Sayfa 1/3 123 SonSon
60 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kaliteli fren disk ve balata tavsiyesi..

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Standart Kaliteli fren disk ve balata tavsiyesi..

Arkadaşlar sanırım yanlış bi yıkama durumu sonucu ön dısklerı eğdim.. hazır sorun yasanmısken tornalama degılde on dısk ve balata , arka kampana ve ayar komle frenlerı bı yenıleyım dıyorum... Tornalatma ısı pek bana gore degıl.. yanı ortalama 100 lıra masraf sahıbı olmaktansa 180-200 tl gıbı rakamlara dısk almak daha mantıklı gıbı gelıyo bana... Disk ve balata olarak tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir ürün var mıdır? ses vs gıbı problemler benı delı eder o yuzden ıyı bısı ıstıyorum.. degısım yapıp kullananlar bılgılendırırse sevınrım hemde bızden sonra kı arkadaslarada faydası lur konunun dıye dusundum... Birde benım aracım 2009 fun.. bunların balata sensörleri varmı? kaablolu satın alsam çalışır mı?

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Vay arkadaş... yok mu yorumu olan?

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Kale balata al 50 tl ötmez diskin yenisi bosch marka 95 tl disk guzelse torna yaptir sorun olmaz arka balata o kmde bitmez yazık günah

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ya torna ya ıstıyolar 75 tl.. bende komple disk alırım dedım..arkaları sadece ayarlatıcam ewet bıde uzerındekıler ne hıkmetse hıc otme yapmıyo... trw cok var pıyasada nasıldır balata olarak ? bırde bu dısk yamultugu zaman tornalama dogru bı ıslem mıdır ? yanı dısk yamulduysa bız sadece balata yuzeyı olan kısmı tornalatıyoruz kısaca arka taarafta balans hala mevcut olacak? dogru mudur? nolur sankı otodan bı tanede ıstanbulda olsa.. Hocam aklınızda bulunsun bostancı oto sanayıde bı dukkan tutup şube acsanız bence cok ıyı musterı kaparsınız... hele orda o kadar köylü kurnazı varken kalıtenız daha da cıkar ortaya... cihat ustama ilet saygılar sevgıler...

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

fren sistemi ve lastik konusunda asla paraya acımam,hayatımız bu ikisinin sıhhat ve kalitesine bağlı, bu nedenle 3-5 kuruş fazla olsada kesinlikle orijinal parçalarla değişmelisiniz

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fren sistemi ve lastik konusunda asla paraya acımam,hayatımız bu ikisinin sıhhat ve kalitesine bağlı, bu nedenle 3-5 kuruş fazla olsada kesinlikle orijinal parçalarla değişmelisiniz

aynen... sanırım taşlatmicam değiştiricem direk...

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Birde disklere bakıyorum ünlü otodan.. trw disk 200 tl.. Aynı dıskın bırde çelik jantlı model ıcın belırtılmısı var 250 tl takım olarak.. çelık jant ne alaka? farklı ebat mı yanı ? dıgerınde saç jant içindir diye belırtmıs?

ayrıca bu aracın uzerındekı orjınal dıskler nedir ? yada bosh veya trw hakkındakı dusuncelerınız? bırde bende 2009 fun dizel.. bunlarda balata sensoru var mı ?

mehmet demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı turboferhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde disklere bakıyorum ünlü otodan.. trw disk 200 tl.. Aynı dıskın bırde çelik jantlı model ıcın belırtılmısı var 250 tl takım olarak.. çelık jant ne alaka? farklı ebat mı yanı ? dıgerınde saç jant içindir diye belırtmıs?

ayrıca bu aracın uzerındekı orjınal dıskler nedir ? yada bosh veya trw hakkındakı dusuncelerınız? bırde bende 2009 fun dizel.. bunlarda balata sensoru var mı ?
    hocam kafanı niye yoruyorsun,arabanı götür yetkili servise,buna orijinal fren disklerinden takılmasını istiyorum de yeter,,,herşeye böyle çok kafa yorarsan saçın erken dökülür

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

valla ben orjinal italyan istedim balatayı baya bi fiyat farkı vardı ama hakatten kaliteli çıktı.daha önce kale balata vardı orjinal balatasıydı ötüyodu bnd kale taktırmadım orjinal italyanını taktırdım.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Tornalama 15 tl tutuyor cifti saat gibide oluyor yeniside 95 tl bosch markasi izmirden gitmeden önce soyleseydin yaparidik

Rengi
    Yok

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kafanı niye yoruyorsun,arabanı götür yetkili servise,buna orijinal fren disklerinden takılmasını istiyorum de yeter,,,herşeye böyle çok kafa yorarsan saçın erken dökülür
    Mehmet abi serviste diskin takim fiyatini sormani oneririm en son 280 tl takimi 180tl balatasiydi

Bosch marka alman mali 95 tl 50 tl orjinal balatasi tercih meselesi cok Paramiz olsa tercih meselesi puntoya binmezdik mercedes aliridm

Alper Alperler
    alperalperler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34EP2905
    Edilen teşekkür: 12

Valla ben kale balata aldım 45tl'ye ustam ortasınada ince bir kanal açtı ötmesinide ekstra engellemek için
    şu ana kadar ötmedi maşallah. hocam peki bizim 90lıkların diskleri ne kadar bilgi verebilirmisin ?

mehmet demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri

Mehmet abi serviste diskin takim fiyatini sormani oneririm en son 280 tl takimi 180tl balatasiydi

Bosch marka alman mali 95 tl 50 tl orjinal balatasi tercih meselesi cok Paramiz olsa tercih meselesi puntoya binmezdik mercedes aliridm
    bu sitede 165 diyor,yanlışmı okuyorum

FREN DİSKİ ÖN GRANDE PUNTO,FİAT PUNTO 1.2,1.4,1.3 MULTİJET LANCİA

opar balata 55 tl

https://www.kirazcioglu.com/U13762,2...-77363974k.htm

haa bu arada benim çok param var ama puntoya severek biniyorum,istesem sıfır mercedesede binerim ama benim sokağa atacak param yok, 20 yıldır araba kullanırım bu prensibim hiç değişmedi, lastikte micheline,bridegestone veya continental den şaşmam ve fren söz konusu olursa orijinal olması konusunda hassasım,bunun dışında baskı-balataymış,trigermiş yan sanayi olması umurumda değil,mesela bugün triger seti değiştirdim tercihi ustama bıraktım,ruville marka almış,tercihine saygı duydum
    Konu knidos111 tarafından (18/01/2014 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

Rengi
    Yok

Herkesin dusuncesine saygim sonsuzdur.fikrimi belirttim umarim birilerinin isine yarar bindigim punto sayisi 4gecti tamir ve bakimini yaptiklarimi unuttum kac tane oldugunu elimizden geldigince butun arkadaslara yardimci olmaya çalışıyoruz.

Ruville dediginiz marka ina germany olan urundur orjinal zincir setidir bilginiz olsun.gule gule kullanin

Sezai T.
    blacklightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 22

zımmerman disk ebc greenstuff kullanıyorum memnunum frenlemeden

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tornalama 15 tl tutuyor cifti saat gibide oluyor yeniside 95 tl bosch markasi izmirden gitmeden önce soyleseydin yaparidik

valla izmirden donuste sorun yoktu ızmırde de yoktu epey dolastım gece ızmırde 10 sene once natoda askerlık yapmıstım ıyı bılırım ızmırı ıstanbula geldıkten sonra basgosterdı bu mesele sanırım sıcak sıcak yıkamaya soktuk aracı.. işin ilginci arkalarda çarpıldı sanırım cunkı frenajda dıreksıyonda cok hafıf tıtremenın yanı sıra pedalda da dıkkat edıldıgınde tıtresım var.. O zaman taşlatıyorum ön arka.. 1 takımda kale balata takıyorum ) Kablolusunu alsam çalışır mı acaba? İkaz lamlası var mı bu modelde?
    Konu turboferhat tarafından (19/01/2014 Saat 05:04 ) değiştirilmiştir.

ferhat sasmaz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı blacklightning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zımmerman disk ebc greenstuff kullanıyorum memnunum frenlemeden

Ewet hocam kullandıgın kombini cok kısıden duydum herkeste memnun gercekten.. ebc green stuff baktım ama bulamadım pıyasada..

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Herkesin dusuncesine saygim sonsuzdur.fikrimi belirttim umarim birilerinin isine yarar bindigim punto sayisi 4gecti tamir ve bakimini yaptiklarimi unuttum kac tane oldugunu elimizden geldigince butun arkadaslara yardimci olmaya çalışıyoruz.

Ruville dediginiz marka ina germany olan urundur orjinal zincir setidir bilginiz olsun.gule gule kullanin
    Bende disk aldım 90 liraya taktım üstüne de opar balata taktım ama eski balatalar ötmezken bu balatalar otobüs freni gibi ötmeye başladı. Oparı geri verdim. mga diye bir marka var onu taktım o da ötmeye başladı. Ses hala devam ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir fikri olan varsa yardımcı olsun Fren diskten ötme yapmaz herhalde.

Özellikle yoğun trafiğe kaldığım zaman çok ısınınca ötüyor. Normal basmada sıkıntı yok tam durmaya yakın frene tatlı tatlı dokunuruzya o zaman ötüyor. Ciyak ciyak
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Rengi
    Yok

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende disk aldım 90 liraya taktım üstüne de opar balata taktım ama eski balatalar ötmezken bu balatalar otobüs freni gibi ötmeye başladı. Oparı geri verdim. mga diye bir marka var onu taktım o da ötmeye başladı. Ses hala devam ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir fikri olan varsa yardımcı olsun Fren diskten ötme yapmaz herhalde.

Özellikle yoğun trafiğe kaldığım zaman çok ısınınca ötüyor. Normal basmada sıkıntı yok tam durmaya yakın frene tatlı tatlı dokunuruzya o zaman ötüyor. Ciyak ciyak
    kale marka alıcaksın kale kutusunda opar kutusunda değil ötme olmaz

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

kale marka alıcaksın kale kutusunda opar kutusunda değil ötme olmaz
    Birde onu deneyeyim usta Sana güvenimiz tam Umarım olmaz. Trafiğe girmeye korkar oldum arabayla. Camı açık olan herkes benim arabaya bakıyor bu ne diye

Teşekkürler
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sayfa 1/3 123 SonSon