18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Acil yardım! Arıza ışığım yandı

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

Standart Acil yardım! Arıza ışığım yandı

yol bilgisayarının üzerinde üçgen üçgenin içinde ünlem işareti olan arzıa lambası yandı... servise sordum ampüllerden biri patlamıştır dediler... bu garanti kapsamına girermi??? yardımlarınınz için teşekkürler...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

hayır girmez! plaka lambası veya stoplardan biridir.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Ufuk, gerçekten patlamış mı peki? Zira, benimle birlikte bir kaç arkadaşın başına da aynı durum geldi... Yıkamadan sonra, farların su alması nedeniyle bazen yanabiliyor arıza ışığı...

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

bilmiyorum tam olarakta yanıp yanmadığını ama yıkamacıdan çıktım 200 metre sona filan yandı ama sürekli yanmıyo bi süre yanıyo sona sönüp bi süre sona tekrar yanıyo...

arkadaşlar yardımlşarınız için teşekkürler... servisten aradılar stoplar yanmış malesef...
    Konu Linos tarafından (21/10/2007 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Orhan .
    Summanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 28

Arıza ışığı yandığında yol bilgisayarında açıklama yapıyor diye biliyorum.sende böyle bi açıklama yazmadımı

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşım park lamban patlamış. bir süre sonra hiç yanmayacak. şimdilik idare edebilirsin.

ismail güler
    istugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 HDD 04
    Edilen teşekkür: 34

Dikkat

Arkadaşlar bendede üçgen içinde ünlem yandı kısa bir süre. Yol bilgisayarında da "check number ............." diye birşeyler yazdı. Fikri olan varmı acaba.??????

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk, gerçekten patlamış mı peki? Zira, benimle birlikte bir kaç arkadaşın başına da aynı durum geldi... Yıkamadan sonra, farların su alması nedeniyle bazen yanabiliyor arıza ışığı...

Bende de durum aynen.. Yıkamadan ve sağnak yağmurdan sonra çalıştırınca "check number plate ligth" yazıyor ama plaka ışıklarımda sorun göremedim iki tane yanan lamba var..

Alıntı istugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bendede üçgen içinde ünlem yandı kısa bir süre. Yol bilgisayarında da "check number ............." diye birşeyler yazdı. Fikri olan varmı acaba.??????
    Chechk Number Plate Lights (plaka ışıklarını kontrol edin gibi bişey sanırım )
    Konu anvil tarafından (28/10/2008 Saat 09:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Bende ön sağ far rahmetli oldu da yol bilgisayarı yorum yapmadı bu konuda iyi mi. Arkadaşım söyledi de sonra gittik bir çift ampul aldık da değiştirdik kendimiz. Servisin yorumu şu: Ön far ampullerindeki arızalar bariz farkedilebilir olduğundan (Valla ben farkedemedim) sisteme bir de bu bilginin gönderilmesine gerek görülmeyip kablajdan tasarruf edilmiş !!!!

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ön sağ far rahmetli oldu da yol bilgisayarı yorum yapmadı bu konuda iyi mi. Arkadaşım söyledi de sonra gittik bir çift ampul aldık da değiştirdik kendimiz. Servisin yorumu şu: Ön far ampullerindeki arızalar bariz farkedilebilir olduğundan (Valla ben farkedemedim) sisteme bir de bu bilginin gönderilmesine gerek görülmeyip kablajdan tasarruf edilmiş !!!!

ya Emre abı nerde tuhaf olay var senı buluyor. ya cok sanssızsın sen bu konularda valla.ama senın gıttıgın servıste ayrı bır surprız.enteresan cevaplar verıyorlar sureklı sana gecmıs olsun abı...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

ismail güler
    istugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 HDD 04
    Edilen teşekkür: 34

Tamda söylediğin şey yazmıştı Okan(Chechk Number Plate Lights). Aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederim..

sinan erdogan
    drsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

2 gün önce aracıma trafikte biri arkadan dokundurdu.bişe olmamış diye yola devam ettik.aksam farları açtıgımda unlem işareti yandı ve check number plate light uyarısı verdi.plaka ısıklarından biri kırılmış ve yanmıyor.yaptırmaa fırsatım olmadı ama bu ünlem işaretinin yanması can sıkıcı.

sinan uygun
    deltree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Selam arkadaşlar konuyu tekrar hortlatayım dedim. Benim aracımdada aynı uyarı var tüm farları kontrol ettim ancak tüm lambalar tam olarak yanıyor. Acaba voltaj farkımı var. Bu lambaların orjinal voltaj değerlerini nerden öğrenebilirim?

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı deltree Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar konuyu tekrar hortlatayım dedim. Benim aracımdada aynı uyarı var tüm farları kontrol ettim ancak tüm lambalar tam olarak yanıyor. Acaba voltaj farkımı var. Bu lambaların orjinal voltaj değerlerini nerden öğrenebilirim?
    Araç zaten 12V ile çalıştırıyor elektrik aksamını.Sizin sorduğunuzsa watt değerleridir.Misal ön far ampulleri 55/60w çeker.Parklar yanlış değilsem,5w çekiyorlar.Stop&tail yani tek ampulde çift tungsten flamanlı geneldeki araçlarda 21/5w.

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

Standart lpg denmi yoksa far camındanmı?

selam arkadaşlar ,
    benim aracında sağ ön far camını otoparkta kırmışlar , farları açmadım tabi gündüz old. anlaymadım , ertesi gün akşam dışarı çıktıgımda farı açtıgımda üçgen içinde ünlem işareti check the lights falan filan bişeyler yazıyor , bakınca kırılmış olduğunu fark ettim , ama bu sırada da lpg de problem oldu , araç vites yükseltince hızlanmıyor , gaz kesiyor titreme gibi çırpma yapıyor ileri geri sarsıyor. forumda araştırdım
    Motor yağ basıncı sensör arızası
    Motor yağ basıncı sönsörü arızalandığında uyarı lambası devreye girer. En kısa zamanda yetkili bir Fiat Servisi ile temasa geçiniz.
    gibi bişeyde olabileceğini fark ettim ,

geçen haftada servisteydim , 30.bin bakımı falan yaptılar yağı değişti , fren balatalarını değiştirdiler , oradan çıkınca bişey yoktu , lpg yi taktırdıgım yere gitttim , filtre enjektör ne varsa değiştirdiler , 2bucuk saat uğraştılar arefe günü yapmadılar ? aceba hata nerede ? benzinde bu çırpmayı yapmıyor. arıza lpgden ama sarı ünlem far kırık oldugundan mı oksa motor yağ basıncındanmı ? katil kim gibi oldu ama yardımlarınızı rica ediyorum. saygılar selamalr.
    GP

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı opn21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ,
    benim aracında sağ ön far camını otoparkta kırmışlar , farları açmadım tabi gündüz old. anlaymadım , ertesi gün akşam dışarı çıktıgımda farı açtıgımda üçgen içinde ünlem işareti check the lights falan filan bişeyler yazıyor , bakınca kırılmış olduğunu fark ettim , ama bu sırada da lpg de problem oldu , araç vites yükseltince hızlanmıyor , gaz kesiyor titreme gibi çırpma yapıyor ileri geri sarsıyor. forumda araştırdım
    Motor yağ basıncı sensör arızası
    Motor yağ basıncı sönsörü arızalandığında uyarı lambası devreye girer. En kısa zamanda yetkili bir Fiat Servisi ile temasa geçiniz.
    gibi bişeyde olabileceğini fark ettim ,

geçen haftada servisteydim , 30.bin bakımı falan yaptılar yağı değişti , fren balatalarını değiştirdiler , oradan çıkınca bişey yoktu , lpg yi taktırdıgım yere gitttim , filtre enjektör ne varsa değiştirdiler , 2bucuk saat uğraştılar arefe günü yapmadılar ? aceba hata nerede ? benzinde bu çırpmayı yapmıyor. arıza lpgden ama sarı ünlem far kırık oldugundan mı oksa motor yağ basıncındanmı ? katil kim gibi oldu ama yardımlarınızı rica ediyorum. saygılar selamalr.

aracın titreme ve silkelemesi seninde tahminin gibi lpg den kaynaklı
    ancak gösterge panelinde yanan sarı ünlem işareti bununla ilgili değil
    anlattığın çarpışmadan sonra muhtemeln ampüllerinden biri yanmadığı için uyarı veriyor ampül arıza ışığı o yanan
    saygılar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

selam arkadaşlar , titreme problemi bujilerden kaynaklanmaktaymış , lpg yi tak yakmadan attıpı için araç hızlanma sırasında silkeleme yapıyordu, 4 buji de değişti , sorun giderildi. arıza lambası da far camının kırık olmasındna ama ampüllerde bir arıza yok
    (4adet buji = 25 tl)
    GP

20. Bu mesajı için 3 kişi opn21'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sorunun hallolduğuna sevindim
    doğru tahmin etmişiz
    bilgi verdiğin için sağol

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )