Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yüksek Watt Led Park

Cemal Uzun
    merghat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Standart Yüksek Watt Led Park

Arkadaşlar düşük watt led ampullerin arıza ışığı yaktığını biliyoruz peki yüksek wattlı led park taksak yakar mı? Orjinal parklar 5w diye biliyorum, 5w led taksak da arıza yanar mı?

6W Bright T10 LED Auto Car Interior COB Width Wedge Bulb Light 12V White#55992-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

yakmaz ancak bu ampuller gerçekten 6Wmı belli olmuyor. 3W civarı olsa yine yakmaz.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemal Uzun
    merghat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Teşekkürler Çin'den sipariş geçiyorum bir aya tam sonucu öğreniriz.

Ekleme: Yukarıdaki ilandaki ürün normal kullandığımız parklar ile şekli ve voltu aynı değil mi?

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

3w yakabilir , canbus yoksa hepsi yakar. Ama Led ampul çok isi isiniyor soketi lambayi falan eritir
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3w yakabilir , canbus yoksa hepsi yakar. Ama Led ampul çok isi isiniyor soketi lambayi falan eritir
    33 ohm (4.36W ediyor), onun üzerine her iki tarafada 9 SMD5050 ledli ampul bağlayınca arıza lambası sönüyor(tam sınırda). 9 SMD5050 ne çeker bilmiyorum ama 1Wtan fazla çekmez.

Canbus dedikleri zaten direnç, ledin kendisi o enerji çekerse yanmaz, ampul filan bağlamadan 20ohm direnç takın gene yanmaz.

Aynı şekilde ısınan led değil direnç, yani ampulun kendisi yüksek wattlı olursa ısınmaz. Ben hep dirençsiz kullandım, saatlerce çalışsa bile buz gibi kalıyordu. direnci dışarıya parallel bağlıyordum oda elle tutulabilcek seviyeyi geçmiyordu, çünkü kocaman yüksek wattlı direnç.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ibrahim ibrahim
    ibooovn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

ee sonuc nedir ?

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Paralel baglanti yapip parallelere orjinal ampulleri takarsan orjinal yuvaya da led ampul takarsan ariza yakmaz. Orjinal ampulleri siyaha boyayip tampon arasına salla gitsin. Bizzat denenmis uygulanmistir. En kesin cozum bu.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

33ohm 5W-10W taş dirençler ya da wattlı direnç de deniyor, tanesi 1-2 tl. Biraz ısınıyor ama paralel bağlayarak arıza lambasını söndürebilirsiniz.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

33ohm 5W çok ısınır. 33 ohm 11W kullanıyordum ben onun ısısı normal. 33ohm güçlü ampulle tek tarafta keser.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

6watt'lık bu ledlerden deneme amaçlı sipariş geçmiştim, plaka ampülü olarak bağladım.

Artı yönleri: Led fazla ısınmıyor (1 saat kadar test ettim), güzel aydınlatıyor, plakayı geçtim yere kadar kuvvetli ışık geliyor, arıza lambası ilk anda yaktırmıyor, ancak sonradan yanıp sönmeye geçince yanıyor.

Eksi yönleri: Arabayı istop edip kontağı kapatıp, farları söndürsem de, led kendi kendine yanıp sönüyor, kaçak akım olabileceğini düşündüm. Aslında çok az yanıyor zifiri karanlıkta farketmek mümkün bu durumu. Araya direnç de atıp denedim ama yanıp sönme kesilmedi. İçime sinmediği için aküyü de bitiririz korkusuyla geri söktüm. Başka bir puntoda benzer durum oluyor mu diye test etmek lazım.

Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Nereden ne kadara aldınız acaba?
    Sonuçta çöpe atma ihtimali de olsa denemeye değer derim uygun bir şeyse

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

erdi bey kaçak olduğu için değil bazı ledler sistem kapalı olsada çalışma sistemi farklı olduğu için ışık anahtarının konumu kapalıda bile olsa yanıp sönüyor. Tam olarak mantığını çözemedim ama farklı marka ve watlarda 6-7 çift led park ampülü almıştım. kimi normal yandı bazıları ise anahtar kapalıyken bile kendiliğinden yanıp yanıp söndü. kontak kapalıyken bile kendisi yanıp sönmeye devam ediyordu. Yani kaçak yok
    A.T.K.ve Y.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı GPEMREE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nereden ne kadara aldınız acaba?
    Sonuçta çöpe atma ihtimali de olsa denemeye değer derim uygun bir şeyse
    6W Bright T10 LED Auto Car Interior COB Width Wedge Bulb Light 12V White#55992-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erdi bey kaçak olduğu için değil bazı ledler sistem kapalı olsada çalışma sistemi farklı olduğu için ışık anahtarının konumu kapalıda bile olsa yanıp sönüyor. Tam olarak mantığını çözemedim ama farklı marka ve watlarda 6-7 çift led park ampülü almıştım. kimi normal yandı bazıları ise anahtar kapalıyken bile kendiliğinden yanıp yanıp söndü. kontak kapalıyken bile kendisi yanıp sönmeye devam ediyordu. Yani kaçak yok
    Yanıp sönmesi için elektrik akımının gelmesi lazım, ledi bağlıyorsun araba çalışmıyor parklar kapalı konumda ama ne hikmetse ledler yanıp sönüyor o an ledi söküp normal ampülü bağlıyorsun ama yanmıyor. Bana garip geliyor bu durum. Bir mantıklı açıklaması vardır elbet

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Erdi bey o bahsettiğiniz şey benim tavan lambamda ki led de oluyor Hatta ve hatta akvaryumum da ki ledler de bile anahtarı kapasam dahi loş bir yanma oluyor. Bunun sebebini bende bulamadım ama aküyü bitircek bir durum yok. Aylarca arabaya kontak yapmasanız belki. Çünkü led zaten çok az bir akım çekiyor hele bir de o kadar az yanarken çektiği watt oldukça düşüktür
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Ledlerin içerisinde kondansatör varsa deşarj olana kadar bir müddet yanıp sönme yapar. Bu olay duruma göre 1 dk bulur. Çok defa başıma geldi. Güç kaynağını söküp atölyeye getirene kadar yanıp söndüğünü bilirim.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Eğer öyle bir durumsa akım çekmediği için sorun teşkil etmez o zaman sadece kendi kendine yanıp sönen plaka lambamız olur

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer öyle bir durumsa akım çekmediği için sorun teşkil etmez o zaman sadece kendi kendine yanıp sönen plaka lambamız olur
    Yanıp sönme esnasında multimetre ile uç voltajı okunursa ve bu voltaj düşme eğiliminde ise sıkıntı yoktur. Dediğim gibi kondansatör deşarj süresinden dolayı yanıp sönme yapar. Ledin çektiği güç de az olduğundan sönme süresi uzun olabilir. Siz her ihtimale karşı ölçüm yaptırın.

ibrahim ibrahim
    ibooovn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

aküyü söküp denediniz mi o çinden 20 30 liraya falan direk plastik kapaklı ledler var korslarla aynı zaten içinde ledi falan hepsi hazır eskisini cıkarıp plakalıktan soketle direk onları takıyorsunuz onlar arıza ısık yakmıyor gitti gidiyorda 90 lira ama değmez

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ledlerin içerisinde kondansatör varsa deşarj olana kadar bir müddet yanıp sönme yapar. Bu olay duruma göre 1 dk bulur. Çok defa başıma geldi. Güç kaynağını söküp atölyeye getirene kadar yanıp söndüğünü bilirim.
    bir dakika? halil bey dakikalarca beklettim ama dediğim şekilde ledler yanıp sönmeye devam etti. bu işin başka bi açıklaması olsa gerek diye düşünüyorum. hem kondansatörlerde elektirik depolayabilmesi için bir defa en azından far anahtarını açmak gerek. ben direk bağlar bağlamaz yanıp sönmeye başlıyor. hatta bir tarafa led bir tarafa normal bağlayınca normal tesisatla açılıp kapanıyor. ikinciye ledi takınca ikisi birden başlıyorlar fırıl fırıl yanıp sönmeye aynı ledleri biraderin fiestaya taktım normal çalıştı. arkadaşın clioya taktım gene normal çalıştı. bizim puntoya takınca sapıtıyo
    A.T.K.ve Y.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Bağlar bağlamaz yapıyorsa bir sıkıntı var demek. Body kaynaklı da olabilir. Yani içerisindeki devre ve yazılımla alakalı.

Sayfa 1/2 12 SonSon