17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Dizel gibi ses yapiyor

Mahmut Boyacı
    Mboyaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Araştırma İnceleme Dizel gibi ses yapiyor

Benzinli 1.4 95hp aracim var. 8000kmde.Arabam yaklaşık 3 ay kapalı garajda durdu.arada bir oldugu yerde çalıştırıp biraz ileri geri yaptim..

Şimdi dün yıllık bakimdan aldim..Fakat arabam eski dizel arabalar gibi ses yapiyor..Ayrica performansida cok düşmüş.Acaba benzinin depoda 3 ay beklemesinden olabilirmi?

Tekrar servise götürmeyi düşünüyorum.Sizce gerek varmi? 1-2 gün binsem düzelirmi.Yani beklemekten olabilirmi?

Ayrica dizel gibi ses yapiyor derken dizelci arkadaslar alinmasin eski dizel arabalari kastettim...

teşekkürler..

Haluk Korkmaz
    Halook!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 249

Büyük olasılıkla uzun süre yattığı için olmuştur diye düşünüyorum.Ama yakıt uzun süre durunca ne olur onu bilemem.Biraz arabayı kullanmaya başlayıp hafiftende zorlarsanız düzelir gibime geliyor...

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

acaba motora katkı maddesimi koydular

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

buji kablolarını elile bir kontrol et. belki bir tanesi temassızlık yapmış olabilir.o zaman araba üç silindirle çalışır ve titreme yapar.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet motoru bi kontrol et. bi de yakıttan da olabilir. aracı biraz zorla baktın olmuyor git depoyu fulle. olmadı katkı maddesi koy. yine olmadı servise başvur.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

benzinin uçucuları gidip ağırlaşmış olabilir durdukça. arabayı fulle, olmadı katık ekle öyle bir dene.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

DURAN ARABA İÇİN KAÇINILMAZ SON
    PANİĞE GEREK YOK
    kullandıkça geçer

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

duran araba için deil de yağ pompasında bi sorun olabilir ama çok da korkulcak bi durum yok arkadaşın E190 da da aynı sorun vardı servis yağ pompası sorunu demiş yalnız deişmesine gerek yok eğer gitmesse ara çekelim servise çekelim demişlerdi...

Serkan Yılmaz
    staff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Karizmatik Aynı Problem

Alıntı Mboyaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinli 1.4 95hp aracim var. 8000kmde.Arabam yaklaşık 3 ay kapalı garajda durdu.arada bir oldugu yerde çalıştırıp biraz ileri geri yaptim..

Şimdi dün yıllık bakimdan aldim..Fakat arabam eski dizel arabalar gibi ses yapiyor..Ayrica performansida cok düşmüş.Acaba benzinin depoda 3 ay beklemesinden olabilirmi?

Tekrar servise götürmeyi düşünüyorum.Sizce gerek varmi? 1-2 gün binsem düzelirmi.Yani beklemekten olabilirmi?

Ayrica dizel gibi ses yapiyor derken dizelci arkadaslar alinmasin eski dizel arabalari kastettim...

teşekkürler..
    Aynı problem bende de yaklaşık 2-3 aydır mevcut. Servise götürdüm. Ses için aşağıda bulunan denge çubuğunun yamulduğunu ve aracın sıvılarının eksik olduğunu tamamladıklarını ve problemi çözdüklerini söyledi. Fakat araçta herhangi bir değişiklik yok. Arabayı ilk aldığımda anlayamadım. Kullandıkça herhangi bir değişiklik olmadığını anladım. Yakın zamanda tekrar götüreceğim. Bu yüzden arabayı satmayı bile düşünüyüyorum. 2006 model Grande Punta Starjet 16V 95 HP Dynamic Egzotik kırmızı. Bununla birlikte, aracı nisan 2006 da almıştım. Türkiye'ye gelen ilk araçlardan olduğunu söylediler. Aracı rahat 5-6 kez servise götürdüm. En son gittiğimde hatta direksiyon milini değiştirdiklerini söylediler. Külliyen problem lütfen bir fikriniz öneriniz varsa, duymak isterim.

Mahmut Boyacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..
    Eğer benzin bozulduysa bari bitsinde temiz benzin doldurayim diye, bitince fullemek daha mantikli geldi.Benzini değiştirip ,biraz bindikten sonra olmassa servise giderim..
    Umarim Alp abinin dediği gibi kullandikça geçer.
    Sertan abi ben su an bursadayim.Servisde bursada.Eğer problemi cozebilirlerse senide oraya yonlendiririz..

Birde soylemeyi unutmusum, arabanin debriyajı titriyor.Acaba ayni problemden olabilirmi?
    Konu Mboyaci tarafından (26/09/2007 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Haluk Korkmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Hikmet abinin dediği gibi buji kablolarını kontrol ettiniz mi acaba?Çünkü bir tane buji kablosu bile çıkmışsa eğer araba çekişten düşer ve titreme yapar diye biliyorum bende.Ve bu titreme de debriyaj pedalını da titretiyor olabilir.

Mahmut Boyacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Evet araba çekiştende düştü..

Fakat bujilerden olsa araba rolantide titremesi gerekmezmi?
    Araba rolantideyken hiç titremiyor.sesde yok.Fakat devir 3000'den sonra ses cıkıyor..

Haluk Korkmaz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bujilerden birisi çıkmışsa eğer dediğiniz gibi rölantideyken de titrer.Bence bujileri şöyle bir elinizle bastırıp arabaya bi 15-20 YTL lik benzin koyup öyle deneyin.Bujileri bastırınca eğer yerinden çıkmış buji varsa yerine oturacaktır.Yok eğer Fatih abinin dediği gibi yakıtın uçucuları gittiyse biraz benzin ekleyip kullanmanız ve depodaki tüm yakıt bitince yeni yakıt almanızı tavsiye ederim.Yinede çözülmezse servis yolu görünüyor demektir...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Yaw buji kablolarında biri çıksa bile araba gidicek durumda olmuyo ki zaten
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mahmut Boyacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ozan bujilerden biri cıksa araba gidiyor ama tekliyor ,motor titriyor diye biliyorum..

Fakat benim araba rolantideyken herhangi bir ses titreme yok.
    Ama gaza basip giderken ses başliyor..
    Performans düşük.
    Vede debriyaj titriyor..

tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler..
    Biraz biniyim.Olmassa servise tekrar götürüm.
    Konu Mboyaci tarafından (26/09/2007 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.

Serkan Yılmaz
    staff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Bilgilendirme Konusu Lamda Sensörü, Baskı Bilyaları

Alıntı Mboyaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet araba çekiştende düştü..

Fakat bujilerden olsa araba rolantide titremesi gerekmezmi?
    Araba rolantideyken hiç titremiyor.sesde yok.Fakat devir 3000'den sonra ses cıkıyor..

Ben bunu çalıştığım yerdeki mekanikçilere sordum. "Aracın viteste iken sesin gaza bastıkça arttığını, boşa takıldığında ve rölantide sesin olmadığını. Bu ses geldikten 1-2 ay sonra da performansın düştüğünü ve yakıt sarfiyatının arttığını söyledim. Ayrıca aracın yukarıda kavradığını, son zamanlarda çoğu zaman ilk kalkışta aracı stop ettiğimi söyledim. Araçtan gelen sesin aslında tam tanımının hırıltı şeklinde hemen ayak altında şanzuman bölgesinden geldiği söyledim." Onlar da bana ses ile yakıt sarfiyatı ve performansın aynı problem değil de farklı problemler olabileceğini söylediler. Ses için debriyaj baskı balatasında bulunan bilyaların aşınması veya dağılmasından olabileceğini söylediler. Bunu test etmenin yolunun araç boşta iken gaza bas, aynı anda hafifçe debriyajı yokla aynı sesi duyuyorsan bilyalardandır dediler. Ben henüz test edemedim. İstersen sen bir bak. Performans ve yakıt içinde aracın emme manifoltu ve katalitik konvektör çıkışında 2 adet lamda sensörü olduğunu bunlarının ayarının bozuk olabileceğini söylediler. Ben de bu hafta sonu Bursa Birmot'a gideceğim. Orada bakarız artık. Ama satmayı da düşünmüyor değilim

Mahmut Boyacı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Bu gün arabamla yaklaşık 50km yol yaptim.Gerçekten Alp Abinin dediği gibi arabayi kullandikça normale döndü..

Çok hafif garip bir ses kaldi.onuda servisden geçerken sordum.Araci beraber test ettik.Usta yakıtta problem olabilir dedi.ben 3 ay beklediğini soyleyince ,%99.9 ondandir , Yakit bitince fullersen düzelir dedi..

Sertan abi Ankara yolunda eski tıp fakültesini geçince ,Bursa istikametine doğru Çalışkan Oto king yetkili servisi var.istersen bir git sor.Gerçekten ilgileniyorlar.Kadir Usta benim arabayla ilgilendi.Gerçekten soylediğim bütün problemleri düzeltmişti.
    Çalışkan oto tel : 368 30 30