20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bir sorun bitmeden diğeri çıktı. Arabanın ibresi kendi kendine yükseliyor?

fatih aksu
    fthaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Standart Bir sorun bitmeden diğeri çıktı. Arabanın ibresi kendi kendine yükseliyor?

Arkadaşlar yaklaşık 1.5 ay önce yazmıştım burayada boş viteste giderken arabada fren sertleşmesi olmuştu. Bunu 3-4 ustaya gösterdim hiç biri bir sorun göremedi. Vestinghaus a baktılar borulara baktılar sıkıntı yok dediler neyse ki bir daha olmadı bu olay. Bunun için sanayiye gittigimde aracın geri lambası yanmıyordu onu yaptırdım neyse kısacası bu fren sorunu kaldı öyle şimdi araçta ışıklar yanmasına rağmen ışıklarınızı kontrol edin diye uyarı vermeye başladı yol biglisayarı. Ama aralıklarla 1 saniye gidiyor 10 saniye tekrar uyarı 1 saniye tekrar gidiyor bu şekilde uyarı veriyor ışıklarda sıkıntı yok. Bunun dışında bu ay içinde 2 kere olan daha entresan bi olay aracın ibresi yavaşladıgımda kendi kendine 80-90 lara çıkıyor birden dolayısıyla city modu devre dışı kalıyor 2 sanyie sonra düzeliyor. Nedir bu sorunlar arkadaşlar valla anlamadım ben bu işi aracı alalı daha 5-6 ay oldu 3 ay felan rahat sürebildim sonra hep böyle incik cıncık işlerle ugraştım hala da ugraşıyorum

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

fatih bu olay 2006 ve 2007 puntolarda vardı yazılım güncellenmesiyle çözülmüştü yani muhtemelen seninkide böyle bir şey yakın bir servise gidip durumu izah et yazılımını kontrol edip güncellesinler sorun muhtemelen çözülür.

fatih aksu
    fthaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatih bu olay 2006 ve 2007 puntolarda vardı yazılım güncellenmesiyle çözülmüştü yani muhtemelen seninkide böyle bir şey yakın bir servise gidip durumu izah et yazılımını kontrol edip güncellesinler sorun muhtemelen çözülür.
    Öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için en yakın zamanda bir servise gideyim ben. Uyarı ışığı da kısa farlardan dolayıyımış kısa farlardan biri temassızlık yapıyormuş o halloldu. Arabayı her sürdüğümde 1 kere oluyor bu olay artık özellikle şunu farkettim ben 0-20 arası trafikteyken tam kalkış anında oluyor geçen tam kapılar kilitlenirken oldu mesela elektriksel bir sorun var gibi yani. İbre kendi kendine 80-90 a çıkıyor daha HIGH SPEED VOLUME olayı açık oldugundan radyonun sesi artıyor city modu devre dışı kalıyor.

Bir de acaba araba boştayken fren sertleşmeside elektriksel bir sorun olabilirmi sizce 1 kere oldu 1 ay önce hiç bir usta çözemedi mekanik aksamlarda sorun yok dedi hepsi

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Standart Bir sorun bitmeden diğeri çıktı. Arabanın ibresi kendi kendine yükseliyor?

2006 puntomda vardi bu sorun. Bilmiyorum baglantisi varmi ama asiri sicak havalarda yapiyordu ozellikle. Antalya birmotta hallettiler. Daha dogrusu hallettikleri i soylediler. Cunku ben birkac hafta sonra aracimi sattim. Ama bunu yaptiklarinda para almadilar hic. Femoli nin dedigi gibi yazilimsal bir hatasi sanirim fiat in.

AHMET CAN
    bykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

bu hatanın aynısı bende var ibre birden yükseliyor 90 100 bazen 200 e dayanıyor city devre dışı kalıyor max 2.5 3 sn sürüyor bu city arızasımı yoksa dediğiniz gibi yazılımsal mı birde ne kadara maal olur
    my punto evo 34 be 6047

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

güncel
    my punto evo 34 be 6047

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı bykacar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel
    City arızasıyla ibre oynamaz. Akünüzü kontrol edin. City arızasında sadece göstergede direksiyon ikazı yanar. Öyle ibre oynamaları falan olmamalı. sorun aküde bence çünkü GP'lerde göstergeyle ilgili ne sorun varsa çoğunun sebebi akü olarak çıktı.

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

akü varta sıfır montajladık 4 ay önce montajlamadan öncede yapıyordu sonrada ara ara yapıyor atıyorum 10 da 1 servisi aradım ses sistemi varmı dedi var dedim getir bakalım dediler ne götürücem kendim tamirciyken
    my punto evo 34 be 6047

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

valla city değilse bu Allaha şükür o zaman bin kere cünkü sadece cityi devre dısı bırakıyor 2 sn felan sonra anında yumusuyor belki arada elektrik düzensiz geliyor yada bas elektriği fazla cekiyo olabilir müziğin şiddetine göre
    my punto evo 34 be 6047

Ahmet Kahraman
    000111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 18

Standart Ynt: Bir sorun bitmeden diğeri çıktı. Arabanın ibresi kendi kendine yükseliyor?

Bendede ayni sorun vardi serviste gosterge guncellemesi yapildi ondan sonra hic yapmadi

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı 000111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendede ayni sorun vardi serviste gosterge guncellemesi yapildi ondan sonra hic yapmadi
    direksiyonda ibre cıktıgı an anlık sertlesme ve ardından tekrar eski haline dönme oluyormuydu
    my punto evo 34 be 6047

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403

Selamunaleyküm hayırlı cumalar.
    Bendede tanıdıktan 1 sene önce yarı otomatik 1,4 punto evo aldım.
    Genel olarak memnunum ama sizin sorunlara benzer olaylar yaşadım. Bence fazla elektronik arabadan kaçmak lazım aslında. Eşim kullanır diye aldım ben.

Ahmet Kahraman
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Standart Ynt: Bir sorun bitmeden diğeri çıktı. Arabanın ibresi kendi kendine yükseliyor?

direksiyonda ibre cıktıgı an anlık sertlesme ve ardından tekrar eski haline dönme oluyormuydu
    Evet o ibreye bagli oldugu icin hiz artmis olarak dusunup direksiyonu agirlastiriyor ve teyp de hiza bagli oldugu icin sesi arttiriyordu serviste guncellemeyi yapyirirsaniz sorununuz muhtemelen cozulur

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Kisaca ibreler kendini meganeler gibi test moduna sokuyo maliyeti nedir acaba guncelletmenin
    my punto evo 34 be 6047

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Tabi ya benim aracin city modu degisti aldigim bayan 2700 tl verdim direksiyona dedi demekki bilmediginden direk para verdi bende kutu serviste ne kadar pahali diyordum aldigimda yeni degistini soylemesine ragmen rot kollari ve rot baslarida bozuktu aklima daha once niye gelmediki iyi bari city degismis
    my punto evo 34 be 6047

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

yavaş giderken yada park ederken ibrelerin birden yükselmesi ve tekrar düşmesi bendede mevcut ancak 2-3 ayda bir yapıyor ve çok düşük hızda yapıyor durmaya yakın. bende bu yüzden umursamıyorum. (model 2006)

Ahmet Kahraman
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Ben bakim yaptirirken soyledim yaptilar ucret almadilar alsalar bile cok alacaklarini tahmin etmiyorum

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı yavuzselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yavaş giderken yada park ederken ibrelerin birden yükselmesi ve tekrar düşmesi bendede mevcut ancak 2-3 ayda bir yapıyor ve çok düşük hızda yapıyor durmaya yakın. bende bu yüzden umursamıyorum. (model 2006)
    Aynen aynen senin olayla birebir ayni entereaan komik sorunlar can kaybina zarar verecek sorun yaratmasinda gerisi bos ama sunu unutmayalim fiatin kronik sorunlari var evet fakat her marka ve modelim kendine has kronik sorunu var bundan kacis yok o yuzden biz keyfimize bakalim
    my punto evo 34 be 6047

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Aynen aynen senin olayla birebir ayni entereaan komik sorunlar can kaybina zarar verecek sorun yaratmasinda gerisi bos ama sunu unutmayalim fiatin kronik sorunlari var evet fakat her marka ve modelim kendine has kronik sorunu var bundan kacis yok o yuzden biz keyfimize bakalim
    Düşte gör dostum,Allah göstermesin bu arada.Canlı örneği ben bakamıyorsun o zaman keyfe felan.

AHMET CAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı alpercabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşte gör dostum,Allah göstermesin bu arada.Canlı örneği ben bakamıyorsun o zaman keyfe felan.
    Cana zarar verici bir ariza olmasinda dostum gerisi benim icin bos ben alisigim arizalara puntomdan memnunum bi onceki e30 328 aracimdan dolayi aliskinim puntoda ciksa ariza karsima hosgorurum alistim artik sorunlarla urasmaya e30da lastik yak lastikci kaxanzin istavroz kirsin difransiyelci kazansin tapa gaz gazla conta yak parcaci kazansin uc pedal yuzunden baskin bitsin parcaci kazansin alistik valla ama puntom 1 senedir beni hic uzmedi babam tamircidir saolsun elinden geldigo kadar ilgilenir geceleri dukkanda birakirim sabah bi bakmisim lifte kaldirmis altini siler ustunu siler kendi arabasna bakmaz bu kadar o yuzfen cana zarar gelmesinde. En buyuk keyif bu
    Konu bykacar tarafından (20/09/2013 Saat 11:56 ) değiştirilmiştir.
    my punto evo 34 be 6047