Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 15.000Km ve Grande Punto Tablosu :(

Onur Baykal
    bambogie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 EN 100
    Edilen teşekkür: 19

Teknik Konu 15.000Km ve Grande Punto Tablosu :(

Arkadaşlar bayadır aranızda değildim tatil iş güç derken bilgisayarın yüzünü unuttum bide dolaşmaktan.Arabam zaman olarak 7 aylık (12 02 2007 trafik çıkışlı) 14.900 (yarın eskişehire gidicem olucak 15.1xx ) Ön kaportada mercimek büyüklüğünde bir tane ve bi kaç tane küçük küçük kabartı ortaya çıkmaya başladı ilk önce ağaçlardan reçine falan diye iyice kendi elimle yıkadım tırnağımla kontrol ettim en büyüğünü baktım değil sonra süngerle temizlerken birde ne göreyim bi kaç tane daha küçük küçük kabartı daha çıkmış.Şimdi buna ne yapmak lazım?Bu neden olur bi fikri olan var mı?Benim aklıma hatalı boyama ve boyanın hava alıp kabarmasından başka birşey gelmiyor...

Arabamın ön takımı Allaha emanet oldu.Bir tümsekten geçiyor sanırsınki arabayı ikinci kattan aşağıya bıraktım bam güm artık logardan tümsekten geçmeye korkmaya başladım tekerlek falan çıkıp gidicek yerinden diye?Bakındım bakındım bundan kimse şikayetçi değil.Aynı yollarda ve aynı hızla toyota corolla hatchback kullandım tık yok arabada anlamadım gitti.

Bir başka problem ise devir çok düşükken sıkışık trafikte 2inci vites rölanti devrine yakın seyrederken gaza bastığımda 3üncü vitestede oluyo tık diye bi ses geliyo ya şanzımandan yada motordan anlayamadım.İlk olarak motor kulakçığı geldi aklıma ama ilk çalıştığındada sallantı ve ses yapar düşüncesiyle onda da kararsızlığa kapıldım.

Deri vites topuzumun üstünde ne boya kaldı ne bişi soyuldu gitti Allahtan direksiyondan bişi yok onda bi renk atımı bi bozukluk.

2007 modellerde yok artık tıkırtı burcu olayınada ben bi son verdim vericem sanırım sağa sola giderken artık çıtırt yada tık diye bi ses geliyo yada çevirirken iki metal birbirine sürtüyo gibi sesler çıkartıyo.

Son olarak 2inci vitesten 3e ve 4ten 5e takarken vitesin sırtına vurup ileri itersiniz.Bu esnada sanki şırındanın iticisini çıkartırtınızmı hazneden çıkarken bi ses çıkartır aynen bunun gibi bi ses geliyo.

Bide unutmuşum aldığımdan beri 4üncüye arka sol kağı ses yapıyo diye servise yinelicem gene dicekler ayarı kaçmış bunun

Sonuç aynı servise gidilecek ve bakalım neler olacak bilmiyorum ama önce sizinle paylaşmak istedim.Bu durumlarda bilgisi olan yada fikirlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Biraz uzun oldu sanırım ama ancak anlatabildim dertleri.

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Bu şikayetlerden yakınanlardan biriside bendim ve ben aracımı sattım.Ama benimkisi 2007active di.Emotion donanımlı araçlara sahip arkadaşlar genellikle böyle sorunların active de mevcut olduğunu söylüyordu.Ama görüyorum ki sizinkiside emotion.

Arkadaşlar kızıcak belki gene ama servis yollarını aşındırmıştım.Bu sorunların çoğu bendede mevcuttu.Ama çözümler geçici oluyordu ve bi süre sonra problemler tekrar başlıyordu.Umarım siz problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

bende hiçbiri yok

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Geçmiş olsun hocam aslında çoğu kronik gp sorunları gibi gözüküyor fakat boya,deri vites ve vites değişiminde tıp sesi sorunu ilginç geldi hiç duymamıştım umarım serviste halledilir..

Özlem ÖNEN
    Selçuk Üniversitesi Unique_GOTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 211

geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sorunlarınıza kesin çözüm bulursunuz

Onur Baykal
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 EN 100

valla kronik sorunlar gibi değil bazı kronik sorunlar diyelim valla bakıcam artık serviste allah var ellerinden geldiğince halletmeye çalışıyorlar ama böyle devam ederse corsa almadığıma yanmaya başlıcam onca para veripte zırt pırt servise gitmek adamın canını sıkıyo.bakıyorum millet periyodik bakım için gidiyo bi tek servise o kadar.bu hafta içinde giricek araba servise bursada pek servisten memnun olmadığım için eskişehir birmotta sokuyorum servise.nedenide şu başımdan bie anahtar olayı geçti anlatamam.arabanın orijinal anahtarı sadece kapı klidinin ordan kumanda ediyodu bende alala nasıl uzaktan kumanda bu diye bursa birmot servise gittim adamlar sağolsun bana bu modeller böyledir biz bişi yapamayız dediler.eskişehirde daha söyler söylemez içeri aldılar test ettiler meğerse anahtarda üretim hatası varmış değiştirdiler hemen anahtar isteyip.daha saymakla bitmez ön camım değişti bi gün bi baktım cam lastik yerlerinden çatlamış 10cm ye yaklaşmış bakıyorum bakıyorum taş izi diye bişi yok pürüz yok o değişti falan daha saymakla bitmez ama arabamla ilgili izlenimlerim giderek düşmeye başladı bakalım allah sonumuzu hayır etsin dicem artık.galiba bende bi sorun var tuhaf tuhaf şeyler hep beni bulur.devam ederse zaten bunlar kafama koydum fiatla mahkemelik olucam.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

hepimizde var problemler ancak opele bulasman en buyuk hata olurdu emin ol. Cevremde kullanan yakınlarım var resmen araclar ellerinde kaldi omega tigra vectra hepsi aynı rezalet. Puntodan benimde cok sikayetim var ama inanki opellerin yanında bu araclar melake.

Bu arada uzaktan kumanda olayını ogrendigim iyi oldu; bende fazla uzaktan kumanda etmemesi icin dusunulerek yapılmıs biseydir o diye kendimi kandirip duruyordum
    Konu ugurozer tarafından (15/09/2007 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.

Onur Baykal
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 EN 100

yok kesinlikle öyle değil servise git değiştirsinler valla ya kapıda anahtarla açmışım ha kumandayla açmışım fark etmiyodu bide ellerin dolu bagaj papağı açma durumu vardıki o çok fena oluyodu aynı şey varsa servise anlat derim ilk önce böyle derler.hatta pil değiştir dediler bayat çıkmıştır ondan zayıflamıştır sinyal diye bi saat pili alıp kendin de dene yok öylede olmuyosa direkt servise git yenisi gelsin ama bende bi uyarı yedek anahtarın ve kod kartınıda al illa onuda istiyorlar yeni anahtarı kodlarken.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepimizde var problemler ancak opele bulasman en buyuk hata olurdu emin ol. Cevremde kullanan yakınlarım var resmen araclar ellerinde kaldi omega tigra vectra hepsi aynı rezalet. Puntodan benimde cok sikayetim var ama inanki opellerin yanında bu araclar melake.

Bu arada uzaktan kumanda olayını ogrendigim iyi oldu; bende fazla uzaktan kumanda etmemesi icin dusunulerek yapılmıs biseydir o diye kendimi kandirip duruyordum
    Valla ben puntoyla 5000 km ye kadar en 5 kez servise girdim çıktım.Şu anda astra yı alalı 2 ay oldu nerdeyse 3500 km yol yaptım tık yok çok şükür.

Ben Omega ve Tigraya amenna bişey diyemem ama astrası ve vectrası elinde patlayan pek görmedim.

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı bebeto85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben puntoyla 5000 km ye kadar en 5 kez servise girdim çıktım.Şu anda astra yı alalı 2 ay oldu nerdeyse 3500 km yol yaptım tık yok çok şükür.

Ben Omega ve Tigraya amenna bişey diyemem ama astrası ve vectrası elinde patlayan pek görmedim.
    Fıratçım senin astra makyajlı yani birçok sorun giderildi.

yenileri çıkarmı bilemiyorum tabiki.inşallah çıkmaz.

biliyorsun gp ile aynı motor ama gp de olmayan soğukta zor çalışma problemi astra da mevcuttu.bir iki arkadaş oturup tartıştık sonuçta opeli tebrik etmek zorunda kaldık

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Akın abi biliyorum özellikle ilk serilerde büyük şanzıman problemleri vardı.Mahkemelik olanlar oldu ama dediğin gibi makyajlılarda halledilmiş dendi ve ben şu ana kadar çok memnunum ve problem yaşamadım.

Soğukta çalışıp çalışmadığını kışa görücez abi .Bu arada sabırsız davrandım senlede konuşmuştuk umarım bravo bu sabırsızlığı benim yüzüme tokat gibi vurmaz

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

1.6 mjet çıktığında belki üzülürsün.

yoksa ha astra ha bravo öyle birbirlerine fark atıcak araçlar değil.

benzinli alsaydın ve performans bekleseydin iş değişirdi.

1.6 atmosferik 115 hp 155Nm torkluk astra ,120 hp 200Nm torkluk bravo karşısında kalkışı geç özellikle uzun yolda varlık gösteremez.

linea t-jet i test ederler ne demek istediğimi anlamışlardır.deli gidiyor

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Linea da öinli cherry motoru kullanılıyor seklinde soylemler duydum dogru mudur yanlis midir bilgisi olan var mı?

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linea da öinli cherry motoru kullanılıyor seklinde soylemler duydum dogru mudur yanlis midir bilgisi olan var mı?
    O söylentilere çok cevap verdim ama birkez daha verelim.

m-jet,fire,t-jet serisi motorlar fiat ın kendi motorudur.en yeni t-jet de dahil her biri kendini kanıtlamış motorlardır.

linea nın çinde üretilecek versionunda çin şartları için özel geliştirilmiş 1.6 ve 1.8 benzinli motorlar kullanılacak.bizim yerli linea ile ilgisi olmayan bu motorlar avusturyanın avl motor firması tarafından geliştirilmiş fiat la iş birliği yapan chery tarafından üretilecek modern euro 4 motorlardır.avrupaya ihraç edilecek lineayı biz üretiyoruz ve çindeki motor ihraç araçlarda da doğal olarak yok.

konunun sapmasından dolayı da özür dilerim.arkadaşımızın sorunlarıyla ilgilensek daha iyi olucak.

16. Bu mesajı için 2 kişi Akincl'ye teşekkür etti:

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

@Onur
    sorunlarına üzüldüm. Hangi marka otomobil alırsan al böyle bir olayla karşılaşma olasılığın var. Ben 15,000km'yi geçtim şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

şansızlık yada servislerin yetersizliği demek lazım.
    ben 45 bine geldim , iki kere tıkırtı burcu değiştirdim , bir kerede direksiyon mili değişti başkada bir sorunum yok şükür. dikkatsiz komşuların kapılara çarpmasından dolayı olan küçük göçükleri , uzun yollarda gelen taşların yaptığı izleri falan saymıyorum tabi onlar başa heran gelebilecek şeyler herkes için.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Onur Baykal
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 EN 100

yok onları ben geçtim canım sağolsun bende komşu değil terminatör falan var allah korusun neler geliyo başımıza geçen gün etekliği sürttüm kaldırıma o benim eşşekliğim yapıcak bişi yok dar dönmüşüm sıkışıktık cırt dedi gitti böle şeylerede kalkıp amanın bu arabanın boyası kaldırım taşıylamı çizilirmiş gibi gereksiz serzenişlere gerek yok.bakalım valla işte bi araştırıcam soruşturucam şimdilik ön kaputu tamir ettirmeme kararı aldım bakalım başka yerlerinde bişi çıkıcakmı?arabamın tek boya atılmış yeri sağ eteklik olucak diğer orjinal boyalı yerlerden de aynı şekilde kabarma yapmaya başlarsa ki tavandan çok umutluyum o zaman işte iadesi yoluna gidicem ha olmadı zaten bu aralar alıştım fiatlada mahkemelik olurum bütün günüm noter savcı avukat arasında geçiyo bide fiata açarız tüketici mahkemesinde getirirler bilirkişi ondan sonra artık nolucanı görürüz ama inanın böyle şeyler insanı arabasında ve araba kullanmaktan soğutuyo 1 saat sonra eskişehire gidicem ama aman biri geçsede kullansa diye bakıyorum.ha arabamı çok seviyorum dün gece megane 1 kullandım bi daha mı yok bide adamın araba allahlıktı seviyorum gene arabamı ama insanın için öyle tam ferah olmuyo dediğimi anlamışsınızdır sanırım.

fatih uzuner
    kara yılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

bence sorun sizde arabayı hor kullanıyorsunuz benim 1 ci viteste gittiğim bozuk yolda adam tam gaz yanımdan geçiyor yuuhh be diyorummm hiç mi acımıyorsun arabayı temiz kullanırım çukurdan kaçar tümseklerde kesin dururum ve tıkk yokk kulllanıma bağlı birazdaa...

Onur Baykal
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 EN 100

doğrudur kullanıcı hatasıda çıkabilirde mekanik olan bi olayda rot balans ayarı hadi bende kaynaklansın,hadi çukurlarada kiminde kazık fren yapıp yavaş geçeyim diye de uğraşmadım,hadi onuda geçtim anahtarımıda ilk aldığımda ben az mesafede kullanılsın diye yere attım üstünde zıpladım.tamam bende seviyorum arabamı ama bu kadar da aptal değilim bedavaya vermediler bu arabayı ve bundan sonraki arabamıda bedavaya vermicekler.arabamı 0 almamın sebebi uzun zaman severek ve zevk alarak kullanmaktı ayda 1 servise gidip orasını burasını sıktırıp uğraşmak değil.ha bide dip not ufak tefek şeyleri yazmadım ön camım ortadan ikiye çatladı onada taş gelmiştir diceksiniz o zaman garantiden nasıl değişti bilmeden bakmadan yargılamak kolay burda ben grande puntoyu karalayıp kötüleyeyim diye değil sadece başımdan geçenleri anlatmak için yazdım ki yukarıda okumuşsanız bi arkadaşa en azından başımdan geçen anahtar olayı yardımcı oldu bende aynı şeyi düşünüyodum öylesine sordum düzelttiler.ama siz arabanızı temiz ve elinizden geldiğince iyi kullanmaya devam edin karayollarının bozuk yollarında çukurdan geçmeden stabilize yolda gösterge panelinizden ses gelmeye başlarsa umarım ne kaskonuzu kullanırsınız nede servise gidersiniz kendim ettim kendim buldum deyip japon yapıştırıcısıyla yapıştırırsınız.kısacası tavrınızı hiç mi hiç beğenmedim ve size katılabileceğim tek ortak nokta yok...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

valla sorunu bitmiyor bu aracaın ama aldık bi ker neyapalım
    bende de cukurlara girdiğinde langır lungur ses geliyor
    sağ on taraftan pastik gıcırtısı geliyor servise 1.5 yıldır soylememe ragmen gideirlmedi oylecene biniyorum..
    sinyal kolu aşağı yada yuarı ogursay direksiyon ceviridğnde cıt cıt sesler geliyor
    kontak anahtarı mutaka 3 tura bir cevirmez
    on tampon acılmıs sıcaktandır dendi..
    birde arka kapı ayarları yapılıyor yapılıyor olmuyor arkadas anlamadım gitti
    simdilk bunlar var aklımda ama dahada fazlası gelecektir basımıza

Sayfa 1/2 12 SonSon