9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Mazot Filtresi Mazot Kaçağı

Tarık ÖZTÜRK
    FoSCo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Standart Mazot Filtresi Mazot Kaçağı

Merhaba.Herkese iyi akşamlar.Aracım 1.3 mj active dizel.Puntomu alalı yaklaşık 1 yıl oluyor ve 3-4 ay önce kadar yağ koydurmaya gittiğimde hava filtresi yağ filtresi mazot filtresini değiştirdi usta.Fakat aracı kullanmaya başladıktan sonra aracın arıza panelinde emisyon arıza işareti yanmaya başladı.

Foto benim aracıma ait değil ama panel aynı.
    Daha sonra mazot filtresi üzerinde mazot biriktiğini farkettim temizledim tekrar taktım fln ama yine de aynı işaret devam etti.Ustaya götürdüm yeni filtre taktı yine aynı şekil devam işaret de duruyordu hala.Daha sonra kırmızı ile işaretlediğim yeşil başlığın ucundaki contayı değiştirdik.Akıntı hala az da olsa var fakat paneldeki arıza lambası yanmadı.

Oraya ostimden başka conta bulup (orik) taktık zor olsada oturdu.Kaçak da yoktu.Fakat sonra klimayı acınca baktım yine işaret çıkmış ve söküp baktığımda conta(orik)sıyrılmıştı.Eskisini atmamıştım duruyordu geri onu taktım işaret kayboldu fakat filtre üzerine hala mazot birikiyor.Araba çekişten düşüyor eğer işaret çıkarsa.Kaç aydır kafayı yemek üzereyim olmuyor bir türlü servise gittim baktılar usta hatası dediler başlık komple sökülmeyecekti dediler.Ankara içinde de bu başlık yokmuş fiyatı 45tl civarındaymıs sadece bursada var dediler sıkıntım hala devam ediyor.Sizlerden ricam eğer başına böyle bi sıkıntı gelen varsa çözebildiyse bana da akıl vermeniz.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Usta hatasıysa servis o parayı size ödetmeyip bursadan o parcayi da getirtip takmak zorunda.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Mazot filtresinin kalitesi cok onemli hava yapmis olabilir oda basinci oraya yansitiyodur belki.. bence kavaklidere yetkili servise gidin cok buyuk bi masrafi yok gereken yardimi yapacaklarina da eminim fiyat konusunda. Dizel arac hic kullanmadigim için tam emin degilim ama filtreden kaynakli bence
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Tarık ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta hatasıysa servis o parayı size ödetmeyip bursadan o parcayi da getirtip takmak zorunda.
    Usta hatası fakat filtreyi serviste değiştirmedim o yüzden birşey yapacaklarını sanmıyorum

Tarık ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazot filtresinin kalitesi cok onemli hava yapmis olabilir oda basinci oraya yansitiyodur belki.. bence kavaklidere yetkili servise gidin cok buyuk bi masrafi yok gereken yardimi yapacaklarina da eminim fiyat konusunda. Dizel arac hic kullanmadigim için tam emin degilim ama filtreden kaynakli bence
    Yakıt tüketimim artıyor araba çekişten düşüyor taktırdığım filtre 50 liraydı dediğiniz gibi hava da olabilir.Bugün tekrar Ostime gidip conta değişikliği yapmayı düşünüyorum eğer olmazsa dediğiniz gibi oraya da gidebilirim.Teşekkürler.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Contayla olacak is olacagini sanmiyorum filtreyi iade edin orjinal lancia alin
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Tarık ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi

Ustaya götürdüm eğer ordan kaçak olsa kontağı açtığında da olur dedi baya bi conta denedim ama olmadı zaten hiçbiri arıza lambası yandığında elindeki küçük arıza göstericiyi taktı(hepsini göstermiyormuş zaten) sadece ısıtma bujilerini gösterdi hata olarak,bizde bujileri değiştirdik şimdilik klima açıp 130 140 basarak otobanda denedim mazot kaçağı yok görünüyor inşallah bir daha da tekrarlamaz.Ancak usta motor kapağını açtığında rey basınç müşürü mü öyle birşey dedi o boru arızasından olabilir dedi eğer yine kaçak olursa ivedik'e gidip bilgisayara sokup arızayı net olarak öğreneceğim.

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

Alıntı FoSCo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustaya götürdüm eğer ordan kaçak olsa kontağı açtığında da olur dedi baya bi conta denedim ama olmadı zaten hiçbiri arıza lambası yandığında elindeki küçük arıza göstericiyi taktı(hepsini göstermiyormuş zaten) sadece ısıtma bujilerini gösterdi hata olarak,bizde bujileri değiştirdik şimdilik klima açıp 130 140 basarak otobanda denedim mazot kaçağı yok görünüyor inşallah bir daha da tekrarlamaz.Ancak usta motor kapağını açtığında rey basınç müşürü mü öyle birşey dedi o boru arızasından olabilir dedi eğer yine kaçak olursa ivedik'e gidip bilgisayara sokup arızayı net olarak öğreneceğim.
    Kavaklıdere servis Müslüm abiyle görüşün en net bilgiyi verecektir. geçmiş olsun
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

Aynı problem benimde başıma gelmişti, filtre kenarlarında mazot birikiyordu. Gidip orjinal FİAT-LANCİA yada BOSCH marka filtre alın sorun düzelecektir. Conta yada oring le çözülecek problem değil.