Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kalorifer sorunu, soğuk üflüyor, sıcak üflemiyor

ismail ü.
    akillideli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Standart Kalorifer sorunu, soğuk üflüyor, sıcak üflemiyor

Arkadaşlar, digital klima sorunum var yardımcı olabilir misiniz? neden yapabilir

klimayı açtığımda soğuk hava son derece iyi üflüyor, istenen sıcaklığı artırıp içeri sıcak hava girmesini istediğimde üfleme yapmamaya başlıyor ama fanlarda sıkıntı yok sesini duyabiliyorum son ayarda bile değişliklik yok çok az bir hava sirkülasyonu var, acaba radyatör mü tıkalı? aracın içi yavaş ta olsa ısınıyor ama

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Fan kaliperi miydi neydi, hava akışını ayarlayan parçada sıkıntı var galiba. Garanti devam ediyorsa servis çok kısa sürede halleder.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

kaputu açın çatlak, kopuk hortum var mı diye bir bakın.. eğer varsa o şekilde binmeyin araca... bende aynı şeyi yaşamıştım

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

aracını çalıştırıyosun,

kontağı çevirdikten sonra 40sn geçmeden mono ve auto butonlarına basılı tutuyosun,

soför tarafı sıcaklığı gösteren değerlerde 3 den 1 e kadr geri sayım başlıyo, bırakmıyosun, geri sayım bitince sağ ve sol taraflarda 0 değerini görünce bırakıyosun, bu digital klimanın kendini yeniden kurmasını sağlıyor. bi süre konsoldan dız dız sesler geliyo yukarı aşşağı falan üflüyo, bitince kendiliğinden kapanıyor kalibrtasyon

tekrarlıyorum

1-motor çalıştır
    2-mono ve auto ya basılı tut, geri sayım bitene kadar bekle
    3-geri sayım bitip 0 ları görünce butonları bırak.
    4-kalibrasyon başlar ve bi süre sonra kendiliğinden biter

------------------

kalibrasyon sonunda eğer sorun devam ediyorsa

1- öncam hava aktüvatörü (dışardan hava girişine izin veren flapları açıp kapatan servo motor)
    2- hava sirkülasyon aktüvatörü arzalıdır. (soğuk ve sıcak hava karışımına izin veren flapları açan servo motor)

-----------------------------------------------------------

benim de havalandrma ile ilgili sıkıntım var, fan kapalıyken araç içeri dışardan hava alıyor, kontrol ettim, flapla actuator arasındaki plastik kırılmış sanırım, çok ters biyerde bırakın vida sökmeyi el yordamıyla zor kontrol ettim, konsolun komple inmesi gerekiyo heralde (benim araç bravo, stiloda çok kolay, puntoyu bilmiyorum). aktuvatörler çıkmacılarda karaborsaya düşmüş 200 civarı istiyorlarmış, yenisi ise 300 civarı.

kesin tanı için aracını arıza cihazına bağlattır servisde, fiatecuscan la çıkıyor herhangi bir sorun varsa. benim sorunun screenshotunu aşağı ekliyorum.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail ü.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

teşekkürler arkadaşlar, aracın garantisi yok 2006 model...

akşam eve geçtiğimde kalibrasyonu yapayım ve hortumları kontrol edeyim...

dışardan hava girişi yada araç içi sirkülasyonu sağlayan kapak değişimi yapıyor motor sesi de geliyor tepkide veriyor, ama sıcak soğuk hava değişimini yapan ayrı bir flap varsa dediğin gibi o iptal ... inş kalibrasyon yada hortumla çözeriz 300 tl pahalıymış

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

Standart Ynt: kalorifer sorunu, soğuk üflüyor, sıcak üflemiyor

Bence sıcak soğuk ayarını yapan dişli sistemi takılı kalmıştır veya servo motoru bozulmuştur. İki taraf ta soğuk mu üflüyor ?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam sıcak vermemesi contalardan da kaynaklanabilir..araç hiç hararet yaptı mı?

ismail ü.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar hararet yapmıyor araç, motor normal sıcaklığına ulaşıyor... klima devreye girdiğinde soğuk hava akışı son derece iyi, ama sıcak hava üflemesi gerektiğinde bir anda sağırlaşıyor,

sağa verip te sola vermeme gibi bir durumu yok ama kontrol edeceğim, her zaman solda oturduğumdan da farketmemiş olabilirim

Çağın Uludamar
    culudamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EC 4829
    Edilen teşekkür: 16

bende de aynı sorun vardı, sanayide 80 liraya bir cihaza bağlayıp kaloriferden ilaçlı su geçirdiler, artık sıcacık ısıtıyor.. daha sonraları sanayiye gittiğimde bir çok yerde ilanlarını gördüm, cihazla kalorifer temizliği diye..

ismail ü.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı culudamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de aynı sorun vardı, sanayide 80 liraya bir cihaza bağlayıp kaloriferden ilaçlı su geçirdiler, artık sıcacık ısıtıyor.. daha sonraları sanayiye gittiğimde bir çok yerde ilanlarını gördüm, cihazla kalorifer temizliği diye..
    anladığım kadarı ile tıkanan peteğin çözümü için bu yöntem, benim sorunum hava üflememesi

bu arada kalibrasyonu yaptım ama düzelmedi, hafta sonu hortumların kontrolünü de yapıp şaşmaz da iyi bir elektronikçi bulursam göstereceğim...

aktivatör gibi görünüyor... çözebilirsem sonucu buraya yazacağım

ismail ü.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar sorunu çözmüş bulunuyorum ama anlamadım mantıksız da gelmedi değil
    elektronikçiden önce, aracın zamanı gelmiş olan bakımını yaptırdım, değişen polen filtresi ile sorun çözülmüş oldu , bu arada üzerinden çıkan polen filtresi fiat stilo ya ait ve uyumsuz bir parça imiş

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

Standart Kalorifer sorunu, soğuk üflüyor, sıcak üflemiyor

Geçmiş olsun ucuz yırtmışsın

Sent from my iPhone 4s using

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

polen filtresi çok saçma bence. çünkü hava ısınmadan ve soğumadan önce polen filtresinden geçiyor. orayı daha önce komple sökmüştüm yani filtre bir şekilde tıkandıysa hiç üflememesi lazım. sıcak veya soğuk farketmeksizin sadece hava içeri sirkülasyonu açıkken üflemesi lazım diye düşünüyorum..

neyse mesele çözülmüş ona bakmak lazım...

ismail ü.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı muratxx5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polen filtresi çok saçma bence. çünkü hava ısınmadan ve soğumadan önce polen filtresinden geçiyor. orayı daha önce komple sökmüştüm yani filtre bir şekilde tıkandıysa hiç üflememesi lazım. sıcak veya soğuk farketmeksizin sadece hava içeri sirkülasyonu açıkken üflemesi lazım diye düşünüyorum..

neyse mesele çözülmüş ona bakmak lazım...
    durum bana da saçma geldi, belkide kapakçıklardan biri sıkışmıştı o tekrar hareket etmeye başladı... ama şimdi inanılmaz üflüyor fazla açmamak gerek

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim, bu forumda punto ile ilgii her sorunumda çözüm buluyorum

Ha UL
    fluent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

benimde aynı sorun vardı, su bitmeye yüz tutmuş, servise girdim radyatör sorunlu dediler ondan yapıyo dediler, sanayi de ustaya gösterdim devir daim pompası arızalanmış kesin dedi değiştirdi ve düzeldi

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı fluent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde aynı sorun vardı, su bitmeye yüz tutmuş, servise girdim radyatör sorunlu dediler ondan yapıyo dediler, sanayi de ustaya gösterdim devir daim pompası arızalanmış kesin dedi değiştirdi ve düzeldi
    Devir daimi kaçBIN'de değiştirdiniz?

Ha UL
    fluent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devir daimi kaçBIN'de değiştirdiniz?
    170 bin, çatlamış öyle değiştirdim

ÖNDER TUZCU
    kocsistem19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı sadece_erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracını çalıştırıyosun,

kontağı çevirdikten sonra 40sn geçmeden mono ve auto butonlarına basılı tutuyosun,

soför tarafı sıcaklığı gösteren değerlerde 3 den 1 e kadr geri sayım başlıyo, bırakmıyosun, geri sayım bitince sağ ve sol taraflarda 0 değerini görünce bırakıyosun, bu digital klimanın kendini yeniden kurmasını sağlıyor. bi süre konsoldan dız dız sesler geliyo yukarı aşşağı falan üflüyo, bitince kendiliğinden kapanıyor kalibrtasyon

tekrarlıyorum

1-motor çalıştır
    2-mono ve auto ya basılı tut, geri sayım bitene kadar bekle
    3-geri sayım bitip 0 ları görünce butonları bırak.
    4-kalibrasyon başlar ve bi süre sonra kendiliğinden biter

------------------

kalibrasyon sonunda eğer sorun devam ediyorsa

1- öncam hava aktüvatörü (dışardan hava girişine izin veren flapları açıp kapatan servo motor)
    2- hava sirkülasyon aktüvatörü arzalıdır. (soğuk ve sıcak hava karışımına izin veren flapları açan servo motor)

-----------------------------------------------------------

benim de havalandrma ile ilgili sıkıntım var, fan kapalıyken araç içeri dışardan hava alıyor, kontrol ettim, flapla actuator arasındaki plastik kırılmış sanırım, çok ters biyerde bırakın vida sökmeyi el yordamıyla zor kontrol ettim, konsolun komple inmesi gerekiyo heralde (benim araç bravo, stiloda çok kolay, puntoyu bilmiyorum). aktuvatörler çıkmacılarda karaborsaya düşmüş 200 civarı istiyorlarmış, yenisi ise 300 civarı.

kesin tanı için aracını arıza cihazına bağlattır servisde, fiatecuscan la çıkıyor herhangi bir sorun varsa. benim sorunun screenshotunu aşağı ekliyorum.
    merhaba. 1.3 2004 model multijet aracım var.yaklaşık 2ay oldu alalı. İlk başlada bir sorun yoktu ancak kalorifer sol tarafta soğuk sağ tarafta sıcak üfleme problemi oluştu. belirttiğiniz kalibrasyonu yaptım.otomatik çalışmaya başlıyor ancak işlem ya bitmiyor yada ben yapamıyorum.Şu anda sol taraf değer yanıp sönüyor ayarı sabitleyemiyorum.
    sebebi acaba ne olabilir.? Klimanın resetlenmesi gibi bir durum söz konusu mu.? Yardımlarınızı rica ederim

ÖNDER TUZCU
    kocsistem19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar merhaba
    Bugün tekrar denwdim ancak maalesef sol taraftaki değer yanıp sönmeye devam ediyor

Ali ASTAM
    AVCILARLI aliastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 17

Merhabalar,Önder Bey gibi bende Serkan Bey'in tavsiye ettiği kalibrasyonu yaptım.Fakat;aynen bendede sol ekrandaki derece yanıp sönmeye devam ediyor.Ne yaptıysam sabitleyemedim.Hem klimanın sorunu devam ediyor hemde bu sorun çıktı.Erhan Bey'e özel mesaj attım ama dönüş olmadı.Yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyoruz.Teşekkürler.

Sayfa 1/2 12 SonSon