10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Air Bag arızası

Erdem Eralp
    dunesea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Standart Air Bag arızası

Arkadaşlar aracım ikidir airbag arızası veriyor. ikisinde de sonradan arıza kendiliğinden yok oluyor.

ilki ufak bir kasisten geçerken oldu, heralde ya sigortası attı dedim ya da bir kablo mablo çıktı diye düşündüm.. zaten arıza verdiğinde aracımı park etmek üzereydim. yarın servise götürürüm diye düşünerek işlerimi hallettim ve 1 saat sonra aracıma geldiğimde arıza geçmişti...

ben yine de servise götürdüm (küçükyalı birmot, Aracın garantisi devam ediyor. ) servis danışmanı hatayı bulamayacaklarını çünkü aracın hata vermeyi kestiğini sölediler. "kasisten geçerken oldu bu" dediğimde ise "alakası yok bu hata genelde frekans karıştırıcı cihazlar yüzünden oluyor" dedi ve ekledi "bir çok iş adamı vs. bu cihazlardan kullanıyormuş telefonları dinlenmesin diye dedi" Allah Allah diyerek çıktım servisten...

aradan 1.5 ay geçti aracımı bu haftasonu otoparktan çıkartırken yine aynı hatayı verdi "aha" dedim içimden. iki airbag de arızalı diye uyarı veriyor , sonra şoför tarafı arıza lambası sönüyor ve sadece yolcu tarafı kalıyor. ardından 2 km gidince şoför tarafı yine arıza veriyor 2 dk sonra yine sönüyor. bu sırada ise yolcu tarafı hep yanık vaziyette. bostancıdan çengelköye bu şekilde gittim. şoför tarafı bir yanıyor bir sönüyor yolcu tarafı ise hep yanık...neyse en sonunda şoför tarafı tamamen söndü ama yolcu tarafı sabit kaldı.. akşam geldim eve bıraktım öle ve pazar akşamüstü kontrol ettim...bu sefer yolcu tarafı arızasıda sönmüştü ?!?!?!?!?

anlamadım ki ben bu işi, nedir sizce arkadaşlar

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Birdaha yanınca cep telefonunla resim çekip şahit olarak gösterebilirsin yada videoya alırsın sonra aracın dışına çıkar plakayıda alırsın video'ya o zaman inanırlar

Garantinin bitmesini bekliyorlardır muhtemelen arızayı tespit etmek için...

Erdem Eralp
    dunesea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 17

geçen aynı arızayı yine verdi ve iş yerim küçükyalı birmot'a çok yakın olduğu için hemen aldım servise götürdüm ve gösterdim. saat 17.30 gibiydi baktılar ve "hmmm" dediler " aracı getirin ertesi gün bakalım" dediler "uzun sürebilir, bu arıza ile hiç karşılaşmıyoruz. Gerekirse tofaş Bursadan uzman gelmesini bekleyebiliriz" dediler. bir miktar moral bozuntusu ile çıktım ve ertesi gün sabahtan aracı bıraktım...akşamüstü aradılar ve sorunu çözdük dediler. şoför tarafında aşağıda bir kablo sıkışmış. düzeltmişler ve sorun ortadan kalkmış. teşekkür edip aldım arabayı. o günden beri arıza vermedi airbag. inşallah bir daha olmaz

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Geçmiş olsun..Koltukları ileri geri itmelerdede yaşanıyormuş bazen..

Hakan Tekpınar
    blk_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    10 HT 543
    Edilen teşekkür: 90

Aynı arıza bendede baş gösterdi servise gittim direksiyondaki sinyal ve silecek kollarının göbeginden oldugunu söyleyip komple kolları degiştirdiler garantiden ve arıza halloldu sizinde muhtemelen aynı sorun...

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı blk_hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı arıza bendede baş gösterdi servise gittim direksiyondaki sinyal ve silecek kollarının göbeginden oldugunu söyleyip komple kolları degiştirdiler garantiden ve arıza halloldu sizinde muhtemelen aynı sorun...
    bendede aynı sorun aynı çözüm olmuştu..sinyal kumanda kolu

ibrahim şen
    07VE296 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ve296
    Edilen teşekkür: 18

arkadaşlar çok ilginç gelecek ama ben geçen hafta arabama alarm bağlattım ve airbag arızası geldi kaç yere götürdüysek çözemediler ve en sonunda esenyurt tarafında birtane airbag tamircisi birini tavsiye ettiler adam sağolsun 5 dk da olayı çözdü.olay şundan ibaret:emniyet kemeri takma yerine gelen kablolar cıkarıldığında yada temassızlık yaptığında direk olarak bu arızayı veriyor koltuğu ileri geri hareket ettirincede olabiliyormuş bu arıza cünkü kablo temassızlık yapıyormuş.

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Hocam hata kodu beyne işleniyor zaten siz servise gittiğinizde diagnosis ile kodu almıyorlar mı?
    M.K.ATATÜRK

YETİŞ KURT
    yeto_2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FA 9673
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı 07VE296 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok ilginç gelecek ama ben geçen hafta arabama alarm bağlattım ve airbag arızası geldi kaç yere götürdüysek çözemediler ve en sonunda esenyurt tarafında birtane airbag tamircisi birini tavsiye ettiler adam sağolsun 5 dk da olayı çözdü.olay şundan ibaret:emniyet kemeri takma yerine gelen kablolar cıkarıldığında yada temassızlık yaptığında direk olarak bu arızayı veriyor koltuğu ileri geri hareket ettirincede olabiliyormuş bu arıza cünkü kablo temassızlık yapıyormuş.

YETİŞ KURT
    yeto_2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FA 9673
    Edilen teşekkür: 0

Standart airbag arızası

esenyurtta nereye götürdün kardeş airbağ ışığı bendede yanıyor ama servis parça değişecek dedi oda 400-450 istedi