merhaba arkadaşlar. grande punto 1.3 mj 75bg 2008 80bin de bir araca sahibim. birkaç aydır çekiş gücünün düşmesinden şikayetçiydim bugün sanayideki ustama götürdüm arabayı bilgisayara bağladılar ve tek arızanın hava akış metresinde gösterdiğini söyledi. daha sonra orjinal parçayı edindim ben fakat uzaktan bi akrabam olan ustaya taktırdım ondada yeterli ekipman olmadığından bilgisayara bağlayıp kontrolünü yapamadım. aklıma takılan soru hava akış filtresi ile okijen sensörü yaklaşık olarak aynı görevi yapıyor aslında sıkıntım oksijen sensöründende olabilirmi? sıkıntı oksijen sensöründen olsaydı onun için bilgisayar ayrı bir arıza çıkartırmıydı ? çünkü bilgisayar sadece hava akış metresinde sıkıntı gösterdi. trafikten dolayı arabayı doğru düzgün deneyemedim ama çok büyük bir fark hissetmedim. ayrıca arabamın yakıtının normal olduğunu düşünüyorum. sürekli istanbul sabah ve akşam e5 trafiğinde 25km lik yolu 50dk 1 saatte gidiyorum ortalama yakıt tüketimi 5.8 .. yorumlarınızı bekliyorum acaba arabamın performans ve çekiş sıkıntısı 80 binde ve 1.3dizel bir motora sahip olduğum için olağanmı? multijete rektifiye attırmak bir çözüm olabilirmi ? herkese kolay gelsin iyi forumlar şimdiden çok teşekkürler...