15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: 2011 EVO takoz ve City sorunu

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart 2011 EVO takoz ve City sorunu

Arkadaşlar merhaba;

Allah nasip ederse araba alma arefesindeyim..

Bulduğum araç 2011 Model Punto EVO Dynamic 1,3 multijet asiskit paketli. 66000 kim servis bakımlı 33000 TL.

Bazı sormak istediğim noktalar var. Bu modellerde Takoz sorunu devam ediyormu. Çok can sıkarmı. Aracı test ederken bu sorunun olup olmadığını nasıl anlarım. Diğer bir sorunda City sorunu bu sorunda bu modellerde sık görülüyormu.

Zira bütün paramı vercem ilk 3 ay bir arıza cıkarsa beya bir zor durumda kalabilirim.Tabi bu işler şans işi.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

tavsiyem 33 bininiz varsa 30binlik araçlara bakın. (bütün paramı vericem demişsiniz, o sebeple)
    2nci el araç illaki masraf demektir.
    noter 100, sigorta ilk yaptırmada 400küsür. tekerlekler kesin fabrika çıkıştır değişmesi gerekiyordur 700 o. uzar gider.

onun dışında evo benzinli aldım ben de yeni. çok araştırmıştım. city arızası çok olmuyor bunlarda, olursa da şans artık, servisler ücretsiz hallediyormuş zaten biraz sağı solu arayınca. takoz hep devam ediyor diye biliyorum. o da şansına yine herkesin. arka kapı gıcırtısı ve zor açılan kapı kolları da devam.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Hocam alım satımla ilgili problem yok..

Dediğiniz gibi 30000 Tl araçlarada baktım. Ama yuzdedoksanında hep hasar kaydı var. Ya önden hasarlı yada arkadan... Bende hasarlı araç sevmiyorum..

City sorunu o kadar canımı sıkmıyorda şu takoz problemi can sıkıcı bu kadar para ve ama sürekli bu sorun.. Bu parçanın illaki bir çözümü olmalı yada o amortisör sisteminin komple değişimi gibi bir şey.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam alım satımla ilgili problem yok..

Dediğiniz gibi 30000 Tl araçlarada baktım. Ama yuzdedoksanında hep hasar kaydı var. Ya önden hasarlı yada arkadan... Bende hasarlı araç sevmiyorum..

City sorunu o kadar canımı sıkmıyorda şu takoz problemi can sıkıcı bu kadar para ve ama sürekli bu sorun.. Bu parçanın illaki bir çözümü olmalı yada o amortisör sisteminin komple değişimi gibi bir şey.

Bende 2011 grande var,aynı takozu kullanıyoruz evoyla.aldığımda 2012 de 40 bindeydi.takozları servis garantiden değişti,"iyileştirilmiş parçaymışmış".araba iki kış geçirmişti o zaman.neyse taktılar düzeldi.üstünden iki kış geçti,yaklaşık 70 bin oldu.geçen ay yine bozuldu,bu sefer sanayide değiştiridim.bence büyütülecek bi sorun değil.en iyisi 80 lira takozun.

Sent from my iPad using

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Amortisör takozları City gibi korkulacak bir problem değilki sıkıntı olsa bile 150 TL gibi bir rakama halledilebilecektir.2006 yılından günümüze fiat aynı takozları kullandı.Aracınızı yıkatırken yıkamacılara çamurluk içine basınçlı suyu tutarken amortisör takozlarına tutturmayın.Araç biraz şans işidir.Sıfır bir araç alsanızda sorunla karşılaşabilirsiniz.Aracın garantisi olmasına rağmen firmalar satış sonrası garantidede sorun çıkartıyorlar.İçinizrahat olsun ve almadan aracı bir yetkili serviste kontrol ettirip uygunsa alın ve aracın keyfini çıkartın.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Aslında dediğiniz gii takoz çok önemli değil. Sonuç olarak sadece bir bakım ister. City işide genelde şans işi.

Bakalım akşam üstü eniştem araç sahibi ile görüşüp aracı test edecekler. Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa bu gece bursaya gidip yarın alıcam arabayı..

Ama şunu anladımki temiz punto bulmak çok zor. Temiz derken hasar kayıtsız değişensiz. Genelde spor bir araba olduğu için birde bayanlarında tercih ettiği için çoğu baktığım araçlarda hep hasar kaydı değişen ve boya vardı.

bakalım allah şansımızı açık eylesin.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

aracı aldım. Bu kadar temiz olmasını beklemiyordum. Aracın sahibi çok titiz kullanmış.

Araçta beklediğimin üstünde çıktı. Expertiz raporuda tam cıktı.

Bakalım bende aranıza katıldım.

aykut kaya
    ayktky17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Hayirli olsun kazasiz belasiz kullanan insallah

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

İki gün önce aracım olduğu yerde firene basılı şekilde direksiyonu sağa sola cevirirken ayağıma sanki sürtme gibi titreşim ve ses tepkisi verdi. Yaklaşık 15 gundur kar çamur ne varsa gördük.

dun bu biraz daha fazlalaşıtı. Takozları kontrol ettim hereksin dediği gibi tüm su takozların ustunu ordanda aradaki kanallarla bilyelerin içine giriyor. Bugün WD40 yağlayıcı ile takozları yağladım sorun şimdilik düzeldi. İnternetten Sıvı sprey gres sipaşi vereceğim..

Biraz o kısmı inceledim bana göre o noktaya takozun etrafına plastikten kapaplı bir havuz yapıp içini biraz akışkan gresle doldurursak takozların ustten su alma sorununu giderebiliriz.

Bakalım havalar düzelsin bunu yapıcam.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

volkan bey, benim bildiğim wd40 yağlayıcı değil, yağlama özelliği var ama yağlayıcı değil, temizlik için kullanılması daha mantıklı olan bir ürün.
    hareketli bir parça üzerine yağlama için değil de temizlik için tercih edebilirsiniz. çünkü sıkılan yerde yağlama özelliği çok çabuk kaybolacaktır ve o şekilde açıkta bir yerde sıkılıp bırakılırsa toz toplaması da muhtemel.

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

Motip Sıvı Gres 500 Ml. Made in Holland 040533 - kliksa.com yağlama için bu ürünü almanızı tavsiye ederim suya karşı direnci yüksek. benim sol takozu değiştirecektim önce wd40 la yıkadım sonrada bunla yıkadım 40 gündür ses seda gelmiyor
    A.T.K.ve Y.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı mrbleeeed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volkan bey, benim bildiğim wd40 yağlayıcı değil, yağlama özelliği var ama yağlayıcı değil, temizlik için kullanılması daha mantıklı olan bir ürün.
    hareketli bir parça üzerine yağlama için değil de temizlik için tercih edebilirsiniz. çünkü sıkılan yerde yağlama özelliği çok çabuk kaybolacaktır ve o şekilde açıkta bir yerde sıkılıp bırakılırsa toz toplaması da muhtemel.

Evet WD 40 daha cok temizliyor ama yağlayıcı özelliğide var. Şu an mecburen onu kullandım çünkü gitgide ses fazlalaşmaya başladı en azından aradaki kar için yollara dökülen tuzlar temizlendi.. Netten sıvı gres siparişi geçicem. sonrasındada dediğim gibi üsstten gres havuzu yapıcam.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

kışın başındaki yağmurlar sonrası benim takozlardan aşırı derecede ses gelmeye başlamıştı langur lungur arabadan soguyordum ancak takozların uzerıne 3 haftasonu sıvı gres ıle havuz mısalı uzerını doldurmustum 10 gune kalmadan arabada tık ses kalmadı daha yarım saat once arnavut kaldırımlı yoldan geldım onda bıle tık ses demedı duzenlı olarak takozların uzerıne yag sıkarsanız ıcıne işliyor

forumda bu bilgiyi paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum ....

ibrahim ibrahim
    ibooovn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

citimi geçen garantiden değiştirdiler eski tipmiş kablolu olandan...kafam rahat artık yoksa 2800 lira parça fiyatı artı işçilik koy...

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Bugün Motip sıvı gres ile takozları yağladım. Direksiyon gayet iyi oldu sürtünme sesi gitti ve titreşimler azaldı. Direksiyon eskisine daha yumuşak oldu.

Ama bu işlemi yapmadan takozları WD40 temızleyici ile temizlemek gerekiyor. Eğer bunu yaparsanız aldığınız sonuç daha iyi olur.