Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1 depo ile max kac km yaptiniz?

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Standart 1 depo ile max kac km yaptiniz?

Arkadaslar benzer forumlar var ancak yol bilgisayari verileri vs bir turlu anlayamadım kimin kac km yaptigini ve karsilastirma yapamıyoruz duzgun bir depo ile en fazla kac km yapabildigimiz yazabilir miyiz?

Bende yazayım 860 i gordugumde bilgisayara baktim range : ----- gosteriyordu sakata gelmeyim dedim yakıt aldim.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

levent müldür
    xfree37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart kaç km?

ben ışık yanmadan 830 yaptım. Kastamonu-Antalya ama 90-120km/h arası klima açık bu kilometreyi yaptım. Çok sakin bir kullanım sanırım 950-1000 km düzgün kullanan birisi yapar. Bunun içinde Ankara ve Konya içi 50 km kadar şehiriçi var.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı xfree37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ışık yanmadan 830 yaptım. Kastamonu-Antalya ama 90-120km/h arası klima açık bu kilometreyi yaptım. Çok sakin bir kullanım sanırım 950-1000 km düzgün kullanan birisi yapar. Bunun içinde Ankara ve Konya içi 50 km kadar şehiriçi var.
    cok iyi yapmissiniz siz ya benzinli bir aracla. bende klimayi cogunlukla rampa inerken cut-off lar ile birlikte kullandim , arac isindiginda rampa cikiyorsam bile actim ayri mesele

merak ettigim birsey var butun grande punto larin benzinli dizel yakıt depolari aynı kapasite mi?

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

bir kac defa 800+ yapmisligim var . cok daha kasarak ve uygun yol-trafik kosullarida oldugunda 900 'ü de görmek mümkün , firsatim olursa yapacagim
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

875 km yaptım.

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

şehiriçi kullanımında en başarılı denemem; sarı ışık yanana kadar 660 km.

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Ben şehiriçinde en fazla 630 km, şehir dışında ise 110 km/s ortalamayla 710 km yapabildim..Bu arada arkadaşlar kırmızı ışık yandığı andan itibaren depoda 6-7 litre yaklaşık benzin daha kalıyor ve ben yolda bensinsiz kalana kadar kırmızı ışıktan sonra yaklaşık 73 km daha gitmiştim geçen sene

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şehiriçinde en fazla 630 km, şehir dışında ise 110 km/s ortalamayla 710 km yapabildim..Bu arada arkadaşlar kırmızı ışık yandığı andan itibaren depoda 6-7 litre yaklaşık benzin daha kalıyor ve ben yolda bensinsiz kalana kadar kırmızı ışıktan sonra yaklaşık 73 km daha gitmiştim geçen sene
    evet hemen hemen yeni butun araclarda 7 L ye yakıt bulunuyor isik yandiginda buda rahatlıkla 100 km demek oluyor.

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

genelde uzul yol ise 800 km birkezde 850 km çanakkale-nazilli max 90 km/h yaparak

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

araç depolarımız 45 lt.. benim aracımdaki durum aynen şöyle.. lamba yanıp yol yapmadan yakıt aldığımda 36-37 lt civarında yakıt alıyor. buda demek oluyorki laba yandığında aracımda 8 lt yakıt kalıyor. istanbula giderken 7,9 lt ortalama tutturdum.. trabzondan ankaraya gelirken 700 km lik yolu 5 ibre tuketerek geldim. kırmızı bölge hariç tam iki ibrelik yakıtım kalmıştı.. ve ortalamam 100 km ye 4.0 lt idi. hesabı şöyle yapalım. lt fiyatını 2,48 den hesaplarsak 4*2,48= 9,92 yapar buda demek oluyoki kilometreye 0,10 kuruş yaktı.
    yani kısacası 100 km ye 4 lt yaktı.. 36 bölü 4 dersek 9 eder yani lamba yanana kadar devam edip 4 lt ortalamayı tutturursak 900 km yol yapar aracımız lamba yanarak.. devam edip bir yüz kilometre yaparsakda 1000 km ancak yapabilir denir buna. ( 5 vites 75 diesel ler için bu değerlendirme)
    ben dolu depo 700 km yaptım yol yaptım. ortalama devir 2200 civarı ve ibreyi bu devirde 95 kilometre hıza sabitlemeye çalıştım. yol bilgisayarında da ortalama hız 76 km yi gösteriyordu. ortalamam 100 km ye 4 lt ve depoda kırmızı hariç iki ibrelik yakıt var. yol bitmese lamba yanana kadar çok rahat 200 km daha yol yapardım ki buda 900 demek oluyor... (keşke yol bitmesede devam edebilseydim)
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

İnanmayacaksınız ama benim inadım sonucu bir keresinde benzin bitti ve yolda kaldım..Allahtan benzinliğe çok az bişey kalmıştı arabayı total e kadar ittik sonra depoyu fulledim ve araç tam 48,5 litre yakıt aldı..bende şaşırmıştım depo kapasitesi 45 litre yani bi tuhaflık oldu bende anlam veremedim ama çok da üzerine düşmedim.

Haluk Korkmaz
    Halook!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 249

Uzun yolda maksimum 600 km yapabildim...

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

Eğer kitapcığa bakarsanız. ışık yanana kadarlık kısmın 45 yandıktan sonra ki kısmın ise 5 ila 7 litre arasında olduğunu yazar.

ben aracı aldığımda depoyu doldurdum ve tam olarak 47,13 lt mazot aldı.
    Follow Me If You Can.

17. 06/09/2007, 00:42

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı isocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer kitapcığa bakarsanız. ışık yanana kadarlık kısmın 45 yandıktan sonra ki kısmın ise 5 ila 7 litre arasında olduğunu yazar.

ben aracı aldığımda depoyu doldurdum ve tam olarak 47,13 lt mazot aldı.
    arkadaşım kusura bakma ama.. biz buralarda bu konuları çok tartıştık. mesaj ededin 11 tane. ben dh den beri buralardayım.. forumu araştırırsan gerçekleri zamanla görüp bize katılacaksın.. bu kadar küstahvarı konuştuğum içinde kusura bakma kardeş.. bilgilerin yanlış... yazdıklarımı yanlış anlayıp cevap yazarsan yazımı silmek zorunda kalacağım.

ve ayrıca sana tavsiyem yakıt alamaya gittiğinde pompacı arakadaşa söyle makine atınca depoyu doldurmaya devam etmemesini söyle.. fazla yakıt koymuşlar. pompa attıktan sonra doldurmaya devam etmişler senin anlıcan.. buda araçalarımıza zarar verir diye bilirim ben..
    Konu dejavu tarafından (06/09/2007 Saat 00:49 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesajı için 2 kişi dejavu'ye teşekkür etti:

Ömür Kuru
    omurkuru08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    07HAN47
    Edilen teşekkür: 17

hemen hemen yarıyarıya şehir içi şehir dışı 820 civarııı (bayılıyorum ya şu böcüşeeee)

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Dikkat

Alıntı dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kusura bakma ama.. biz buralarda bu konuları çok tartıştık. mesaj ededin 11 tane. ben dh den beri buralardayım.. forumu araştırırsan gerçekleri zamanla görüp bize katılacaksın.. bu kadar küstahvarı konuştuğum içinde kusura bakma kardeş.. bilgilerin yanlış... yazdıklarımı yanlış anlayıp cevap yazarsan yazımı silmek zorunda kalacağım.

ve ayrıca sana tavsiyem yakıt alamaya gittiğinde pompacı arakadaşa söyle makine atınca depoyu doldurmaya devam etmemesini söyle.. fazla yakıt koymuşlar. pompa attıktan sonra doldurmaya devam etmişler senin anlıcan.. buda araçalarımıza zarar verir diye bilirim ben..

Bende genelde öyle yaptırıyorum tam dolması için..Acaba bu zararın mantıklı bir açıklaması varmıdır ?? ne gibi bir zarar olabilir

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

genellikle şehiriçi aracı aldığımdan beri 750 km'den fazla yapamadım.

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

850 km yapmıştım ve depoyu doldurtmuştum 38 lt almıştı ki 7l mazot daha vardı bu da demek oluyor ki 130 km daha yapıp tam depoyla 970 yapabiirdim.

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende genelde öyle yaptırıyorum tam dolması için..Acaba bu zararın mantıklı bir açıklaması varmıdır ?? ne gibi bir zarar olabilir
    valla bende tam olarak sebebini bilmiyorum ama bu konu bir keresinde tartışılmıştı.. ve genelde makine attıktan sonra doldurmaya devam etmeyin diyorlardı arkadaşlar.. yanılmıyorsam depodaki algılayıcılara zarar veriyor. artı olarakda depodan kapak bölümünden yakıt atma durumları oluyormuş..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kac defa 800+ yapmisligim var . cok daha kasarak ve uygun yol-trafik kosullarida oldugunda 900 'ü de görmek mümkün , firsatim olursa yapacagim
    Bende Hüseyin abi gibi..birkaç defa 800 sınırının üstüne çıktım tam hatırlamıyorum net değerii , Geçen Ankara dönüşü yarım depo 550km yaptım ...yol boyu yapılan km + yolbilgisayarı menzili = 1100km lerdeydi....ortalama hız 60kmydi...

Sayfa 1/2 12 SonSon