11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Birkaç Sorum Olacak?

ONUR HOCA
    gpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    45SA
    Edilen teşekkür: 30

Standart Birkaç Sorum Olacak?

Öncelikle mesajımı okuduğunuz için teşekkürler;
    1. 2008 grande puntomun ön orta konsoldaki hava kanallarından(ön ortada klimanın üflediği yer varya) birinin sağa sola ayarlama zımbırtısı kırıldı, garantiye girmediğini servisten öğrendim, ve bana 90 ytl olduğunu söylediler,
    benim öğrenmek istediğim kaskodan yaptırabilir miyim?
    2. Puntom fire active ve malum mp3 çalar yok, mp3 çalarlı bir teyp almayı düşünüyorum ancak speed volume ve direksiyondan kontrol gibi özellikleri kaybetmek istemiyorum, yeni alıp takacağım teybe diresiyondan kontrol ve speed volume gibi özellikler uyumlu olabilir mi?
    3. Aracım şu anda 4000km'ye yaklaştı, yakıt sarfiyatım klima açık, 120-130 hız ile şehir dışı 220-230 civarı, akşam klima kapalı gelirken ise 200'ün altına indi, bu değerler biraz daha düşebilir mi?
    4. Aracıma bir süre sonra tüp taktırmayı düşünüyorum, puntosuna tüp taktıran arkadaşlar performans ve yakıt tüketimi açısından beni bilgilendirirse sevinirim, ayrıca 1.4 fire active motor için sıra sistem tüp mü takılır? Taktırma masrafı ne kadar olur?
    5. 1. ve 2. vitesteki (gerçi 3 ve 4 tede pek şahlandığı söylenemez) geç ivmelemeye bir çare varmı? Benzinli motorlar için powerbox var mı?
    6. Yol bilgisayarı anlık yakıt tüketimi bilgileri mesela klima açıkken klima açık duruma göre mi sarfiyat bilgisi veriyor yoksa biz mi yüzde 10-20 ekleyerek hesap edeceğiz? Ayrıca yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketim değerleri ne derece doğru?
    6. Ön kaputta mıcırdan dolayı ufak bir çizik oluştu bunu kasko karşılar mı?
    7. Kumandalı anahtarı yetkili servisten yaptırabilir miyiz? Yoksa kumandalı anahtarı kaybedersek uzaktan kumandalı merkezi kilit olayını bir daha kullanamayacak mıyız? Malum yedek anahtar düz ve uzaktan kumanda yok.
    Biliyorum biraz fazla oldu ama belki bir çok kişinin sormak istediği sorular da vardır bunların içinde hepsini bilmeseniz de soru numarası vererek bildiklerinizle ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim, herkese bol puntolu kazasız günler dilerim.... İlginize şimdiden teşekkürler...
    2008 Grande Punto 1.4 Fire Active 8V, +çelik jant+park sensör+sis farı+tekno gri

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

1- hayır
    2- olması çok zor , aracımızın data hattı olan Canbus adaptör takılabilen bir teyp bulursan ancak. forumun ilk zamanlarında bir arkadas italyadan böyle bir parça getirebilecegini yazmıştı ama zor iş diyorum .
    3- şehir dışı uzun yolda yakıt tüketimi değerlerin biraz daha düşecektir.
    4- Forumu incelersen tüp taktıran arkadaşlar var ve cok memnunlar. gp ye sıralı sistem takılır elbette , masrafıda 1000 ytl - 1000 euro arası olur markasına göre.
    5- yok , ne yapsan hızlanmıyor alışacaksın
    6- elbette klima açıkkenki tüketimi veriyor , siz ne yakıyorsanız onu söylüyor. bence epeyce doğru hesaplıyor siz yinede üstüne 0.1-0.2 litre ekleyin ama.
    6(2)- karşılar . mini onarım gibi bir klozunun varsa hasarsızlığınızı bozmadan da karşılar ama taş izini tamir etmek kolay değildir. rötüş ile kapatılamayacak kadar büyükse boya gerektirir ki metalik boya oarça olarak atılmaz komple boyanması gerekir. yaptırsanız bile taş izlerinden kurtuluş yoktur bence uğraşmanıza değmez.
    7- Kumandalı anahtarı ücreti karşığından servisten alabiliyor olmamız gerek , aracın kitabında böyle bir şey yazıyordu. istersek uzaktan kumandalı yedek anahtar alabilirmişiz.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

3. Bu mesajı için 2 kişi h k'ye teşekkür etti:

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

hüseyin bey bütün soruları cevaplamış zaten... bize bişi bırakmamış
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Ertan Tunga
    lachin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 LE 642
    Edilen teşekkür: 1

-Klima açık yakıt sarfiyatını gösterir.
    -Kumadalı anahtarı serviste var, 200YTL civarında da fiyatı var.

Kolay Gelsin

Aydın Erden
    Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE003
    Edilen teşekkür: 21

7. Kumandalı anahtar en geç iki gün içinde geliyor. En çok 8 defa ya kadar kumandalı çıkartılabiliyor. Fiyat 212 YTL

mahmut bilgiç
    enerq57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

merhaba onur bey ve forum gezginleri

öncelikle hüseyin beyin bütn cevapları yazmış olduğunu görüyorm
    1-kaskodan yaptırabileceğini sanmam yapılsa bile kaskonun bozulma olasaılığı ortaya çıkar
    2-şu anki teknolojide bu mümkün değil çünkü sen alacağın bir ürün bu aracın üzerindeki can bağlantısı ile uyum sağlamayacaktır dolayısı ile direksiyondan kumanda ve hıza göre ses yükselme olayı olamaz
    3-yakıt sarfiyatın bir miktar daha düşecektir fakat 120 km 130 km yi geçtiğin müddetce katalog değerlerini tutturamazssın
    4-tüp tabiki şu anda sıralı sistemler verimli fakat aracının gerek motor gerekse elektronik sistemleri garanti dışına çıkacağını unutma bu riska değerse mükemmel bir sistem
    5-aracının kullanın klavuzunun 213. sayfasına bakarsan 3000 d/d 115 nm ve 77 hp bir güç üretiyor aracın boş ağırlığı 1040 kg bundan fazlasını beklemmen lazım sanırım
    6-hayır yol bilgisayarının analizi egzosttan çıkan yakıt ve motordaki bazı sensörlerden alınan bilgiler doğrultusunda bilgisayarın yapmış olduğu harmanlamada ortaya çıkan bir sonuç buda klima aşçık veya kapalı şekilde analiz eder eklenti yapmana gerek yok % 100 net bir cevap olmaya bilir ama...
    6-(2)-bana soracak olursan kaput herzaman çakıl kuş ve bunun gibi maddeleri,n tehtidi altında okadar masrafada gerek yok kasko karşılar.
    7-servis sana kumandalı bir anahtarı 2 veya kargoya bağlı 3 gün içerisinde ücretli olarak getirebilir ve 8 adet anahtara kadar ister kumandalı ister kumandasız araca tanıttıra bilirsin anahtarın fiyatı 212,50 ytl artı kargo artı kodlama işçiliği vs. 230 ila 250 arasındaır sanırım

8. Bu mesajı için 3 kişi enerq57'ye teşekkür etti:

ONUR HOCA
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    45SA

eğer fiat bayilerinde dönüşüm yaptırılırsa garanti devam ediyormuş, kayseri fiat bayiinde bir yazı vardı orada görmüştüm, o yüzden yaptırırsam fiat bayilerinde lpg dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. ilgilnize teşekkürler
    2008 Grande Punto 1.4 Fire Active 8V, +çelik jant+park sensör+sis farı+tekno gri

mahmut bilgiç
    enerq57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı gpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer fiat bayilerinde dönüşüm yaptırılırsa garanti devam ediyormuş, kayseri fiat bayiinde bir yazı vardı orada görmüştüm, o yüzden yaptırırsam fiat bayilerinde lpg dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. ilgilnize teşekkürler
    tabiiki yetkisi olan bir fiat bayinde yaptırırsan garantin devam eder ofarklı
    istanbula gidersen eğer bu işle uğraşan DEHA OTO adında bir yetkili servis var sana tavsiye edebilirim
    tel:02122249174 - 73

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Herhangi bir marka ana üniteyi GP'nin direksiyon kumandası ile kullanabilmek için aşağıdaki linkte yer alan Unican ünitesini satın alabilirsiniz.

Paser S.r.l E-shop

Fiyatı 112 Euro. Türkiye'ye yol ücreti de yanlış hatırlamıyorsam 25 Euro idi. Yuvarlak hesap 250 YTL maliyeti var. Ben almak istemiştim ama açıkçası sadece ses aç-kapa, mute olayı için 250 YTL vermektense ana ünitemin çok daha işlevsel kumandasını kullanmak daha mantıklı geldi.

12. Bu mesajı için 2 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

ONUR HOCA
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    45SA

evet en iyisi track'a devam

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

gecmis olsn kısa zamanda cozulur ins.