14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Uzun Farlar, Stop Lambası, Cam suyu Haznesi...

Pepe Lanka
    pepelanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22DR222
    Edilen teşekkür: 0

Standart Uzun Farlar, Stop Lambası, Cam suyu Haznesi...

Merhabalar,

Öncelikle uzun süredir foruma girmiyordum sorunlar artınca tabi doğal olarak hem paylaşmak hem de fikir edinmek için yine buralardayız.

Öncelikle uzun farların takılı kalması olayı var ondan bahsedeyim. Farları açınca uzunlar da yanıyor yada kısalar yanarken uzunları açarsam takılı kalıyor. Avcılar servise gittim board computer yada beyindedir 900-2000 arası onların işi dedikleri anda kaçtım ordan. Bakımlarını da orda yaptırmıştım oysa. Neyse birak yerli yabancı forum sayfası okuyup bir iki tane de oto elektrikçisine gittim. Sorun hallolmadı ancak kaynağını buldum. Sigorta kutusu. Çıkması bile 300 lira imiş. Lakin son gittiğm esnaf elektrikçi; Onu sen iyice temizle kendin yapabilrsin, elektrobik temizleme spreyleri var demezmi. Çamurluğun üstünde tam da davlunbazın üstünde ki sigorta kutusu meğer se altında su alıp nem ve temassızlık yapıyormuş. Bir ara korna da takılı kalmıştı rolesini söktüm bir süre sonra kurudu. Şimdi saç kurutma makinesini üstüne tuttum biraz 10dk kadar farlar halloldu. Ancak dün yine takıldılar. Yarın çıkarıp güzelce temizleyeceğim.

Sol stop lambasının içine su girmiş buhar olup duruyordu devreleri oksitlendirmiş. Açıp temizledim kuruttum. Farın en dibine bir teli ısıtarak soktum ve çok küçük bir tahliye deliği açtım içeri giren su ordan rahatla çıkıyor buharlaşma olmuyor.

Bir de bunlar yetmezmiş gibi cam suyu haznesi su damlatıyor. Onu daha tamir edemedim lifte kaldırıp bakmak gerek sanırım.

Bu hafta içinde direksiyon iki kere aniden sertleşti. Sanırım kronik City hastalığı olmuş. Avcılar civarı sorunsuz bu city işini beceren servis varmıdır acaba?

Bir de ön davlumbazları değiştireceğim, fiyat bilgisi olan? varmı değiştiren yakınlarda?
    Konu omer06 tarafından (08/03/2013 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

city modu aslında direksiyona destek veren motordan değilde açi sensörü denilen bir parçadan.eğe iyi bir oto elektrik ustası sadece bu parçayı değitirerel sıkıntıyı çözebilir.duyduğun kadarı ile ebayda felan satan varmış.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Davlumbazlarımı ben değiştirdim yan sanayisi 30 tl cevizlibağ sanayiden almıştım.Diğer dediğiniz şey ibre yükselmesi gibi bir olay ve aniden direksiyon sertleşiyorsa city değildir. Sarmal kablolar var tüm sinyal aksamının ve kornanın basılı kalması, yanmaması, saçmalaması gibi . Bir arkadaş iyi lehim yapabilen bir elektrik ustası ile bu işi çözmüştü. Umarım öyle birşeydir
    Konu Ziyaretci040 tarafından (08/03/2013 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

muzaffer yavuz
    mywzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 23

Oncelikle ayni sorunlari yasadim arkadasim once direksiyon sertlesti gittim akunun ustundeki 5 tl lik sigorta degisti halloldu.. Sonra 30 tl davlumbaz degistim.. Simdi ise farlarda benimde ariza cikti ayni senin ki gibi roleler degisti bigun idare etti sonra yine uzunlar takiliyor servise goturdum araci birak bakariz dediler zamanim yoktu birakamadim sen su ar olayini cozersen benide bilgilendirirmisin

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Sol stop lambasına su alıyorsa, arka cam su fıskiyesinden düzgün su atıyormu bir kontrol edin. Borusu delinip içeriye su akıtıyor ve stop lambasına doluyor.

muzaffer yavuz
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Ne oluyor bu puntoya boyle arkadaslar sinyal kolu ayri motor amortisor takozlari ayri heleki city zaten konusmaya gerek yok... Ben araci calistiriyorum farlari yakiyorum hersey normal selektor yapinca uzunlar takiliyor bi sure sonra kendisi kapaniyo tekrar yaniyo selektor takilmasa farlari komple sonduruyorum parklar arkadaki farlar gosterge sonuyo ama kisalar sonmuyo kontagi kapatana kadar lutfen bi arkadas yardimci olabilirmi zonguldak fiat servis ne bicim bi yer adamlarin bi firca atmadigi kaliyor

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Standart Uzun Farlar, Stop Lambası, Cam suyu Haznesi...

Alıntı mywzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne oluyor bu puntoya boyle arkadaslar sinyal kolu ayri motor amortisor takozlari ayri heleki city zaten konusmaya gerek yok... Ben araci calistiriyorum farlari yakiyorum hersey normal selektor yapinca uzunlar takiliyor bi sure sonra kendisi kapaniyo tekrar yaniyo selektor takilmasa farlari komple sonduruyorum parklar arkadaki farlar gosterge sonuyo ama kisalar sonmuyo kontagi kapatana kadar lutfen bi arkadas yardimci olabilirmi zonguldak fiat servis ne bicim bi yer adamlarin bi firca atmadigi kaliyor
    Bence sizin sorununuz ya far kolunda ya da sinyal koluna giren üst sokette. Sokette temazsızlık var ise kısalar hiç Sönmez. Kolu söküp bi ölçmek lazım bence. Farlar kapalı iken 1200 ohm, kısalar açık iken ise 96 ohm gibi bir değer okunmalı. Dirençlerde sorun olabilir.

Mehmet Ali Aslan
    Porque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 72

Topkapı oto sanayide ön iki davlumbaza 60tl verdim. Diğer konular hakkında bir bilgim yok hocam. İnşallah kolay ve maddi anlamda yormayacak şekilde halledersiniz. İyi forumlar...

Önemli Not: Davlumbaz deyip geçmeyin tahmin edemeyeceğiniz sorunlar çıkarabiliyor. Örneğin 3 ay önce davlumbaz kırık diye beyin su aldı ve allahtan ucuz kurtuldum. Bilginiz olsun...

muzaffer yavuz
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadas midemi bulandirmaya basladi bu punto artik ya

Pepe Lanka
    pepelanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22DR222
    Edilen teşekkür: 0

satmak kurtulmak lazım

BARIŞ ALTUN
    HEROGERONIMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

merhaba pepelanka kardeş..
    benimde kısa farlarım ve kornam takılı kalıyor..sigorta kutusunun temizliğini nasıl yapacaksın?o bahsettiğin elektronik temizleme spreyinin markası falan nedir?2 aydır bu sorunlarla uğraşıyorum bende.tak etti canıma valla..bu temizleme işini biraz detaylıca anlatabilirsen memnun olurum..neyi nasıl yapmam gerekiyor acaba...teşekkürler...

muzaffer yavuz
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

beyler onceden uzunkları yaktıgımda takılan farlar sıımdı kısaları yakınca bı sure sonra uzunlara gecıyo kendı kendıne bu nedır ya aku artı kutup bası gevsemıs ondan olabılırmı ?

BARIŞ ALTUN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart malesef body kit

arkadaşlar sigorta kutusundur diye düşünmüştüm.ama en sonunda dayanamadım servise gittim...iki saat boyunca far ve kornanın neden takıldığını servisteki ustayla birlikte araştırdık...ve sorun body kit çıktı malesef.fiyatı 1650 tl imiş..body kit devrede olmadığı zaman korna normal çalışıyo...kontak kapalıyken korna normal çalışıyo ama kontak açılıp kornaya bir sefer basınca korna takılıyo..susturamıyoruz..ya body kit tamir olacak yada tamir olamıyorsa yenisiyle değişecek dedi usta...ne yapacağımı bilemiyorum...kara kara düşünüyorum valla...korna takılıyo...farla kafasına göre çalışıyo...uffffff

BARIŞ ALTUN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

arkadaşlar sorun çözüldü..istanbulda bu işle ugraşan bir tanıdık buldum...ve 400 tl gibi bir masrafla çözüldü...şimdi tıkır tıkır çalışıyo...bu tür sorunları olan arkadaşlar forumdan bana ulaşırlarsa yardımcı olurum..