptade diye birşey yok kandımca
    Kontrolsüz güç, güç değildir !

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Arkafaslar cahilligime verin, benim arabada da blue&me var, bu guncellemeyi nasil yapiyoruz? PC baglantisi yaparak filan mı?
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Blue&Me Update 9.0

Arkadaşlar blue&me.net 10. versiyon görünüyor, yabancı dil yok, aracımıza uygun yazılımı nasıl indireceğiz.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Arkadaşlar, blue&me güncellemesini nasıl yapıyoruz ayrıntılı olarak anlatabilirseniz memnün olurum. Teşekkürler.. benim araç 2013 lounge şimdi kaç versiyondur, güncelleme yapmanın artısı ve eksisi nedir? birde blu&me aracın özelliğimi teyp in özelliğimi?
    Konu ORS15 tarafından (19/08/2016 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Standart Cevap: Ce: Blue&Me Update 9.0

Serdar bey, link için teşekkürler. aracımın orjinal fabrika yüklü blue&me 'yi güncelledim.

Ümit bey, link'e tıkladığınızda direk yeni yazılım dosyası zipli olarak pc'ye iniyor. Ardından zipten çıkardığınız dosyayı açık halde temiz bir USB' ye atıyorsunuz ve aracınızın USB girişine takıyorsunuz. USB ' yi taktıktan sonra otomatik olarak araç sesli bir şekilde '' GÜNCELLENİYOR '' diyor, işlem 1dk kadar sürüyor ok.

Alıntı fencolic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkafaslar cahilligime verin, benim arabada da blue&me var, bu guncellemeyi nasil yapiyoruz? PC baglantisi yaparak filan mı?

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar bey, link için teşekkürler. aracımın orjinal fabrika yüklü blue&me 'yi güncelledim.

Ümit bey, link'e tıkladığınızda direk yeni yazılım dosyası zipli olarak pc'ye iniyor. Ardından zipten çıkardığınız dosyayı açık halde temiz bir USB' ye atıyorsunuz ve aracınızın USB girişine takıyorsunuz. USB ' yi taktıktan sonra otomatik olarak araç sesli bir şekilde '' GÜNCELLENİYOR '' diyor, işlem 1dk kadar sürüyor ok.
    Zafer sen bu linkten indirttikten sonra güncelledin mi blue&me yi, şimdi benim araç içinde uygun mu bu link, arkadaş alfa için demiş puntoya yapmış. Olmuş galiba ama bizde sorun yaratır mı ki? birde bu conf dosyası ne?

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Ali bey, linkten inen dosyayı zipten çıkarttıktan sonra usb'ye attım, araç 10sn sonra blue&me" güncelliyor " dedi. Extra conf istemedi inen programin içinde büyük ihtimalle olmalı. Bende sizin gibi conf sıkıntısı olurmu dedim ancak direk güncelleme yaptı. Hemde türkçe.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

zafer bey şimdi servis iler görüştüm Fiat'ın teknoloji sayfasından blue&me güncellemesini indirip kendiniz güncelleye bilirsiniz dedi. akşam eve gidip bakıcam Fiat'ın sayfasına..

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey, linkten inen dosyayı zipten çıkarttıktan sonra usb'ye attım, araç 10sn sonra blue&me" güncelliyor " dedi. Extra conf istemedi inen programin içinde büyük ihtimalle olmalı. Bende sizin gibi conf sıkıntısı olurmu dedim ancak direk güncelleme yaptı. Hemde türkçe.

daha önce verilen linkten indirdiniz dimi?

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Link Fiat in kendi orjinal sayfasıdır.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon