Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gösterge paneli çalışmadı...?

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Bilgilendirme Konusu Gösterge paneli çalışmadı...?

Dün gece gezmeye gideyim derken arabayı çalıştırdıımda ne devir saati nede diğer göstergeler çalışmıyordu. hatta mazot göstergesi dipteydi ışık yanıp sönüyordu. çok şaşırdım yola cıktıımda km yi dde saymadıgını gördum...
    brden bi 20 sene önceki arabalarda oldugu gibi vitesleri arabanın sesine göre attım. ilk kez karşılaşıyorum ne yapmam gerekir? beyinle mi ilgili yoksa sigortamı anlayamadım ama şu an düzgün çalışıyor göstergeler

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Mutlu

Alıntı utku952 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün gece gezmeye gideyim derken arabayı çalıştırdıımda ne devir saati nede diğer göstergeler çalışmıyordu. hatta mazot göstergesi dipteydi ışık yanıp sönüyordu. çok şaşırdım yola cıktıımda km yi dde saymadıgını gördum...
    brden bi 20 sene önceki arabalarda oldugu gibi vitesleri arabanın sesine göre attım. ilk kez karşılaşıyorum ne yapmam gerekir? beyinle mi ilgili yoksa sigortamı anlayamadım ama şu an düzgün çalışıyor göstergeler
    Tamamen aynı durum benim başıma geldi 3 gün önce..Servise gittim bilgisayara bağlayıp düzelttiler bir daha yapmadı şimdiye kadar.

((Bu sabah nöbetten çıktım arabamı çalıştırdım,ışıklar sönmedi abs ışığı kapı açık ve el freni ışığı yanıyor ve benzin göstergesi çalışmıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor,kapattım açtım kapattım tekrar açtım bi değişiklik yok müzikseti bile çalışmıyor,neyse servise doğru yola çıktım arabada bir sorun yok fakat hız göstergesi ve devir göstergeside çalışmıyor,kendimi Fiat KAVAKLIDERE servisine attım sonunda..Bilgisayara bağladılar 2 saat uğraştılar araştırdılar denediler en sonunda halloldu sanırım yazılımı değiştirdiler bilemiyorum 9 da gittim 11 de çıktım,Müslüm abi yoktu ama yinede çalışanlar güzel ilgilendiler sağolsunlar.)))
    Konu tempesty tarafından (13/10/2007 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

Sedat POLAT
    spolat77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 14

bu sorun araçların çogunda var bende ayda 2-3 defa oluyor bir türlü servise gidip baktıramadım yazılım atılıyormuş sanırım

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

ilk başlarda bu şekilde yapıyor fakat daha ilerleyen zamanlarda hiçbir şekilde marş basmıyor. bende 4 kez yolda kaldım ve yol yardımını çağırmak zorunda kaldım. ve ardından bir sürü servis gidiş gelişleri. o nedenle vakit kaybetmeden bir servise götür bence. 20 gün önce 4 gün sonra 5 gün serviste kaldı. kontak gövdesi, akü değişti. tekrar program yüklendi. şimdilik normal gibi fakat dediğim gibi ihmal etme...

Utku OKTAY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bilgiler için cok teşkkürler bu arada bu dediğiniz değişimler garanti kapsamında oluyormu? masraf ne kadar olur acaba?

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

bu sorun için masraf olmaz , garanti kapsaminda gerekenler yapilir.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

OĞUZHAN ÜLGEN
    MACHINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EF 3797
    Edilen teşekkür: 22

Araştırma Konusu

Alıntı utku952 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay daha önce tartışılmıştı.Büyük ihtimalle cep tlf.nun orta konsolda durmasından kaynaklanıyor olabilir.Aynı şey bendede oldu şimdilik yok.Yoğun manyetik dalgalardan etkileniyor araçlarımız.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende de oldu panik yapmayın. yeni versiyonu yükletin.

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Dikkat

Alıntı MACHINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay daha önce tartışılmıştı.Büyük ihtimalle cep tlf.nun orta konsolda durmasından kaynaklanıyor olabilir.Aynı şey bendede oldu şimdilik yok.Yoğun manyetik dalgalardan etkileniyor araçlarımız.
    Oğuzhan benim cep telefonu yaklaşık 1 yıldır orta konsolda duruyor ve arabayı genelde hep aynı yere park ediyorum ama ilk defa başıma böyle bişey geldi.

OĞUZHAN ÜLGEN
    MACHINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EF 3797
    Edilen teşekkür: 22

Araştırma Konusu

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuzhan benim cep telefonu yaklaşık 1 yıldır orta konsolda duruyor ve arabayı genelde hep aynı yere park ediyorum ama ilk defa başıma böyle bişey geldi.
    Bora bey elbette doğrudur.İşin doğrusu banada aynı şey olduğunda cep tlf.nu uzun bir süre küllüğün orada kalmıştı.Sonrada tüm göstergeler eve gidene kadar çıldırmıştı.40 km böyle kullandım.Sonrada stop edip yeniden çalıştırınca düzeldi.1 senedir problem yok.Tekrarlamadığı içinde servise hiç kurcalatmadım.İnşallah sizinkide bir daha tekrarlamaz.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Alıntı MACHINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bora bey elbette doğrudur.İşin doğrusu banada aynı şey olduğunda cep tlf.nu uzun bir süre küllüğün orada kalmıştı.Sonrada tüm göstergeler eve gidene kadar çıldırmıştı.40 km böyle kullandım.Sonrada stop edip yeniden çalıştırınca düzeldi.1 senedir problem yok.Tekrarlamadığı içinde servise hiç kurcalatmadım.İnşallah sizinkide bir daha tekrarlamaz.

Evet yani 16 aydır hiç olmayan bişey birdenbire olunca insan şaşırıyor..Telefondan kaynaklanması mümkün değil çünkü öyle olsa telefon uzun zamandır orda duruyor daha önce yapardı diye düşündüm..Teşekkür ederim inşallah tekrarlamaz yada olursa eğer bende sizin gibi biraz bekliyim hemen gitmiyim belki düzelir

Gizem T.
    GaladrieL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 332

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de oldu panik yapmayın. yeni versiyonu yükletin.

bende öle bişi olursa warya, panik ne kelime ortalığı ayağa kaldırırım herhalde
    ..an extensive current of wind, rushing great velocity and violence..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Yapılan tüm işlemler tabiki garantiden yapıldı. Fakat önemli olan bu sorunun sıkça tekrarlanmasıydı. geçtiğimiz 2-3 ay içerisinde arabayla ilgili çok sorun yaşadım ve umarım hiç bir arkadaşın başına gelmez. servisler sağolsun herşeyi kullanıcı hatası olarak gördükleri için sesinizi çıkartmadıkça ilgililenmiyorlar.

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

ben de 2 kez oldujtan sonra nihayet bugün yazılım yenilenmesi yapıldı ama daha deneyemedim. (bu arada nedense hep aynı bara gittiğimde oluyor bu olay o kısmını çözemedim ) pratik olarak
    1- aracı çalıştırmadan iç düğme veya anahtardan aracı kitlemeyin sapıtabiliyor.
    2- motoru çalıştırmadan emniyet kemeri bağlamayın gene sapıtıyor.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı GaladrieL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende öle bişi olursa warya, panik ne kelime ortalığı ayağa kaldırırım herhalde
    bu site olmasaydı ben de panik yapardım sanırım ama benim tepkim çok farklı oldu. bende olmadı diye sevinirken demek ki sıra bendeymiş dedim

Serkan Tuncar
    stuncar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48
    Edilen teşekkür: 1

benim araçta bir kez oldu kilometre,yakıt,hararet,devir göstergelerinin ibreleri hiç yükselmedi hatta en aşagıya indi normalden fazla indi tüm ışıklar yandı ve airbag arızası verdi teyp çalışmadı klimada hepsi hata veriyor(marş basıyor) kontağı üç kez açıp kapattım düzeldi bi kaç gün sonra servise gittim cihaza bağladılar elektrik ile ilgili sorun olmuş dediler sol cam indirip kaldırma dügmesi çalışmıyordu tesisatı kontrol edildi vede sonunda arızayı bulduk bu olaydan bir hafta önce ön hoparlörleri değiştirmiştik tabiki biz o heyecan ile yeni hoparlörleri civata ile tutturmuştuk civatanın biri tesisatın tam içine girmiş vede buradan şase yapıyormuş 300ytlik hoparlör nerdeyse milyarlık arızaya sebeb olacaktı.
    GRANDE PUNTO 3K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION EGZOTİK KIRMIZI 16" JANT G.P. S.P DERİ KOLTUK

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

bir tüyo daha vereyim. anahtar takılı değilken teybi açmaya çalışın . 2-3 defada cevap veriyor ve sistem açılıyor.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Utku OKTAY
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkurler pratik çözüm vala

Oguzhan Ozturk
    oguzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Selamlar, bu sabah aynı hata benimde başıma geldi. Kontagı cevirdigimde benzin göstergesi sarı ışık yanıyor ve hiç bir gösterge çalışmıyordu. Ayrıca teyp çalışmıyordu ve bilgisayar ekranında Airbag arızası oldugu ve kitapçığı check etmem gerektigini belirten bir mesaj vardı. Sistem, dışardaki ısıyı dahi göstermiyordu. Sorjnu çözebilmek ve servisin açılmasını beklemek için arabayı çalıştırıp 10-15 dk rolantide bekledim. Daha sonra bir iki kez kontak acıp kapattıgımda 3 yada 4. denemede arac normale döndü.

Ancak tereddütte kaldım. Bu arıza tekrar eder mi? Servis'e götürmek gerekir mi? Daha 2 hafta önce klima arızam sebebiyle ön konsol sökülerek parça değişimi / arıza giderilmesi yapılmıstı. Onunla baglantılı bir durum söz konusun olabilir mi? Tşk.

Hüseyin Karagöz
    Hsynkrgz08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Gösterge paneli çalışmadı...?

Buna benzer bi sıkıntı şimdi ben yaşıyorum sürekli sigorta yanıyor aracım garantili değil servise gitmeye tereddüt ediyorum ne kadar bi fiyat çıkar kaçağı bulunması bi fikri olan varmi

Sayfa 1/2 12 SonSon