18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Dualogic - Vitesi kontrol ettirin hatası

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Standart Dualogic - Vitesi kontrol ettirin hatası

Hayırlı sabahlar dilerim. Dün Antalya'dan Korkuteli'ne giderken, yol yapım çalışmaları nedeniyle tek şeritli yolda çok ağır giden bir kamyonun arkasına takıldık ve sürekli yokuş çıktık. Aracı hep 2.viteste, aynı devirde kullandım, maalesef uzun bir süre kamyonu geçemedik ve birdenbire arabamız durdu, "Vitesi kontrol ettirin" uyarısı verdi. Arkamızda da uzun bir kuyruk vardı. Kontağı kapattım, tekrar çalıştırmaya uğraştım, anahtar dönmedi. Bir dakika sonra deneyince araba çalıştı.

Daha önce üç defa aynı hatayla karşı karşıya kalmıştım, hepsi de yokuş çıkarken olmuştu ama onlarda dualogic vitesin aklı karışmıştı, 2. viteste çıkarken 1'e geçince olmuştu. O yüzden dik yokuşlarda 1.vitese alıp otomatikten çıkarıyordum. Fakat dün hiç aklıma gelmedi nedense. Sanırım yine yapmam gereken düz vitese alıp sürekli 1.viteste çıkış yapmaktı. Epey kızdım kendime bu konuda.

Daha sonrasında hiç bir uyarı ve sıkıntı yaşamadık Allah'a şükür. Dualogic vitese yeni başlayanlar dik yokuşlara dikkat etsin derim.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

caner genc
    gmperformance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

Bende yokuslarda bir sorun cikartmadi ama her calistirdigimda vitesi kontrol ettirin diyor. Neden oluyor anlamadim hala..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı gmperformance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yokuslarda bir sorun cikartmadi ama her calistirdigimda vitesi kontrol ettirin diyor. Neden oluyor anlamadim hala..
    Bir kere PC'ye bağlatma imkanız varsa sorunu söyler size
    Bakı balata yüzeyiile alakalı olabilir, yanık bitik vs. Traction hatası diye geçer. Sadece ilk çalışmada ilk hareketle verir, ya da çok ısınıca. PC'ye bağlamadan net bir şey söylenmez.

aykut kaya
    ayktky17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Birde akuye baktirin derim bendede sürekli ayni şeyi yapıyordu akudenmis..

OMER GUNES
    halit1472 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

bendede 6 ileri fiorino vardı 39 binde baskı balata degiştim 40 binde şanzuman tesisatını ve elektrik tesisatını elden gecirtirdim hemqan satım
    KLİMACI HER TÜRLÜ KLİMA SATIŞ TAMİR BAKIM YAPILIR GÜNEŞ KLİMA 05387106205

cem cem
    cengran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Dualogic - Vitesi kontrol ettirin hatası

selam arkadaşlar. ben de 20 gün önce punto evo 2011 77hb dualogic araç aldım. özellikle sabahları ilk kullanımımda araç kendini boşa alıyor. "vitesinizi kontrol ettirin. kullanma kılavuzuna bakın." uyarısı çıkıyor.

stop ettirip tekrar çalıştırdığımda problem olmadan ve o gün bu hatayı almadan günü tamamlıyorum. bununla ilgili benzer bir sıkıntı yaşayan yada duyan arkadaş var mı?
    çözümünü biliyor musunuz?

bugün aracı (BURSA'da) tanıdık bir arkadaşın tamirciye götürdüm. sıkıntıdan bahsettim. "abi dedi bizde 20 tane aracı bilgisayara bağlayıp hatalarını okuyabiliyoruz ama .FİAT dışarı vermiyor. sen bana bıraksan bu aracı ben gidip servise götürücem. onun fiyatına 50-100 koyup sana şu arızası var diycem" dedi.

bursa teknomak'ı aramıştım daha önce bu sorunla ilgili. onlar da bilgisayara bağlamamız lazım. bunun ücreti 250 Tl dedi. sadece pc'ye bağlamaya 250 mi ödiycez dedim? evet dedi. araçta bişey çıkarsa ve yaptırırsanız bu 250 TL'yi almıyoruz dedi. aracı götürdüğünde araçta bişey çıkmazsa insan sevinir mi üzülür mü bilemedim...

250 TL nedir abicim yaa? bu nasıl soygundur? özel de fiat arızalarının okunamadığı ve FİAT'ın bu cihazları servisleri haricinde dışarı vermediği bilgisi doğru mudur arkadaşlar?
    ist.da rese oto ve yakup oto yazmışsınız. bursa'da bu işimizi halledebilecek yer var mıdır acaba?

iki hata daha veriyor. bu vites hatası varken diğerlerini görmez oldu.

yine de yazayım. karşılaşa arkadaşlar belki yardımcı olabilir.

bu hatalardan bir diğeri. frene basın ve hareketi tekrarlayın hatası.

ikincisi ise. park lambalarını kontrol edin. (gerçi bunu araştırdım ve bagaj ile kaput arasından farların olduğu yere su girdiğini bundan dolayı buğulanma yaptığını öğrendim. bu şimdilik en önemsizi gibi görünüyor.)

biraz uzun oldu. kusura bakmayın arkadaşlar. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

cem cem
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı ayktky17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde akuye baktirin derim bendede sürekli ayni şeyi yapıyordu akudenmis..
    bu sorunun aküyle alakalı olduğunu ilk kez duyuyorum

enes Kizilhan
    Enes k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Vitesi kontrol ettirin uyarisi eger sabah arabayi calistirmafan once soguk havalarda geliyorsa bu normal. Fakat aracin motoru isindiktan sonra yolda birden kendini bosa atiyorsaa iste burda bi sknti var demektir arkadaslar. Sanzuman robotu yani kapiyi actiginiza viiiiz diye ses cikaran robotun ya yagi bitmistir yada yag kaciriyordur robot degismesi gerekirse 5000 tl gibivucuk bi ucreti var fakat takir edilebilecek gibi ise daha makul fiyata yapilir her tamircide robottan anlamaz herkese goturmeyin istanbuldakiler icin bostanci sanayi sitesindeki rese otoyu oneririm yekili servis cok pahali rese oto hem guvenilir hemde isi bilen bi ekip hem daha uygun fiyat

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

arkadaslar bursa ve ozellıkle ınegol bolgesınde servisi olan arkadaşım var forumdaki arkadaşlara arıza kodlarını okuma ve arıza teşhisini ücretsiz yapıp yardımcı olabilir
    kendisi inegölde ama gun ıcerısınde bursa merkezde dolaşıyor ihtiyacınız olursa ozelden yazın adresini vereyim boşuna 250 tl odemeyın servise
    kendisi hem cekırdekten sanayıde yetişme artı makine mühendisidir.

11. 25/07/2020, 16:48

cem cem
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bursa ve ozellıkle ınegol bolgesınde servisi olan arkadaşım var forumdaki arkadaşlara arıza kodlarını okuma ve arıza teşhisini ücretsiz yapıp yardımcı olabilir
    kendisi inegölde ama gun ıcerısınde bursa merkezde dolaşıyor ihtiyacınız olursa ozelden yazın adresini vereyim boşuna 250 tl odemeyın servise
    kendisi hem cekırdekten sanayıde yetişme artı makine mühendisidir.
    Hocam bu bursa'daki bahsettiginiz arkadaşa nasil ulasabilirim. Ben de yine durduk yerde vitesi bosa atiyor. Hic bir sekilde 1e ya da R'ye atmiyor. Stop edip calistiriyorum. Yine N'den baska bir vitese gecmiyor. Vites ışığı yanıyor...
    Robotu 4-5 sene once yeniledim. Baskı balata gecen sene değişti. Fren müşüründen dolayi bu hatayi verebilir diyolar. Fikri olan var mi arkadaslar?

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı cengran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu bursa'daki bahsettiginiz arkadaşa nasil ulasabilirim. Ben de yine durduk yerde vitesi bosa atiyor. Hic bir sekilde 1e ya da R'ye atmiyor. Stop edip calistiriyorum. Yine N'den baska bir vitese gecmiyor. Vites ışığı yanıyor...
    Robotu 4-5 sene once yeniledim. Baskı balata gecen sene değişti. Fren müşüründen dolayi bu hatayi verebilir diyolar. Fikri olan var mi arkadaslar?
    Çataldan olabilir. Biyerde okumuştum.

HAKTAN HAKTAN
    haktan207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı cengran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba çözdünüzmü sorununuzu acaba

Mustafa Altun
    lordmustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Merhaba.. Fiat punto fire active aracım. 2 3 kez farklı zamanlarda yolda giderken vitesi kontrol ettirin dedi, arıza lambası yandı. Araç vitesi boşa almadı ama. Kontağı açıp kapatınca lamba söndü. 6 aydır araç bende toplamda 3 kere bu hatayı verdi. Bir sorun var mı acaba, ya da ne gibi bir sorunla karşı karşıyayım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Fatih Özyolu
    FIAT CEO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Bu sorunun cevabini 0532 424 34 08 Ahmet Usta Verebilir Fiat Servisi Teknik Uzmani

aykut erdem özbey
    punkbunny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı lordmustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.. Fiat punto fire active aracım. 2 3 kez farklı zamanlarda yolda giderken vitesi kontrol ettirin dedi, arıza lambası yandı. Araç vitesi boşa almadı ama. Kontağı açıp kapatınca lamba söndü. 6 aydır araç bende toplamda 3 kere bu hatayı verdi. Bir sorun var mı acaba, ya da ne gibi bir sorunla karşı karşıyayım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Dualogic sanziman bilgisi cok iyi olan recai usta var hocam

Bunlarin ikisi de istanbul'da numaralari var ama paylasmiyorum sen arastir forumda zaten yorumlari gorursun

Ahmet Gezer
    ebah17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar herkese merhaba.Bu sabah punto dualogic aracımda bende bu hata ile karşılaştım.Araba 2 gündür çalışmıyordu sabah zor marş aldı, hatayı verdi vitese geçti hareket etti 3-5 dakika gittikten sonra aracı stop ettim tekrar calıştırdığımda yine aynı hatayı verdi ve bu defa vitese hiç geçmedi sürekli N modunda kaldı.aracı çekerek sanayiye götürdük.Bilgisayara bağlayıp hata koduna baktık."P1773 Hidrolik Basınc Seviyesi Çok Düşük" uyarısı verdi.Sanzıman hidrolik pompasının çalışmaması sebebiyle vites geçişleri gerçekleşmediği için bu hatayı vermiş.
    Gelelim hata sebebi ve çözüme; akünün zayıf olması sebebiyle akünün yanında bulunan sigorta kutusunda orta sırada üst tarafta bulunan yeşil renkli 30 amper sigorta atmış ve dolayısıyla hidrolik pompası çalışmamış.Sigortayı ve aküyü değiştirdik hata kodunu beyinden sildik ve sorun çözüldü.Eğer sorun bu şekilde çözülmeseydi hidrolik pompası onarıma gidecekti.Biz işi en basit şekilde çözmüş olduk.
    Umarım bilgilendirme faydalı olur...

19. Bu mesajı için 2 kişi ebah17'ye teşekkür etti:

Engin Ç.
    ecaliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 49

Ahmet bey geçmiş olsun bilgilendirme için teşekkürler ustasına denk gelmişsiniz.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Dua et ustaya denk gelmişsiniz. Ustacıklara denk gelseydiniz şuan şanzıman yerdeydi