Sayfa 1/3 123 SonSon
60 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Vuruntu ve 1500 devirde silkelenme

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Standart Vuruntu ve 1500 devirde silkelenme

S.a arkadaslar.
    Benim lpg li 1.4 dynamic 77 hp grande puntom var. Forumda arastirdim benim yasadigim sorundan yasayanlar olmus. Ama tam Çözüm bulan var mi belli degil.
    Arabamda gazdan ayagimi cektigimde ani bir vuruntu oluyor. Sanki kendini one firlatiyor motor. Birde 1500 devirde tekleme sorunu var. Araba sallaniyor. 1500 un altina geldim mi duruyor. Ustunde de bir sey yok. Bu vuruntu bir iki ve ucuncu viteste cok hissettiriyor.
    Arabanin motor kulaklari degistirildi. Ust kulak orjinal alt iki kulak yan sanayi takildi. Acaba kulagin yan sanayi olmasindan da kaynaklaniyor olabilir mi ? Bu sorunu cozen arkadaslar var mi ?

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Başka bir ustaya uğradım aldığım alt taraftaki yan sanayi kulağın arasına şamyel sıkıştırdı. Vuruntu %80 oranında azaldı ama 1500 devirdeki tekleme yine devam ediyor. Bu sorun başına gelen ve çözdüren bir arkadaş yok mu. Kafayı yicem. Sırf bu yüzden arabayı satmaya karar verdim.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

aracı servise gösterin. vuruntuyu bujiden buji kablosundan, bobininden, enjektörlerde vs yapabilir. ne olarak burası diyemeyiz. siz iyi bir servise gösterin aracınızı.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

daha önceki açtığın konuyu şimdi gördüm servis çözüm bulamamış. aracın ilk çalışma videosunu ekler misin?

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önceki açtığın konuyu şimdi gördüm servis çözüm bulamamış. aracın ilk çalışma videosunu ekler misin?
    İlk defa konu açıyorum. Daha önce konu açmadım Eklemeye çalışıcağım. Servise daha hiç götürmedim aracı. Böyle giderse servis yolu görünüyor. Bujiler ve kablolar değişti. Gaz enjektörleri değişti. Filtreler yağ su değişti. En son burda okuduğum motor kulakları vardı. Onlarda değişti. En üstteki orjinal alttaki ikisi yan sanayi. En altta egsoz bağlantısının orda olan çok esnekti. Usta arasına şamyel sıkıştırdı baya sertleştirdi vuruntuyu oldukça azalttı bu. Ama şu silkeleme hala devam ediyor ve deli ediyor insanı. Video eklemeye çalışıcam.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

o arkadaş bursadanmış . Nasıl bir silkeleme ki sizi bu kadar rahatsız ediyor. Benim araçtada var arkadaşın araçta aynı çalışırken motor titiyor. Anlamadım walla

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Az once serviste calisan arkadasin yanina gittim. Icerden bir usta gonderdi baktilar ettiler. Sanirim kulaklarin yan sanayi olmasindan. Tekrar orjinalleri ile degistirme karari aldik. Umarim duzelir. Duruma gore buraya yazicam

serkan altan
    sonaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 NA 830
    Edilen teşekkür: 5

Merhaba.Bende araştırmam sonucunda şanzuman kulağının yan sanayi olmaması veya adını hatırlamadığın bir marka önerildiğini tespit etmiştim.Şanzuman kulağını değiştirince sorunum kalmadı.2.veya 3. viteste gazı kesince 1500 devirlerdeki silkeleme olayının pek fazla üstüne düşmediğim için çözümünüde bilmiyorum.Boğaz kelebeği,debriyaj olabilir.Ayrıca bir konuda okumuştum,arkadaşın birininde başına gelmiş,servisin test aracında da olduğunu söyluyordu.Yardımcı olabilir diye paylaşmak istedim.Umarım sorununuz bir an önce çözülür.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Tesekkurler. Umarim halledebiliriz. Yoksa arabayi satmayi dusunuyorum

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı sonaltan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Bende araştırmam sonucunda şanzuman kulağının yan sanayi olmaması veya adını hatırlamadığın bir marka önerildiğini tespit etmiştim.Şanzuman kulağını değiştirince sorunum kalmadı.2.veya 3. viteste gazı kesince 1500 devirlerdeki silkeleme olayının pek fazla üstüne düşmediğim için çözümünüde bilmiyorum.Boğaz kelebeği,debriyaj olabilir.Ayrıca bir konuda okumuştum,arkadaşın birininde başına gelmiş,servisin test aracında da olduğunu söyluyordu.Yardımcı olabilir diye paylaşmak istedim.Umarım sorununuz bir an önce çözülür.
    Bu 1500 devirdeki silkeleme beni çok rahatsız ediyor. Trafikte deli oluyorum. Mal gibi sallanıp duruyor. Geçen hafta arabayı arsaya çekip benzin döküp yakmayı bile düşündüm Umarım kulaklar değiştikten sonra bu silkeleme de düzelir. Şayet düzelmezse arabayı satacağım.

hasan ali sümer
    hasanalisumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07zs068
    Edilen teşekkür: 87

Benimde ayni sorun vardi baski balata degistirdim olmadi.. tek yer kaldi oda volant.... Volant titreme yaptiriyor arabaya.. bosuna baski balata degistirdim bende :confused:

HTC One cihazımdan gönderildi

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı hasanalisumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ayni sorun vardi baski balata degistirdim olmadi.. tek yer kaldi oda volant.... Volant titreme yaptiriyor arabaya.. bosuna baski balata degistirdim bende :confused:

Ben daha baskı balata değiştirmedim Ama baskı balatam bitmek üzere. Volantı değiştirdikten sonra sorun çözülürse buraya yazar mısın ?

hasan ali sümer
    hasanalisumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07zs068
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha baskı balata değiştirmedim Ama baskı balatam bitmek üzere. Volantı değiştirdikten sonra sorun çözülürse buraya yazar mısın ?
    Tabiki yazarim..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

arkadaslar bir hatadir bende ayni sorun vardi. kazdan cekiyorum araba savuruuyor 1 viteste gaza basiyorum savuruyor. bakima girdim gün, petrol ofisinden 100 tl benzin almistim almaz olaydim, dün benzini bosaltirdim. shelden su 97 oktan aldim temizliyormus araci oyle dediler ben anlamam arabanin o sarsintisi herseyi gitti kisacasi kirli benzinlerden etkileniyor motor arkadaslar yada oktani dusuk olanlardan

serkan altan
    sonaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 NA 830
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 1500 devirdeki silkeleme beni çok rahatsız ediyor. Trafikte deli oluyorum. Mal gibi sallanıp duruyor. Geçen hafta arabayı arsaya çekip benzin döküp yakmayı bile düşündüm Umarım kulaklar değiştikten sonra bu silkeleme de düzelir. Şayet düzelmezse arabayı satacağım.
    Uludağ'dan iniş işkence oluyor banada.3.vites usul usul inilecek yerlerde debriyaja basılı veya boşta inmek zorunda kalıyorum.Araç kompresörde 1500 devirlere gelmeye başladımı ayak debriyaja otomatik gidiyor.Boğaz kelebeği pis olması,debriyaj volan olayı en son aklıma yazılımdan olabilir gibime geliyor.1500 devirde yakıtı anlık kesip açarak silkeleme yapıyorda olabilir.Bir konu vardı cut off diye öyle bir olay olabilir.Dikkat ettiğim ise fire motor ve dinamiklerde bu sıkıntılar oluyor.Öte yandan gaza basınca ve bırakınca gelen lak luk sesi şanzuman kulağından kaynaklanıyor silkelemeyle alakası olmadığını düşünüyorum.Ama arabamı satmaktansa debriyaja basıp veya boşa alarak devam ediyorum,fırsat bulabilirsem İzmir'de 'ın yanında alacam soluğu.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı sonaltan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uludağ'dan iniş işkence oluyor banada.3.vites usul usul inilecek yerlerde debriyaja basılı veya boşta inmek zorunda kalıyorum.Araç kompresörde 1500 devirlere gelmeye başladımı ayak debriyaja otomatik gidiyor.Boğaz kelebeği pis olması,debriyaj volan olayı en son aklıma yazılımdan olabilir gibime geliyor.1500 devirde yakıtı anlık kesip açarak silkeleme yapıyorda olabilir.Bir konu vardı cut off diye öyle bir olay olabilir.Dikkat ettiğim ise fire motor ve dinamiklerde bu sıkıntılar oluyor.Öte yandan gaza basınca ve bırakınca gelen lak luk sesi şanzuman kulağından kaynaklanıyor silkelemeyle alakası olmadığını düşünüyorum.Ama arabamı satmaktansa debriyaja basıp veya boşa alarak devam ediyorum,fırsat bulabilirsem İzmir'de 'ın yanında alacam soluğu.
    Valla eger oto bu sorunu cozebiliyorsa gerekirse ben bile giderim. Fakat sorun cozulmez ise gercekten arabayi satmayi dusunuyorum arabanin yazilimi ile oynanmadigi surece boyle bir sey ortaya cikmasi yazilimdan olma ihtimalini curutuyor bence.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ozanoz93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bir hatadir bende ayni sorun vardi. kazdan cekiyorum araba savuruuyor 1 viteste gaza basiyorum savuruyor. bakima girdim gün, petrol ofisinden 100 tl benzin almistim almaz olaydim, dün benzini bosaltirdim. shelden su 97 oktan aldim temizliyormus araci oyle dediler ben anlamam arabanin o sarsintisi herseyi gitti kisacasi kirli benzinlerden etkileniyor motor arkadaslar yada oktani dusuk olanlardan
    Bende ayriyetten lpg de var ama peki madem benzinden etkileniyor neden sadece 1500 devirde yapiyor bunu ?

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşın dediği gibi cut of adenk geldiğinden yapmasın silkelemeyi denk geldi mi bende de oluyor debriyajı bırakırken araç silkeleme yapıyor bazen bakıyorum 1500 2000 devir arasında vites düşüyorum. Araca da artık alıştığımdan denk gelmiyor artık.

Mert Saraçoğlu
    06MRT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 23

Bendede aynı problem vardı şanzuman kulağını değişti bi daha öyle bi sorun yaşamadım umarım bi an önce sorununuz çözülür

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın dediği gibi cut of adenk geldiğinden yapmasın silkelemeyi denk geldi mi bende de oluyor debriyajı bırakırken araç silkeleme yapıyor bazen bakıyorum 1500 2000 devir arasında vites düşüyorum. Araca da artık alıştığımdan denk gelmiyor artık.
    Benim sorunum debriyajı bırakırken yaşanmıyor ama Mesela 2. viteste seyir halindesin devir geldi 2500 vitesi 3 e attın düştün 2000 e azcık gaz verdin bıraktın araba usul usul gidiyor. Bu arada devir git gide düşerken 1600-1500 civarını yakaladım mı başlıyor silkelenmeye sanki gaz bitiyor gibi depodaki son gazı kullanır gibi 1500 ün altına indiğinde ise her şey normale dönüyor araba kendini toparlıyor 1500 devirde silkelerken araca gaz vs. verdiğinde sıkıntı olmuyor. Gaz yiyor. Arabanın gidişinde kalkışında hiç bir sorun yok

Ayrıca madem cut of tan yapıyor neden 1800-2000-2500 veya 3000 li devirlerde yapmıyor. Neden sadece 1500 Garip değil mi ?
    Konu byadrenalin tarafından (11/12/2013 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/3 123 SonSon