Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Dualogic robot yağ kaçırması tamiri mümkünmü

emre vatansever
    2186emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar rese oto bostancıdaki fiat servisinin karşısında ben gerçi arabayı sattım ama bu sorunu orda yaptırdım ve hiçbir sorun yaşamadım gidin sizde yaptırın

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

arda ateş
    ats2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: Dualogic robot yağ kaçırması tamiri mümkünmü

arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. bende 2011 model 95 beygirlik 1.3 dizel dualogiç vitesli punto evo var. son 4 gündür sabahları aaca bindikten yaklaşık 10 dk. sonra durunca vites kendi kendine boşa alıyor ve tekrar vitese almam için kontak açıp kapatıyorum. neyse bugün antalya birmot a gittim baktılar ve yag sızıntısı oldugunu söylediler. ama tam çözüm için önce makineye sonrada sökülüp bakılmasını tavsiye ettiler ve bende elim mahkum kabul ettim. sonra sızıntının robota baglı küçük bir hortumdan oldugunu söylediler ve tdegiştirdiler bu arada yagıda degiştirdiler. fakat akşam araç ın altına baktıgımda tekrar yag damlatıyordu. yarın tekrar gidecegim ve inşallah ordakilerle papaz olmayız. benzeri sorun yaşayan oldumu olduysa nasıl yaptırdınız ve antalyada bildiginiz iyi bir dualogiç tamircisi varmı. bu arada serviste dedilerki dualogiç robotun fiyatı 8000 tl. civarındaymış. benim araç satsam 35 civarı eder ve bir robata 8000 tl istiyorlar. araç bu arada 58000 km. de. yani biz bu aracı parçaları ucuz diye aldık ve sonuç çok can sıkıcı ve hüsran oldu benim için. yarın tekrar birmota gidecegim. umrım halledebilirler. bu arada bana yardım edebilecek veya fikir verebieceklere şimdiden teşekkürederim... umarım antalyada bu işten anlayan biri vardır...

Ramazan AKSU
    raxu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

Hocam Boşa atıyorsa baskı balata na baktım derim

arda ateş
    ats2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok

baskıbalata olmadıgını söylediler

zeynep kara
    zynp gldm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Evo Siyah

MERHABA, PUNTO EVO 1,4 DUALOGIC aracım 2 gün önce beni yolda bıraktı. Vites kendini boşa attı tekrar vitese geçiş yapmadı. Çekici geldi aracımı servise götürdü; servisten VİTES ROBOTU değişmesi gerekli, yağ kaçırıyor, sensör dağılmış ; ve dolayısıyla debriyaj setinde değişecek, 4,800 tl masraf çıkardılar ...

bu işin tamir yoluna gidilemez mi diye sorduk, olmaz dediler ... robota yağ eklemişler, 4-5 ay böyle kullanırsınız sorun olmaz ama tekrar aynı arızayı verir ... robot ve debriyaj seti değişimi şart dediler ... ne yapmalıyım karar veremedim. bu işi dışarıda birilerine yaptırsam garantisi olmayacak ve beni ne kadar süre götürecek ondan da emin değilim .... bana yardımcı olacak fikir verecek birileri var mıdır acaba ???

cem cem
    cengran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Dualogic robot yağ kaçırması tamiri mümkünmü

Alıntı 2186emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar rese oto bostancıdaki fiat servisinin karşısında ben gerçi arabayı sattım ama bu sorunu orda yaptırdım ve hiçbir sorun yaşamadım gidin sizde yaptırın
    selam arkadaşlar. ben de 20 gün önce punto evo 2011 77hb dualogic araç aldım. özellikle sabahları ilk kullanımımda araç kendini boşa alıyor. "vitesinizi kontrol ettirin. kullanma kılavuzuna bakın." uyarısı çıkıyor

stop ettirip tekrar çalıştırdığımda problem olmadan ve o gün bu hatayı almadan günü tamamlıyorum. bununla ilgili benzer bir sıkıntı yaşayan yada duyan arkadaş var mı?
    çözümünü biliyor musunuz?

bugün aracı (BURSA'da) tanıdık bir arkadaşın tamirciye götürdüm. sıkıntıdan bahsettim. "abi dedi bizde 20 tane aracı bilgisayara bağlayıp hatalarını okuyabiliyoruz ama .FİAT dışarı vermiyor. sen bana bıraksan bu aracı ben gidip servise götürücem. onun fiyatına 50-100 koyup sana şu arızası var diycem" dedi.

bursa teknomak'ı aramıştım daha önce bu sorunla ilgili. onlar da bilgisayara bağlamamız lazım. bunun ücreti 250 Tl dedi. sadece pc'ye bağlamaya 250 mi ödiycez dedim? evet dedi. araçta bişey çıkarsa ve yaptırırsanız bu 250 TL'yi almıyoruz dedi. aracı götürdüğünde araçta bişey çıkmazsa insan sevinir mi üzülür mü bilemedim...

250 TL nedir abicim yaa? bu nasıl soygundur? özel de fiat arızalarının okunamadığı ve FİAT'ın bu cihazları servisleri haricinde dışarı vermediği bilgisi doğru mudur arkadaşlar?
    ist.da rese oto ve yakup oto yazmışsınız. bursa'da bu işimizi halledebilecek yer var mıdır acaba?

iki hata daha veriyor. bu vites hatası varken diğerlerini görmez oldu.

yine de yazayım. karşılaşa arkadaşlar belki yardımcı olabilir.

bu hatalardan bir diğeri. frene basın ve hareketi tekrarlayın hatası.

ikincisi ise. park lambalarını kontrol edin. (gerçi bunu araştırdım ve bagaj ile kaput arasından farların olduğu yere su girdiğini bundan dolayı buğulanma yaptığını öğrendim. bu şimdilik en önemsizi gibi görünüyor.)

biraz uzun oldu. kusura bakmayın arkadaşlar. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Konu cengran tarafından (16/01/2016 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

Murat İpek
    Muratipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaslar ayni sorunlari bende yasadim. Baski balata seti degisti ve sorunsuzum 10000 km dir

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

Tufan Arpat
    Bodrumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AL ....

2600 tl ucuzmuş. Benim 2004 panda için 6000 küsur liste fiyatı dediler.

yusuf demirci
    mygoodies88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

aynı sorun bendede oluştu inşallah şişlideki yetkili servise gideceğim umarım birdaha karşılaşmam

Ersin Kağan TÜRKMENOĞLU
    quispol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

normal fiyatının 6 katını çekmezseniz serviste insanlar serviste yaptırır.biraz allah korkusu olmalı insanda demi ? gerçi kime ne anlatıyoruz

Ersin Kağan TÜRKMENOĞLU
    quispol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

beyler ben ücretsiz yaptırdım şanzıman robotunu.Fiat ı arayın garantisi bittiği halde ücretsiz yaptıran kullıcılar var deyin.yok çekerlerse de faturanın bi örneğini atabilirim size.İster tüketici hakem heyetine gidin emsal gösterin ister fiat i ikna edin orası sizlere kalmış...(yaptıran arkadaşlardan 1 dal parliament alırım ) şaka bi yana hepinizin sorunu çözülür inşallah ben bu konuda üzerime düşen ne ise yaparım arkadaşlar dediğim gibi ben türkiyede 2008 model aracın garantisi bitmesine rağmen şanzıman robotunu garantiye aldıran ve garantiden değiştiren tek kişiyim....elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım !
    Konu quispol tarafından (01/02/2017 Saat 04:11 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fahri Ekrem
    Punde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Yağ kacağı arızası bende de çıkıyor ama ara ara bakıyorum seviye hep aynı.
    Nereye kaçırıyor anlamıyorum.

Salih Özarpacı
    saloo17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı quispol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler ben ücretsiz yaptırdım şanzıman robotunu.Fiat ı arayın garantisi bittiği halde ücretsiz yaptıran kullıcılar var deyin.yok çekerlerse de faturanın bi örneğini atabilirim size.İster tüketici hakem heyetine gidin emsal gösterin ister fiat i ikna edin orası sizlere kalmış...(yaptıran arkadaşlardan 1 dal parliament alırım ) şaka bi yana hepinizin sorunu çözülür inşallah ben bu konuda üzerime düşen ne ise yaparım arkadaşlar dediğim gibi ben türkiyede 2008 model aracın garantisi bitmesine rağmen şanzıman robotunu garantiye aldıran ve garantiden değiştiren tek kişiyim....elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım !
    Merhaba Dostum,
    robotu serviste ücretsiz yaptırdığını söylemişsin.
    benimde 2011 aracım "check trasmission" hatası veriyor. 5.viteste giderken bazen 1 e alıyor ve yığılıyor.
    bazende sadece uyarı ışığı yakıyor. kırmızı renk pedal tarzı bir işaret.

sen nerde ve nasıl yaptırdın detay verebilir misin ?

ve son olarak arızanın tespiti için servise gitsem, işlem yapmasa da tespit için ücret alıyorlar mı ?
    şimdiden herkese teşekkürler.

Anil Karahan
    alex10anil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

İstanbul'daki arkadaşlar şişli Gürsoy otodaki Ahmet ve bünyamin beyle görüşebilir aynı sorun bende De vardı geçen hafta sonu yaptırdım debriyaj seti ile sanzuman takozu değişti 1600 TL ödedim şuan boşa atma yok vites De gayet gzl sessiz geçiş yapıyor Gürsoy oto şişli Fiat yetkili servisi çok memnun kaldim

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bu arada yag kacagini bu 4 lu set ile kendi giderenler de varmis.. 8-10usd ucreti vardi sanirim..
    Check transmission mesaji alanlar genelde ugrastiklari bu PU poliuretan set ve mil revizyonu
    Konu timbaz tarafından (30/08/2017 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesajı için 2 kişi timbaz'ye teşekkür etti:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Üstad valla helal olsun
    Servisler 5-7 bin masraf derken ,
    Asıl böyle paylaşımlar yardım etmenin nirvanasi.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bir forumda denk geldi, 2008 de masaya yatirip altindan girip ustunden cikmislar, harbi harbi araca, robota, soruna kafa yormuslar ))
    Zaten fiat distributoru de mart 2009 da servislere nasil tamir edilecegi ile ilgili bir servis bulteni, sunum hazirlamis, orada da bahsettigim parcalar sadece..
    bu konuda sadece bir baslik 610bin okuma, 350 sayfa, 5200 mesajin hepsini okumadim ama atla deve de degilmis )))
    Konu timbaz tarafından (30/08/2017 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

necmi çetin
    mncetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

fiat punto dualogic 2012 aracım 4-5 gün önce arızalanmaya başladı.Önce gerşi vites bazen geçmemeye sonra ileri viteste bozuldu .İki günde araç hareket etmez duruma geldi.Tabi ki her kafadan bir ses .... Forumda arkadaşların sorunlarını okudum ve Rese otomotiv recai ustaya uğradım.robota bağlı bir plastik hortumun elektrik aksamına değe değe zamanla aşındığını söyledi.Yeni bir hortum takti. bilgisayarla ayarlarını yaptı.Araç eski haline döndü.İşin ilginci bu arızanın sebei 20 sebepten oluşabilirmiş internetten okuduğumuza göre Recai usta direkt olarak robotum hortumuna yöneldi ilk müdahalede sorunlu yeri buldu. 280 tl masrafım gitti.Zannediyorum ki servis icabına bakar 4-6 katı ya da daha fazla alırdı.

Çağatay Sabuncuoğlu
    cagatays49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Merhaba, 2011 Punto Evo 1.4 sahibiiym aynı sorun bende de vardı. Ankarada Özel bir servise gittim yağ ekledik sorunu geçici olarak çözdük. Ankara için değişim yapmadan bu yağ kaçağını tamir edebilecek bir usta var mı?

Mehmet Yusufoğlu
    Punto0606 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Benim aracımda robotun basınç tüpü ve yaglamayı yapn cihaz değişti yağ kacırmaya devam ediyor ben de ankaradayım... aracı ustaya bıraktım yine cozmeye calısıyor olumlu neticelenirse haber verirm...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon