Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Çözülemeyen Gaz Kesme Sorunu

ali cengiz
    mickyknox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart Çözülemeyen Gaz Kesme Sorunu

Arkadaşlar merhaba.

2012 model Punto Lounge aracım var ve 28.000 km'de. 10 ve 20 bin bakımları serviste yapıldı. Aracımda 25.000 km'den sonra sabit devirde giderken ( özellikle 2 ve 3. viteste ve 20 - 23 - 25 bin devir aralığında ) gaz kesme, sarsıntı sorunu olmaya başladı.
    Perşembe günü fiat yetkili servisine götürdüm tecrübeye çıktık ve onlarda sorunu gördü. Araç 2 gün serviste kaldı ve Cuma akşamı beni aradılar: Araçta bir çok muhtemel parçayı değiştirip denediklerini ancak sıkıntının devam ettiğini görüklerini buna istinaden 3.000 km deki test aracını tecrübeye çıkardığını ve aynı sorunun onda var olduğunu söylediler. Yani bu bir sorun değilmiş bütün puntolarda olabilirmiş onlarda ilk defe böyle bir şeyle karşılaşıyorlarmış ve bu durumu Tofaşa soracaklarmış.
    Bu durumda ben ne yapmam lazım.
    Sizlerden ricam Punto 1.3 dizel aracı olanlar 23 - 25 bin devirde sabit gazla gittiklerinde böyle bir gaz kesme oluyormu bir deneme yaparmısınız.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı mickyknox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

2012 model Punto Lounge aracım var ve 28.000 km'de. 10 ve 20 bin bakımları serviste yapıldı. Aracımda 25.000 km'den sonra sabit devirde giderken ( özellikle 2 ve 3. viteste ve 20 - 23 - 25 bin devir aralığında ) gaz kesme, sarsıntı sorunu olmaya başladı.
    Perşembe günü fiat yetkili servisine götürdüm tecrübeye çıktık ve onlarda sorunu gördü. Araç 2 gün serviste kaldı ve Cuma akşamı beni aradılar: Araçta bir çok muhtemel parçayı değiştirip denediklerini ancak sıkıntının devam ettiğini görüklerini buna istinaden 3.000 km deki test aracını tecrübeye çıkardığını ve aynı sorunun onda var olduğunu söylediler. Yani bu bir sorun değilmiş bütün puntolarda olabilirmiş onlarda ilk defe böyle bir şeyle karşılaşıyorlarmış ve bu durumu Tofaşa soracaklarmış.
    Sizlerden ricam Punto 1.3 dizel aracı olanlar 23 - 25 bin devirde sabit gazla gittiklerinde böyle bir gaz kesme oluyormu bir deneme yaparmısınız.
    Çok saçma nası olabilirmiş ya ? O zaman kimse punto almasın anasını satıyım. Başka bi yetkili servise gidin aracınızın garantisi devam etmiyormu
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok saçma nası olabilirmiş ya ? O zaman kimse punto almasın anasını satıyım. Başka bi yetkili servise gidin aracınızın garantisi devam etmiyormu
    Garantisi devam ediyor. Fiat'a mail attım sorunumu belirten bakalım ne cevap gelecek ona göre servisle görüşüp tekrar adam gibi bakmalarını isteyeceğim. Ve bu olaylardan sonra fiat'tan ciddi anlamda soğudum.

eko mode
    miskofalez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Sıkma canını elbet bi çaresi vardır enjeksiyon da tıkanmış olabilir ,düşük devirlerde kullanıyorsan manifolt da tıkanmış olabilir daha bakılıcak yeri çok anlıycağın sürekli bir problem olduğunu sanmıyorum
    BABANA SOR ÇOCUK, VATAN ELDEN GİTTİKTEN SONRA EVLADIN NE ÖNEMİ KALIR?
    ATATÜRK

PİONNER 8450BT
    KİCKER KS65.2 16 CM
    KİCKER KS5.2 13 CM
    REAUDİO SRX 12 SUB
    SOUNDMAGUS VS 800.1
    MACOUSTİC MSX 700.5

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı miskofalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkma canını elbet bi çaresi vardır enjeksiyon da tıkanmış olabilir ,düşük devirlerde kullanıyorsan manifolt da tıkanmış olabilir daha bakılıcak yeri çok anlıycağın sürekli bir problem olduğunu sanmıyorum
    Servis yetkilisiyle konustugumda; emme manifoldunu degistirip denedigini, araci makineye baglayip enjeksiyonlarina bakildigini fln soyledi ama nafile. Ustelik biraz once arabayi kullandigimda yeni bi ses gelmeye basladigini duydum garip bir ugultu veya hafif islik gibi bi ses. Bu ses servise vermeden once yoktu saka gibi.
    Surekliligi konusunu bilemiyorum ama yaklasik 2-3 bin km'den beri yapiyor bu sorunu bende bekledim gecer diye ama maalesef gecmedi.

eko mode
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Bide başka bir serviste şansını dene bakalım ne diycekler
    ATATÜRK

PİONNER 8450BT
    KİCKER KS65.2 16 CM
    KİCKER KS5.2 13 CM
    REAUDİO SRX 12 SUB
    SOUNDMAGUS VS 800.1
    MACOUSTİC MSX 700.5

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Çok iyi diyebileceginiz bir servis varmi oraya gotursem?

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

turbo olmasın?

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo olmasın?
    Walla bende ondan suphelendim ama servis ustasi degil fln dedi.

eko mode
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Ben gürses e götürüyorum bi sorun yaşamadım şimdi bende oraya götürdüm dermişsin patlarmışız
    ATATÜRK

PİONNER 8450BT
    KİCKER KS65.2 16 CM
    KİCKER KS5.2 13 CM
    REAUDİO SRX 12 SUB
    SOUNDMAGUS VS 800.1
    MACOUSTİC MSX 700.5

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı miskofalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gürses e götürüyorum bi sorun yaşamadım şimdi bende oraya götürdüm dermişsin patlarmışız
    yok hocam Erkay'a götürdüm.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

yok hocam Erkay'a götürdüm.

Erkaya bende götürdüm de çok ilgilenmemişlerdi. Hocam forumu taratıp iyi olan bir servise götürmenizi tavsiye ederim..araçtan soğumayın aracınız çok güzel inşallah yakın zamanda halledilir de zevkle binmeye devam edersiniz..

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Arkadaşlar merhaba.

Bu durum zaman zaman bende de olmuştu, stabil şekilde giderken anlık gaz kesme, motor soğukken devir dalgalanması gibi ama ben servise götürmedim,
    sorunu önce kendim araştırdım, pc ye bağladım motor arızası olarak egr görünüyodu, benden önceki sahibi sanırım aracı sürekli düşük devirde kullanmış, 2 kutu balata spreyi aldım egr nin selenoid kısmını söküp girebildiğim yerlere kadar temizledim, aynı taraftaki manifoldun giriş kısmınıda söktüm, bir beze balata spreyi sıkıp manifoldun ağız kısmından girebildiğim yere kadar girdim, içerideki kurum ziftini sıyıra sıyıra çıkardım, epey balçık çıktı. her şeyi toparlayıp aracı çalıştırdım, biraz dumanla birlikte gürültülü çalıştı, daha sonra düzeldi, ne gaz kesme kaldı nede devir dalgalanması, hepsi düzeldi artı olarak tüketimim düştü performansım hissedilir derecede arttı, alt devirler daha canlı şimdi ve 3 aydır en ufak sıkıntı yok

ismail gülünay
    ismailglny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

benim aracım da 2011 1.4 77bg . bende de 2 veya üçüncü viteste gazı bırakıp sabit hızda gidersem eğer düşük devirde böyle bir silkeleme oluyor. ama inanın sebebini hiç araştırmadım. ilk kez bu kadar düşük beygirli aracım var beygir düşük olduğu için devir düşük kalıyor filan gibi garip bir şeyler düşünüp çok da önemsememiştim ama şu an huylandım ben de ..
    I love My Leon 1.2 tsi

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkaya bende götürdüm de çok ilgilenmemişlerdi. Hocam forumu taratıp iyi olan bir servise götürmenizi tavsiye ederim..araçtan soğumayın aracınız çok güzel inşallah yakın zamanda halledilir de zevkle binmeye devam edersiniz..
    Eywallah hocam sagolasin. Insallah bir an once halledilir.

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durum zaman zaman bende de olmuştu, stabil şekilde giderken anlık gaz kesme, motor soğukken devir dalgalanması gibi ama ben servise götürmedim,
    sorunu önce kendim araştırdım, pc ye bağladım motor arızası olarak egr görünüyodu, benden önceki sahibi sanırım aracı sürekli düşük devirde kullanmış, 2 kutu balata spreyi aldım egr nin selenoid kısmını söküp girebildiğim yerlere kadar temizledim, aynı taraftaki manifoldun giriş kısmınıda söktüm, bir beze balata spreyi sıkıp manifoldun ağız kısmından girebildiğim yere kadar girdim, içerideki kurum ziftini sıyıra sıyıra çıkardım, epey balçık çıktı. her şeyi toparlayıp aracı çalıştırdım, biraz dumanla birlikte gürültülü çalıştı, daha sonra düzeldi, ne gaz kesme kaldı nede devir dalgalanması, hepsi düzeldi artı olarak tüketimim düştü performansım hissedilir derecede arttı, alt devirler daha canlı şimdi ve 3 aydır en ufak sıkıntı yok
    Walla ne diyim hocam eline saglik. Senin elinden bu isler geliyor demekki ancak inan ben hava filtresini degistir desen oyle bakar dururum nerde bu filtre diye. Forumu arastirdigimda genel olarak karsima "egr, debimetre, mazot pompasi, mazot filtresi, manifold" gibi parcalarda sorun olabilecegi cikti. Ancak koskoca servis 2 gun boyunca bunlara bakmadimi bilmiyorum. Her seyi denedim dedi bana. Servis beceremezse artil bende sana gelicem yapacak birsey yok

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

aynı sorunu araç yazılımını komple silip yeniden yükleterek aşmıştım. dediğin parçaları değiştirmene rağmen sorun devam ediyorsa aracın garantideyken dene derim. Mavişehir Enriko Aliberti çözmüştü sorunumu. Birde farklı yerlerden yakıt al servis bu motorlar zeki aldığın yakıt sorunluysa böyle sıkıntılar yaşatır sorunsuz yakıt bulana kadar değişik yerlerden yakıt al demişti.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

ali cengiz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorunu araç yazılımını komple silip yeniden yükleterek aşmıştım. dediğin parçaları değiştirmene rağmen sorun devam ediyorsa aracın garantideyken dene derim. Mavişehir Enriko Aliberti çözmüştü sorunumu. Birde farklı yerlerden yakıt al servis bu motorlar zeki aldığın yakıt sorunluysa böyle sıkıntılar yaşatır sorunsuz yakıt bulana kadar değişik yerlerden yakıt al demişti.
    Tesekkur ederim bilgilendirme icin bunlarin hepsini servise soyleyecegim persembe gunu bakalim ne yapacaklar.

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

motorlarımız aynı, böyle bir problem benim aracımda yok.

bence aracınızın kolaylıkla hallolabilecek bir problemi var ama servisin becereksizliği. servisteki ustalar eminimki çok iyi tofaş ustasıdır ama bizim araçlarımızın dilinden ne kadar anlıyorlar orası şüpeli

ben hararet düşmesi problemiyle servise gittim, polen filitresini değiştirmişler çözüm olarak gerisini siz düşünün
    bence başka bir servise daha göstermekte fayda var

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

Ben aynı sorunu yaşadım,ustam enjektörlere baktır dedi.enjektörler söküldü,temizlendi ayarlandı tamir takımı değişti..sorunum tamamen kesildi.artı olarak çok ciddi performans artışı ve yakıt tüketiminde düşüş oldu.bence servise gitmek yerine iyi bi bosch servisi sizin probleminizi çözer..zaten servislerde bu işi bosch servislerine yaptırıyo.

Sayfa 1/2 12 SonSon