20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç alıcam yardım ve bilgi lütfen

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Karizmatik Araç alıcam yardım ve bilgi lütfen

Arkadaşlar Benzinli puntomu Satıp Dizel puntoya geçiş yapıyorum. 1.4 fire active hem boş hemde hantal bi modeline sahibim

1.3 Multijet 6 ileri panoramik cam tavanlı dijital klimalı modelini buldum 2006 model 92.000 Km de Değişen boya yok Sağ ön çamurlukta ufacık bi ezik var ( 200 lira sıkışmış ) başka hiç birşeyi yok 25.500e anlaştık.

Araç bu gördüğünüz gibi

Kafama takılan bazı noktalar var. Açılır tavan skydome deniyor galiba hiç böyle aracım olmadıgı icin bilmiyorum bu icat arıza yapıyormu veya sık sorun yaşatıyor mu ? bunlarda veya 6 ileri oldugu icin bunların bazı arızaları varmı neye dikkat etmem lazım ? bide bildiğim kadarıyla dizellerinde 5 ilerilerde 75 bg ve 90 bg olmak üzere 2 sınıf vardı bunda neye dikkat etmem lazım ? Veya 75 ile 90 bg arasında ne kadar fark var ?

Bilgi veren herkese teşekkürler
    Konu Arrest tarafından (20/07/2013 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ibrahim şen
    07VE296 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ve296
    Edilen teşekkür: 18

90 bg olanlarda volan ve baskı balata bilya biraz masraflı ve bu araçlar 100000km den sonra volan bozulabiliyor ben komple seti daha yeni değiştirdim yaklaşık 1100 tl gibi bir masrafım oldu ama 90 bg aracında gidişi güzel.75 liklere benzemez kesinlikle tatmin edicidir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ibrahim şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ve296

bu arada skydome arızası hiç duymadım sağlam yapmış adamlar..

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Çok güzel bir araç seçmişsiniz. Skydome eşsiz bi zevk yaşatacaktır. Şu an bile skydome'lı araç almak için 60-90 gün arası bir bekleme süresi verilmekte...2006 Model serilerin klasik sorunu City sorunudur.Ancak alacağınız araçta daha önce bu parça değiştiyse, iyileştirilmiş city modülü denen materyal takılmıştır ve arıza vermesi düşük ihtimaldir.Verse bile servis bunun genel olarak arkasında durmuştur.Servis bakımlıysa tabii ki...

Skydome ile ilgili çok sorun yok.Standart sunroof sıkıntıları gibi.Periyodik bakımlarda kızakların yağlanması gerekiyor.Tabii olası bir sıkışma durumunda dişlisi kırılan bir arkadaş vardı forumdan o da konuyu görürse yardımcı olur.Cam patlaması sorunu vardı ama 2 kişi.Forumda o kadar çok skydome sahibi var ancak cam patlamasıyla karşılaşan 2 kişi var ki fabrikasyon hatası olduğunu düşündürür.Bir sorun yaşama olasılığınız çok düşük...

1.4 Fire araçtan 1.3Multijet'e geçmek size daha iyi bi sürüş performansı yaşatacaktır emin olun.Dizel araç öncelikle kalkışta çok farkettirecektir.Bunu zaten herhangi bir dizel araç kullandıysanız görmüşsünüzdür. 75BG'lik araç şehir içinde gayet yeterli, üstelik daha tasarruflu (chip tuningle daha daha tasarruflu oluyorlar). 90BG'lik araç ise, kasayı daha rahat kaldırıyor ancak kullanıma bağlı olarak tasarrufunuzu biraz daha kısabiliyor.Çünkü pedalı sabit tutmak adeta bir sanat araç kullanırken.6 ileri vites bize yeni gelen 1.5DCİ qashqai'de var nihayet dün geçebildim.Şehir içinde kullanmanız pek olanaklı değil.Ancak şehirdışında düşük devir + 6. vites müthiş bir yakıt tasarrufu yaptırıyor.Yüksek devirde de uçuveriyor araç resmen..

Yani çok güzel bir tercih yaptınız.Skydome + Siyah Renk + 90 BG ise aracınız. Çok güzel bir görüntüye sahip oldunuz, kullanmayı çözdükten sonra yakıt tasarrufu da ettiniz, üstelik fiyatta çok iyi anlaşmışsınız kârdasınız...

Not : Multijet motorlarda araç alırken KM yüksekliğine bakmamak gerekiyor kanımca.Yeni nesil motor.Kaporta kusurlarına bakmak daha iyi.Motor durumu ve Kaportayı kontrol ettikten sonra (sizin yaptığınız gibi, bence doğru olan bu) her türlü araç alınabilir...

Yakın zamanda bu tepki de ortadan kalkacaktır zaten

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

bunların triger bakımı falan ne zaman geliyor baskı balatanın iyi olup olmadıgını serviste usta test sürüşü yaptıgında anlar sanırım volantı tornayla kurtarmıyormu ilk baskı balata değişiminde?
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir araç seçmişsiniz. Skydome eşsiz bi zevk yaşatacaktır. Şu an bile skydome'lı araç almak için 60-90 gün arası bir bekleme süresi verilmekte...2006 Model serilerin klasik sorunu City sorunudur.Ancak alacağınız araçta daha önce bu parça değiştiyse, iyileştirilmiş city modülü denen materyal takılmıştır ve arıza vermesi düşük ihtimaldir.Verse bile servis bunun genel olarak arkasında durmuştur.Servis bakımlıysa tabii ki...

Skydome ile ilgili çok sorun yok.Standart sunroof sıkıntıları gibi.Periyodik bakımlarda kızakların yağlanması gerekiyor.Tabii olası bir sıkışma durumunda dişlisi kırılan bir arkadaş vardı forumdan o da konuyu görürse yardımcı olur.Cam patlaması sorunu vardı ama 2 kişi.Forumda o kadar çok skydome sahibi var ancak cam patlamasıyla karşılaşan 2 kişi var ki fabrikasyon hatası olduğunu düşündürür.Bir sorun yaşama olasılığınız çok düşük...

1.4 Fire araçtan 1.3Multijet'e geçmek size daha iyi bi sürüş performansı yaşatacaktır emin olun.Dizel araç öncelikle kalkışta çok farkettirecektir.Bunu zaten herhangi bir dizel araç kullandıysanız görmüşsünüzdür. 75BG'lik araç şehir içinde gayet yeterli, üstelik daha tasarruflu (chip tuningle daha daha tasarruflu oluyorlar). 90BG'lik araç ise, kasayı daha rahat kaldırıyor ancak kullanıma bağlı olarak tasarrufunuzu biraz daha kısabiliyor.Çünkü pedalı sabit tutmak adeta bir sanat araç kullanırken.6 ileri vites bize yeni gelen 1.5DCİ qashqai'de var nihayet dün geçebildim.Şehir içinde kullanmanız pek olanaklı değil.Ancak şehirdışında düşük devir + 6. vites müthiş bir yakıt tasarrufu yaptırıyor.Yüksek devirde de uçuveriyor araç resmen..

Yani çok güzel bir tercih yaptınız.Skydome + Siyah Renk + 90 BG ise aracınız. Çok güzel bir görüntüye sahip oldunuz, kullanmayı çözdükten sonra yakıt tasarrufu da ettiniz, üstelik fiyatta çok iyi anlaşmışsınız kârdasınız...

Not : Multijet motorlarda araç alırken KM yüksekliğine bakmamak gerekiyor kanımca.Yeni nesil motor.Kaporta kusurlarına bakmak daha iyi.Motor durumu ve Kaportayı kontrol ettikten sonra (sizin yaptığınız gibi, bence doğru olan bu) her türlü araç alınabilir...

Yakın zamanda bu tepki de ortadan kalkacaktır zaten

Çok teşekkür ederim iç açıcı ve doğru bilgilerle dolu bir metin yazmışsınız gerçekten. Ben hiç 2. el araca binmedim hep ilk el araç aldık bunuda 2006 da almıştık satıp bunu almayı tercih ettim aracımıda 20.500 gibi güzel sayılır bi rakama satıcam biraz üste artık para bulup almak istedim dolanırken nette şans eseri buldum bugun bir arkadasımla gidip araca bakacagım icime sinecek bir araç gibi. Sanırım sorun yaşamayacağım tekrar cok teşekkür ederim bilgiler icin

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Şimdiden hayırlı olsun, allah kazasız belasız binmek nasip etsin.
    Naçizane fikrimi belirtmeden geçemeyeceğim, yerinizde olsam, bütçemi biraz daha zorlar aynı özellikte ve donanımda bir evo alırdım.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun, allah kazasız belasız binmek nasip etsin.
    Naçizane fikrimi belirtmeden geçemeyeceğim, yerinizde olsam, bütçemi biraz daha zorlar aynı özellikte ve donanımda bir evo alırdım.
    Kardeşim o kadar zorlayamıyorum zaten 6000 7000 tl kredi çekeceğim

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim iç açıcı ve doğru bilgilerle dolu bir metin yazmışsınız gerçekten. Ben hiç 2. el araca binmedim hep ilk el araç aldık bunuda 2006 da almıştık satıp bunu almayı tercih ettim aracımıda 20.500 gibi güzel sayılır bi rakama satıcam biraz üste artık para bulup almak istedim dolanırken nette şans eseri buldum bugun bir arkadasımla gidip araca bakacagım icime sinecek bir araç gibi. Sanırım sorun yaşamayacağım tekrar cok teşekkür ederim bilgiler icin
    Rica ederim, ben de araştırarak yardımcı olmaya çalıştım.Henüz Grande Punto'm yok Hayırlısı olsun, inşallah beklediğiniz gibi bir araç çıkar.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, ben de araştırarak yardımcı olmaya çalıştım.Henüz Grande Punto'm yok Hayırlısı olsun, inşallah beklediğiniz gibi bir araç çıkar.
    Umarım ama aklıma şimdide triger ve baskı balata volant olayını taktı arkadaş :/

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Umarım ama aklıma şimdide triger ve baskı balata volant olayını taktı arkadaş :/

vallahi teknik konuları bilmem ama forumda çok sayıda bu aracı kullanan arkadaş var eminim ki görecekler ve sorunu yanıtlayacaklardır.

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

kardeş sana tavsiye servise expertiz yaptır 2006 model araç sonuçta serviste kayıtlarıda vardır iyi araştır sonra başın ağrımasın 0 km araçta bile boya çıkıyor bazen araç güzel duruyor inşallah sıkıntı yoktur.
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

merhabalar bence 2006 model araç için 25,500 pahalı bi rakam,ayrıca iyi bi ekspertiz yaptır,km çok az geldi bana,o fiyata 2008-2009 olanını yalnız sky dome olmayanını alabilirsin,karar senin

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Ynt: Araç alıcam yardım ve bilgi lütfen

hocam skydome olan araç daha çabuk gitmiyor mu sence? yani ben ilanlarda skydome görünce adamın numarasını arıyorum sayfada.Skydome'lu aracın piyasada bence alıcısı mevcut ..

Motorola Atrix ile gönderildi

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

herkesin kendi görüşü ama şahsen sky dome lu araç almam ne kadar fazla donanım o kadar fazla arıza demek

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

hayırlı olsun.beğendiyseniz,sorun yok.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hayırlı uğurlu olsun hocam güzel araca benziyor..

ibrahim şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ve296

bunların triger bakımı falan ne zaman geliyor baskı balatanın iyi olup olmadıgını serviste usta test sürüşü yaptıgında anlar sanırım volantı tornayla kurtarmıyormu ilk baskı balata değişiminde?
    volantı sabit volan olmadığı için tornada yapılmıyo..

ibrahim şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ve296

kusura bakma kardeşim ben sana sadece tavsiyede bulundum benim aldığım arkadaşta araca iyi baktım dedi servis bakımlı dedi kuruş masraf yok dedei ama sadece dedi bizde arabayı gittik ta antalyalardan aldık...ve sonuç ön takım yaptırdım komple baskı balata ve volan derken bilya allah şükür arabam oldu zımba ama bi dolu masraf ettik..ben bunun için bilgilenmen için yazdım sonra bizim ki gibi masraf yapma diye karar senin kardeşim hayırlısı olsun..

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar araca bakmaya gittim. Ufaktan başlayım yani sorunları adam sorunsuz boyasız demişti telefonda.

Sol arka çamurluğa elimi bi sürüyorum pütür pütür boya geliyo.
    Sol arka kapı sanki aşağı doğru kasmış , Üstten biri kapıyı aşağı doğru eğmek için bastırmış gibi ; Marşbiyele sürtüyo resmen kapı acılıp kapanırken simdi düzeltmisler ama zamanında sürtmüş yani izi var. Ufak tefek çizikleri vardı
    Skydome açtıgımda sorun yaratmadı fakat aracı adama teslim ederken 1 tur attıktan sonra adam kapatmak icin düğmeye bastı kapanmadı ya kapatamadım ben pek anlamam oglum biniyo genelde dedi tavanı kapatmaya calıstım en başa geldi tutukluk yaptı. Sky dome'nin en ön kısmına gelen o rüzgarı kesen kısmını biraz bastırdım içe doğru ondan sonra kapandı orasıda sorunlu.

Pek anlaşamadık bide kıvrak birine benziyodu 25.500e o araç biraz masraf cıkarır gibi Orduda aynı şekilde bir araç buldum sadece jantı yok onunda ama skydome siz araç almicam kesinlikle beklerim ama almam yani.